Nowo powstały obiekt składał się będzie z dwóch kondygnacji. Na parterze powstaną trzy kompleksy szatniowo-socjalne, trzy pomieszczenia WC, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego z szatnią i toaletą, trzy pomieszczenia techniczne, magazyn na sprzęt sportowy, arena sportowa (z możliwością podziału na trzy odrębne boiska) oraz hol. Natomiast na piętrze powstaną cztery salki lekcyjne wraz z zapleczem, WC oraz pomieszczenie techniczne. Obie kondygnację połączy klatka schodowa oraz winda.
– Powstanie nowego obiektu niewątpliwie zachęci dzieci i młodzież szkolną do uprawiania sportu i poszerzy ofertę, którą szkoła będzie mogła zaoferować uczniom, aby poprawić ich kondycję fizyczną i ogólny stan zdrowia, umożliwi również korzystanie z hali sportowej osobom niepełnosprawnym. Nowo powstały obiekt przeznaczony będzie do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży oraz do prowadzenia pozalekcyjnych zajęć sportowych i organizowania zawodów szkolnych – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Mogilnie.
Hosta Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Grębocina wykona to zadanie za kwotę 6 086 256,09 zł, natomiast funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego za kwotę 52 890 złotych będzie sprawowała firma B&ES Michała Leszczyńskiego z Pigży. Warto podkreślić, że gmina Mogilno otrzymała na to zadanie 1 710 000 zł dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. (AS)

























Tak pan burmistrz i pan Lorek marnują nasze gminne pieniądze. SP 1 będzie stała pusta a w SP 3 rozpusta. Przepraszam, ale w gminie są ważniejsze inwestycje do wykonania!!!
Standardowo jak coś jest robione to tylko w mogilnie . A jak ludzie chcą zeby burmistrz zrobił cos gdzie inndziej to pieniędzy nie ma. Naszczęscie przetrwać jeszcze tą kadencje i spokój
Podczas wyborów były zapowiadane budowy orlików np w kwieciszewie . Po wyborach to juz zapomniał pan burmistrz co obiecywał .
Zamknąć te małe szkółki generujące potężne koszty, to będą oszczędności. Dzieci z Wszednia , Strzelec i Kwieciszewa przenieść do dużych szkół. Będzie to z korzyścią dla wszystkich , a najwięcej korzyści będą miały dzieci.
To kpiny! 1 nie wykorzystana ,a tu takie koszty!Szok! Ignorancja.
Dokładnie tak, SP nr 1 z świetnym zapleczem dydaktycznym bedzie stała pusta a SP nr 3 przepełniona, po co te budowanie dodatkowych pomieszczeń, skoro można, rozsądnie zrobić rejonizację przy naborach do szkoły. To śmierdzi jakimś układem politycznym, w SP nr 3 tłoczno, na boisku tłum, w momencie jakiegokolwiek zagrożenia dzieci się tratują,ale nikt nie myśli o bezpieczeństwie… układ jest układem. bRAK SŁÓW
Ciekawe kiedy Duszyński wzorem Egipskich Faraonów zacznie budować piramidy,dla siebie i swoich nadwornych błaznów?
dlaczego ul.pilsudzkiego nie jest ulica jednokierunkowa