Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. na szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania.
– Samorządy będą mogły otrzymać dotacje w wysokości od 500 000 zł do nawet 93 500 000 zł. Nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który tak szeroko wspierałby małe Ojczyzny. Zachęcam wszystkie samorządy, aby nie rezygnowały z inwestycji, a tam, gdzie jest to możliwe, poszerzały swoje budżety o kolejne inwestycje. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w kolejnym już projekcie, który wzmacnia kujawsko-pomorskie samorządy – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w całym kraju. W powiecie mogileńskim podział środków wygląda następująco:
– powiat mogileński – 576 281 zł
– gmina Mogilno – 4 671 316 zł
– gmina Strzelno – 500 000 zł
– gmina Dąbrowa – 500 000 zł
– gmina Jeziora Wielkie – 681 886 zł.
„Tarcza dla Samorządów” to również program wsparcia dla polskich małych i średnich firm, które realizują zadania inwestycyjne samorządów. (PK | fot. facebook.com/MBogdanowiczPL)
















„Samorządy będą mogły otrzymać” – gra słów to w polityce połowa sukcesu.
Chwalą się że dają .Jeżeli chce ktoś dać z naszych podatków to my dajemy a nie PIS ,to nasze pieniądze a nie rządu .Tego nigdy nie było, zawsze przypominają się przed wyborami.Mamy głosować na Pana Dudę ,każdy ma swój rozum i zagłosuje według swojego sumienia .A nasze wnuki będą spłacać długi .
to ten co hale w JW w moment obiecał?
Kolejny propagandowy chwyt – oni nam dają. A skąd mają? Z naszych podatków, które trwonią na prymitywną kiełbasę wyborczą. To są nasze pieniądze i nam oddane, tak samo jak trzynastki dla emerytów – najpierw biorą, potem twierdzą, że dają ze swojego, co za obłuda. Gminy i powiaty mają się cieszyć i chwalić rząd za ochłapy, nam resztki, sobie nagrody. Wstyd i hańba, to tylko agitacja przedwyborcza. No i gdzie hala w Jeziorach?
Znikną szybciej niż się pojawiły… haha jaka patologia
Ciekawe co zadecydowało, a raczej KTO o takim a nie innym podziale tej kasy? Co prawda w Gminie Mogilno mieszka 25 000 ludzi, a więc ponad 50% wszystkich mieszkańców powiatu mogileńskiego, ale to nie znaczy, że 3 pozostałe gminy mają dostać sumarycznie tylko 1/3 tego co Mogilno.
„misiek”, tu masz rację, daj spokój z halą- kula u nogi