Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
niedziela, 14 czerwca, 2026
11 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Ścieżki przy remoncie nie będzie

Redakcja przez Redakcja
01.05.2020
w Społeczeństwo
0
A A
16
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

– Jeżeli chodzi o ulicę Hallera. To czy nie można byłoby przy okazji remontu pomyśleć o ścieżce rowerowej – pytał radny Karol Nawrot.

Zdaniem burmistrza Leszka Duszyńskiego w pierwszej kolejności ścieżka z ulicy Hallera będzie prowadzona w kierunku ulicy Dworcowej, a w tym przypadku na razie jest jedynie koncepcja, a nie ma projektu.

– Musielibyśmy mieć projekt jeszcze. My projektujemy jeszcze ścieżkę rowerową, ale w drugą stronę. Jesteśmy na ukończeniu praktycznie. W stronę ulicy Dworcowej, później całą ulicą Dworcową, aż do Słowackiego i oczywiście część ulicy Narutowicza będzie połączona z dworcem PKP i plantami, także w tym kierunku chcemy iść w pierwszej kolejności. A tu tylko wyremontować, bo to było wyjście naprzeciw oczekiwaniom mogileńskiego przedsiębiorcy, który chce tam prowadzić działalność gospodarczą – poinformował burmistrz Leszek Duszyński.

Jak widać w tym przypadku, burmistrz na przedsiębiorcy wymógł jedynie poniesienie części kosztów remontu ulicy. Prywatny inwestor ma wydać około 40-50 tysięcy złotych, a gmina 79 000 złotych. Warto podkreślić, że remont już trwa, a w budżecie gminy nie ma jeszcze zarezerwowanych stosownych funduszy, bo radni odrzucili zmiany budżetowe. (PK)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Kwarantanna - 2.05.2020r.

Pożar w Wymysłowicach

Komentarze 16

  1. kiko says:
    6 lat temu

    później się doinwestuje, zrobi porawkę, aneks, i bajka kasowa będzie trwała nadal !!!

    Odpowiedz
  2. J23 says:
    6 lat temu

    Ciekawe kto dołożył te 40-50 tyś by mieć w tym interes. Drukarnia odpada, przyszły elektryczny sklep raczej tez. Chyba że ktoś okazyjnie kupił grunty za byla wypozyczalnia kaset VHS i zależy mu na legalnym dojezdzie do obiektu stąd też może takie starania. Jak ktoś coś wie to proszę o info bo coś mi śmierdzi.

    Odpowiedz
  3. Witcher says:
    6 lat temu

    Z innej beczki… Dziś zauważyłem uszkodzone znaki na nowym rondzie na obwodnicy. Ślady wskazują, że jakiś mistrz kierownicy, jadąc od Wiecanowa, przeszedł centralnie przez środek ronda:)

    Odpowiedz
  4. swistak says:
    6 lat temu

    Czy może ktoś udzielić info co to za prywatny przedsiebiorca i w jakim celu wspolfinasuje ta inwestycje?

    Odpowiedz
  5. Turysta rowerowy says:
    6 lat temu

    Mamy Ju amfiteatr w mogilnie park ale nie mamy np fajnej drogi od harcówki do żelaznego mostu bezpiecznej bez haszczy i z zelaNego mostu na cypel koło klasztoru to najtan firma sprzątająca mogła by wykonać to moja propozycja do Wladz miasta i państwo byście skorzystali i ludzie może do lata końca się uda albo na drugi rok zawozma rozważyć propozycje ludzie i można by wyremon deski trochę kosztuje ale zaw warto na zelazniaku służył by jako zabytek a jakie przepiękne zdjęcia by wyszły z aparatu lub filmy jeśli państwo chcą rozważ ta propozycje to fajnie może się uda to dobra niespodzianka na lato lub jesiesien dla mieszkańców powiatu mogilenskiego przep mamy jezioro od zabna do mogilna i musimy ten teren jakoś wykorzystać

    Odpowiedz
  6. CM says:
    6 lat temu

    Moim zdaniem ścieżka w Mogilnie to zły pomysł jest za małe miasto a rowery są coraz szybsze rozwijają duże prędkości i rowerzysta na ścieżce ma pierwszeństwo a to stwarza duże niebezpieczeństwo wypadku.Myślę że zrobić ścieżki wokoło Mogilna na żelazny most ,na Babie lub inne pomysły

    Odpowiedz
  7. rondo says:
    6 lat temu

    Przejeżdzałem wczoraj zaraz po zdarzeniu tj około g.11.
    Żona pechowego kierowcy powiedziała: \”Ty już więcej samochodu nie dostaniesz\”. Po tych słowach żal się mi go zrobiło.

    Odpowiedz
  8. rowerowa, sarkazm. says:
    6 lat temu

    Takowa powinna być! Biorąc pod uwagę poziom umiejętności jazdy części kierowców samochodowych w Mogilnie. Jazda \”na czajnik\”, podczas dojazdu do ronda \”panika w oczach\”, rondo puste \”hamulec do dechy\”! Takim mamy mistrzów kierownicy w Mogilnie. Na szczęście to już sporadyczne przypadki ale są. Dlatego ścieżka rowerowa dla nich :). Choć nie mamy pewności, że i tej ścieżce \”nie oszaleją\”, kto pierwszy i jak jechać. Ha ha ha.

    Odpowiedz
  9. Lisej says:
    6 lat temu

    Panie Nawrot po co komu na ulicy Hallera ścieżka rowerowa . To chyba już czepianie się.

    Odpowiedz
  10. Syluch says:
    6 lat temu

    W rzeczy samej, nasz Ojciec miasta gubi się. Pamiętam, jakie ochy i achy były parę lat temu, kiedy to Duszyński chwalił się programem ścieżek rowerowych po Mogilnie. I co? Powstały dotąd dwie: jedna w alei Armii Krajowej (używana) i druga wzdłuż Galerii PUSZKA (nieużywana, lub bardzo sporadycznie). A pan Karol Nawrot chciał dobrze, ale…. panu Leszkowi Duszyńskiemu nie wyszło z tą ścieżką wzdłuż remontowanego odcinak ul. Hallera. NIE WYSZŁO BURMISTRZOWIE WIELE RZECZY, A TE CO WYSZŁY, TO BYŁY JUŻ DAWNO ZAPLANOWANE. NAJCIEKAWSZE JEST TO, ŻE PRZY PLANOWANIU OBWODNICY MOGILNA BIEDNY BURMISTRZUNIO, SŁONECZKO MOGILNA …ZAPOMNIAŁ O ZAPROJEKTOWANIU RÓWNOLEGŁEJ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ ŚWIERKÓWIEC-WIECANOWO. PO PROSTU PRZESPAŁ SPRAWĘ…

    Odpowiedz
  11. Mad says:
    6 lat temu

    Na ścieżkę rowerową nie ma miejsca . Po to w arku są żeby można było dotrzeć rowerem wszędzie bez pchania się przez ulicę miasta

    Odpowiedz
  12. Wacek says:
    6 lat temu

    Po co w mogilnie ścieżki rowerowe ruch est niewielki rowerzyści i tak jeżdżą po chodnikach wystarczy ograniczyć prędkość np do 30 na godzinę

    Odpowiedz
  13. kdr says:
    6 lat temu

    Duszyński,zrezygnuj z tych \”ścieżek\”. Ty nie jesteś rowerzysta tylko szybkobiegacz.No i wybuduj wreszcie tą obiecaną skocznię narciarską.

    Odpowiedz
  14. Gezza says:
    6 lat temu

    Popieram wyznaczony kierunek napraw drog w naszym miescie : Plac Wolnosci.

    Odpowiedz
  15. DEK says:
    6 lat temu

    Niedawno z ciekawości poszedłem zobaczyć o co chodzi z ulicą polna. Byłem w szoku (nie tym pozytywnym) powie mi ktoś po co w środku pola Duszyński buduje drogę utwardzoną i szeroki na prawie 3metry chodnik? czy to było konieczne i niezbędne? Ulice takie jak Dworcowa, Mickiewicza, Padniewska które sa codziennie uzywane przez mase pojazdów sa zniszczone a sa to jedne z głównych ulic w miescie. Czy trzeba budowac droge przez pola? Czy nie lepiej było w końcu wyremontowac te ulice? one nie były remontowane od czasów jak pierwszy asfalt przykrył bruk… Tylko łatacie smołą i sypiecie rzwir… no ale pewnie na tej polnej Duszyński ma znajomych którym pewnie obiecał droge pod same drzwi…
    Mało tego na pole też wjazd z kostki polozony. Brawo widac jakie sa prorytety. Nasuwa się jedno – Burmistrz do dymisji natychmiastowej

    Odpowiedz
  16. MIESZKANKA says:
    6 lat temu

    Jak można w ogóle myśleć o budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Hallera czy jakiejkolwiek ulicy w centrum miasta ??? Nie wiem …. I wtedy jednokierunkową zrobić Hallera??? Teraz jest szerokość ograniczona , nie mówiąc o bezpieczeństwie , ale po pobudowaniu ścieżki rowerowej trudno to sobie wyobrazić… No , ale cóż niektórym wyobraźnia działa ! Co do nowych inwestycji to mieszkańcy raczej powinni się cieszyć , że miasto się zmienia , czegoś przybywa , ale łatwiej jest przecież krytykować …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk