Jak się okazuje, realizacja projektu budowy Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Łąkowej w Mogilnie szybko nie dojdzie do skutku. Bieżące informacje odnośnie tej inwestycji chciała uzyskać radna Rady Miejskiej w Mogilnie.
– Mam pytanie jak ten dom samopomocy, w jakim stadium jest? – pytała radna Teresa Kujawa.
Jak informował burmistrz Mogilna, obecnie zmianie uległy warunki finansowania tego typu obiektów przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Wcześniej dofinansowanie wynosiło 100%, a w chwili obecnej gmina może uzyskać jedynie 1,5 miliona złotych, przy całkowitym koszcie całej inwestycji wynoszącym 5-6 milionów złotych.
– Zagrożona jest ta inwestycja, ponieważ mieliśmy informację z urzędu wojewódzkiego, że mogą nam przekazać tylko 1,5 miliona złotych, czyli nie będą realizować w 100%, ale staramy się jeszcze uzupełnić tę kwotę z urzędu marszałkowskiego, czyli z Unii Europejskiej, bo prawdopodobnie w czerwcu będzie ogłoszony konkurs właśnie na takie zadanie. Kiedyś było dofinansowanie w 100%, a teraz jak gdyby ograniczono to. Także to jest zagrożona ta inwestycja (…) Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Koszt, jeżeli dobrze pamiętam – 5-6 miliona złotych, także no nie stać nas na to. Wizytowaliśmy w Gniewkowie tutaj kiedyś z państwem radnymi tamtej kadencji, to było 100% dofinansowane. Także cały czas walczymy o to – mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)
















Podobnie jak wiele obiecanych inwestycji mi. Ścieżki rowerowe, chodnik do wiecanowa itd. Powstaną w dwa tysiące nigdy, ale co tam najważniejsze że mamy bieżnie za prawie 3 bańki. Mamy też zimą darmowe lodowiska przy 3 i 1,ulice które chyba nie są ujęte w planach odśnieżania i polania solanka do czasu aż dojdzie do tragedii. Oby nie
ręce opadają nad formą i treścią zadanego pytania…
Niepojetym dla mnie wciaz jest, ze tacy doswiadczeni politycy daja sie tak robic w bambuko.
Kiedy opozycja prosila o takie zwykle, ludzkie wyliczenia, o ocene szans dofinansowania, o prognoze kosztow, to bajki Leszek opowiadal niesamowite, a pani radna (i inni posluszni oraz kupieni) lykala wszystko jak pelikan.
Przypomnijmy, ze SDS ma powstac jako splata umowy z radnymi w zamian za zakup Magazynu. Mam pytanie do radnych, ktorzy dali sie namowic na zmiane decyzji o kupnie magazynu (oprocz Drzazgi i Piotra K.): Jak bardzo piecze Was odbyt po jakze zacnym jednostronnym politycznym stosunku z burmistrzem?
Proponuje kolejne nagrody, dodatki oraz premie dla Panów burmistrzów to na oświetlenie ulic zabraknie pieniędzy….
Wstyd!!!!
Jak wybudują ŚDS to zabraknie kasy na następne \”potrzebne\” inwestycje \”Wielkiego Wizjonera\” Duszyńskiego.Np.obwodnicę obwodnicy czy też nadbudowę piętra super fontanny,albo skocznię narciarską niezbędną jak wybudowana już bieżnia.
tylko tacy specjaliści otrzymują wynagrodzenie w okolicach pięciocyfrowych; a co może zaoferować taki urząd? najniższą krajową wraz z wysługą lat a w gratisie użeranie się z osobami, które pracują tutaj dłużej i wiedzą \”wincy\”….
pan słoneczko miał kiedyś wspaniałą panią od pozyskiwania unijnych pieniędzy, niestety, stała się niewygodną (cały niemal zespół wspaniałych pracowników), przegonił ich na zbity pysk, a tera dupa, bieda, zostali dupowłazy, z którymi się dzieli kasą, a całą resztę mają w …..e, ale cóż plemię tak wybrało
ludzie komentujący posty swoimi żałosnymi tekstami zostaną niestety zawsze, skoro nie macie pojęcia jak pracują urzędnicy i na ile już projektów zostało uzyskanych funduszy to najpierw zainteresujcie się tematem a dopiero później pogrążajcie się przez swoje denne wypowiedzi
Aktualnie jest idealny moment na tworzenie ŚDSów realizujemy program \”Za życiem\” i nie będzie lepszego momentu. Nie trzeba budować- to się nie uda. zbyt dlugotrwałe działanie i zbyt kosztowne. Wystarczy znaleźć budynek i pozyskać środki na adaptację i osiągnąć standardy roporządzenia i dwóch jego nowelizacj. … ach to Mogilno lata mijają a ono wciąż w ty samym punkcie.