Skromna uroczystość odbyła się o godzinie 9. Wśród zebranych znaleźli się głównie działacze SLD. Przybyli złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość Ziemi Mogileńskiej oraz postawili znicz przy tablicy upamiętniającej świętego Jana Pawła II.
– Tradycji stało się zadość. Co prawda, co roku jest nas mniej tutaj, ale to wcale nie świadczy o tym, że mogilnianie nie wiedzą czym jest praca i uczciwość w życiu człowieka – podkreślała Teresa Kujawa, przewodnicząca Rady miejskiej w Mogilnie. (PK)
















Widać po tych przedstawicielach, ze rada gminy potrzebuje zmian wraz z panią przewodniczącą. Mam nadzieję, że Mogilno się obudzi i przy najbliższych wyborach dokona słusznej decyzji.
Na pewno potrzebna jest zmiana, ale na takich przedstawicieli którzy będą tak godnie reprezentować naszą gminę jak czyni to od wielu lat pani Kujawa.Wielki szacunek jej się należy
I w radzie powiatu również, wystraszonych klakierów na głosowanie z zyskiem dla siebie typu M dość. Byłem dziś pod pomnikiem w Mogilnie pani K i M panom dziękujemy.
muzeum ziemi mogileńskiej trzeba wymienić
Zawsze mnie to zastanawia dlaczego święto pracy jest czczone pod pomnikiem męczeństwa i poległych.
Oczywiście każdy patryiota może oddać hołd, złożyć wiązankę, ale święto pracy czy lewica nie ma pomysłu na ten dzień?
Pisałem już o tym wcześniej: 1/ tylko dwukadencyjność władzy wykonawczej (wójt, burmistrz) i uchwałodawczej (radni, posłowie, senatorowie) i 2/ dieta radnego gminnego w wys. 100/miesiąc zmienią układy i układziki. Jeśli radny dostaje 1000 zł/miesiąc, to w wielu przypadkach jest to więcej niż połowa emerytury! i to za 3-4 godziny \”pracy\”.
Proszę o konkrety co Pani Teresa Kujawa zrobiła w tej kadencji poza krzyczeniem za domem seniora? Kompletnie nic. Tłumaczy się tym, że nic nie może bo gmina nie ma pieniędzy. Problem w tym, że o pieniądze z budżetu się walczy. Nawet ławkę na plantach kazała zlikwidować, bo za blisko była domu córki Ta władza w Mogilnie musi odejść. Potrzebujemy świeżości i nowych pomysłów na rozwój gminy
Odpier… się od Pani Teresy.Ewentualnie jak umyłeś ręce to możesz jej buty sznurować Pacanie i nieudaczniku.Widać że nie masz wiedzy a piszesz 🙂
Piszesz tak bo nie masz najmniejszej szansy żeby zostać radnym 🙂
Brak konkretów, a hejterstwo. To są wyborcy obecnych radnych.
Na cmentarzu jest pomnik z czerwoną gwiazdą tam bić pokłony nie tu. Głosujecie na nich więc nie narzekajcie a oni znaleźli sposób na życie za publiczny grosz.
Mam nadzieje, że PIS wprowadzi dwu kadencyjność i w końcu nastanie w Mogilnie normalność. Ducha popłynie a wraz z nim wielu kolesiów.
Normalności jak swiat swiatem nigdy nie było, nie ma i nie będzie. Dlaczego? Bo wszystkim rządzi pieniądz i władza nad innymi ludźmi. Tak dzieje się zarówno w polityce świeckiej, jak i kościelnej.Tylko liczy się pieniądz, nawet w różnych akcjach charytatywnych. To zawsze się musi opłacać. Tak skonstruowany jest system i swiecki i kościelny. Nie masz nic za darmo. Zawsze musisz czymś zapłacić.
SLD już dawno zrobił porządki w swoich szeregach.
Udowodnił, że radny powiatowy S. zmienił poglądy z czerwonych na zielone,
a były starosta myśli już tylko na zielono.
Odkrył też, że powiatem rządzi układ kolesiowski.
Wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi, bo postawili na młody zarząd.
I WSZELAKIEJ MAŚCI PRZEBIERAŃCAMI – CZERWONYMI LISAMI I LISICAMI PO PZPR I ZSL !!!! Zbliża się wasz rachunek sumienia za ZMARNOWANY DLA OJCZYZNY I POLAKÓW CZAS !!!!
Precz z Antycomem i in.