Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 6 czerwca, 2026
21 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Spalone odpady znikną z Wszednia

Redakcja przez Redakcja
04.10.2018
w Społeczeństwo
0
A A
30
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W środę, 3 października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Mogileńskiego, podczas której radni podjęli uchwałę w sprawie brakującej kwoty pieniędzy na usunięcie części niebezpiecznych odpadów zalegających na placu w miejscowości Wszedzień.

Początkowo Powiat Mogileński zamierzał przeznaczyć na ten cel 400 000 złotych. Po otwarciu ofert złożonych przez przedsiębiorstwa okazało się, że najtańsza z nich opiewa na kwotę 486 000 złotych. Inna z firm usunięcie, transport i utylizację wyceniła na 524 880 złotych. Z kolei najdroższa oferta wyniosła aż 1 710 720 złotych.

– Ze względu na konieczność wykonania zastępczego w postaci usunięcia, transportu i utylizacji odpadów niebezpiecznych w miejscowości Wszedzień dokonano rozstrzygnięcia przetargu na w/w przedsięwzięcie. W związku z tym, że najkorzystniejsza oferta przekroczyła kwotę zaplanowaną w budżecie o 86 000 zł, zachodzi konieczność zwiększenia planu o 86 000 zł. Brakująca kwota pochodzi z dotacji z WFOŚiGW (40 000 zł) i ze środków budżetu Powiatu przeniesionych z innych rozdziałów (46 000 zł) – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Za dołożeniem brakujących pieniędzy na ten cel opowiedziało się 14 radnych, a 2 wstrzymało się od głosowania.

Oprócz WFOŚiGW powiat wsparła już wcześniej gmina Mogilno przeznaczając na ten cel 100 000 złotych. Usunięcie i unieszkodliwienie części odpadów znajdujących się jedynie na otwartym placu wyniesie łącznie 486 000 złotych. Zadanie to wykona MD-PROECO Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Termin podany w ofercie na zrealizowanie tego zadania to 15 dni po podpisaniu stosownej umowy.

– Wszyscy tak zapewniają począwszy od ministrów poprzez wojewodów i innych, że to zostanie uregulowane i ci, co to zrobili zostaną ukarani. Miejmy nadzieję, że ściągną z ich majątku i te pieniądze otrzymamy – mówił starosta Tomasz Barczak. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Plac do minigolfa otwarty
Mogilno

Plac do minigolfa otwarty

01.06.2026
Objął obowiązki komendanta
Mogilno

Objął obowiązki komendanta

29.05.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Zagraj w tenisa w Gębicach

Polowe zmagania w Bielicach

Komentarze 30

  1. ja says:
    8 lat temu

    Tak…..zobaczymy te pieniądze jak zeszłoroczny śnieg…..

    Odpowiedz
  2. tadek says:
    8 lat temu

    Jaki sens jest wywozić spalone odpady? Chyba tylko porządkowy. Dla bezpieczeństwa mieszkańców powinno się wywieźć te niespalone, by \”przypadkiem\” i te nie spłonęły i znów nie truły ludzi!!!!!
    A gdzie konieczna wymiana gruntu? Wrzutka wyborcza przed wyborami!
    Ale my nie zapomnimy!!

    Odpowiedz
  3. Cmgx says:
    8 lat temu

    Pewnie do Marcinkowa lub na plac fundacji powiatu wywiezie Starosta

    Odpowiedz
  4. Barczak says:
    8 lat temu

    Trzeba mieć tupet by po takim szwindlu jeszcze startować w wyborach…nie ma pan nic wstydu!!!

    Odpowiedz
  5. Kiwka says:
    8 lat temu

    Chce zapytać Pana Drzazgowskiego czy nie pamięta już co mówił na temat łącznika? Ale spokojnie zacytujemy z protokołu komisji. Zacytujemy

    Odpowiedz
  6. Mieszkaniec says:
    8 lat temu

    Wszystkiemu winny jest starosta, bo to on wydał decyzję o tym smietnisku, więc za sprzątanie powinien zapłacić z własnych prywatnych pieniędzy, dlaczego powiat ma płacić za pańskie błędy!!! Najlepszy tekst,, za opowiedziało się 14 radnych \” przecież to elita z PSL dzięki staroście mają ciepłe posadki więc jak mogli by się sprzeciwić swojemu panu i władcy!!! Nie długo wybory a my wyborcy z przyjemnością rozliczymy was przy urnach wyborczych, czas najwyższy rozbić układy PSL.

    Odpowiedz
  7. Daria!!! says:
    8 lat temu

    Drodzy nauczyciele! Możecie się domyślać skąd starosta Barczak weźmie na to pieniądze. Z waszych nagród starosty z okazji Dnia Nauczyciela. Ich w tym roku nie będzie!!!! Ha! Ha! Ha!

    Odpowiedz
  8. Nie patologii says:
    8 lat temu

    Radni Starostwa nie mają prawa dysponować publicznymi pieniędzmi na zadanie dofinansowania tematu utylizacji śmieci we Wszedniu. Starosta nie dopełnił do końca stosownych przepisow w zakresie czy ten teren jest przygotowany technicznie pod tego typu skladowisko niebezpiecznych odpadów. Nie zadzialali i brak kontroli przez pracowników Starostwa w zakresie ochrony środowiska.Dodatkowo powstały koszty związane z akcją gaszenia pożaru. Skażona gleba i środowisko. Nie zapomnimy przy najbliższych wyborach.

    Odpowiedz
  9. Kiko says:
    8 lat temu

    Ty i reszta…..coż za tupet…cóż za poziom. Na Ty tramwaj staje

    Odpowiedz
  10. Obserwator says:
    8 lat temu

    Przestańcie pisać bzdury , temat dotyczy całego kraju , winę ponosi rząd za złe przepisy przy udzieleniu pozwoleń i tyle ,cieszmy się że będą śmieci usunięte i tyle !!

    Odpowiedz
  11. XXX says:
    8 lat temu

    Ale towarzystwo z tego portalu oszalało z nienawiści! Ale baranów nie sieją, same rosną! Przedsiębiorca, jaki by nie był najpierw zaczyna od zgody w urzędzie gminy! Po weryfikacji wniosku pod skład i recykling śmieci przez Wojewódzki Wydział Ochrony Środowiska burmistrz wydaje pozytywną/negatywną opinię, a dopiero po pozytywnej opinii urz.gminy zarząd powiatu po weryfikacji w swoim wydziale podejmuje ostateczną decyzję . Takie do tej pory były przepisy, ostatnio zmienione po fali pożarów w Polsce.
    Chociaż nie przepadam za starostą ,to nie on jest winien burmistrz też nie mógłby tak do końca zablokować działalności, choć mógłby utrudniać ją.
    Pozdrawiam tych co nie są przesiąknięci nienawiścią.
    Przepisy choć trochę trzeba znać a nie tylko UJADAĆ!!!!

    Odpowiedz
  12. Patryk says:
    8 lat temu

    Bzdury piszesz i myślisz, że ktos uwierzy w te bzdury! Juz nie wiem ile razy, wszem i wobec podawano, że z Urzędu nie było żadnej zgody. Nie wiem, jakim Ty jesteś przedsiębiorcą ale chyba słabym, że wszystko co masz do załatwienia kończy się w urzędzie

    Odpowiedz
  13. XXX says:
    8 lat temu

    Czas na leczenie z nienawiści i braku wiedzy! Działalność gospodarczą zgłasza się w gminie!!!

    Odpowiedz
  14. nick says:
    8 lat temu

    Działalność gospodarcza działalnością – ale zgodę (podkreślam ZGODĘ) na składowanie odpadów wydaje starostwo !!! Tyle w brakach wiedzy misiu

    Odpowiedz
  15. ccff says:
    8 lat temu

    Oj,jakiś ty bystry jak woda w toalecie w starostwie przy Ogrodowej.
    Teraz winne są przepisy a nie człowiek.Starosta powinien dbać o mieszkańców terenu w którym jest gospodarzem.Powstaje składowisko na niezabezpieczonym terenie i z którego to spływają zanieczyszczenia w grunt skażając tenże grunt i wody gruntowe.
    Dlaczego?Nie interesują mnie jako mieszkańca przepychanki między urzędasami.Ci ludzie pobierają pensje i są na moim m.in.utrzymaniu i ich za..r….nym obowiązkiem jest dbanie o środowisko i mieszkańców.Starosta podpisując zgodę na składowanie materiałów niebezpiecznych nie sprawdził terenu,czy jest on odpowiednio przygotowany do składowAnia takich materiałów.I to on odpowiada za swoje bumelanctwo nic nie zrobienie w tej sprawie
    Po co jest wydział środowiska w starostwie?Po co Jest starosta?
    Starostwo sobie nie radzi to zlikwidować ten cyrk i za wszystko odpowiedzialnych zrobić burmistrzów i wójtów.Skończyłoby się zrzucanie odpowiedzialności.
    A tak sytuacja się dzieje na terenie starostwa i Za którą nikt nie czuje się odpowiedzialny.
    I tu wychodzi jak starosta gospodarz traktuje mieszkańców powiatu.
    Ma ich po prostu ……

    Odpowiedz
  16. senior says:
    8 lat temu

    Oddane będzie na pewno, ale z karoseli, która będzie z polecenia wójta mogilna funkcjonować przez kolejne lata …

    Odpowiedz
  17. arczi says:
    8 lat temu

    czyli wychodzi na to ze starosta nie odpowiada za swoje decyzje, a zaplacic za to zaplaca wszyscy po trochu (spodziewajcie sie kolejnych podwyzek podatkow lokalnych), no ale co sie spodziewac po gminie w ktorej skarbniczka wynosi kase i nie sa wstanie jej nic zrobic 😀

    Odpowiedz
  18. Um says:
    8 lat temu

    Rodzina Kraśnych przepisała się do PRAWICY, większych jak z prawicy nikt sobie jeszcze nigdy nie zrobił. Mieszkańcy Mogilna chyba nie zapomnieli jak Kraśny walczył z PiSem a teraz jest jego filarem. Ale nie ma czemu się dziwić skoro na czele PiS w Mogilnie stoi członek komisji rodu Łaganowskich. Okazuje się że PiS w Mogilnie to jednak \”gorsza zmiana\”.

    Odpowiedz
  19. piter66 says:
    8 lat temu

    Bardzo proszę nie pomniejszać roli pana Starosty w sprowadzeniu kapitału do Powiatu Mogileńskiego, każdy kto miał jakąś dziurę w ziemi, plac,miejsce zadaszone ściągał śmieci i kasował po 2-3tys. za m3 chemikaliów ciekłych trochę mniej za śmieci stałe. Ludzie z powiatu zarobili kasę. A pan Starosta się cieszy ,że tak bardzo w biznesie pomaga. I nie ma karalności bo to była pomoc w dobrej wierze tylko biznesy nie wypaliły i bałagan został. Dajmy mu szansę co najmniej jeszcze przez trzy kadencje aby to posprzątał naprawił dla dobra ludzi i natury.

    Odpowiedz
  20. Hejka says:
    8 lat temu

    Cwaniak wygra !

    Odpowiedz
  21. Aeiouy says:
    8 lat temu

    I to jest właśnie ta \”klasa polityczna\”.. Jak będą mierzyć się z problemami jak nawet nie mają cohones żeby zmierzyć się z krytyką..?
    Podobnie brak debat.. Chyba w żadnej gminie ich nie ma. Nie mają chyba nic do powiedzenia no i nie potrafią przyjmować krytyki..

    Odpowiedz
  22. Mieszkanka says:
    8 lat temu

    Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia za sesje-dieta comiesięczna. Czy radni będący obecni na sesjach otrzymują dwukrotne wynagrodzenie?czy biorą urlop? Z tego co widać to dużo nauczycieli i także pracownicy innych placówek są radnymi. Jak to się godzi z wynagrodzeniem?

    Odpowiedz
  23. Ja says:
    8 lat temu

    Kuriozalne prawo funduje nam obecna władza. Będzie można wyprodukować tylko tyle odpadów zielonych ile oni ustala za resztę trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Brawo wy. To prota droga do wprowadzenia nowych opłat za kolejne limitowane śmieci. Oficjalnie śmieci nie podrożały – tylko jakoś nikt tutaj nie widzi haczyka. A teraz lecieć i głosujcie znów na nich. W szczególności ci z urzędów i komunalek, którzy dostali podwyżki zaraz przed wyborami. Brawo oni. Korupcja polityczna w pełnym wydaniu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Nie zapomnę - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Ada88 - Plac do minigolfa otwarty
  • Ada88 - Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
  • Mieszczanin - Piknik w Parku Zachodnim i urodziny miasta
  • Mieszczanin - Noc Muzeów w Chabsku
  • Info poranek - Stracił prawo jazdy za prędkość

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk