Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
13 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

„Sprzątamy za swoje”

Redakcja przez Redakcja
12.09.2018
w Społeczeństwo
0
A A
22
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W środę, 12 września radni Rady Miejskiej w Mogilnie podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi mogileńskiemu na usunięcie i unieszkodliwienie odpadów po pożarze w miejscowości Wszedzień. Chodzi o 100 000 złotych, które pochodzić będzie z dochodów własnych budżetu gminy z tytułu podatków i opłat.

Obecny w trakcie obrad sesji starosta mogileński, Tomasz Barczak zauważał, że samorząd powiatowy nie może liczyć na pomoc zewnętrzną. W pierwszej kolejności ma zostać wywieziona do utylizacji część odpadów, która znajduje się na zewnątrz. W chwili obecnej powiat dysponuje ofertami od firm, które mogą podjąć się tego zadania. Wkrótce jednak ogłoszony zostanie przetarg na pozbycie się części odpadów ze Wszednia.

– Powiat mogileński przeznaczy na to 240 000 złotych. Liczymy na to – są zapewnienia ustne, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska dołoży 60 000 złotych. Te oferty, które spłynęły to są oferty z załadunkiem, z wywozem i z utylizacją 2,20 zł netto za każdy kilogram, natomiast jakby dowieźć do firmy za Poznaniem to jest 0,90 zł netto za kilogram. (…) Kraj cały jest w tym problemie co u nas w powiecie mogileńskim. Raczej nie zostanie stworzony fundusz do pomocy samorządom. Myślę, że będą nam proponowali nisko oprocentowane pożyczki. W zawiązku z tym przystępujemy sami do tego zadania (…) Sprzątamy za swoje. Myślę, że nam ktoś to odda w przyszłości – mówił starosta Tomasz Barczak.

Powiat ma dysponować kwotą 400 000 złotych na sfinansowanie wywozu tego, co zalega jedynie na placu. Szacuje się, że chemikalia, które znajdują się wewnątrz budynków to następne 800 ton. Na ich utylizację samorząd będzie musiał przeznaczyć ponad 2 miliony złotych. (AS | fot. arch.)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Kolizje na drogach

W Bystrzycy uderzył w drzewo

Komentarze 22

  1. Aeiouy says:
    8 lat temu

    Taka…Marsjanie wam oddadzą.. A może wasza gwiazda Janek Bury się dorzuci?

    Odpowiedz
  2. realnie says:
    8 lat temu

    Starosto jak śmiesz sprzątać za pieniądze podatników?
    Czy podatnicy podpisywali jakieś dokumenty na składowanie śmieci?
    Kto jest starostą?Za to podwórko na którym sprawujesz władzę odpowiadasz Ty jako starosta.Ujmę to bardziej obrazowo.Masz dom,działkę i ja przyjeżdżam do Ciebie ze śmieciami i chcę je tam złożyć na Twojej działce.
    Reagujesz i nie zezwalasz na składowanie odpadów na swoim terenie a dlaczego zezwalasz na składowanie odpadów na terenie powiatu,bo co?Bo
    to już nie twoje .Jesteś gospodarzem powiatu i powinieneś się zachować jak dobry gospodarz na swoim terenie a nie sprzedawać za dwanaście srebrników Mieszkańców powiatu.
    Powinieneś posprzątać za swoje prywatne pieniądze a nie za podatników.W końcu powinieneś odpowiadać za swoje decyzje.Za coś bierzesz wynagrodzenie.

    Odpowiedz
  3. Malwina says:
    8 lat temu

    Panie Starosto.
    Pan powinien zapłacić za to z własnej kieszeni.
    Będziemy, o tym pamiętać pod koniec października

    Odpowiedz
  4. nick says:
    8 lat temu

    Może pan Starosta podejmie akcje – JA POSPRZĄTAM ZA SWOJE. No mieć czelność jeszcze to nagłaśniać – SPRZĄTAMY ZA SWOJE ?? I niestety wychodzi tu brak wpływu wyborców na obsadę stanowiska starosty. Nigdy obecny włodarz by nim nie był – psl-kumple by nie mogli go wybrać

    Odpowiedz
  5. Mario says:
    8 lat temu

    Sprzątam za swoje?!!!Jakim prawem niewinni ludzie mają płacić za błędne decyzje Starosty.Koszt wywózki tego całego bałaganu powinien pokryć w całości starosta i to z prywatnego kąta.Radni głosowali ze gmina dołoży się na jakiej podstawie mieszkańcy gminy Mają płacić chyba że czują się odpowiedzialni za te śmieci.Jesli tak to też z prywatnego konta NIECH dokładają razem z O.Burmistrzem.Mieszkancy płaca podatki po to żeby inwestować w gminę a nie płacić za błędy nieodpowiedzialnych ludz. Sprzątam za swoje ok ciągniki przyczepy i wszystkie śmieci do Starosty i burmistrza na działkę i będzie posprzątane.

    Odpowiedz
  6. why?~! says:
    8 lat temu

    to już jest szczyt chamstwa! jest pan bezczelny panie Barczak! to pan doprowadził do takiego stanu rzeczy , biedni mieszkańcy Wszednia , do dziś muszą wdychać smród wydobywający się z beczek, proszę przejechać się w okolice składowiska , to można się samemu przekonać!!!
    dlaczego Pan pod swój nos nie postawił tych wszystkich śmieci tylko komuś?! jeszcze mamy za to płacić?! to istna kpina! Nawet jak wybiorą kogoś innego na stanowisko Starosty Pan powinien być odpowiedzialny za uprzątnięcie tego placu. Nie obchodzi nas za co… na pewno nie z naszych pieniędzy. Znając pana , jak straci pan posadkę , uzna pan że to problem NOWEGO Starosty…

    Odpowiedz
  7. wwwww says:
    8 lat temu

    wybory wybory tuż tuż a takich pozwoleń w powiecie na nielegalne smieci jest 69. zacznijdzie mieszkancy bierac kase na bledy Bartczaka bo nie daj boże zapali się drugie składowisko np. w Marcinkowie i znow zapłacicie za swoje kwota cwierc miliona brawo starosto

    Odpowiedz
  8. xox says:
    8 lat temu

    Chyba się Panu coś pomyliło Panie starosto. My ludzie mamy płacić za błędy Pana i za kogoś kto za Pana przyzwoleniem te śmieci tam zwiózł. Wziął za to kasę!!!Proszę ścigać tę firmę i jej właściciela żeby zapłacił . A jeśli nie to Pan ma obowiązek ponieść koszty z własnej kieszeni czy to się Panu podoba czy nie.Może my mieszkańcy zaczniemy wywozić na Pana prywatną posesję śmieci rożnego rodzaju i gatunku a potem Pan to posprząta, na swój koszt. Co Pan na to Panie starosto?Ludzi ścigacie za nie zapłacenie podatku za psa czy podatku od gruntu, naliczacie koszty upomnienia 11 zł czy 12 zł. Tyle kosztuje koperta i kawałek kartki? To co wyprawiacie to skandal..Ludzie nie bydło ciemnogrodu i nie będą ponosić kosztów za cudze błędy za błędy Pana Panie starosto.Są od tego inne instytucje które to nagłośnią i nam pomogą a my płacić nie będziemy.

    Odpowiedz
  9. karol says:
    8 lat temu

    dlaczego gmina dokłada kasę do posprzątania tego syfu? za sprawą powiatu on jest, niech powiat sprząta

    Odpowiedz
  10. mieszkaniec says:
    8 lat temu

    Starosta wydał pozwolenia na składowiska śmieci, to niech ze swojej kieszeni wyłoży na oczyszczenie terenów.Za błędy swoje trzeba płacić.

    Odpowiedz
  11. inżynier says:
    8 lat temu

    DUŻA Zabawa dla niektórych urzędników !!!
    A może idiotów ???

    Odpowiedz
  12. mieszkaniec says:
    8 lat temu

    Pan STAROSTA TOMASZ powinien zwrócić się z prośbą do DYREKCJI SPZOZ-u o pożyczkę na wywóz tych nieszczęsnych śmieci,przecież SPZOZ ma kasy w brut na budowę nowej KLINIKI,a STAROSTWO odda dług z małym procentem po WYBORACH,budowlańcy poczekają przecież firma WEGNER to potęga w budownictwie.A tak no marginesie jeszcze jedna propozycja pozyskania kasy na sprzątanie to zwrócenie się PANA STAROSTY do PROBOSZCZÓW ZAPRZYJAŹNIONYCH PARAFII oni na pewno pomogą bliźniemu w potrzebie.

    Odpowiedz
  13. Aeiouy says:
    8 lat temu

    Wy sobie tu piszecie a gościu siedzi, czyta i z tego rży..

    Odpowiedz
  14. max says:
    8 lat temu

    w związku z tak licznymi krytycznymi komentarzami, proponuję Panie Starosto olać te śmieci ciepłym moczem i pozostawić w spokoju, niech sobie mieszkańcy sami sprzątają…

    Odpowiedz
  15. Rob says:
    8 lat temu

    Nie za swoje tylko za nasze jak juz. Za moje! Nie wyrazam na to zgody. Nie bede otwieral portfela znow na dezaktywacje marnej inteligencjii post komunistów mogileńskich.

    Odpowiedz
  16. gosc says:
    8 lat temu

    NA TE ŚMIECI WEŻMIECIE PIENIĄDZE Z PODATKÓW ALE NA REMONT PAŃSTWOWYCH MIESZKAŃ -DOMÓW TO NIE MA SKĄD WZIĄĆ -I TU PROBLEM ROZWIĄZANY BO JUŻ MACIE KASĘ NA REMONTY

    Odpowiedz
  17. gość says:
    8 lat temu

    Cukiernik czy lodziarz z zawodu?
    Lubisz robić lody!Brawo.
    Jesteś pewnie po wizycie u starosty.
    Lubi ciepłe czy zimne lody?Czy aby nie za słodkie?
    Pochwal się na forum.

    Odpowiedz
  18. Ja says:
    8 lat temu

    A o paniach z KGW co umowę podpisały za marne pieniądze to cicho sza niech dołożą do wywózki śmieci ,bo jak by się nie zgodziły to dzisiaj nie było by problemu\’

    Odpowiedz
  19. lpk says:
    8 lat temu

    A podobno Pan Starosta jest już pewny kolejnej kadencji bo dogadał się z pisiorami. Tak więc do wszystkich potencjalnych wyborców nie zapomnijcie o przekrętach starostwa, śmieci, szpital, oświata, zwolnienia i i wiele wiele innych. Zapraszam na wybory….

    Odpowiedz
  20. PSl says:
    8 lat temu

    pamiętajcie tylko nie Pezel. Jak długo ??

    Odpowiedz
  21. hejka says:
    8 lat temu

    Ręka rękę myję ! Pies który aportuje ! PSL !!?uszy po sobie

    Odpowiedz
  22. tom says:
    8 lat temu

    Piszta,piszta, jak macie za duzo kasy i nie macie komu dać, to dajta na tacę,tam zawsze potrzebują i diablica będzie miała na ciuchy,cha,cha.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk