W środę, 6 lutego w auli Zespołu Szkół w Bielicach odbyło się spotkanie osób chcących bronić szkoły przed reformą zapowiedzianą przez nowe władze powiatu. Zdaniem obecnych na spotkaniu, przekazanie szkoły Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogłoby się odbyć jedynie pod warunkiem pozostawienia w niej także kierunków niezwiązanych z rolnictwem. Jednocześnie żądają oni pisemnych gwarancji ze strony starosty Bartosza Nowackiego o pozostawieniu dotychczasowych kierunków nauczania w tej placówce, a także potwierdzenia na piśmie, że obecni uczniowie nie zostaną przesunięci do innych placówek.
– Nasza szkoła jest jednością i chcemy, żeby taką pozostała bez względu na kto będzie jej organem prowadzącym. Nie godzimy się na podzielenie szkoły, bo w perspektywie oznaczać będzie jej likwidację. Protestujemy przeciwko lekceważeniu opinii i praw społeczności lokalnej, przy decydowaniu o losach powiatowych placówek oświatowych. Przykro nam, że starosta Bartosz Nowacki z rozmysłem działa na szkodę Zespołu Szkół im. Powstańców wielkopolskich w Bielicach blokując rekrutację i utrwalając w świadomości społecznej, że nie będzie naboru do naszej szkoły na większość kierunków na przyszły rok szkolny – piszą w petycji do starosty nauczyciele, uczniowie, absolwenci i sympatycy Zespołu Szkół w Bielicach.
Domagają się oni także równego traktowania wszystkich szkół prowadzonych przez powiat. Chcą, aby wszystkie dane dotyczące finansów w oświacie były publiczne, a władza powiatowa przedstawiła wyliczenia dotyczące oszczędności jakie miałyby powstać po przekazaniu ZS Bielice ministrowi.
Najważniejszym postulatem zgromadzonych jest to, że chcą oni uczestniczyć we wszelkich spotkaniach dotyczących przyszłości ich szkoły.
W trakcie środowego spotkania swoje zdanie wyrażali także absolwenci tej placówki, były i obecny dyrektor. Wszyscy byli zdania, że w placówce muszą pozostać wszystkie kierunki, niezależnie od tego czy przejmie tę placówkę ministerstwo, czy też nadal będzie funkcjonować ona pod skrzydłami powiatu.
Po prawie półtorej godziny trwania spotkania na salę wbiegł zdyszany starosta Bartosz Nowacki, który po telefonie od jednego z uczestników postanowił pojawić się w auli szkoły. W trakcie swojego wystąpienia stwierdził on, że trzeba przekazać szkołę ministerstwu, aby można ją uratować, a walkę i protest w obronie placówki nazwał „pogrążaniem tej szkoły”. Za złą sytuację w powiatowej oświacie nowy starosta obarcza poprzedni zarząd. Zdementował on informację o tym, że po przejęciu szkoły przez ministerstwo rolnictwa, uczniowie pozostałych kierunków zostaną rozparcelowani po innych placówką. Będą oni mogli nadal chodzić do Bielic, aż do ukończenia swojej edukacji.
Starosta stwierdził, że reforma nie będzie przeprowadzana z dnia na dzień, a będzie trwać 2-3 lata i tak samo przez najbliższe dwa lata potrwa nabór do bielickiej placówki.
Rozmowy z ministerstwem dopiero zostały zapoczątkowane, jednakże w piśmie inicjującym proces przekazania placówki zaznaczono, że istnieje możliwość rozdysponowania pozostałych uczniów po innych szkołach prowadzonych przez powiat. Starosta zapytany o tę kwestię odpowiedział, że powiat musiał tak napisać, aby rozmowy w ogóle mogły być prowadzone, bo inaczej minister nie chciałby przejąć tej placówki. Jednocześnie zapewnił, że w kolejnych etapach negocjacji będzie podejmował próbę pozostawienia oddziałów pozarolniczych w Bielicach. Jednakże wszystko będzie zależało od głosu ministra, czy zgodzi się na podpisanie stosownego porozumienia.
Bartosz Nowacki obawia się, że wszelkie protesty zniechęcą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi do przejęcie placówki i wtedy będzie to jej powolny koniec. Jednak dla utrzymania spokoju zgodził się on na częściowe zrealizowanie jednego z postulatów protestujących i przedstawiciel rady rodziców i grona pedagogicznego będzie mógł uczestniczyć w rozmowach prowadzonych w ministerstwie.
Co ciekawe, starosta Bartosz Nowacki winą za całe zamieszanie z reformą oświaty obarcza nasz portal. Twierdzi, że gdyby nie artykuł na łamach portalu CMG24.pl – nie byłoby całego protestu, a nowe władze mogłyby spokojnie przeprowadzić reformę. Warto w tym miejscu zauważyć, że informację o planowanej reformie podaliśmy dopiero jako trzecie medium, a każda z gazet sprawę opisywała w podobny sposób. Część winy wziął także na siebie twierdząc, że może zabrakło komunikacji pomiędzy starostwem a mieszkańcami. (PK)


![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/b4600ab3cecf0c4f2a29a9432121d0c7-750x530.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/aeb17c36f688e48e24011286c6cfd0ab-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/be3edc2faf884d1e5a7d470ce1c6e298-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/7c6bf01a4d73a5d97dfc8f2fcc95d72e-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/256e0e8aa98a40c920cc33809b4ddcb8-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/49ee4d4fcd0b5f051f2aba6d343bede9-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/6d8259dc5eeb8022dca16abd9b21ec56-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/bc119fb0660fb2bb3e7ce52f93a59e10-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/a37ce8dfe12872a853310c5ccdd5d22e-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/8f077ea555c80f05f24809c6a2ba96eb-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/9cdc35435ec753d62231f0c617bfcc3b-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/3f789ff613288f39b26017f94472f0e6-750x474.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/c6292f2a736f837e1086fec66848683c-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/56f35daedba531c7c9c2b679a6b48dd9-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/786c28f20129e8096900b988a47e1649-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/60c01bbedc8d838d9add08fb210e9e32-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/c4f5704aa2d06fb7afacf1aa07846e6f-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/173276e102920c550235862a4d91ec58-750x533.jpg)
![Stoją #MuremzaZSwBielicach [TV]](https://cmg24.pl/wp-content/uploads/2025/06/72ce4b67b0120e86beecefbcef2d5222-750x533.jpg)


































Oj starosta chyba komuś się pali grunt pod nogami, BRAWO BIELICE BRAWO jestem z Wami !
Najlepsza reforma to rozwalić wszystko.Sztuką jest kierowanie placówkami a nie niszczenie rozwalanie.Sztuką jest takie prowadzenie placówek nie tylko oświatowych żeby zrobić reformy a nie rewolucję i niszczenie .Szukanie nowych lepszych rozwiązań przemyślanych i z głową .A może starostwo zreformować i przenieść do gminy i zlikwidować .A jak ktoś nie umie rządzić to wymyśla karkołomne wizje niszczenia a nie reformowania.Ziemię oddawać proszę a kiedyś to wszystko tętniło życiem a dlaczego teraz tego nie można ??? Nie mogę przeżyć jak ministrowie ostatni mieli wizję na stadninę koni w Janowie Podlaskim a teraz RUINA nie mogę tego przeżyć. Żeby tak nie było z Bielicami jest to Marka szkoły nasze Dziedzictwo regionu Mogileńskiego i brońmy tego nie niszczmy.Może dać szkołom więcej swobody ???,Usiąść wspólnie szukać rozwiązań.Ale do tego są potrzebne bardzo dobre analizy symulacje pomysły trzeba słuchać ludzi.A sztuką jest zrobienie reform tak żeby nikomu się krzywda nie stała i będzie ok tego życzę wszystkim Mądre przemyślane decyzje
Gdyby nie media sprawa byłaby przepchnięta po cichutku i po sprawie. Majątek byłby rozdysponowany, Strzelno podratowane, a Bielice… Z samych kierunków rolniczych umrą śmiercią naturalną, czyvto pod skrzydlami starosty, czy ministra. A teraz protesty, zainteresowanie społeczeństwa… No nie na rękę to nowym władzom, więc ktoś musi zostać kozłem ofiarnym, padło na Was
niestety jest już po wyborach, a trudne i społecznie negatywnie odbierane decyzje najlepiej jest podejmować na początku kadencji, bo za cztery lata mało kto będzie o tym pamiętał; w następnym roku wyborczym znów wybuduje się kilka chodników, wyremontuje trochę dróg, nagłośni się kilka pseudo-inwestycji a lud to kupi; status quo;
Zdjęcie nr 19. Oczy zwierciadłem duszy są – tak mawiają. Aż strach
Ludzie!!!! Każdy inteligentny człowiek który był na wczorajszym spotkaniu zrozumiał doskonale o czym była mowa, Starosta jest dopiero od 3 miesięcy chce POMOC A nie zaszkodzić. Wielki szacunek za to że przyjechał i tłumaczył bo myślę że poprzednia władza schowalaby głowę w piasek, a tak przy okazji… właśnie gdzie byli? Na sesji tak bronili Bielic , a wczoraj gdzie byli??? To też są absolwenci i sympatycy szkoły.
PRL już dawno się zakończył….w Bielicach trwa….
Dur, nie zaśmiecaj portalu !!!!!!!!!!
jesteś nieaktualny, i śmierdzisz naftaliną, to słowa twioch guru!!!
Przeczytajcie dzisiejszy numer lokalnej gazety!!!!! Starosta na wczorajszym spotkaniu w Bielicach wszystkich okłamał! Obwiniał cmg24, a oni pisali prawdę!
Panie starosto tak trzymac ludzie nie zdaja sobie sprawy ze szkola moze przestac istniec całkowicie chcieli by wszystko,najwiecej krzycza ci co maja z nia zwiazane korzysci np. ogrodki, nie rozumieja ze w wiekszosci sie nic nie zmieni a uczeniowie poza rolni dojerzdzajacy z mogilna czy strzelna beda sie uczyc na miejscu,po za tym ma pan kreta w spudnicy na narutowicza-ZLIKWIDOWAC.Panie Barczak ogladamy sesje i czytamy prase,wstydu pan nie masz wogule zabierajac głos roztrwoniłes pan powiat i boisz sie prawdy,czytaj prawde i powinnes byc poddany do konsekfencji razem z pania skarbnik.To co starosta zaoszczedzi w rok to panu nie udało sie w 16 lat tylko dlugi zostawiles jak smiesz teraz glos zabierac.Pol mogilna wie kto ile i za co od pana dostawal kasy i nagrody kture sie nie nalezaly.Troche honoru i pokory a nie bruzdzic dac niech inni poprawia pana bledy,bo skad to wychodzi nowacki tego nie narobil.
Lokalna Samoobrona przekaże szkołę z tradycjami ministerstwu rolnictwa ,a już oni ją uratują – tak jak stadniny koni z tradycjami !!! Kiedyś Samoobrona z śp.Lepperem broniła słabszych i sprzeciwiała się zamykaniu zakładów ,a nasza lokalna zaczyna od totalnego rujnowania !!!
Dokładnie oczy zwierciadlem duszy!
Przykre to, że dyrekcja szkoły stanęła wczoraj za plecami nauczycieli. Wyszła totalna nieznajomość tematu. Tak, tak wyremontowany gabinecik to nie wszystko. Ważne aby w nim zasiadał Dyrektor, a nie showman. Nie pomoże czapeczka…
Smutne jest też to, że Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków gdzieś przepadło. Widać, że los szkoły jest mu chyba obojętny. A przecież stowarzyszenie nie postało chyba tylko po to aby spotykać się na kawkach i pogaduchach. Gdzie prezesi Stowarzyszenia? czyżby się czegoś bali?
Panie Holak tak trzymac i drazyc,draznyc niech ludzie dowiedza sie jakie byiy rzady przez 16 lat, sekretarka 6000zl. a pracownik z 20 lat pracy 2000zl.Wstyd panie Barczak teraz pan sie boi prawdy ujawnienia ,premie pani skarbnik nikt glupi nie jest,gnoj pan zostawil i teraz ludzie sie dowiedza komu pan dawal i zostawil dlugi,trzeba bylo lozyc na oswiate a nie ze pan ma czelnosc powiedziec ze zaoszczedzil 300000tys, na sprzataczkach,WSTYD lepiej sie pan nie odzywaj bo mogilnianie poznaja sie na panu,a nastepna z tych uczciwych bedzie pani skarbnik.Prosze o sprawiedliwosc nie bede cale zycie zapierdalal zeby ktos bral premie i pesje wieksz jak w sejmie.Pod sad tych ktorzy znadluzyli powiat a teras bronia tego zeby go ratowac.!!Jak pan moze spojzec ludziom w oczy?Chyba tym co za pana mieli dobrze,na bank ze afera w komunikacji za pana rzadow byla by zamieciona pod dywan.Panie Nowacki szacun uscisne panu dlon za to co pan robi, pracowalem cale zycie w klamstwie i zawsze bede mowil niech karzdy ma to na co go stac czy sprzataczka wozny czy inny pracownik fizyczny ma inny zoladek ,jest madrzejszy od tych po studiach,bo teraz zdobyc rzemioslo to sztuka.Wszyscy by chcieli siedziec na stolkach a robic nie ma komu.
Dla zwykłego Kowalskiego to co teraz się dzieje w okół tych dwóch instytucji powiatowych to prawdziwy szok ale to co mówi obecny Starosta a były radny powiatowy to szczera prawda.Poprzedni zarząd jak i co nie którzy radni nie dawali sobie przetłumaczyć że do takiej sytuacji jak obecna w tych instytucjach może dojść.Zawsze było słychać :damy radę – no już nie przesadzaj- jakoś to załatwimy – niedowiarki:,no i się stało że się w…..o.Teraz cała wina spadła na nowy zarząd i trzeba ich o całe to zamieszanie winić ,BO ONI TERAZ RZĄDZĄ I SĄ BE !!!!a my chcieliśmy dobrze,NO BARDZO CIEKAWE.
W sytuacji która powstała i po zawiązaniu się stowarzyszenia następnym krokiem powinno być referendum lokalne dotyczące oświaty na terenie powiatu.Wystarczy zawiązać komitet 15 osób , zebrać podpisy i razem z pytaniem czy np. Jesteś za zamykaniem szkół na terenie Powiatu Mogileńskiego?…dostarczyć je do Starostwa a te będzie zobowiązane w ciągu 30 dni podjąć uchwałę referendalną a następnie w 2 miesiące rozpisać referendum.Jego wynik jest wiążący dla organu , jeśli większość wypowie się przeciw zamykaniu szkół nikt bez łamania prawa nie może ich zamykać i tyle .Demokracja i konstytucja dają nam takie prawo i korzystajmy z niego nie czekając na łaskę lub niełaskę urzędników .
Ciekawe co starosta zrobi z sponsorem szkoły (fundacja)
Przegrani z ZSL robią bunt , cóż stracili stołki i to boli. Panie Starosto czyń swoja powinność i likwiduj nie rentowną szkołę. Znaleźli się obrońcy co doprowadzili powiat do rujny . Na początek odwołać dyrektora .
Domagają się równego traktowania przez powiat – zabawne, bo jakoś im nie przeszkadzało, jak rozkwitali kosztem pozostałych szkól średnich, wtedy nie mieli takiego poczucia sprawiedliwości. Dziwnie wybiórcze poczucie równości. Przedtem władze były absolwentami Bielic, żona naczelnika dyrektorką i fajnie było, teraz, gdy wraca normalność, boli. Wreszcie dość panoszenia kosztem innych.
Lepiej zacznijcie pisać na poważne tematy a nie jakieś reformy. Ja się pytam kiedy podwyrzszycie zasiłki bo te pieniądze co dostaje teraz nie wystarczają mi na godne życie. Rzałuje że nie poszłem na wybory i nieoddałem głosu
Ludzie, nie chodzi o to by likwidować LO w Strzelnie czytaj ZS Strzelno ani również nią chodzi o to by likwidować ZS Bielice. Każda z tych szkół robi coś dobrego dla powiatu i jego mieszkańców. Nie chodzi o to że jedna szkoła jest lepsza a inna gorsza. Przecież to nasze szkoły!!! Jeśli chodzi do nich więcej uczniów spoza terenu powiatu niż naszych ucieka do powiatów ościennych tzn że spełniają rolę. Sieć szkół daje możliwości uczniom i rodzicom. Wystarczy jednym głosem mówić o naborze a nie kłócić się i rywalizować między sobą, a będziemy mieli jeszcze więcej uczniów. Czy niż demograficzny dotyka tylko nasz powiat? Nie. A inne powiaty tylko zacierają ręce słysząc nasza kłótnie. Dajmy informację że warto uczyć się w naszym powiecie. Dajmy solidne argumenty a szkoły będą się rozwijać. Bogata oferta. Rzetelny powiatowy system informacyjny również bardzo by pomógł. Bez dużych nakładów a z dużym zaangażowaniem możemy zrobić wiele.
Może szanowny „obserwator” zechce przeanalizować budżet Starostwa Powiatowego w Mogilnie i zechce Nam wszystkim wskazać, która szkoła w powiecie jest „dochodowa”? Gdyby Pan „obserwator” zechciał to obserwować, to za pewne by zauważył, że żadna szkoła nie jest „rentowna” i w zasadzie wszystkie należałoby zlikwidować. Wtedy na pewno drogi obserwatorze Ty, a na pewno twoje dzieci będą dalej osiołkami na usługach tych, których stać na prywatną oświatę. A jak pójdziemy dalej tym tokiem rozumowania to kolejne będą szpitale – bo też nie są rentowne?
Drogi Panie proszę zrozumieć, że wszystkie szkoły to nasze wspólne dobro i o wszystkie szkoły powinniśmy walczyć a nie twierdzić, że uczniowie Bielic to dzieci \”gorszego\” Boga.
Przeraża mnie głupota nauczycieli… jak Ci ludzie dzieci uczą to w tym kraju nie może być dobrze. Takie projekty to się powinno oburącz poprzeć bo to jest jedyna i zapewne ostatnia szansa na URATOWANIE tej szkoły. Bielice od dawna się staczają, a oni chcą w tym trwać i trwać i trwać aż do emerytury oczywiście bo potem to niech się dzieje wola nieba. Ja rozumiem, że nauczyciele boją się o etaty, każdy chyba to rozumie, ale żeby z tego powodu manipulować, świadomie wypowiadać się w taki sposób ażeby ludzie myśleli że ich ukochaną szkołę zlikwidują to już przesada. Gdzie tu moralność godna pedagoga, wzorca dla młodych ludzi?
Panie Starosto Nowacki i Panie Wicestarosto Mikołajczak jak uczniowie zobaczą zrujnowane boisko w Zespole Szkół w Strzelnie to napewno nie przyjdą do tej szkoły tylko pójdą do Inowrocławia. Dlaczego radni powiatowi nie widzą tego problemu. Władze Powiatu zobaczcie jak cierpi młodzież z pobliskiego Osiedla Piastowskiego i wychowankowie pobliskiego MOW-u nie mogą pobrać w piłkę. Od paru lat Ciężko Dyrektorowi tej szkoły doprowadzić boisko do użytkowego stanu. Wstyd
Nam uczniom za wszelką cenę wbijają do głowy formy poprawnej polszczyzny, a tu przychodzi taki pan \”rządzący\” Nowacki i mówi …… \”PRZYSZŁEM\”.
Dlaczego nikt nie pyta ile wynosi subwencja w szkołach rolniczych prowadzonych przez ministerstwo???
Ale się uśmiałem! cmg24 winne rozdmuchaniu tematu o powiatowej oświacie – tak stwierdził Pan Starosta Nowacki. No to ja się pytam Pana Bartosza co powie o dzisiejszym lokalnym tygodniku i wielu stronach zadrukowanych… tematem oświaty powiatowej. Czy też będzie miał pretensje? NIE!
A co robi dyrekcja i grono pedagogiczne zespołu szkół specjalnych w Mogilnie aby ich nie zlikwidowano przecież tam jest tragedia siedzą i czekają na zmiłowanie Boże. Ruszyć dupsko i szukać uczniów to jest wasze zadanie.
W Mogilnie działa samoobrona ten który powinien być człowiekiem pro-społecznym do społeczeństwa a jest PO- Nowoczesna i lepiej się wyzbywać wszystkiego co nam mieszkańcom jest drogie to Skandal…A w Strzelnie Seminarzysta robi to samo- ludzie czy was diabeł okręcił powiadam wam powstańcie z kolan nie dajcie się opętać trzeba walczyć o nasz szpital w Strzelnie i nie dać go zabrać do Mogilna nie dać sobie w mówić że się nie da jeżeli powstaniemy to go obronimy tylko nie wolno się załamywać głowa do góry i tych włodarzy wykopać.
Tak to jest jak wybiera z parti co okradła Polskę 8 lat A teraz pretensje
Ok, w przyszłym roku szkolnym wychodzi mnóstwo młodzieży. To skoro już nie mieszczą się w budynku przy ul. Gimnazjalnej, to co poczną te roczniki, kiedy zamkną szkołę w Bielicach?? Ktoś o tym myśli w ogóle?
Drogo Ladowaczu! Czy to już nie jest pomówienie? Czy pisanie tego nie jest czynem karalnym? Czy chodziłeś do ZS Bielice? I tam Cię tego nie nauczono?
Tak Włodek masz rację. Boisko na Piastowskim nie istnieje. Za szkołą istnieje plac manewrowy i wysypisko śmieci. Wstyd dla władz i dyrekcji, ktora zasiada w radzie miejskiej nie od pierwszej kadencji.Aż sie dziwię, że tego ludzie nie widzą…
ZAL, a ja się dziwię że ludzie nie tylko tego nie widzą, ale na taka \”dyrekcję\” głosują i wybierają kolejny raz radnym.
Gdzie w tym wszystkim jest Fundacja Powiatu Mogileńskiego? Obraca dawnym i niemałym majątkiem przyszkolnym, czy nie powinna przypadkiem wspomagać szkoły w jej kłopotach finansowych? Wszak 300hektarów powinno generować niemałe pieniądze. Chyba, że pensje jej członków są aż tak wysokie, że brak już pieniędzy na cokolwiek innego…
Po drugie: skoro mamy niż demograficzny i powiat szuka oszczędności to dlaczego nie zamknie faktycznie gorszej szkoły w Strzelnie?
Trzy słowa ! Handel , darowizna , zarobić ! Co do handel to zwykła paserka , kupczysz starosto nie Swoim !Darowizna ,? Czytaj pierwszy wpis ! Co do zarobić ! ? Kariera ? Stołek ? Współczuję
Do rolnik mieszkam w Bielice fundacja nie tylko szkołę nierentowną ale także powiat A z tego co wiem pracownicy tam nie mają nawet porządnych ciągników tylko stare Ursusy. A jak chcesz poznać ich zarobki to zatrudnij zobaczysz jakie miliony zarabiają nie chciał byś tam robic
kto stoi murem za Bielicami ???Ja wiem ,że zdania są podzielone albo większość za przejściem Bielic pod resort rolnictwa.ale ci drudzy nie komentują bo nie mają takiej potrzeby i starają się być neutralni-co ma być to będzie.Pomysł Pana Starosty jak najbardziej trafny.Bronią Bielic głównie nauczyciele którzy boja się o swoja przyszłość.Szkoła w Bielicach od czasów świetnych dyrektorów Hilarego S i Stanisław W to nawet nie cień tego co było.Dlaczego zostały polikwidowane takie kierunki jak choćby weterynaryjny i inne??? Na co Wy liczycie ? Że szkoła odzyska dawny blask??? -Nigdy to nie nastąpi i to w każdej najmniejszej cząstce tej placówki.Od tyle w temacie.I dalej wypisujcie swoje kacapały nic nie znaczące 🙂 Pozdrawiam
Wymienieni przez Ciebie dyrektorzy działali zgodnie z wytycznymi komitetu, a komitet zgodnie z centralizacją.Jeśli uważasz,że to był okres świetności tej szkoły,to należy podziękować PZPR.Dzisiaj wszystko co dobre w tej szkole to dzięki naczelnikowi oświaty ze starostwa, natomiast, jak coś się nie powiedzie to winien Dyrektor tej szkoły. A teraz ofiarą za zaszłości jest również początkujący Starosta,który jak piszą niektórzy, jest nakręcany przez dwóch Burmistrzów.Nawet nie umiecie pomyśleć,że Starosta jest wykonawcą uchwał radnych powiatowych.Więcej nie piszę w tym temacie.Inteligentnym to wystarczy.
Do MM
Fundacja powinna generować zyski i wspierać edukację bo taki był główny cel jej powstania. Powiat wręcz nie może jej dofinansowywać!
A jeśli tak duże gospodarstwo nie generuje zysku to znaczy, że jest źle zarządzane… Gdyby oddać ziemię w dzierżawę powiat miałby stałe i to znaczne źródło dochodu
Czyli zgadzamy się że fundacja miała wspierać szkołę i że źle tam gospodarowano. Chyba ktoś za taką niegospodarnosc powinien odpowiedzieć. T
Ale mi chodzi jeszcze o coś innego. Z artykułu wynika, że Starosta musiał napisać do ministerstwa że pozostałe szkoły będą mogłyby być rozdysponowane, bo inaczej by nikt nie przyjechał. To coś nie tak…Bo nikogo nie pytał w kwestii rozdysponowania uczniów.
A czym ma fundacja generować zyski jak jest źle zarzadzana i nie ma czym obrobic te 300 hektarów tam też pracują ciężko ludzie. A NIE TYLKO W SZKOLE może mają robić za darmo
Fernsndo skąd Ty takie informacje uzyskałeś? Coś mi się wydaje, że zbyt optymistycznie podszedłeś do tematu:-)
Ponad 300 hektarów razy 3000zł/ha dochodu (wg GUS) daje prawie milion zł rocznie. Jakby uwzględnić jeszcze w dobrze dochodową produkcję mleka wyjdzie o wiele więcej. Gdzie są te pieniądze? Pracownicy pracują na starym sprzęcie, żadnych konkretnych innowacji i inwestycji. Wiele mniejszych gospodarstw wspaniale się rozwinęło przez ostatnie lata. Gospodarstwo w Bielicach nie musiało zaczynać od zera. Budynki, ziemia, maszyny już tam były. Nic tylko działać. Takie duże gospodarstwo powinno świecić przykładem, a robi podobno straty… Czyżby zarząd źle gospodarował otrzymanym za darmo majtkiem? Czyżby komuś zależało, aby gospodarstwo przynosiło długi? Historia polskich PGRów zna takie przypadki. Kierownik pgr doprowadzał do upadłości, a za chwilę wyskakiwał przy sprzedaży z walizką pieniędzy i stawał się prywatnym właścicielem pokaźnego majątku za niewielkie pieniądze, bo on akurat kasę miał. Oby nie było tak w przypadku gospodarstwa Bielic. W korporacjach jeśli kierownictwo zawodzi, lub nie przynosi zysków dla firmy to się je zmienia. Fundacja powinna mieć sprecyzowany zapis w statucie o wspieraniu głównie szkoły w Bielicach, a nie jakieś górnolotne i niekonkretne cele.
BRAWO DLA STAROSTY I BRAWA DLA BURMISTRZA STRZELNA RĘKA RĘCE MYJE NIE DZIWIE SIĘ BIELICĄ ŻE TAK WALCZĄ O SWOJE GDYŻ NA NASZYM TERENIE GMINNY LUDZI SIĘ ZWALNIA!!!!! PRACY DLA NICH NIEMA JAKO MIESZKAŃCÓW !!!!!ALE PAN WŁODARZ GMINNY WOLI Z SĄSIEDNICH POWIATÓW ZATRUDNIĆ LUDZI Z ZŁĄ OPINIĄ JAKĄ POSIADAJĄ PAN KIEROWNIK OŚWIATY TRZEMESZNA BYŁY DYREKTOR PODSTAWÓWKI CZY PAN SEKRETARZ CO MA TEŻ SWOJE CIEMNE STRONY Z PO PRZEDNIEJ POSADY I MAŁE PYTANKO KIEDY SKOŃCZY SIĘ UTRZYMYWANIE STRAŻY MIEJSKIEJ W STRZELNIE MIAŁO BYĆ TO DO KĄNCA STYCZNIA!!!!????? JAK DŁUGO MAMY NIEROBÓW UTRZYMYWAĆ
Nauczyciele boją się o swoje ciepłe posadki dlatego biją pianę, nie przedstawiając żadnych realnych dokumentów. Jestem absolwentem technikum rolniczego z 2009 roku, czas spędzony w tej szkole dobrze wspominam, faktem niestety jest, że od kiedy przekształcono ZSCKR Bielice (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Bielice) w Zespół szkół im Powstańców Wielkopolskich Bielicach placówka ta zaczęła odchodzić od tradycji renomowanej szkoły rolniczej znanej w całym kraju, kierunki rolnicze z stały się tylko dodatkiem. Przejęcie szkoły przez ministerstwo rolnictwa pozwoli na podniesienie jakości kształcenia w tych kierunkach co na pewno wyjdzie na dobrze całej placówce, i odciąży budżet powiatu. Jestem pewny, że na pozostawienie reszty kierunków również sposób się znajdzie bo \”Nasza szkoła to jedność\”.
Panie Agro Absolwencie. Czasy zmieniają się. ZS CKR w Bielicach przeszedł do historii. W tej chwili nie potrzeba setek absolwentów – techników rolników. To rynek składa zapotrzebowanie na kadry, a nie minister w Warszawie. Najlepszą kuźnią kadr rolniczych jest nowoczesne gospodarstwo rolne, najlepiej rodziców. A średnie wykształcenie niekoniecznie musi być rolnicze.