W czwartek, 8 maja o godzinie 9:00 na prostym odcinku drogi krajowej nr 15 w miejscowości Kopce zderzyły się dwa pojazdy. Według wstępnych ustaleń kierująca Citroenem Berlingo 43–letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego nie zachowała należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, czym doprowadziła do zderzenia bocznego z pojazdem Citroen Jumper, którym kierował 60–letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Policjanci wykonując na miejscu niezbędne czynności ustalili, że 60-latek również ewidentnie naruszył zasady bezpieczeństwa. Mężczyzna przekroczył na jezdni linię podwójną ciągłą, zjechał na lewy pas i przed oznaczonym skrzyżowaniem rozpoczął wyprzedzanie dwóch samochodów ciężarowych jadących za Citroenem Berlingo.
W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania obu uczestnikom. Określeniem dokładnych przyczyn oraz rozstrzygnięciem winy za spowodowanie zdarzenia zajmą się teraz policjanci w postępowaniu karnym pod nadzorem prokuratora.
– Przesłanką prowadzącą do utraty prawa jazdy oprócz spowodowania wypadku, jazdy pod wpływem alkoholu, może być również rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa. Powinni o tym pamiętać szczególnie kierowcy, którzy jeżdżą niebezpiecznie. Dla nich nie będzie żadnej taryfy ulgowej – mówi Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Krukowski z mogileńskiej komendy. (za KPP Mogilno)

















Dobre pytanie, co ta pani takiego zrobiła że zatrzymano jej prawo jazdy?
Dziwne zasady ruchu panują na drogach powiatu mogileńskiego, cóż zawiniła pani kierująca citroenem? Chyba pan naczelnik wprowadza jakieś własne przepisy ruchu drogowego.A może nasza dzielna policja nabija sobie statystyki???
JAKIM PRAWEM POLICJA ZATRZYMAŁA UPRAWNIENIA TEJ PANI SKORO Z OPISU WYPADKU WYNIKA IŻ TO TEN GOSTEK Z JUMPERA ZAWINIŁ WYPRZEDZAJĄC NA PODWÓJNEJ CIĄGŁEJ DWA TIRY. Z TEGO CO MI WIADOMO PRZY LEWOSKRĘCIE NALEŻY USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA TYM Z PRZECIWKA I TYLE… NIE JASNA SYTUACJA…
banda debili ,zabrali prawko bo chciała skręcić w lewo i się nie upewniła w lusterku. Osobiście byłem świadkiem jak policja jadąc radiowozem od Bydgoszczy ul 900-lecia i skręcała w lewo w ulicę Mickiewicza tam jest zakaz skrętu i nie jechali na sygnale ani na światłach nawet napis POLICJA nie był podświetlony , to się nazywa łamanie przepisów przez stróży prawa
polecam poczytać kodeks drogowy…
Należy ustąpić tym z przeciwka to prawda, ale należy się też upewnić czy nikt nie rozpoczął manewru wyprzedzania. Ta pani się widocznie nie upewniła i nie tłumaczy jej to że gościu wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Stworzyła zagrożenie więc prawko zabrane prawidłowo.
Wykonując skręt w lewo powinna się upewnić w lusterku czy nikt już nie rozpoczął wykonywania manewru wyprzedzania, bardzo dobrze karać piratów drogowych !!!! Brawo Panowie w końcu skończą sie lub raczej ogranicza wypadki
http://forumprawne.org/prawo-karne-wykonawcze/490978-wypadek-skret-w-lewo-nieprawidlowe-wyprzedzanie.html
myslisz ze czemu jest takie parcie na ronda w mogilnie ?
W zębach to, to ty będziesz swoje majtki nosił. Bardzo dobrze, że zostali ukarani obydwoje kierowców, może to nauczy niektórych spoglądać w lusterko, skręcając w lewo. Niektóre panie myślą, że lusterko w samochodzie służy do poprawienia makijażu, chociaż i mężczyźni również zapominają o upewnieniu się, czy nie są wyprzedzani podczas skrętu w lewo