Inwestycje, jakie znajdują się w projekcie budżetu gminy Strzelno na rok 2020:
1. Przebudowa drogi gminnej ul. Jana z Ludziska w Strzelnie – 384 347,46 zł
2. Przebudowa drogi gminnej ul. Sczanieckiej – 367 326,88 zł
3. Zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie miasta – 1 000 000 zł
4. Zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie wsi – 700 000 zł
5. Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ul. Kościuszki w Strzelnie – 600 000 zł
6. Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ul. Powstańców Wielkopolskich i Gimnazjalnej – 840 000 zł
W projekcie budżetu zapisano, że powyższe inwestycje mają być realizowane wyłącznie w sytuacji uzyskania dofinansowania. Jak dziś już wiemy, drogi gminne stanowiące ulicę Sczanieckiej i Jana z Ludziska otrzymały już rządowe wsparcie.
Warto zauważyć, że 420 000 złotych w przyszłym roku gmina zamierza wydać na zakup usługi oczyszczania miasta, natomiast dodatkowo 25 000 złotych ma kosztować utrzymanie zieleni, w tym zakup roślin, kwiatów i usług.
Łącznie na inwestycje w 2020 roku może zostać wydane 3 891 674,34 zł. Budżet ma wynosić 55 858 225,00 złotych, natomiast gminne wydatki wyniosą 54 757 132,16 zł. Nadwyżka budżetowa wynosząca 1 101 092,84 złotych zostanie przeznaczona na spłatę kredytów. (PK)

















W Strzelnie brak ulicy Szczanieckiej, jest natomiast ulica
Emilii Sczanieckiej.
Heliodor-a co to za różnica? Kogo to obchodzi? Nikt nawet nie wie, i nie chce wiedzieć, kto ona była… Historią i głupotą ludzką różnych gamoni, którzy np jedynym co w całym życiu osiągnęli było to, ze zginęli, dzieci nie wykarmisz. Jak zapomnisz daty bitwy pod Piździejewicami to żaden problem.. Zapomnij PINu do karty i…leżysz!
Zdzichu cymbalista nr.1 portalu.brawo ty……
Dawajcie..w kilku stać was na więcej. Wazelinkę pewnie już macie..
No I Co dziewczyny z autobusu teraz juz nie jestescie take pewne ze wy napewno bedziecie pracowac a to za bylego Burmistrza wybieraliscie sobie prace ale czas minol i teraz do roboty i czas zarobic uczciwie, bo nauczeni jestescie zyc na koszt gminy.
Panie Burmistrzu, kiedy skończy Pan zatrudniać na różnych stanowiskach swoich dobrych znajomych? Na To co Pan wyprawia patrzeć się nie da. A sprzątający z ZAZu tak sprzątają Strzelno ,że wszędzie syf i brud. Wiecej na Pana nie zagłosuje!!
A my jesteśmy zadowoleni z panów z zaz-u osiedle sprzątaja naprawdę
My jesteśmy zdowoleni z panów z zaz-u osiedle sprzątaja b dobrze jek zwykle narzekają ci co najwiecej zaśmiecają brawo burmistrz
DZIEWCZYNKI Z AUTOBUSU ZOSTAŁY ZWOLNIONE -OJEJ TRZEBA IŚĆ DO BURMISTRZA I WYZWAĆ JAK ZA STAREGO .A MOŻE ZEBRANIE JAK DAWNIEJ ,MOŻE WSZYSCY POMOGĄ.HA HA HA.
Zgadza sie zaz sprzata osiedle widac ich codziennie ale dlaczego nie było tego wcześniej przecież w zec sa ludzie którzy powinni to robić biora za to pieniadze i nikt nie reagował. tez było dobrze? smiech na sali. Pan burmistrz ma swoich ludzi i dobrze byle byli odpowiedzialni i uczciwi. Uważam ze stary burmistrz jak widać po sosw sp ciechrz zaz zec otaczał sie ludźmi niepoważnymi wszędzie problemy z finansami w tych placówk.Myśle ze zeby nie pan Darek to by szary człowiek prawdy by nie poznał.
Nie no o kanalizację na gimnazjalnej żeby burmistrza kamienica nie odplynęła jak arka Noego jest wiele innych ulic do remontu np magazynowa ale tego Pan burmistrz nie widzi bo widocznie zbyt mało odwiedza swojego brata…
nie ma co sie kłócić bo widze ze nie ma sensu. ciekawi mnie tez pijalnia pod chmurką pod piastem tam tez na te zachowania nie ma reakcji. picie jest w sklepie i przed sklepem praktycznie codziennie. panowie prawie ze wezykiem do domku chodza.znowu smiech na sali i mieszkańcy to widza a to jest miejsce publiczne i tak jest od lat .pozdrawiam
Powiem tak -poschodkach koło sportowego piją,w zgodzie na rynku piją ale czy ktoś wam krzywdę zrobił z tych ludzi że chcecie ich poganiać-nikomu krzywdy nie robią i nie leżą na rynku więc dajcie spokój
To co dzieje się w naszej gminie nie da się opisać. Wszyscy pracownicy powinni iść na L4 psycholog doradzi co zrobić jak ma się takiego pracodawcę. Niech sobie sam rządzi to gmina czy to jest obóz? Ludzie po co Wam to? Ludzie ze Strzelna powinni wyjść na ulicę aby Burmistrz sam się podał do dymisji. Ludzie powinni wszyscy przestać płacić za czynsze za co się da. Ten człowiek nie nadaje się do rządzenia nic sobie z pracowników nie robi dla niego najważniejsi są tylko Ci z których może coś zyskać z resztą ludzi się nie liczy to jest Burmistrz? Proszę Was!!!
OJ MASZ CZŁOWIEKU RACJE -OSTATNIO SZUKAM P.ALINY I WIECIE GDZIE MNIE SKIEROWANĄ-TAM GDZIE BYŁI SRAŻNICY OJ WIDAĆ TA PANI ZA STARA I NIE PASUJE DO WYSTROJU BUDYNKU GMINY,–BURMISTRZU WSTYD CO PAN WYRABIA Z LUDZMI ALE NIECH PAN ZAPAMIĘTA –TO CO DAJESZ WRUCI I TO Z PODWÓJNĄ SIŁĄ A 4 LATA MINIE JAK STRZAŁ Z BATA.