Do ogłoszonego przez gminę Mogilno przetargu stanęło dwóch oferentów. Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm, gdzie liderem jest PPHU EVENTUS Arkadiusza Kalińskiego z Inowrocławia, a partnerami są: PPHU PREBUD Włodzimierza Bestrzyńskiego z Inowrocławia i PW Simbud Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Cena jaką zaproponowali to 2 195 836,67 zł. Natomiast najdroższa oferta spółki SORTED z Piaseczna opiewa na kwotę 4 298 617,36 złotych. Co ważne, gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 2 053 218,91 złotych. Tym samym najniższa oferta jest wyższa o blisko 143 tysiące złotych.
Najprawdopodobniej burmistrz Leszek Duszyński wystąpi do radnych, aby dołożyć brakujące 142 617,76 złotych z uwagi na krótki termin realizacji zadania współfinansowanego ze środków zewnętrznych. (PK)
















Jeszcze nic nie powstało, a już cena wzrosła! Nikomu nie potrzebny pawilon. Kolejna idea-fix burmistrza. A drogi wciąż dziurawe, tylko szpanerskie światełka na pokaz. Strach myśleć co będzie dalej. I na co jeszcze nasz wspaniały burmistrz chce wydawać nasze pieniądze.
Zostawić jak jest, po co chcecie uszczęśliwiać handlujacych na siłę, oni wcale nie chca nowego, tylko zróbcie im toalete
Niech burmistrz dolozy ze swoich tak jak do śmieci! Czas na zmiany burmistrzu!
Wszyscy od początku wiedziedzi i komentowali że braknie Ale że aż tyle na samym starcie ? to faktycznie dopiero początek …
Burmiszczu i bezradni, mam pomysł na brakujące pieniądze ty zrezygnujesz z kilku wypłat, a radnym zabierz diety na 2lata. Jest kasa? Już jest. Może to was nauczy gospodarności. Czasy są ciężkie ale nie dla was.
A na osiedlu zachodnim drogi całe zaśnieżone i oblodzone. Za co my płacimy podatki co roku zresztą coraz wyższe ustalane przez naszych bezradnych.Dobrze że idzie ocieplenie to problem sam się rozwiąże, bo na władze nie można liczyć niestety.
Jestem pewien, że nawet jak radni dołożą to to e trakcie realizacji inwestycji Duszyński ponownie wystąpi o dodatkowe pieniądze jak to bywa od dawna.
ciekawa jestem ile bedzie kosztować stoisko ,czyli jaką oplate będą pobierać od handlujących tam
Jeszcze raz się zapytam,może ktoś kompetentny mi odpowie.Kto jest odpowiedzialny za drogi na osiedlu za przedszkolem nr 3,bo tu się nic nie robi.Pytam się raz jeszcze za co płacimy podatki?
Przypomnę, że burmistrz i jego radni w poprzedniej kadencji lekką ręką dołożyli do remontu świetlicy wiejskiej w Twierdziniu blisko 200 000 zł… bo, jak to powiedział burmistrz, „wykonawca inaczej nie przystąpi do prac”. A więc radni zwiększyli koszty tego remontu z 400 000 zł na 600 000 zł. O dziwo! Ten sam wykonawca „wyżebrał” także od gminy dodatkowe chyba 150 000 zł na remont przedszkola nr 3. To się nazywa biznes. A teraz Duszkowi znowu brakuje i znowu : RADNI STAWAĆ POD ŚCIANĄ !!! Dawać kasę, bo Ja Leszek I Dobroduszny chcę na remont laboratorium w SPZOZ dać 200 000 zł, dołożyć kolejne 200 000 zł do wywozu śmieci za styczeń 2021, teraz dołożyć do budowy targowiska, za chwilę mam zamiar DOŁOŻYĆ DO MAGAZYNU ZBOŻOWEGO GS, potem kolejna dokładka set tysięcy do budowy zaplecza dla KS Noteć Gębice itd. itd. itd. Jak szaleć, to szaleć.
A jak zażyczy sobie złotej gitary to też mu radni przegłosujecie?
no i nie zawiódł, nie trzeba było długo czekać, jeszcze łopata nie została wbita w ziemię , a już mało, skąd to znamy, brawo panie naczalniku , brawo, tylko czemu tak mało, czyżby nowy chwyt, podwyżka na dwa razy? tylko czekać, jak kundle będą rączki podnosić
śpieszcie się śpieszcie bez względu na ,,waszą” kasę bo już za dwa lata koniec epidemi !!! brak słów na takie rządy.
Niech zrobią więcej autobusów