Zimowa pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu, czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia robi się mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.
Wsiadając za kierownicę samochodu pamiętajmy o:
– odpowiednim przygotowaniu pojazdu – usunięciu śniegu i lodu z nadwozia oraz szyb tak, aby zapewnić kierowcy dobre pole widzenia,
– zaplanowaniu podróży – w przypadku złych warunków atmosferycznych wyjedź 10 minut wcześniej,
– bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego,
– dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze,
– zmniejszeniu prędkości,
– zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu,
– unikaniu ostrego hamowania (na śliskiej nawierzchni lepiej hamować silnikiem),
– niewykonywaniu gwałtownych manewrów,
– zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.
– Policjanci apelują, by w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali rozwagę i ostrożność tak, aby każdy z nas mógł bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży – mówi st. asp. Tomasz Bartecki.
Pojawiły się także ostrzeżenia meteorologiczne o oblodzeniu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -5°C do -2°C. Ważność ostrzeżenia: od godz. 20:00 dnia 07.01.2021 r. do godz. 09:00 dnia 08.01.2021r. (za KPP Mogilno)

















drogowców nie za bardzo widac kasa za odsniezanie na magazyn zbozowy poszła
Spadło trochę śniegu i już lament. Wystarczy wcześniej wyjechać i noga z gazu! Jechałem dziś przez wioski i miasto i nie przeszkadzał mi śnieg!!! Wystarczy dostosować prędkość do warunków!!!!
Złodzieje kasę zozkradli a kierowcy dostosować się do dziur śniegu i płacić podatki
DO PIESZYCH APELUJEMY ŻEBY NIE BYLI ŚWIĘTYMI KROWAMI, MACIE CZAS WIEC CZEKAJCIE AZ SAMOCHOD PRZEJEDZIE. WSZYSCY CHCA BYC PRO EKOLOGICZNI TO NIECH AUTO ROZPEDZONE JEDZIE DALEJ A NIE CO CHWILE HAMUJE I ,HAMUJE I RUSZA BO JEDEN Z DRUGIM IDZIE I SIE PCHA POD MASKE A POZNIEJ POTRĄCENIA. NO CHYBA ZE O TO CHODZI SLABSZYCH WYELIMINOWAC Z TEGO EKOSYSTEMU
Zacznijcie odśniezac drogi,sypac piaskiem,a nie pisac o złych warunkach na drodze,trawa na poboczach nie rośnie caly rok żeby w grudniu kosic,to sie nie robi już śmieszne tylko żalosne,kto tym kieruje,kto wysyla taki sprzęt o tym czasie,nosszz kur…..
Wiadomo po co sie kosi pobocza w grudniu…z potrzeby siana..
Podoba mi się ten punkt:
” – dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze,”
Latem jak będą lepsze warunki, to bardzo postaram się obniżyć moje umiejętności 🙂
Panie Janku drogi. Remonty dróg to jedna sprawa – jest taka możliwość to trzeba robić. A odśnieżanie to oczywiście coś nowego, co zaskoczyło drogowców i wszystkich odpowiedzialnych. Pewnie,że lepiej zrzucić odpowiedzialność na kierowców : dostosować swoje umiejętności do warunków panujących na drodze. Dziury, oblodzenie, śnieg na drogach to wszystko zaskakuje drogowców i gdy coś się stanie to wina tylko kierujących. Ech, polskie piekiełko, polskie „nie da sie”.
Jak by nie było ciągle źle . Kosza trawy źle nie kosza źle sypią źle nie sypią źle. Wejście się do pracy a nie siedzidzie na tych portalach żyjecie tylko z darów gminy 500+I ciągle żale. Nie znudziło się wam . Nie masz co robić bierz łopatę i na przód.