W trakcie najbliższej sesji radni będą musieli zdecydować o przeznaczeniu dodatkowych środków na kilka trwających i planowanych inwestycji. Zgodnie z projektem uchwały 110 tysięcy złotych trzeba dołożyć na prace dodatkowe przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie. Mają one być wydatkowane na budowę drogi pożarowej przy hali sportowej i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Brakuje także 50 980 złotych na prace dodatkowe przy remoncie ulicy Polnej w Mogilnie. Droższy jest projekt modernizacji ulicy Miłosza, Asnyka, Wyspiańskiego w Mogilnie, gdzie zamiast 35 670 zł, trzeba już wydać 54 643 zł. Gmina dołoży 79 000 zł z przeznaczeniem na remont ulicy Hallera w Mogilnie, który przeprowadzany jest wspólnie z prywatnym przedsiębiorcą. Po przeprowadzonym przetargu okazało się, że 500 000 zł to zbyt mała kwota, aby wybudować parking za mogileńskim magistratem, w tym przypadku trzeba wydać już 640 000 złotych (w tym 27 060 zł nadzór), czyli brakuje 140 tysięcy złotych. Radni muszą przeznaczyć 20 000 złotych na wykonanie przyłącza oświetlenia drogowego na nowo wybudowanym rondzie na obwodnicy.
Sesja dotycząca uchwały dokładającej dodatkowe środki na inwestycje odbędzie się w środę, 29 kwietnia. (PK)















Czyli jak?
Mogę złożyć ofertę na remont ulicy..5 tysięcy, wygrać..a za chwile powiedzieć.. \”dajta jeszcze 645 tysięcy!\”??? I one mie dadzą?
Wartości z przetargu to koszt inwestycji. Teraz dofinansowanie to kasa w kieszeń
To jakiś żart. Skoro był projekt, przetarg I ustalona kwota wykonania A teraz z kapelusza trzeba dołożyć kasy z naszej kieszeni. Pewnie to jakaś \”zaprzyjaźniona\” firma wiecie kogo 🙂
Chciałbym nadzorować. to 4% \”skomplikowanej\” inwestycji.
Normalnie 1%
Koszty wykonania wyżej wymienionych inwestycji i tak docelowo wzrosną jeszcze przynajmniej dwa razy. Chcę przypomnieć niedawny remont świetlicy w Twierdziniu. Kosztorys był na 380 000 zł, a skończyło się na ok. 600 000 zł. Kasa była dodawana wykonawcy kilka razy. Dla osób nieznających tematu dodam, że był to remont pomieszczeń w …. podworskim czworaku. Za 600 000 zł można było w tamtym czasie wybudować i wyposażyć luksusowy dom jednorodzinny o pow. 250 m kw. Trzeba też wspomnieć o remoncie przedszkola nr 3, gdzie ten sam wykonawca zarządał od gminy dodatkowych, znacznych pieniędzy na „nieprzewidziane wcześniej” zakresy remontowe. I tak będzie przy kolejnych inwestycjach.
Powiat dołoży bo Powiat to Mogilno.
Zlikwidujcie kilka szkół np padniewo Strzelce Kwieciszewo i już będą pieniądze na inne fanaberie burka
A jak tam diety radnych? Są wypłacone, czy przekazane na szpital? Coś na ten temat milczenie!Przecież sesje się nie odbywają, a diety radnych są rekompensatą za stracone swoje możliwości zarobkowania w czasie sesji, czy udziału w komisjach.Nawet Wielkopolanin się nie udziela w bieżących komentarzach.
DLACZEGO ZNOWU TRZEBA DOKLADAC? BYŁ PRZETARG OFEROWANE KWOTY, WYBRANA KWOTA X TO DLACZEGO W TRAKCIE PODNOSI SIE TA KWOTE? DLACZEGO NASZ \”CUDOWNY\” URZAD MIASTA ZE SŁOŃCEM MOGILNA NA CZELE NIE PODPISUJE UMÓW KTORE MAJA W ZAŁĄCZNIKACH KARY ZA NIE WYWIĄZANIE SIĘ Z UMOWY CZY TO W KWESTII CZASU JAK I PIENIĘŻNEJ?!?!?!?!? JA SIE PYTAM KTO PODPISUJE TAK DURNE UMOWY. WARA OD NASZYCH PIENIEDZY – ZNOWU PODATKI PODNIOSA A W TYCH CZASACH LUDZIE PIENIEDZY JUZ NIE MAJA PRZES TEN KORONASYF. BURMISTRZ I RADA MIASTA ZARABIA WYSTARCZAJACO DUZO ZEBY DOLOZYLI ZE SWOICH A NIE OD MIESZKANCOW ZNBOWU BEDA SCIAGAC. CZAS NAJWYZSZY NA DYMISJE RADY I BURMISTRZA BO SAME SZKODY PRZEZ NICH MAMY
Wielkopolanin ? \” stary wyjadacz \” miód spija ! Ha ha ha pasożyt dostosuje się bez obaw UBS