W sobotę, 10 listopada w Hali Sportowej w Dąbrowie odbędzie się Turniej Sportowo-Rekreacyjny Sołectw Gminy Dąbrowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pod patronatem wójta gminy Dąbrowa. Turniej ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz integrację mieszkańców gminy Dąbrowa. Uczestnicy wystartują w 10-12 konkurencjach o charakterze sportowym. Początek o godzinie 15:00.
Natomiast na niedzielę, 11 listopada na godzinę 12:00 zaplanowano mszę za ojczyznę, po której uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbędzie się apel poległych oraz składanie wieńców i wiązanek. Po tej części uroczystości w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie odbędzie się Akademia Patriotyczna pt. „Niepodległa” oraz występ zespołu Białe Kujawy z Bielic. Uroczystościom towarzyszyć będzie Gąsawska Orkiestra Dęta „Pałuki”. (I)
















Wszędzie można dla sołectw coś zrobić tylko nie w gminie Mogilno