Pod pomnikiem ofiar Katynia zebrani uczcili pamięć poległych. Delegacje złożyły kwiaty, zapalono znicze oraz odśpiewano wspólnie „Rotę” ku pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. (AS)
Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.
Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »
© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie ![]()
A pan Starosta nie wie, że wchodząc na cmentarz ściąga się nakrycie głowy ??? Chłop ze wsi wyjdzie, ale …… Tak jak radny – ale to chyba PSL ??? (PZPR)
Piękna patriotyczna uroczystość. Szkoda tylko, że nie było pocztu sztandarowego szkoły nr 3. Zapomnieli? Za to jak zwykle szkoła im. Ofiar Katynia w Strzelcach jak zwykle dopisała. Mnie osobiście wzruszył piękny wiersz recytowany przez jedna z uczennic tej szkoły. Wielkie uznanie też dla prezesa Rodziny Katyńskiej Adama Kowalskiego.
Nie zgadzam się z GLEBĄ. Gdyby starosta podczas uroczystości miał cały czas na głowie czapkę, to byłaby gafa,ale tak nie było-przynajmniej tak widać na zdjęciach. Poza tym wchodząc na cmentarz można np. lekko uchylić czapkę przez szacunek dla zmarłych, ale potem można ją mieć na głowie chodząc wśród mogił. Także podczas pogrzebu można mieć czapkę na głowie za wyjątkiem odmawiania modlitwy czy spuszczania trumny do grobu. Wszystko też zależy od pogody. Szeroki temat, tym bardziej, że ludzie palą papierosy na cmentarzu, jeżdżą rowerami itp.
,,Gleba’’ wytłumacz dlaczego wchodząc na cmentarz trzeba zdjąć nakrycie głowy.
Jak widzę członków PZPR (do chwili jej rozwiązania) na uroczystościach związanych ku czci ofiar zbrodni komunistów, to nóż sam się w kieszeni otwiera. Zaprzaństwo tego towarzystwa jest tak wyraźne jak brednie wygadywane przez Leszka Millera na temat dywersyfikacji dostaw gazu, skoro to on zerwał kontrakt na budowę gazociągu z Norwegii (jedyna dobra rzecz rządu Jerzego Buzka), przez co umożliwił ruskom i szkopom budowę gazociągu pod Bałtykiem. Tow. Miller powinien się z tego jasno wytłumaczyć w czyim imieniu i interesie oraz za jaka cenę to zrobił. Nie tylko PO potrafi \”kręcić lody\”.
Bo zdjecie nakryciua glowy wyraza szacunek. Oczywiscie, ze masa ludzi chodzi po cmentarzu w czapach – ale to nie znaczy, ze jest to ok. Ludziom na stanowiskach wypada byc bardziej taktownym od plebsu. Tyle (znajda sie tacy, ktorzy napisza, ze i wodke mozna pic na cmentarzu – zgadza sie. Mozna – ale nie wypada)
Gorzej z p. G. w poczcie sztandarowym, tu już czapka na głowie to przesada….. ech…. No i dwaj księża proboszczowie – jedne w polarze drugi w dresie…. Panowie!
Komu ten teatrzyk potrzebny, jak można czcić kogoś kto się poddał i szedł pokornie na strzał w głowę?
\\\”prawda\\\” – jestes normalny ???
Panie Grela czapki z głów – nawet choroba nie usprawiedliwia! WSTYD!
Ty bracie masz na bakier z historią. Poducz się, a potem zabieraj głos. Twoja wypowiedź obraża tych co zostali zamordowani na Wschodzie!
Podobno w MDK-u jest zatrudnionych aż 16 pracowników. To o 100 % więcej jak za czasów poprzednich dyrektorów. No może dlatego do obsługi katyńskich uroczystości wysłano 4 pracowników w tym fotografa.
Moje pytanie- czy nie obraża członków rodzin katyńskich obecność członków PZPR w uroczystości i czy zwróci im ktoś uwagę by nie przychodzili?.
Wbrew powszechnej propagandzie Ruski i Szkopy nie wybudowały Nordstream\’u na złość Polsce. Władze w Polsce mogły wykazać zainteresowanie ofertą Ruskich pt. Jamał 2. \”Polskie\” władze otrzymały wytyczne z dalekiego zachodu a może i dalekiego południa by nie zważać na względy ekonomiczne i nie współpracować z Ruskami. Projekt Jamał 2 padł. Na jego miejsce wszedł projekt Nordstream. W pewnym okresie Polska była również zaproszona do udziału w tym przedsięwzięciu. Nie dołączyliśmy do budowy bo rozkaz przecież brzmiał by sabotować wszelkie kontakty z Ruskiem. Teraz płacimy najwięcej z krajów europejskich za gaz ale to już niedługo. Wkrótce uniezależnienie od wrednego Ruska pod postacią gazu z Norwegi ( 30% droższego) lub może amerykańskiego ( 50% droższego ). Normalny człowiek jeżeli nie zamierza się przeprowadzać to stara się przynajmniej mieć neutralne stosunki ze swoimi sąsiadami. A Polska jak taki ratlerek, podskakuje i obszczekuje to dobermana, to niedźwiedzia. Źle się to skończy.
Tak dla zastanowienia: Od kogo Polska kupuje broń?
Jest również bardzo prawdopodobna opcja że Chevron i Exxon wykupi za 2 grosze polskie złoża łupkowe i będzie Polsce sprzedawał gaz troszkę taniej niż Ruski. Oczywiście by był sukces polski podatnik będzie się musiał dorzucić do wydobycia ale nic to. Będziemy energetyczną \”potengom\” HAHAHAAA!!!
Tak dla zastanowienia: Od kogo Polska kupuje broń?
Jest również bardzo prawdopodobna opcja że Chevron i Exxon wykupi za 2 grosze polskie złoża łupkowe i będzie Polsce sprzedawał gaz troszkę taniej niż Ruski. Oczywiście by był sukces polski podatnik będzie się musiał dorzucić do wydobycia ale nic to. Będziemy energetyczną \”potengom\” HAHAHAAA!!!
Tak dla zastanowienia: Od kogo Polska kupuje broń?
Jest również bardzo prawdopodobna opcja że Chevron i Exxon wykupi za 2 grosze polskie złoża łupkowe i będzie Polsce sprzedawał gaz troszkę taniej niż Ruski. Oczywiście by był sukces polski podatnik będzie się musiał dorzucić do wydobycia ale nic to. Będziemy energetyczną \”potengom\” HAHAHAAA!!!
Towarzyszu \”Siwy\” najwyraźniej straciliście ormowską czujność i życie od ponad dwudziestu lat bez \”siły przewodniej\” kompletnie was skołowało. W polskim interesie był gazociąg z Norwegii, oczywiście psuło to interesu ruskich ze szkopami (to przecież ówczesny niemiecki premier, który dziś jest szefem rady nadzorczej bałtyckiej rury, mocno lobbował w UE za utrąceniem polsko-norweskiego projektu gazowego). Ostatecznie decyzję o zerwaniu tego projektu podjął Leszek Miller – jako jednej z pierwszych swoich decyzji jako premier. Wszelkie projekty gazociągów południowych były gorsze od umowy z Norwegią, ale Polska chciała do nich przystąpić, bo nie było nic lepszego a rusko-niemiecka rura blokowała już możliwość \”powrotu\” do koncepcji Buzka.
Jak salutujesz nie pochylaj głowy
Sprawdź jeszcze raz… Nie było mowy o rurze z Norwegi. Tylko gazoport dla gazowców. Stąd te ceny. Wyobrażasz sobie, że Polska była w stanie wybulić za budowę rurociągu Nor-Pol? Dla Norwegii nieopłacalna sprawa. Polska nie jest podmiotem polityki europejskiej tylko przedmiotem… Fajnie żyć mrzonkami…
Dziwne podejście prezentujesz. Dać się wydoić jednej stronie by zrobić na złość drugiej…100 lat temu gazyfikowało się węgiel kamienny i nie było z tym problemów. Polska stoi węglem. Dlaczego musimy wciąż wysługiwać się obcym. Jak nas wydymają Ruski to źle. Jak nas wydymają Szkopy to źle. Jak nas wydymają jankesi to super. Paranoja.
Co do lokalnych gazowni pracujących w oparciu o nasz węgiel, to całkowicie się z Toba zgadzam. Likwidacja tych gazowni to był idiotyzm. Oczywiście należało zainwestować w nowe technologie, filtry itp. Ale wtedy ruski gaz nie jest nam potrzebny
Zgoda w końcu. Nie jestem agentem Gazpromu ;-). Całe ostatnie 300 lat Polska i Polacy są pomiatani w myśl zasady dziel i rządź…Historię trzeba znać i z niej korzystać. Sprawy bieżące rozwiązywać kalkulacją interesów narodowych. Gra na sentymentach jest podstawą taktyki dziel i rządź stosowanej przez wielkich sąsiadów w stosunku do Polski. Teoria gier mówi że gdy atakujesz 2 graczy to pewnym jest, że zawiążą sojusz przeciw tobie. I tak jest…
Żydobolszewia zamordowała przeszło 20 000 polskich oficerów w sowieckich obozach. Do tego setki tysięcy wysiedlonych oraz wywiezionych do łagrów…Ta sama banda internacjonalna spowodowała śmierć 30 000 000 do 40 000 000 Rosjan…Nowy miot tej bandy teraz siedzi w Brukseli.
Parszywe czasy mamy…
Jak się patrzy na fotki, to np. widać, że każdy oficjel na kwiaty tylko za Jaśnie oświeconego wicewojewodę kwiaty niesie jego kierowca. Ale jak ktoś jest nadętym bucem z PO, co widać po minach na zdjęciach, to już takim będzie – do utraty stołka … już niebawem …