Radnego Ryszarda Chudzińskiego zaniepokoiły faktury wystawiane przez Spółdzielnię Socjalną „Aktywni Tu i Teraz” z miejscowości Krążkowo (gmina Złotniki Kujawskie). Jak napisał radny, w tym roku do końca marca gmina zapłaciła na rzecz spółdzielni 15 tysięcy złotych, a w 2019 roku była to kwota około 36 tysięcy złotych. Ryszarda Chudzińskiego najbardziej zainteresował fakt, że usługi w imieniu spółdzielni świadczy urzędniczka gminy Strzelno Anna Rywak.
– (…) czy urzędnik gminy może być zgodnie z prawem pracownikiem w/w spółdzielni socjalnej, czyje interesy prezentuje i na jakiej podstawie wystawia co miesiąc faktury na tak duże kwoty – napisał w interpelacji radny Ryszard Chudziński.
Jak przyznaje w odpowiedzi radnemu burmistrz Dariusz Chudziński, spółdzielnia jest wystawcą faktur za pracę wykonywaną na rzecz gminy Strzelno przez Annę Rywak. Ta sama Anna Rywak jest zatrudniona przez gminę na umowę o pracę i dotyczy ona organizacji oświaty w gminie. Natomiast w ramach dodatkowej pracy nadzoruje i koordynuje wiele działań niezwiązanych z urzędowym stanowiskiem pracy.
– Zgodnie z art. 30 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U.2019.0.1282 t.j.) usługa wykonywana przez panią A. Rywak z ramienia Spółdzielni Socjalnej nie pozostaje w sprzeczności z pracą, którą wykonuje w ramach obowiązków służbowych. Ponieważ pani A. Rywak, świadcząc wyżej wymienione usługi reprezentuje interes Gminy, nie zachodzi wobec powyższego uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy – pisze burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.
Poniżej publikujemy listę zakresu prac oraz nadzorów nad jakimi pracowała Anna Rywak na rzecz gminy Strzelno, a za które gmina zapłaciła już blisko 51 tysięcy złotych. (PK | fot. arch.)



















No i już wychodzi szydło z worka.
a kiedy ona to robi, w godzinach służbowych?.TO GRATulje PANIE EBURMSTRZU.
W układzie (klice) rozdają sobie Nasze pieniądze lekką rączkom i ti pewnie czubek góry lodowej.
Tylko ta Pani dostała tyle a Nam się skapło tylko na kiczowate doniczki i 5 ławeczek.
No straszne poprostu, oburzające… żeby za pracę otrzymywać wynagrodzenie? To się w głowie nie mieści! Przecież inni… uczci mieszkańcy Strzelna i okolic, filantropii pracują za satysfakcję! I wystrzegają się wynagrodzenia jak diabeł święconej wody. Ludzie-pracuje to zarabia a biorąc pod uwagę ilość obowiązków to nie są to kokosy. Czego Wy zazdrościcie… PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIĄ? Skończcie studia, zainwestujcie w dodatkową wiedzę i umiejętności i zarabiajcie… Kto Wam broni? Przepraszam za uogólnienie i wszystkich tych,których moja wypowiedź nie dotyczy. Pozdrawiam i miłej pracy za porządną pensję żeby żyło nam się lepiej.
Wybory idą to wyszli w maseczkach do ludzi!!!A obwodnica kiedy?Że tak zapytam!
Niektóre z wymienionych dodatkowych zadań pokrywają się z wykonywaną pracę. Dziwne, że za niektóre rzeczy ta Pani ma płacone podwójnie.
Ty chyba jesteś ślepy,że nie widzisz powiązań.
Podejrzewam,że takich spraw finansowych jest więcej.
Cierpliwie poczekamy na kolejne wpadki finansowe,może zajmie się tym ktoś z wyższej instancji.
Spółdzielnia która zajmuje się chorymi , starszymi ludzmi , nadzoruje działania gminy to już koniec tegoo urzędu ,miasta!!
Tu nie chodzi o pracę za pieniądze tylko jawne malwersacje finansowe z publicznych pieniędzy i to jeszcze w biednej gminie (tak nam wmówiono)
wykształcenie podstawowe burmistrza i i tej pani! do nadzorowania i sprawozdawczości zatrudnia się firmy audytorskie z doświadczeniem i personelem wykształconym w danym kierunku . nie zatrudznia sie Spółdzielni obsługujacej osoby stare ułomne , pielęgniarki!!!
Przecież ta Pani już w Strzelnie pracowała,była sekretarzem i wycinane z gazet informacje polecała śledzić pracownikom,a co w pozostałych urzędach już nie urzęduje
Patrząc na to co nadzoruje Pani R… to zachodzi pytanie czym zajmuje się Sekretarz? Oj wydaje mi się, że coś tu nieładnie pachnie. ;(
Tak długo dzban wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie…. Ta Pani naprawdę zna się na wszystkim, co za skarb dla urzędu, z tego wniosek, że i sekretarz i reszta urzędników niepotrzebna, pycha kroczy przed upadkiem pzdr
Czy złożyło zawiadomienie do CBA ? Na co czekacie !
Ach, naiwniacy! Przecież burmistrzowi PiS nic nie zrobi bo on mimo że startował z Platformy to obecnie jest bliżej PiS-u niż wy myślicie! Były kandydat na burmistrza z PiS bardzo dobrze współpracuje z obecnym włodarzem Strzelna, a i wojewoda jest mu bardzo przychylny! Do tego sami znajomi w policji , prokuraturze a nawet w sądownictwie! Nie na darmo się było kuratorem sądowym! Więc co kto mu zrobi!!! Ha ha ha!
Bravissimo! Chudziński zamiast Trzaskowskiego 😀
Czy ktoś widział lub słyszał ostatnio co się dzieję z naszym posłem ziemi mogileńskiej Dariuszem Kurzawą?może pora wyjść z krzaków??? 🙂
Działa Przeciwko PiS. Jak długo jeszcze będzie trwała bezradność i bezczynność „działaczy” PiS w Strzelnie ? Komu służy ta organizacja .
Samo sedno
Ta maska pasuje burmistrzowi , jest w śród swoich. tak trzymaj nie zrzucaj , bo się wyborcy poznają na burmistrzu
W Mogilnie słychać pogłoski o konflikcie między Burmistrzem Strzelna a Prezesem Spółdzielni. Jeszcze dojdzie do rozpadu słabej koalicji. Zresztą patrząc na mera Strzelna to przypomina pewnego Prezesa. Wszystko dla władzy
Burmistrz kradnie, a miasto na dnie…
Wybieraj ciemny narodzie uczciwych inaczej z PO, taki jeden „uczc.iwie” zarządzam jednym Domem Pomocy Społecznej i wybrali go burmistrzem i nie minął rok a już POkazał co POtrafi. POstawili na ludzi PO w powiecie i co? POrobili stanowisk dla swoim i dokończyli likwidacji szpitala. Jeden taki z Warszawy zalał kraj gó**em i ściekami a teraz chce rządzić krajem. Czy wy ludzie jesteście naprawdę tak ślepi ? Liczę, że PiS ze Strzelna coś z tym zrobi.
Ten Burmistrz umie kręcić lody tu i teraz , za nasze pieniądze podatników ,-tylko dla swoich kumpeli! Czy większość radnych nic nierozumie ???
czekamy na ruch radnych ich postawa w najbliższym czasie pokaże czy są opłacani przez burmistrza , czy mają czyste ręce!!!!! o opozycji z PIS nie wspomnę
Jako zwolennik Prawa i Sprawiedliwości domagam się od posłów PiS dokonanie oceny pracy Strzeleńskiej organizacji partyjnej ! Apel kieruję do wszystkich posłów , których biura poselskie utrzymywane są na terenie Strzelna z pieniędzy PODATNIKOW a ilość zawieszonych tablic informacyjnych o istnieniu biura poselskiego nie przekłada się w żadnym stopniu na jakości współpracy z Mieszkańcami Strzelna! Zapraszam posłów do szukania przyczyn takiego stanu rzeczy w lekturze komentarzy na forum CMG24 z czasu ostatnich wyborów gminnych i wyboru burmistrza Strzelna zakończonych klęską ! Tam jest zawarte sedno paraliżu Strzeleńskiej organizacji PiS ! To wymaga radykalnych działań ! Dalsze udawanie , ze problemu nie ma jest przyczyną nikłego zaangażowania wyborczego Mieszkańców STRZELNA , którzy w dużym stopniu korzystają z dotrzymanych przez PiS obietnic wyborczych . Czy PiS i Jego zwolennicy w Strzelnie zasłużyło na kolejną sromotną klęskę ?
A co w swoim statucie ma ma spółdzielnia socjalna tu i teraz.Czy ma takie uprawnienia i czy może wystawiać faktury?