Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Do Przyjezierza zadysponowano także płetwonurków z Konina.
Jak informują mogileńscy policjanci, trwają poszukiwania młodego mężczyzny. Przebywał on z grupą innych osób w wodzie poza strefą chronioną przez ratowników. Miejsce w którym zaginął mężczyzna oznakowane było jako głęboki uskok sięgający do ok. 8 metrów głębokości.
Tuż po godzinie 20:00 zakończyły się działania służb ratunkowych. Z wody wyłowione zostało ciało 19-letniego mężczyzny z powiatu inowrocławskiego. (AS)
























Takich wypadków niestety będzie coraz więcej! Z nieba leje się żar a plażowiczów z każdym dniem przybywa coraz więcej! Z dnia na dzień temperatura powietrza będzie coraz wyższa sięgającą nawet do 38 stopni. Pamiętajmy o nakryciach głowy i piciu wody żeby nie doszło do odwodnienia organizmu! Nie polecam alkoholu podczas upałów ponieważ może dochodzić do odwodnienia organizmu! Wyrazy współczucia dla rodziny!!!
Wiadomo już coś więcej?znaleziono go?
Czy cos juz wiadomo o poszukiwanej osobie?co sie stalo?
Kondolencje dla rodziny:( spoczywaj w spokoju.; ((( a mlodzi ratownicy niech nie baluja do 4 rano:(smutne info
To co tam się działo to jest masakra tyle straży A nie miał kto szukać.
Jakie ratowniki.Na takiej plazy przy takim tlumie ludzi-to ma byc plaza strzezona.Na calej dlugosci powinni byc ratownicy.Dwie gminy maja Przyje ale widocznie problem z kasa Na ratownikow na parkingi itp.
Dlaczego ktoś pisze że ludzie nie mają patrzeć właśnie niech patrzą niech sobie uświadomią ze z wodą nie ma żartów . A po drugie co robi ratownik na wieży pisze SMS można zrobić im zdjęcia co robią ratownicy . Ratownik ma płacona pensję tak czyli w pracy cały czas powinien obserwować otoczenie kompieliska a owy pseudo młody ratownik siedzi sobie wygodnie i pisze smski. Kolejni ratownicy przy tak dużej ilości ludzi w wodzie powinni pływać łódka w zdłuż kompieliska i zmieniać się nawet co godzinę i reagować np na dzieci wypływające w kole a tu nic cisza ratownicy nie reagują . A po piąte i 10te alkohol leje się strumieniami na plaży jak żar z nieba . Młodzi ludzie siedzą na plaży piją piwa i wchodzą do wody . Czy to odpowiedzialne . A co do pracy ratowników to chyba jest ktoś odpowiedzialny za tych młodych ludzi ktoś kto pokieruje nimi jak powinni pracować . Ratownicy kochani bądźcie odpowiedzialni za te małe duszyczki pływające w wodzie . Pozdrawiam i oby nie było więcej takich tragedii
Czy ktoś wie skąd był ten chłopak ?
Po pierwsze do wypadku doszło na niestrzeżonej części. Choć ratowników na strzeżonej części mało. Wspierają się młodymi ratownikami. Kiedyś był pływający pomost a na nim ratownik.
Wczoraj tez był alarm i ewakuacja plaży na szczęście fałszywy.
Co tam szefowie ratowników maja w d….e czy ktos utonie.Ciagaja za motorówka materac z ludzi na pełen gwizdek nawet nie patrzy czy kogos wywróci na kajaku,aby kase zarobic.Ciekawe czy wójt wydał pozwolenie i czy wie o takim byznesie.oby to pierwszy i ostatni utopiony.!!!
A co robią ratownicy ? za co mają płacone , za siedzenie i opalanie się powinni mieć lornetki i obserwować , a przy dużej liczbie osób pływać łodzią. gminny jeziora wielkie , i strzelno nich się obudzą i myślą kogo bioą za ratowników. w Połajewie, skorzęcinie nie ma takiego dziadostwa jak w tym przyjezierzu , tutaj ratownicy śpią i tylko kasę biorą, radzę zmienić to gminie , a nie tylko brać pieniądze od ludzi za parkingi itp. , przemyślcie to zanim będą kolejne ofiary , a ludziom radze w ogóle nie wchodzić do wody.
Wyrazy współczucia dla rodziny.Taki młody człowiek i już odszedł. A ratownicy nic nie reagują….
To niech odgrodza ta niebezpieczna strefe a nie bojkami zamkna rewirek a tam to kij niech tona albo pilnuja wszystko albo wcale!a ratownicy wiecej telefonów a nie lornetkę. Kondolecje; (
Niestety to prawda 2 dnu wcześniej bylem i podziwialem pracę ratowników młoda pani nie odrywała wzroku od tel mimo że na wieży była tylko ona na całą plaże bo starszy dużo starszy kolega zagadywal młode panie na plaży 15 minut stałem i to obserwowałem gdy w tym czasie 4 osoby wypłynęły poza żółte 3 dzieci z dmuchanymi badziewiami była pod żółta boją 2 osoby na materacach płynęła w stronę środka mówiłem do żony że tu dojdzie do tragedii i niestety doszło. Ja czułem większą odpowiedzialność żeby patrzeć na wodę niż te przypadkowe osoby z napisem ratownik zróbcie coś z tym niestrzezona plaża absurd to kawałek tej samej plazy tylko bez boi ukaralbym osoby za to odpiwiedzialne ewidentnie wina ratowników
Albo w przyju ratownicy sie ogarną albo szybko stracą pracę zamiast coś zrobić to sms piszą pójdę i wyj*bie im ten telefon ciekawe z jaką prędkością polecą po niego oby wolno po drabince!!!!
Radzę się przejacjac do wiecanowa tam są ratownicy na najwyższym poziomie!!! Mogą się od nich uczy brawo dla Wiecanowa. Patrole łódka co jakoś czas się zmieniają co co są na plaży tam noc się nie dzieje bo ludzie są pilnowani brawo
Ta sytuacja miała miejsce na plaży niestrzeżonej. Ratownicy mają wyznaczony swój teren i nie mają obowiązku obserwować całej plaży. Skoro ktoś był nierozważny i kąpał się w miejscu niestrzeżonym przez ratowników to już niestety nie jest wina ratowników,tym bardziej,że jest informacja o \”STROMYM USKOKU\”. Dlatego w tym miejscu każdy kąpie się na własną odpowiedzialność i nie ma co tu obwiniać ratowników.
Skoro jest uskok to dlaczego teren 2m przed nie jest zaznaczony boją? Czytając komentarze można stwierdzić że ci młodzi ratownicy nawet sobie zdają sprawy jaką pełnią odpowiedzialność. Do WŁODARZY GMIN Panowie Przyjezierze to Wasza kopalnia złota zadbajcie o bezpieczeństwo więcej ratowników patroli na wodzie i przede wszystkim pilnujcie także terenu niesteżonego przy kąpielisku. Miejsce strzeżone niestety nie jest w stanie pomieścić tyłu turystów. Po raz kolejny ginie osoba na tym uskoku kilka lat temu chłopak również utonął, również tak młody. Zróbcie coś z tym postawcie łańcuch boji czerwonych niech ludzie wiedzą dotąd a nie dalej
Chcecie coś pisać to piszcie z sensem i zgodnie z kanonem języka polskiego.Rozumiem,emocje biorą górę
ale przez ten wasz bełkot trudno cokolwiek wysnuć z waszych komentarzy.
Byłem w Przyjezierzu w ostatnim tygodniu lipca. Wiele negatywnych wrażeń, ale zła praca ratowników najbardziej chyba rzuca się w oczy. Czegoś takiego nie widziałem nigdzie! Prawdą jest to, że ratownicy, mimo iż chronią wybitnie zatłoczone i niebezpieczne kąpielisko, to całą swoją uwagę poświęcają trzymanym w dłoni telefonom. A chyba 25 lipca w godzinach południowych widziałem kolesia (tzw. \”ratownika\”) któremu telefon dla zabicia nudy już nie wystarczył, więc na wieżyczkę zaprosił sobie jakąś panienkę, z którą w przerwach w surfowaniu po necie prowadził konwersację… W tym samym czasie plażowicze w wieku od 5 do 85 lat robią, co im się podoba, np. pływają na materacach i wszelkiego typu dmuchańcach w dowolnych miejscach, również poza granicą żółtych boi. Żadnej reakcji ratowników! Przyznaję, że popełniłem błąd nie reagując na to wszystko… Oby już nigdy nie doszło tam do tragedii…
W Wiecanowie plaża jest strzeżona i ratownicy się starają to widać,a jeżeli chodzi o wodę to syf totalny zalatuje gnojówką i pełno roślin wodnych.
Alko + woda to się zaczyna niezła przygoda
W czoraj byliśmy na plazy ratownic nie pilnuja swoich obowiązków siedza na,wierzy pisza sms i sie opalaja .Tez winuje osoby które widzialy co topi się czlowiek i nie zarobili nić zeby go ratować jest znak ostrzegawczy .
Dzień przed nieszczęściem jakie się wydarzyło w niedzielę rozmawiałem najprawdopodobniej z szefem ratowników oczywiście tak mi się przedstawił dlaczego taki młody wiek ratowniczek \”dzieci\” nie odpowiedział nic, na drugie pytanie o pływanie motorówka o napędzie spalinowym ciagnaca ponton z czterema osobami pomiędzy głowami pływających i rowerów wodnych odpowiedział że ma pozwolenie od starosty powiatowego. Ostrzegalem że jesteśmy o krok od tragedii. Pozdrawiam 09
jak widzę głupotę młodych, ręce mi opadają.Narkotyk alkoholowy powinien być od 24 lat sprzedawany, jak już świadomość jest bardziej ukształtowana.
Tabtablice niech se wladze gmin wsadza w du…tak wielka na taki obszar ze jej nawet nie widać
Ratownik jak kierowca musi swoją uwagę skupić tylko i wyłacznie na tym co się dzieje w wodzie nawet 15 sekund spojrzy gdzies indziej a tematem sa patrzenie w komorki i tragedia gotowa.Dlaczego na mostek ratowniczy zabieraja telefony komórkowe.Kazdy w pracy zostawia telefon w szatnii.
Nie może patrzec w komorke ratownik i pissc smsy to jest praca komorki zostawić w szatnii
Jak ktos przebiegnie przez autostrade i zostanie potracony, to kogo bedziecie winic? Jak wam sie ratownicy nie podobaja, to jedzcie na dzika, niestrzezona plaze – droga wolna.
K….a zawsze jak się dzieje coś złego to winni strażacy, ratownicy, lekarze, policjanci a nie ci których tagedia dotknęła. Boże marzą mi się czasy żeby ci co tak plują na te służby pewnego dnia potrzebowali ich pomocy i pocałowali klamke albo nie doczekali się połączenia bo jak tak dalej pójdzie to chyba nikt nie będzie chiał tam pracować. Już z tego co sie mówi jest pełno wolnych wakatów, i bardzo dobrze nie co się dziwić tylko nagrywać i do netu. A kto to nagrywa. Szczeniarstwo co życia nie zna i dnia z życiu nie pracowało. Może kiedyś przprosita tych ludzi jak nie będzie miał w ogole kto wam pomóc ja wam ktoś po mordzie natrzaska.Opamiętajcie sie bo kiedyś pożałujecie
Niestety ja tez winie tylko ratowników. Przecież ten młody człowiek z nieba w miejscy niebezpiecznym sie nie znalazł. Musiał tam doplynac ze strefy dozoru ratowniczego. Moje pytanie gdzie był ratownik,w takich sytuacjach mają gwizdac, jesli to nie pomoże ruszają za nim. Niestety nie obserwują kąpieliska,i tragedia gotowa.
Szkoda że życie ludzki jest tak słabo cenione
Brak konkertnego oznakowanua miejsc niebezpiecznych w Przyjezierzu nędzne słupki z napisem powinny być ostrzegawcze prażące po oczach. Na plaży strzeżonej informacje o głebokości wody za żółtą bojom i czerwoną .
Po tragedii zawsze jest wytłumaczenie statystyki zdarza się raz na jakiś czas
Pojawili się wywołania do tablicy pewnie z wierzyczek piszą komentarze. Dla wszystkich obrońców obiektywnie spójrzcie przez chwilę nic tylko podejść i zwrócić uwagę praca ciężka warunki też tylko współczuć ale każdy wiedział jaka odpowiedzialność na siebie bierze. Fakt alkohol dragi debilizm takich mi nie żal ale czy tu tak było nie wiemy obiecuję że jutro zareaguje jak zobaczę tel na wierzy i brak uwagi na to co się dzieje 86152
Tak szczerze to cale kapielisko powinno byc juz dawno zamkniete. Dno w wodzie jest jedna wielka pulapka. Nie jeden juz dal sie zlapac ze jest plytko plytko i nagle glebia. Jak widac chodzi tylko o kase. Wladze maja gleboko w d… Bezpieczenstwo. I tutaj nie wincie ratownikow. Co prawda sa od porzadku w wodzie ale nie upilnuja takich tlumow.
Przeczytałem wszystkie zamieszczone tutaj komentarze, i doszedłem do wniosku, że wielu z Was nie rozumie sedna sprawy. Nikt nie obwinia ratowników za niedzielną tragedię! Wydarzyło się to poza kąpieliskiem strzeżonym, i koniec. Natomiast przy okazji pojawił się problem jakości pracy ratowników w Przyjezierzu. Wszystkie negatywne oceny są w pełni uzasadnione i potwierdzają je Wasze obserwacje (sam o tym pisałem wczoraj o godz. 8:31). To są fakty, i ludzie odpowiedzialni za organizację tego kąpieliska i zapewnienie na nim bezpieczeństwa muszą coś z tym zrobić. Plaża w Przyjezierzu jest niebezpieczna, a zła praca ratowników tylko potęguje zagrożenia. Przyjezierze jest miejscem, które powoli umiera i nic już chyba tego nie zmieni, ale póki co zróbmy wszystko, by zapewnić tam bezpieczeństwo.
samogłoskowy, smród nie tylko z twoich skarpet, ale i z twoich gaci zatruł ci rozum, bredzisz i tylko obrażać umiesz, hrabia von zero się odezwał
Do Żdzichów i Halin przestańcie juz komentować
Nie martw się tak o straż pożarna…
OSP z gminy Strzelno dostało ostatnio trochę sprzętu od PSP w Toruniu.
PSP Mogilno dostanie do 30 kwietnia 2019 nowy wóz bojowy, 230 kW, euro VI, 4×4, reduktor, zbiornik na 5000l, wyciagarka itd. O ile przetarg za 55 milionów złotych na 46 takich aut zostanie rozstrzygnięty…
Myślę że gmina Jeziora Wielkie jest za.mała i powinna być zlikwidowana.Przyjezierze by się rozwijało gdyby należało.pod Inowrocłw większe miasto więcej pieniążków Popatrzcie Skorzęcin Z żalem patrzę jak przyjezierze marnijeje ,niszczeje za chwilę nie będzie jeziora i nic Szkoda bardzo szkoda
Krytykować to umiecie , jestem ciekaw co potraficie po za tym ?
O CZYM TY CZŁOWIEKU PISZESZ ,ŻE GMINE JEZIORA ZLIKWIDOWAĆ TO STRZELNO RACZEJ DO ZLIKWIDOWANIA BO TRZEBA PATRZEĆ JAK Z JEZIOR LUDZIE UCZCIWIE ZA ZAPOMOGI PRACUJĄ ,BO TAM KTOŚ MYŚLI GŁOWĄ -CHCESZ PIENIĘDZY TO ZAPRACUJ A NIE TAK JAK W STRZELNIE ZA FRIKO CO NIEKTÓRZY BIORĄ WYPŁATY I NIE WSPOMNE O ZAPOMOGACH TO JUŻ JEST NAŁÓG CO NIEKTÓRYCH LUDZI ,BO IM SIĘ NALEŻY.OPISYWAĆ TO CO WYRABIA SIĘ W TYM BRUDNYM STRZELNIE TO ZESZŁOBY Z ROK A MOŻE WIĘCEJ .STRZELNO WRĘCZ KRZYCZY -RRRRRRRRRRRRATUNKU
W pełni zgadzam się z tym co pisze się o jeziorze Budzisławskim. Również znam ten akwen jak wszystkie w okolicy. Ludzie to wy niszczycie te piękne okolice. Zostawiają tony śmieci gdzie popadnie. To nie krasnoludki to robią. Przyjezierze porównując do jeziora budzisławskiego to bezpieczne jezioro. Budzisławskie naprawdę jest zdradliwe widziałem to na własne oczy. Każdy ma możliwość wyboru. Jedna zasada obowiązuje wszędzie nie ma miedzi d…pa siedzi.