Utrudniony dostęp do nowego Pomnika Powstańca Wielkopolskiego poruszyła podczas minionej komisji Rady Miejskiej w Mogilnie wiceprzewodnicząca, Ewa Szarzyńska. Zdaniem radnej osoby chcące zobaczyć z bliska nową budowlę mają problem w bezpośrednim dojściu do pomnika. Jej zdaniem muszą przy tym przeciskać się przez zaparkowane naprzeciwko niego samochody. Brak centralnego dojścia ma także wpływać wizerunkowo na otoczenie pomnika.
– Mamy piękny, wspaniały Pomnik Powstańca Wielkopolskiego, który jest myślę dla nas wszystkich chlubą i powodem do dumy, ale ja postrzegam jeden mankament. Panie burmistrzu, w godzinach pracy urzędu mieszkańcy nie mają dostępu do tego pomnika. Muszą przeciskać się między samochodami. Może warto by było zlikwidować jedno lub dwa miejsca parkingowe, odznaczyć słupkami to dojście, żeby tak 24 godziny na dobę mieszkańcy mieli dojście do tego pomnika? On jest piękny, ale na razie jest zastawiony samochodami (…) Przekazuję głos mieszkańców – mówiła radna Ewa Szarzyńska.
Burmistrz Mogilna również widzi potrzebę zrobienia reprezentatywnego dojścia do pomnika od strony ulicy. Jak podkreślał – nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do zlikwidowania miejsc parkingowych naprzeciwko niego. Ma to związek z niewystarczającą ilością miejsc m.in. w tym rejonie miasta.
– Zgadzam się, też to rozważałem, ale jeszcze nie podjąłem decyzji (…) U nas jest deficyt tych miejsc postojowych. Czy kiedy nie ma uroczystości jakiś głównych jest sens, aby likwidować te dwa, trzy miejsca postojowe? Nad tym się zastanawiam (…) Na Rynku w centrum miasta też stoją samochody (…) Nie wiem, czy nie są potrzebne teraz, w chwili obecnej, przynajmniej teraz, kiedy na razie nie ma gdzie indziej możliwości parkowania. Też się nad tym zastanawiałem. To nie jest tak, że nie widziałem tego problemu (…) Idąc wzdłuż murów naszego urzędu można wejść, ale zgadzam się, że reprezentatywnie by to wyglądało inaczej, gdyby było centralnie – mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS)
















bo mieszkańcy tłumnie odwiedzają ten pomnik . tak samo jak wawrzyniaka i św.wojciecha. całe pielgrzymki. no i zgodnie już z mogileńskim zwyczajem-RONDO TAM POWINNO BYĆ!!!. he he
Pan burmistrz niech się nie ośmiesza. Budowa szpitala zabrała już kilkanaście miejsc prakingowych w tym miejscu. Teraz jest problem by zaparkować przy szpitalu i UM, a pan burmistzz chce jeszcze likwidowac miejsca parkingowe? Gratuluję głupoty. Brawo!
Chyba poupadali na głowę…robić pomnik frontem do parkingu a potem zastanawiać czy owy pomnik zabardzo zasłonięty nie jest i jak do niego dojść…zapewne są osoby w starostwie \”wykształcone\” co by dobra myślą i i dobrem mieszkańców się kierowały. Puki co miejsc parkingowych braknie a tu pod samym urzędem ma ich być jeszcze mniej. Najpierw zrobić porządny parking a dopiero potem okrajac ten co ledwie kilka aut miesci
Chyba poupadali na głowę…robić pomnik frontem do parkingu a potem zastanawiać czy owy pomnik zabardzo zasłonięty nie jest i jak do niego dojść…zapewne są osoby w starostwie \”wykształcone\” co by dobra myślą i i dobrem mieszkańców się kierowały. Puki co miejsc parkingowych braknie a tu pod samym urzędem ma ich być jeszcze mniej. Najpierw zrobić porządny parking a dopiero potem okrajac ten co ledwie kilka aut miesci
Chyba poupadali na głowę…robić pomnik frontem do parkingu a potem zastanawiać czy owy pomnik zabardzo zasłonięty nie jest i jak do niego dojść…zapewne są osoby w starostwie \”wykształcone\” co by dobra myślą i i dobrem mieszkańców się kierowały. Puki co miejsc parkingowych braknie a tu pod samym urzędem ma ich być jeszcze mniej. Najpierw zrobić porządny parking a dopiero potem okrajac ten co ledwie kilka aut miesci
Pogratulować radnej i burmistrzowi \”inteligencji\”.
Mają tyle rozumu co pchła ubranka na sobie.
Brawo za \”genialny\”pomysł.
Chyba poupadali na głowę…robić pomnik frontem do parkingu a potem zastanawiać czy owy pomnik zabardzo zasłonięty nie jest i jak do niego dojść…zapewne są osoby w starostwie \”wykształcone\” co by dobra myślą i i dobrem mieszkańców się kierowały. Puki co miejsc parkingowych braknie a tu pod samym urzędem ma ich być jeszcze mniej. Najpierw zrobić porządny parking a dopiero potem okrajac ten co ledwie kilka aut miesci
Brawo.. Niedługo będziemy parkować na drugim końcu miasta.. Masakra jakaś w tym mieście.
FAKTYCZNIE TŁUMY TAM CHODZĄ, ŻE AŻ NIE IDZIE SIĘ PRZECISNAC BY ZOBACZYĆ POSĄG.. NA GŁUPIE POMYSŁY SA WYDAWANE GRUBE PIENIĄDZE PODATNIKÓW.NIC TEN POMNIK NIE WNOSI DLA MIESZKAŃCÓW BY LEPIEJ SIĘ NAM ŻYŁO A TETAZ TYLKO PROBLEM.. ZA CHWILĘ BĘDZIE ŻE PTAKI NA NIEGO KICHAJA I TRZEBA BĘDZIE WIATĘ POSTAWIC.JEDYNE CO NAM TERAZ POTRZEBA TO WIECEJ ZAKLADOW PRACY, ŻEBY POWSTRZYMAĆ MŁODYCH OD UCIECZKI STĄD. JAK DALEJ TAK BĘDZIE TO BURMISTRZ ZE ŚMIETANKA SAMI SOBIE BĘDĄ PODATKI PLACIC
Trzeba będzie parkować przy basenie.
Od samego początku lokalizacja tego pomnika wzbudzała kontrowersje i jest nieciekawa. Jednak wcześniej trzeba było o tym pomyśleć prawda ?
Czy już kompletnie wszyscy zgłupieli ??? Co to za temat? Może za jakiś czas ktoś napisze że pomnik jest za wysoki bo mieszkańcy nie dostrzegają dokładnie twarzy ! Lokalna głupkowatość >
Pierwsza i podstawowa sprawa to zakaz przyjazdu własnym samochodem dla pracowników urzędu ( którzy mieszkają w Mogilnie i nie potrzebują samochodu w celach służbowych) Tak właśnie tworzy sie sztuczny tłok i brak miejsc dla petentów.