W związku z unieważnieniem przetargu na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy Strzelno za miesiąc kwiecień należy uiszczać wpłaty w kwocie zaliczkowej 14 zł od mieszkańca według stawki obowiązującej do miesiąca marca 2020 roku.
– O ustaleniu nowych stawek będziemy Państwa informować na bieżąco, natomiast harmonogramy są w trakcie opracowywania i zostaną opublikowane 3 kwietnia 2020 r. tj piątek. Jednocześnie informujemy, że trwa nowa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy na realizacje zadania wywozu odpadów komunalnych z terenu naszej gminy – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Strzelnie. (I)
















W takim razie mam pytanie . Czy w miesiącu kwietniu utrzymana jest opłata dla rodziny 5+ jak w ubiegłych miesiącach czy należy kwotę 14PLN pomnożyć razy ilość osób – w moim przypadku to 9 …
Zapomniałeś pochwalić się ile masz 500 plus ? Wszyscy produkujemy odpady ! Jednak na 500 + nie wszyscy pracują . Też pamiętasz o tym ?
A może pan wytłumaczy dlaczego niby pan ma płacić mniej w końcu jak narobił pan dzieci żeby dostawać 500+ to i stać pana na pare złotych na śmieci a co uważa pan że dzieci to nie śmiecą—-najgorsze że te 500+ plus zabiorą i co wtedy czyżby do pracy trza iść
hahahhahaha a te pajace ze spółdzielni jak poczuły kasę to wysłały od razu pisma hehhehehheeh trzeba się nazywać pan b….n
Poniżej poradnik dla mieszkańców Strzelna, którzy z uwagi na stan dróg (Kościuszki, Kasprowicza) w mieście narażeni są na uszkodzenia swoich pojazdów.
Odszkodowanie. Dziura w jezdni – jak zgłosić szkodę i otrzymać odszkodowanie? Obowiązek dbania o drogi oraz ich stan spoczywa na zarządcy lub właścicielu drogi, co wynika z Ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 roku, Nr 19 poz. 115 z późn. zm.). W sytuacji, gdy poszkodowany poniósł straty w postaci uszkodzenia samochodu z powodu złego stanu nawierzchni, warto pamiętać, że właściciel auta nie musi samodzielnie pokrywać kosztów naprawy. W takim przypadku należy starać się o odszkodowanie od zarządcy drogi, bowiem to zarządca ponosi odpowiedzialność cywilnoprawną. Jednak to do osoby poszkodowanej dochodzącej odszkodowania należy sprawdzenie, kto jest zarządcą drogi oraz udowodnienie mu niedopełnienia obowiązków.
Niezbędna dokumentacja
Po pierwsze, należy sfotografować miejsce – zarówno dziury lub wyrwy w drodze oraz uszkodzeń na pojeździe, jakie spowodowała. Zdjęcia będą stanowić dowody w sprawie. Następnie należy rozejrzeć się dookoła i poszukać świadków zdarzenia, którzy widzieli zdarzenie i potwierdzą naszą wersję zeznań. Należy ze świadkami spisać na miejscu oświadczenie, które będzie potwierdzeniem, że w danym dniu, o danej godzinie, w danym miejscu miało miejsce konkretne zdarzenie spowodowane dziurą w drodze. Dla własnego bezpieczeństwa i późniejszych silniejszych dowodów w sprawie warto na miejsce wezwać policję lub straż miejską. Przybili funkcjonariusze spiszą odpowiednią notatkę.
– W przypadku gdy faktycznie do naszej szkody doszło z powodu niedbalstwa zarządcy drogi warto ubiegać się o stosowne odszkodowanie, bo po prostu nam się należy – zachęca Marzena Walkowska z Centrum Odszkodowań DRB, firmy specjalizującej się w pomocy osobom poszkodowanych w dochodzeniu ich praw. – Jednak chcąc ubiegać się o świadczenia należy zadbać o wszystkie stosowne dokumenty potwierdzające zaistnienie sytuacji i udowodnienie winy zarządcy. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż zarządy dróg niejednokrotnie wskazują na winę samego poszkodowanego. Jakie polskie drogi są każdy widzi, a często zarządcy nie mają środków finansowych na ich odpowiedni remont. Stąd też bardzo często stosuje się znaki ostrzegawcze w wyznaczonych miejscach, informujące i ostrzegające o np. zniszczonej nawierzchni lub ograniczające prędkość do minimum. – dodaje Walkowska z Centrum Odszkodowań DRB.
Co dokładnie znajdziemy w przepisach?
Zanim rozpoczniemy proces dochodzenia odszkodowania od instytucji odpowiedzialnej za skutki szkód powstałych w wyniku złego stanu drogi, najpierw należy ustalić status takiej drogi oraz jej zarządcę.
Ustawa wyróżnia cztery kategorie dróg: krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne. Do kategorii zarządców dróg przepisy ustawy zaliczają przede wszystkim:
na drogach krajowych: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad,
na drogach wojewódzkich: zarząd województwa,
na drogach powiatowych: zarząd powiatu,
na drogach gminnych: wójt, burmistrz lub prezydent miasta.
Artykułem, który stanowi podstawę prawną do wystąpienia o odszkodowanie za naprawę pojazdu, jest art. 415 kodeksu cywilnego.
Mieszkańcy Strzelna w przypadku uszkodzenia pojazdu na drogach naszego miasta korzystajcie z przysługujących Wam praw!
Te \”pajace\”, a może \”barany\” ze spółdzielni mogileńskiej, są bardzo nadgorliwi, jeżeli chodzi o takie pisemka dotyczące podwyżki… Ale jeszcze nikt nie skomentował znaczącej podwyżki funduszu remontowego w tejże spóldzielni… A ponadto rudy podniósł OC (długi Szarzyńskiego trzeba spłacić), ale zima była jak na złość łagodna, a więc łaskawca nieco obniżył stawkę za OC, ale oczywiście nie wrócił do wyjściowej pozycji sprzed październikowj podwyżki (01-10-2019)… Najbarziej uwielbiają zawiadamiać o zmianie opłat niazależnych od Spółdzieli Mieszkaniowej w Mogilnie!