W sobotę, 15 sierpnia o godzinie 13:00 nastąpi inauguracja dwóch wystaw czasowych – „Pamiątki byłych żołnierzy Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego” oraz „Łączność Wojska Polskiego z lat 60-tch i 70-tych”.
Tuż po otwarciu wystaw odbędzie się okolicznościowy koncert Mogileńskiej Orkiestry Dętej, a dodatkową atrakcją będzie strzelnica sportowa Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego „Gward”, z której będzie można korzystać nieodpłatnie do godziny 18:00.
Uczestnikom imprezy muzeum zapewnia poczęstunek, a dla zainteresowanych zostanie podstawiony transport. Wyjazd zaplanowano o godzinie 12:45 z mogileńskiego rynku.
W niedzielę, 16 sierpnia, w godzinach od 12:00 do 16:00 Stowarzyszenie „Gward” przeprowadzi wystawę i pokaz broni. (I)

















Czytam i nie wierzę. Czy na tym padole naprawdę nie ma ważniejszych inwestycji? Koło nowiutkiego szpitala dziura na pół metra, na mickiewicza wypadają wszystkie plomby. A w chabsku liczne wydarzenia?? Kasę trzeba rozdać tylko czemu na takie pierdoły …