Druhowie z OSP Jeziora Wielkie, OSP Niestronno, OSP Ostrowo, OSP Wylatowo, OSP Strzelno i OSP Wronowy otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza, Ireneusza Stachowiaka – prezesa WFOŚiGW w Toruniu oraz Jacka Kaczmarka – komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu vouchery na zakup sprzętu oraz termomodernizację remiz strażackich.
Uroczystość odbyła się w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Jednostki OSP otrzymały dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” oraz „Priorytetowego Programu Dotacyjnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu EKO-Strażak 2020”.
Zostały także wręczone odznaczenia dla funkcjonariuszy, pracowników cywilnych PSP oraz innych wyróżnionych w województwie kujawsko-pomorskim. Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał Jan Lewandowski – prezes OSP Ostrowo. Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” przyznano Waldemarowi Łukomskiemu z KP PSP Mogilno, Bronisławowi Szajewskiemu z KP PSP Mogilno i Maciejowi Wichłaczowi z KP PSP Mogilno. (AS | fot. WFOŚiGW Toruń)



























No i super. Gratulacje.