Według danych Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w poszczególnych gminach powiatu mogileńskiego kształtuje się następująco:
– gmina Dąbrowa: 14,43%
– gmina Jeziora Wielkie: 14,77%
– gmina Mogilno: 16,28%
– gmina Strzelno: 16,29%
Frekwencja w powiecie mogileńskim wynosi 15,94%, przy czym w całym kraju – 18,14%. Liczba kart wydanych w stałych obwodowych komisjach wyborczych to 5798, a liczba uprawnionych w stałych obwodowych komisjach wyborczych – 36378.
Frekwencja na godzinę 17:00 w poszczególnych gminach (w nawiasie podajemy dane z wyborów w 2018r.):
– Mogilno – 42,19% (40,49%)
– Strzelno – 39,04% (46,22%)
– Dąbrowa – 38,67% (39,94%)
– Jeziora Wielkie – 39,29% (44,48%).
W Polsce frekwencja do godziny 17:00 wyniosła 45,94%. Natomiast w województwie do urn poszło 44,09% uprawnionych, a w powiecie mogileńskim 40,72%.
Wyniki exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu, za tvn24.pl:
PiS – 43,6 proc. (239 mandatów)
KO – 27,4 proc. (130 mandatów)
Lewica – 11,9 proc. (43 mandaty)
PSL – 9,6 proc. (34 mandaty)
Konfederacja – 6,4 proc. (13 mandatów).
Wyniki exit poll w województwie kujawsko-pomorskim za tvn24.pl:
PiS – 38,5 proc.
KO – 30,3 proc.
Lewica – 13,5 proc.
PSL – 10,1 proc.
Konfederacja – 6,6 proc.
Frekwencja w całym kraju wynosi 60,1%, natomiast w województwie kujawsko-pomorskim zagłosowało 58% uprawnionych.
14.10.2019 r.
godz. 10:10 – Według dotychczasowych, niepełnych wyników z wyborów do Senatu wygrywa Krzysztof Brejza (46,22%), Mikołaj Bogdanowicz ma obecnie 40,30% głosów. Przewaga między nimi to 9752 głosy. Z kolei Jarosław Latawiec według ostatnich danych osiągnął wynik 7,87% głosów, a Mieczysław Piwowar – 5,62%.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Krzysztof Brejza może zostać wicemarszałkiem Senatu.
godz. 11:20 – Według wyników Państwowej Komisji Wyborczej z okręgu wyborczego nr 4 mandat poselski uzyskają: Tomasz Latos (60 132), Łukasz Schreiber (30 053), Ewa Kozanecka (13 305), Bartosz Kownacki (10 418), Tadeusz Zwiefka (39 984), Paweł Olszewski (35 762), Magdalena Łośko (14 407), Iwona Kozłowska (9 325), Krzysztof Gawkowski (30 859), Jan Szopiński (11 821), Dariusz Kurzawa (17 648). Niepewny jest jeszcze mandat dla Piotra Króla i Marcina Sypniewskiego.
godz. 11:52 – Państwowa Komisja Wyborcza podała, że Krzysztof Brejza w wyborach do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 10 zdobył 79 054 głosy. Wygrał on ze znaczną przewagą z Mikołajem Bogdanowiczem, który zdobył 70 836 głosów. (AS)

















I kolejne 4lata wydawania kasy na patologie… kiedy ta polska ske obudzi w koncu? Przygotujmy się na ziemniaki po 10zl
Ci co niemłodzi – gratuluje – tylko nie płaczcie ze jest złe bo macie w tym swoją wine
No, to do Pepco po miseczki. Będziemy zap……ć za miskę ryżu.
Brawo MY brawo Prawo i Sprawiedliwość ! Nie ma przymusu korzystania z programu 500+ i wyprawek szkolnych ani z trzynastej emerytury ! Dedykacja dla przeciwników PiS. ! Przeciwnicy PiS pokażcie jak nie lubicie PiS i zrezygnujcie z tych pieniędzy !
Nie jestem zwolennikiem Pisu, ale jak można głosować na zdradzieckich ludzi którzy za nic mają nasz kraj, którzy na nasz krają donoszą i nasz kraj sprzedawali? No jak?
Wczoraj w kościele w Klasztorze na mszy o 18 złamano ciszę wyborczą. Klechy namawiały na kogo głosować… Chory kraj!!!
Jak Ci ziemniaki za drogie to kup sobie kawałek pola i zobacz ile pracy kosztuje coś wyhodować.Najlepiej zarabiać coraz więcej a ceny mają stać w miejscu.
Super ze pis wygral:) bo pis pomaga rodzicom:)
Będziemy teraz patrzeć na ręce zdrajcom z pis i po na Wiejskiej.
Żałosne jest że ok 7.5mln polaków sprzedało się za garść srebrników nie biorąc pod uwagę jedynej prawicy – KONFEDERACJI.
Bieda umysłowa postępuje w społeczeństwie jak widać po wynikach.
Ola do pracy wiesz co to znaczy a nie przejadać nasze podatki.
Żal mi patrzeć na to społeczeństwo. Wszyscy myślą, że jak PiS da 500+, czy jakiekolwiek dodatki będzie lepiej. Pamiętajcie rząd nigdy nie ma swoich pieniędzy, jeśli coś Ci daje to z czegoś musi zabrać.
Nie martwcie się Troliki, od jutra wasz Pan I Władca bedzie miał wiecej czasu dla was. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że \”na kuroniu\” wyląduje. Senat to za wysokie progi
Boję się żeby nie doszło do rewolucji, teraz wszystko pójdzie do góry. Już ludziom zaczyna brakować kasy. A podrożeje wszystko, 500 i inna jałmużna nie starczy… Do fana pis niżej… Nigdy nie brałam jałmużny! A może dobrze… zaczną się strajki to Ci co narozrabiali będą musieli się z tym zmierzyć, oby bez rozlewu krwi.
Tak od dzis rusza budowa obwodnicy Strzelna a w sobotę bedzie uroczyste jej otwarcie.puknij sie w leb.
Te Wasze oklepane slogany o tym, że rząd nie ma swoich pieniędzy i że dając gdzieś indziej zabiera. Te slogany są tak puste jak Wasze łby. Pieniądze na programy socjalne pochodzą m.in. z VAT. Są większe wpływy że sciągalanosci. A to, ze wszystko drozeje? Kaczynski trzyma metkownice w dłoni i metkuje ceny? Najlepsze jest to Wasze zwalanie winy na niego. Podnosicie ceny – ok – kazdy chce zarabiać więcej, Wy na marży też, zrozumiałe, ale bierzcie te decyzje na klatę, swoją decyzję !!!!! A to, że ZUS drożeje? W tej opłacie są też składki zdrowotne, na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe itp. Podpisz papier, że w przypadku choroby zrzekasz się jakiegokolwiek darmowego leczenia i wtedy nie płać ZUSu !!!!!
Twój poziom komentarza świadczy o tym,że nie najlepiej orientujesz się w aktualnych przepisach ZUS. Otóż wytłumacz to wszystkim, a najlepiej sobie, że emeryt pracując ze względu na to, aby móc kupić sobie lekarstwa, musi płacić składkę rentową. A kiedy emeryt będzie miał prawo do renty? Rozumiem emerytalną, ponieważ ma prawo do emerytury, ale rentową? I stąd mają na rozdawnictwo.Poza tym, każdy z normalnie pracujących płaci składkę rentową, czy chce czy nie, chociaż może nigdy Go nie dopadnie inwalidztwo, ponieważ lekarz orzecznik go uzdrowi i renty nie dostanie.Jeśli chodzi o składkę na ubezpieczenie zdrowotne, to nie mogę sobie dowolnie wybierać. Jedyny wyjątek to bezdomny(z wyboru) i do tego niepracujący.To zabierze go do lecznicy ta sama karetka,ci sami ratownicy i ci sami lekarze,którzy obsługują osoby płacące zdrowotne, ale do tego pogrzeb będzie miał na koszt państwa,czyli znowu nas wszystkich.
Chciałbym się odnieść do mało inteligentnego człowieka który pisze w komentarzu że wszystkie ceny rosną…. Więc niech ten upośledzony człowiek się najpierw kogoś zapyta jakie były ceny ponad 5 lat temu…. Gdy paliwo było już po 5,50zl. Ale niestety niektórym ludziom którzy są odporni na wiedzę nic się nie przemówi
Jak rzad ma kase to dlaczego emeryci przymieraja glodem, bo musza zyc za 900 zl, dlaczego rzad nie ustali aby emerytura byla w kwocie najnizszej krajowej, bo tym w rzadzie zabraknie na balangi. Nie martwcie sie bo ten czas wkrotce dobiegnie konca ale to Co sie stanie to bedzie straszny haos.
Nie głosowaliśmy z mężem na PIS i nigdy nie zagłosujemy ale 13 emeryturę weżmiemy bo się należy i tyle
Za Gierka (pamiętam to doskonale bo jestem po 60-tce)na początku też było super (m.in. \”czy się robi czy się leży…, maluch, polonez\”. Ale od 1976 zaczęły się problemy – pierwszy objaw to kartki na cukier, problemy z zakupem kawy, owoców południowych, kartki na mięso, sklepy komercyjne, sierpień \’80, hiper inflacja (dolar w ciągu tygodnia podrożał z 80 na 170 zł). Drugi raz nie chcę tego przeżywać. Młodzi głosują na pis bo nie słuchają wspomnień choćby takiego \”dziadka\” jak ja. Orkiestra na Titanicu grała do samego końca. Jesteście na balu, za który zapłacą Wasze dzieci.
Bo na wioskach nie pytają.
Tylko wtedy barylka kosztowala 120 dolarow, teraz połowę tego i cena ta sama. Nic tylko czekać na kryzys na rynku światowym i mamy paliwo po 10zł..
@Nostradamus- jeśli pisałeś o Brejzę, to ma mandat senator i najwięcej głosów w całym okregu wyborczym. Więc żaden z Ciebie Nostradamus. 😉 @Rolnik i KK- ceny żywności wynikają z 500+ i innych plusów. Ludzie mają więcej kasy, więc ceny idą w górę bo ta kasa jest mniej warta. Jeśli kasa jest mniej warta, to takie pracujące jelenie jak ja chcą zarabiać więcej. Idą po podwyżki które dostają bo jest mniej pracowników chętnych do pracy niż pracy. Pracodawcy rekompensują sobie podwyżki w zwiększonych kosztach towarów i uslug- bo mają wyższe koszty. W międzyczasie państwo ma większe wpływy z podatków, ale… Tu znowu spiralka się nakręca. Rolnik płaci więcej za nawozy, podnosi ceny, ludzi stać na mniej, żądają podwyżek its itd. @Boguslaw- ceny paliw były na poziomie 5.5- prawda. Ale jak policzysz cenę baryłki ropy i kurs wymiany walut to obecnie 5pln za litr jest mniej uzasadnione niż 5.50 kiedyś. Przy obecnej cenie ropy paliwo powinno kosztować ok. R PLN za litr a nie 20% więcej. Niestety obawiam się że logiczne i mające podstawy ekonomiczne rację nie jak się mają do ogólnego ogłupienia narodu. Na nieszczęście istnieje prawdopodobieństwo graniczace z pewnością że system ekonomiczny budowany przez PiS je…je o glebę w przeciągu tych 4 lat. Szkoda tylko że Polacy dowiedzą się o tym dopiero po fakcie.
Chyba byliśmy na różnych mszach. Proboszcz modlił się żeby Ci którzy wygrają wybory dobrze rządzili i powiedział ze do 21 można głosować. Czy to namawianie na głosowanie na PiS ? Zastanawiające kto koło barierek koło klasztoru wywiesił plakaty wyborcze antyklerykała Brejzy i kandydata Lewicy ?
Ja tam nie musze pracowac mam 5 dzieci 6 w prosze na kazdego 500 al plus alimenty jeszcze konkubent pracuje tylko jedziemy glosowac na PiS
Ludzie co tak się ciskacie na te 500+, przecież Grzegorz mówił, że to jego pomysł a Jarek mu go podebrał, na dodatek chciał placić od razu na pierwsz dziecko.
No chyba, że jak zwykle kłamał.
Ciekawe co musiał czuć Tomas Edison, szarlatan swoich czasów, nie poddający się po kolejnej setce porażek. Dziś nikt nawet o tym nie myśli używając odkrytej dzięki niemu żarówce hehe wtefy dopiero był hejt. Przecież nikt tego nie widział, nie zrobił przed nim, nie zmierzył no bo jak ? Ten miał do słuchania ..
Matka Teres z Kalkuty mówiła otwarcie pomagaj i nie spodziewaj się nic w zamian a i tak zostaniesz opluty, ale pomafaj dalej a będą z Ciebie szydzić ale pomagaj dalej i nie spodziewaj się nic w zamian… Skąd my to znamy ?
A Mikołajczak co tak mało głosów zdobył? Tu Warszawa mu się marzyła , a tu nic z tego. Za dużo wiary w siebie i myślenia że jest się najlepszym . Zrozum w końcu że popełniasz błędy i to wielkie !!! Zmień się człowieku!!!
Człowieku czy ty się dobrze czujesz? Przecież jak kandydatujesz do sejmu czy senatu to normalne że chcesz zostac poslem czy senatorem , jak zostajesz to powiesz,, ej słuchaj jednak nie chce być posłem\” no myśl człowieku , jaki ty masz muzg. Ogarnij się wkoncu!!!
Akurat znam kulisy startu wicestarosty Mikołajczaka. Dopiero po usilnych namowach zgodził się wystartować, żeby ściągnąć trochę głosów na listę. Jest zbyt mądrym człowiekiem i znającym realia żeby liczyć że z takiego małego okręgu z dalszej pozycji na liście zostać posłem. Do tego trzeba być na pierwszym miejscu jak pozorant Kurzawa albo osobą znaną w całym okręgu. A ty wyborco nadal przejawiasz swoje frustracje związane z wicestarostą Mikołajczakiem. Częściowo rozumię to bo jako wyborca Kurzawy nienawidzisz tych co odsunęli peeselowców od władzy w powiecie, i dobrze bo widać porządki które robią po Barczaku.
Odróżniajcie wyborcę od WYBORCY ! Występując jako adwokaci Mikołajczaka potraficie obrażać innego \”pozoranta\” z PSLu. Ja zaś odróżniam krytykę od nienawiści ! Tak przy okazji – co dla Strzelna uczynił wasz idol Mikołajczak po roku oprócz zasiadania , zasiadania i zdziałania na fotelu wicestarosty ? Z tego co zapamiętałem spotkał się ze strajkującym ciałem pedagogicznym w czasie trwania strajku !!
Pracyje w szpitalu w Strzelnie i absolutnie nie zgadzam się z opinią Wybrcy na temat naszego wicestarosty. Wiem z pewnego źrudła że to właśnie p. Mikołajczak z powodu złej sytuacji w przychodni w Strzelnie przyczynił się do odwołania dyrektora Gotowały i zastąpienia go nową pani dyrektor.od koleżanek z przychodni wiem ze co jakiś czas pojawia się tam rozmawia z rejestratorkami i pacjentami. widać już pierwsze efekty tych zmian jak wprowadzenie rejestracji przez komputer i więcej dyżurów lekarzy. Jak na tak krutki okres urzedowania to p. wicestarosta dużo zrobił a pan jest niesprawiedliwy. Pani wicestarosto nich pan nadal tak robi zawistnicy zawsze sie znajdą.