Uczniowie z Bielic uczestniczyli w wystawie i sprzedaży ogierów ardeńskich. Mieli oni okazję zobaczyć jak wygląda ocena i pomiary koni zimnokrwistych na tzw. trójkącie oraz płycie. Zgłębiali również tajniki bonitacji ogierów zimnokrwistych i zasady uzyskiwania licencji. (I | fot. nad.)



























Teraz tylko wycieczki uczniom zostały, żeby zobaczyć jakąkolwiek imprezę hodowlaną, a jeszcze niedawno Ci sami uczniowie pomagali przy organizacji najważniejszych wydarzeń hodowlanych w Polsce, które odbywały się przez ostatnie lata w Bielicach. Śmieszne wręcz jest, że teraz pisze się o jakiejś wycieczce, a o tym, że odbywały się tutaj jedyne w kraju Zakłady Treningowe, zjeżdżali do Bielic najlepsi polscy i również niemieccy hodowcy była cisza. W Łącku kierownikiem jest obecnie ta sama osoba, która kierownikiem przez ostatnie lata była w Bielicach i to ten człowiek był przyczynkiem do organizacji wszystkich tych imprez u nas, teraz dzięki mądremu zarządzaniu uczniowie jeżdżą do niego na wycieczki. No brawo…
Bo szkoła jest od uczenia. I nauczą się jak wygląda koń na rysunku. A dotknąć konia to muszą po szkole i na własną rękę sobie zorganizować. I takie to są „plusy” przejścia pod Ministerstwo.Jest tylko okazja do wycieczek. Dopiero historia oceni a to będzie za późno.
8 uczennic to cała klasa, klasy? No to tylko pogratulować komfortu nauczania w tak „przeładowanych” klasach!
Elegancko,gratulacje