Spektakl Kulawa kaczka i ślepa kura

0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
sobota, 12 września 2026, 16:00
Kino WAWRZYN w Mogilnie, ul. Ks. P. Wawrzyniaka 1
20,00 zł
Szare podwórko, kulawa Kaczka i… nagle pojawia się ślepa Kura, która wywraca świat do góry nogami. Mogileński Dom Kultury w ramach Teatru Polska zaprasza 12 września o godzinie 16:00 w Kinie Wawrzyn w Mogilnie na wyjątkowy spektakl na podstawie popularnej książki Ulricha Huba
w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej. To pełna humoru i mądrości opowieść o niezwykłej przyjaźni, przełamywaniu własnych ograniczeń oraz podróży, z której nikt nie wraca taki sam.
Na co dzień na zapomnianym podwórku kulawej kaczki nie dzieje się nic szczególnego. Bohaterka jest zapobiegliwa, ostrożna i stale przypominająca o swojej niepełnosprawności oraz nie szuka przyjaciół. Wszystko zmienia się w chwili, gdy zjawia się u niej ślepa kura. Choć kaczka początkowo cieszy się ze spotkania kogoś, komu wiedzie się gorzej, Kura zupełnie nie przejmuje się brakiem wzroku. Z właściwym sobie entuzjazmem i lekką apodyktycznością proponuje wspólne wyruszenie w drogę do miejsca, gdzie spełniają się najskrytsze marzenia!
Sceniczna adaptacja to nie tylko mądra historia, ale przede wszystkim doskonała zabawa dla najmłodszych i ich opiekunów. Spektakl zwieńczy teatralny twist – tak zaskakujący i przezabawny, że po prostu trzeba zobaczyć go na własne oczy!
Przedstawienie w lekki sposób skłania do ważnych refleksji. Dzieci przekonają się, że w życiu są sprawy, w których ani pośpiech, ani zwłoka nie pomagają. Zobaczą też, że prawdziwa przyjaźń potrafi pojawić się w najbardziej niespodziewanym miejscu, a każda wyprawa zmienia nas na zawsze. Jest to idealna propozycja, aby wejść w rok szkolny z przytupem i cennymi refleksjami. Zapraszamy!
Tytuł: „Kulawa kaczka i ślepa kura”
Reżyseria: Tomasz Maśląkowski
Data i godzina: 12 września, godz. 16:00
Miejsce: Kino Wawrzyn w Mogilnie
Bilety: W cenie 20 dostępne w kasie Kina Wawrzyn oraz na stronie mdkmogilno.bilety24.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.