W poniedziałek, 3 lutego do Urzędu Miejskiego w Mogilnie wpłynął wniosek o odwołanie Violetty Skorupińskiej z funkcji sołtysa sołectwa Wylatowo. Pod wnioskiem skierowanym do burmistrza Mogilna podpisały się 143 osoby.
– Swój wniosek uzasadniamy faktem, iż Pani sołtys działa na niekorzyść większości mieszkańców, nie licząc się z ich potrzebami i zdaniem, w wielu aspektach współpraca z nią jest wręcz niemożliwa zarówno na podłożu mieszkańcy-sołtys jak i z organizacjami działającymi w naszym sołectwie. Pani sołtys dzieli, a nie jednoczy naszą społeczność, rażąco naraża zasady współżycia społecznego, większość z nas straciło całkowicie zaufanie do jej osoby. W naszej opinii dopuszcza się czynów dyskwalifikujących ją z tak odpowiedzialnej funkcji, możemy nadmienić tu fakt iż Rada Sołecka złożyła rezygnację ze współpracy z panią sołtys co odzwierciedla całą sytuację w naszym sołectwie, a przecież sołtys powinien godnie reprezentować nasze sołectwo, jednoczyć mieszkańców, liczyć się z ich potrzebami, zdaniem i być ich zaufanym głosem – uzasadniają swój wniosek mieszkańcy sołectwa Wylatowo.
O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się drogą e-mailową do Violetty Skorupińskiej, jednak do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.
Przypomnijmy, że burmistrz Mogilna wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających do rady sołeckiej sołectwa Wylatowo. Zebranie w tej sprawie miało odbyć się we wtorek, 11 lutego o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Wylatowie. W związku z wpłynięciem nowego wniosku o odwołanie sołtysa, w środę 5 lutego zostało opublikowane kolejne zarządzenie. Ostatecznie zebranie w sprawie rozpatrzenia wniosku mieszkańców o odwołanie sołtysa i przeprowadzenia wyborów uzupełniających do rady sołeckiej odbędzie się w środę, 19 lutego o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Wylatowie.
Porządek obrad będzie wyglądał następująco:
– otwarcie zebrania,
– stwierdzenie prawomocności obrad,
– rozpatrzenie wniosku mieszkańców sołectwa Wylatowo o odwołanie sołtysa sołectwa Wylatowo,
– podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatu członków rady sołeckiej,
– podjęcie uchwały o wyborze komisji skrutacyjnej,
– zgłaszanie kandydatów na członków rady sołeckiej,
– głosowanie,
– podjęcie uchwały o wyborze członków rady sołeckiej,
– zakończenie zebrania. (AS)

















Nie tylko w Wylatowie wymiana (tam coś chociaż robi )bo u nas cisza (raz w roku w ostatniej chwili podpiąć się pod inną wieś),porażką jest gdy sołtys ma dwie funkcje ani tu nic nie robi ani tam , ważne aby się KASA ZGADZAŁA ,do wyborów ludzie zapomną i znowu zagłosują szkoła pomorze !!!!
no i czas najwyzszy!!!
Wylatowska idylla. Problem w tym, że tam jest kilka osób, którym nigdy nic nie pasuje. Przenieście sołectwo do Krzyżownicy:) A tak na poważnie to podobna sytuacja była w szkole. Wściekły tłum żąda satysfakcji. Normalny busz.
A jest ktoś chętny żeby kandydować na stanowisko sołtysa. Może jakaś mała kampania wyborcza by się przydała.
Sorry,odwołać???Za co??Za,\”nieszczelne\” szamba,mandaty,palenie byle czym???Postęp ma dotrzeć wreszcie i myślenie,a nie \”zaścianek\”.Ma,być ład i porządek.A,jak było,to tylko liczba wystawionych mandatów świadczy.
143 PODPISAŁY,A BYŁO 130 SKONTROLOWANYCH POSESJI I NAWET 300 ZŁ MANDATY,BO W SZAMBACH RURY \”ODPŁYWOWE\”,CZY TO NIE MA WPŁYWU NA PRÓBĘ ODWOŁANIA,BO PANI LUBI,CENI ŁAD,PORZĄDEK???OBCIACH NA OKOLICĘ,NAWET DWA WOJ.CO,PLEBAN NA TO???BO,ZAPEWNE Z TYCH 143 PODPISANYCH ZNACZNA CZĘŚĆ ODWIEDZA PLEBANA.
Od dawna tak dobrego sołtysa u nas nie było.Widac że bardzo angażuje się w sprawy społeczne.Nie jest obojętna na różne rzeczy tak jak poprzedni sołtysi.Tez dostałem mandat i nie mam o to do nikogo pretensji.Ludzie dlaczego jesteście tacy mściwi.ciekawe kto zapoczątkował ta nagonkę
Co do starania to się zgadza.Takiego aktywnego( czytaj dobrego)sołtysa Wylatowo jeszcze nie miało.Tym bardziej dziwna jest propozycja ,aby dać jeszcze jedną szansę. Chyba chodzi o mieszkańców?. Prawda jest taka,że 2-3 osoby ( trochę już znane) buntują i wysługują się mieszkańcami.
Mieszkańcy sami zdecydują kto będzie sołtysem, a wszyscy życzliwi niech się zajmą swoimi sprawami./delikatnie mówiąc/
Tak to prawda Pani Sołtys nie liczy się z potrzebami i zdaniem wielu mieszkańców (współpraca jest wręcz niemożliwa :))
A mianowicie mieszkańcy mają potrzebę defekować do rzeki i jeziora!
Usuwać gnojowicę do rzeki i jeziora!
Palić co jest pod ręką!
Robić co im się tylko podoba!
Tak, wszystko w/w jednoczy społeczność.Wszystko inne to brak współpracy.Ludzie stuknijcie Wy się w głowę!!!
143 podpisy więc coś w tym musi być.Do tego rada która podała się do dymisji hmm…
Wylatowo to takie trochę Wilkowyje z Rancza. Ten sklep, pijaczki itd. Na kościele, kgw i osp pomysły się skończyły. Nie ma nic dla młodych ludzi. Jezioro niezagospodarowane rzeka zasyfiała i wszyscy tam,no wiecie. Scieżkę rowerową byście zrobili do Wydartowa na pociąg żeby można sie było na pociąg dostać, żadnej knajpy, lokalu żeby mecz obejrzeć (nie przywołuję tu tej speluny, która tam była). Lata mijają a tam ciągle prl. Przyjdzie inny będzie to samo wziąć 500 cztery lata i gitara.
Następne w kolejności Kwieciszewo !
Gdzie ci normalni ludzie w sołectwo Wylatowo zawiść nienawiść zazdrość co Wy robicie że swoim sołectwem może i pani sołtys nie jest idealna ale ja patrząc z zewnątrz to osoby z rady sołeckiejdoprowadziły do tego szumu ludzie ludzie kochani opanujcie się
Jak patrzysz na to wszystko z zewnątrz to wyjdź i zamknij za sobą drzwi bo Ci ktoś przytrzasnie kitę.
Powiem krótko bo sytuacja brzydka. Gdybym był sołtysem w takiej sytuacji, to bym sam zrezygnował. Co za pszyjemnosc być sołtysem w takim miejscu gdzie Cie nie chcą. A w Wylatowie Pani soltys nie chcą. To po co się męczyć? Lepiej dać se spokój. To taka moja opinia.
Wiadamo ze jak sie nic nie robi to źle jak się coś zrobi to też zle ,nigdy się ludzia nie dogodzi. Tylko po co było zadzierac głowe wysoko pani sołtys no i w komete pani zarabala ! Nikt nie lubi jak z buciorami wchodzi sie do ich domow. Tak pani igrala az sie doigrala! A nowemu soltysowi ktory zostanie zycze powodzenia poniwaz bedzie ciezko odbudowac zaufanie do soltysa. Przez pani wscipski nos ludzie będą patrzeć z pogardą na sołtysa. Za to \”dziękujemy\” pani bardzo!!!!SOLTYS
Oli biadoli. Mieszkańcy nie potrafią zająć się własną \”kupą\” nawet. Od 40lat jak pamiętam zawsze jest problem ze wszystkim. Taka mentalność wsiowa, że wszystko co panstwowe to moje. W Stanach byście wszyscy mieli takie wyroki, że obstrukcja byłaby na porządku dziennym. Także tego nie pierd…
a radnym da się stanowiska.
dopóki będzie Duszyński żaden sołtys nie ma szans by zalepić nawet dziurkę w płocie
Z tego co się orientuje i co było możliwe to Pani sołtys wnioski poskładała i setki razy była w tych sprawach u burmistrza, starosty.Przyznam ,że prawdą jest iż nie złożyła wniosku( ale skąd mogła przypuszczać)o psychiatrę,aby przyjmował w ośrodku w Wylatowie,bez skierowania.
Ja wiem że często korzystasz z usług psychiatry i dla ciebie lepiej by było aby taki lekarz był na miejscu bo nie chce ci się jeździć do Mogilna. Trzymam za ciebie kciuki regularne branie tabletek powinno ci pomóc .
Amadyna, ściek, alkoholizm wśród nieletnich, życie na koszt uczciwych podatników to są \”cechy\” które się tu piętnuje a nie hejtuje. Podajesz za przykład emerytów, ja podam tobie inne :rolnik z 30ha nie ma możliwości odlozenia 2 tysięcy przez 30lat i siura do rzeki, osp to prywatny folwark(z ojca na syna itd), nawet nie chce mi się dalej wymieniać. Z innej beczki to jakim sukcesem są jakieś dni Wylatowa jakbyś trochę wiedział o świecie to potrafilbyś skojarzyć, ze takie rzeczy jak featyny, ekzekucje i inne fundowano zawsze prostym ludziom. W myśl :Chleba i igrzysk.
O czym ty pi……sz o jakich rolnikach ja nic nie pisałem o żadnych emerytach. Widać czas na zmianę lekarza bo ten cię oszukuje trzeba brać silniejsze leki.
Stan, powiedz szczerze o co ci chodzi. Nikt nie broni sołtyski tylko pytamy kto w zamian… Był Bernard, byla Małgorzata i jakoś lepiej nie było. Ja osobiście obstawiam, ze tam potrzeba faceta, który ma trochę \”jaj\”. Z kobiecych konfliktów to widać co wychodzi.
Chodzi mi tylko o dobro Mieszkanców Wylatowa. Skoro Sołtysi sobie nie mogą poradzić z władzami to może mieszkańcy nie tylko Wylatowa bo problemy maja i inne Wioski też- trzeba załadować parę rozrzutek obornika i zawieść pod \”Mogileński Biały Dom\”. Tyle kadencji rządzenia to gmina już powinna błyszczeć a tam syf totalny i STARA METODA RZĄDZENIA PRZEZ KONFLIKT. Skłócimy wszystkich, będą sobie skakać do oczu a my kasę bierzemy i luzik jak to mówi młodzież
Benon, zadowolony jesteś majster Ros… wolnienie:) Łapiesz mnie za słówka co tylko świadczy o braku zrozumienia wątku. Zresztą bycie sołtysem we wsi to zaiste wydarzenie historyczne-szczególnie bez jakichkolwiek osiągnięć.
Historia u ciebie leży , polski jeszcze gorzej( pisze się rozwolnienie przez z). Tak ogólnie to jesteś cienki Bolek.
Ros-ołek weź poluźnij gumkę w majtach i się tak nie spinaj. Wiosna idzie wyjdz na spacer. Pozdrawiam
Nie strasz, nie strasz bo się zes… z. A prokuratura może się zabrać tej straszącej z R.
Pani soltys nie strasz nie strasz bo się z…… !!!
Ludzie, co się dzieje. Sołtyska chodzi po wsipyta o podpisy. Ma listy z podpisami a ja się pytam skond je ma? Kto jej dał i czy mógł je dać? Czy to aby nie były tajne listy? Jakąś paranoja. Ludzie sie bojom. Ale czego pytam?
Gumka w majtkach mi nie pęknie bo nie noszę majtek tak więc spoko.
Zabieracie się za krytykę innych , a popatrzcie na swój tekst: polną a nie polnom,skąd a nie skond,boją a nie bojom.Latwo krytykować zza węgła.Będzie zebranie, podpisałeś listę, to wstań przedstaw się i podaj swoje zarzuty i racje.Odważny/odważna bo w grupie?.Zachowujecie się jak sfora wilków , a chyba nie chcecie aby Was nazywać zwierzętami.Dwie panie – przy wsparciu zainteresowanych rozpętały piekło a Wy dajecie się w to wciągać. Pomyślcie ,że nie ten przyjaciel ,który słodko mówi i po plecach klepie.Zebranie to szansa dla Was na zrehabilitowanie się.Zyczę powodzenia.
Drodzy mieszkańcy Wylatowa nie dajcie się zastraszyć tymi bzdurami sołtyski. Sprowadzi się taki element do wsi i chce wszystkich ustawiać jakby sama była wzorem cnot i moralności !!!
Zło upadło skończyło się rzemalowanie wsi na czerwono