Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
środa, 10 czerwca, 2026
16 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Wywóz odpadów droższy o 57%?

Redakcja przez Redakcja
16.04.2019
w Społeczeństwo
0
A A
52
0
UDOSTĘPNIENIA
0
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W poniedziałek, 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Mogilnie odbyło się spotkanie burmistrza z częścią radnych. Przewodniczący poszczególnych komisji byli zaniepokojeni szykującą się drastyczną podwyżką za śmieci. W chwili obecnej miesięczna opłata od jednego mieszkańca za wywóz odpadów segregowanych wynosi 11,50 zł. Po przegłosowaniu przez radnych proponowanej podwyżki wyniosłaby 18 zł. Bedzie to wówczas blisko 57% wzrost ceny.

– Nie wiem czego państwo oczekujecie od nas. Ja mam zaklinać rzeczywistość? Wyszła taka kwota jaka wyszła. Nie mam wyjścia na to. Pytanie, co dalej? (…) We Wrześni stawkę podnieśli radni na 17 złotych, w Inowrocławiu jest 17 złotych, w Dąbrowie koło Mogilna 16 złotych. Widocznie takie są teraz realia (…) Ten system zgodnie z ustawodawcą miał się samobilansować, a więc jeżeli wyszła taka stawka, a nie inna powinny być opłaty pobierane od mieszkańców na takim poziomie, który by się bilansował. I po przetargu wiemy teraz jaka to jest stawka – mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Burmistrz nie ma sobie nic do zarzucenia. Jak podkreślał, przetarg był dostępny dla każdego, nawet zagranicznego przedsiębiorcy, gdyż informacja o nim została zawarta na otwartej platformie elektronicznej.

– Spółka już podała w przetargu najniższą możliwą cenę. Po to państwo poprosiliście – tak można powiedzieć, o przetarg, żeby sprawdzić jaka jest najniższa cena. Myśmy dawali najniższą możliwą swoją. Ja byłem przekonany, że któraś z dużych firm tutaj przyjdzie, bo to jest zbyt głośno ogłoszony przetarg, żeby ktoś nie przyszedł – mówił Artur Lorczak, prezes MPGK.

Prezes MPGK mówił również, że rozmawiał z przedstawicielem firmy Remondis, jednak to przedsiębiorstwo nie jest zainteresowane mogileńskim rynkiem odpadów. Powodem mają być zbyt duże zawirowania wokół ustawodawstwa oraz rosnących cen odbioru odpadów.

Radni Rady Miejskiej w Mogilnie obawiają się reakcji mieszkańców na znacznie wyższą opłatę za śmieci. Paweł Molenda podkreślał, że najbardziej odczują to emeryci, renciści, osoby samotne i rodziny wielodzietne. Natomiast radny Łukasz Drzazgowski za całą sytuację wini poprzednie decyzje radnych, a także politykę socjalną obecnego rządu oraz świadczenie \”500+\”. Część radnych uważa również, że system gospodarowania odpadami nie jest do końca sprawiedliwy. Jednym z powodów jest na przykład uchwalony niedawno nowy regulamin z zapisem limitu pięciu worków z każdej frakcji na jedną deklarację danej rodziny. Przemysław Majcherkiewicz zwracał także uwagę na zadeklarowanie przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Mogilnie dokonywania segregacji przez wszystkich jej mieszkańców. Zdaniem radnego nie wszyscy zamieszkujący w blokach segregują odpady, lecz wyrzucają śmieci do jednego kontenera. Jednocześnie mieszkańcy bloków mogą czuć się pokrzywdzeni, ponieważ nie są od nich odbierane odpady biodegradowalne, a stawka jest ujednolicona dla wszystkich. To samo również dotyczy mieszkańców miasta i wsi, którzy mają własne kompostowniki.

Unieważnienie przetargu zdaniem burmistrza byłoby \”bardzo tragiczne w skutkach\”. Jak informowano, ponowne podejście do tego samego tematu to minimum 3 miesiące czekania na wyłonienie kolejnego wykonawcy takiej usługi. Ponadto za unieważnieniem przetargu nie przemawia żaden poważny powód. Według burmistrza Leszka Duszyńskiego, nikt nie miał wpływu na fakt, że do przetargu przystąpiła jedynie mogileńska spółka.

Tuż po świętach, na najbliższej sesji ma zapaść decyzja w sprawie nowej, wyższej stawki za odpady komunalne. Warto podkreślić, że przed podobnymi dylematami stanęły już wcześniej inne gminy z terenu powiatu mogileńskiego. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Plac do minigolfa otwarty
Mogilno

Plac do minigolfa otwarty

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Ukradł bilon z warzywniaka

Nowi członkowie fundacji

Komentarze 52

  1. Anty says:
    7 lat temu

    Sąd w Inowrocławiu uznał podwyżkę za nieuzasadnioną, tak do wiadomości. Druga sprawa ta podwyżka to ratowanie komunalki która podobno przynosi straty, to dlaczego dyrektor /prezes czy jak mu tam nie zostanie zwolniony tylko wysoka pensja i premia na koniec roku.

    Odpowiedz
  2. Mieszkanka says:
    7 lat temu

    Taka podwyżka w ogóle nie powinna być zgodna z prawem. Czy nam pensja wzrośnie o 57%? Widać duszyński zarabia za dużo że ma to w D… ładnie swoim wyborcom się odwdzięcza

    Odpowiedz
  3. Ja says:
    7 lat temu

    Tak, tak łykajcie jak pelikany to co mówi Wam udziałowiec i drugi, zarządzający spółka. A prawda jest taka: nikt inny się nie zgłosił do przetargu bo po poręcznych występach władzy (umowa z firm Sanikot) każdy wie, ze umową umową a w prywatnym folwarku umowy się nie liczą kiedy szwagier, który postawi mi flaszkę będzie wykonywał robotę z tej umowy. Dwa: mPGK kupi kolejny samochód, który sfinansują ludzie – tak jak i pensje Pana prezesa i członków zarządu (np. Wiceburmistrza). Tak liczba śmieci się zwiększyła botami był cel ustawy – aby ludzie oddawali a nie wyrzucali do lasu, a teraz znów będzie opłacało się wyrzucić do lasu. Ceny w gminie mOgilno nigdy nie miałaby odwiecidlenia w realiach (co wykazała już choćby RIO – wspominając o uZnanionwych dodatkach dla członków zarządu na etatach). Teraz dojenia ciąg dalszy pod płaszczykiem wzrostu kosztów. Szanowni Państwo – daliście się złapać przez wyborami na kawałek aslaftu oraz podwyższę w urzędzie (śmieszna) to teraz macie i płaćcie. Lemingi maja za swoje. I co mi teraz zrobicie – to Wam właśnie powiedziano.

    Odpowiedz
  4. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    W mojej ocenie największym problemem jest znaczne podniesienie opłat za składowanie odpadów na wysypisku w INOWROCŁAWIU MĄTWACH. Składowisko to zostało przypisane dla Gminy Mogilno przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Tenże urząd ustalił nowe, wyższe stawki za składowanie odpadów. W br. podwyżka jest o 30 zł za tonę, a od 1 stycznia 2020 r. Opłata wzrośnie o … 100 zł. Te urzędowe taksy, na które gminy nie mają wpływu rzutują znacznie na stawkę od jednego mieszkańca. Inny ważnym składnikiem wzrostu jest wywóz znacznych ilości odpadów bio także do Inowrocławia. Póki co nie ma możliwości utworzenia kompostownika na terenie byłego składowiska odpadów na Szerzawach. Trzecim czynnikiem wzrostu jest brak segregregacji odpadów na osiedlach mieszkaniowych, pomimo złożonej deklaracji. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich mieszkańców np. Spółdzielni Mieszkaniowej. Dodam, że proponowana przez burmistrza L.Duszyńskiego stawka 18 zł od mieszkańca miesięcznie za odpady segregowane ma obowiązywać do końca 2020 r. I nie może być zmieniana.

    Odpowiedz
  5. UW says:
    7 lat temu

    Szanowny Panie.Dobrze Pan zauważył,że nie wszyscy segregują śmieci,tylko kto to jest?.Jeżeli tak Pan postrzega sprawy, to proszę wyjaśnić skąd w naszych kontenerach bierze się w \”pewnym\” okresie popiół? Przecież w blokach nawet nie mamy kominów, a tym bardziej opalania piecowego.I cóż Pan na to?

    Odpowiedz
  6. mimi says:
    7 lat temu

    a tak ze Strzelna się Mogilno śmialo hahah

    Odpowiedz
  7. Oj says:
    7 lat temu

    Jak jest ze ściągalnością niepłacących za odpady?Może padną jakieś konkretne cyfry. Może ja płacę za sąsiada?

    Odpowiedz
  8. Dora says:
    7 lat temu

    Prosty rachunek!Każda rodzina powinna złożyć deklarację.Tzn.ile osób zamieszkuje i gospodaruje w danej rodzinie.Każdą deklaracje od danej rodziny powinni sprawdzić sołtysi wsi.Bo kto jak nie sołtysi wiedzą ile osób mieszka i gospodaruje w danej rodzinie.Bo tak naprawde to jest niesprawiedliwe jak ktoś podaje 2 osoby,a gospodaruje 6 osób…Więc nasuwa się proste pytanie!-od reszty osó z rodziny ptaszki odbierają!!!

    Odpowiedz
  9. zero says:
    7 lat temu

    Nie interesuje mnie to, czy inni płacą czy nie(jaka jest ściągalność) Ja płacę i nie będę tyle płacić za śmieci. Chyba na głowę upadli razem z burmistrzem. Taka podwyżka? Bo co, bo brakuje żeby napchać sobie kieszenie i kieszenie swoich kolesiów? Nie róbcie z ludzi \”krów dojnych\” Nie stać nas na takie opłaty, na chleb brakuje a wy bez sumienia chcecie podwyższyć o ponad połowę?I nie wciskajcie ze tylko firma z Mogilna przystąpiła do przetargu. Bujać to las a nie nas mieszkańców.

    Odpowiedz
  10. diablo says:
    7 lat temu

    ZŁODZIEJE

    Odpowiedz
  11. Seba says:
    7 lat temu

    śmiecić umiecie to i płacić potraficie.Podwyżka śmieciowa bardzo istotny pomysł. Ludzie się nauczą segregowac i szanować okolice a nie wyrzucają wszystko jak idzie.

    Odpowiedz
  12. xxx says:
    7 lat temu

    Przeliczenia dobre tylko gdzie w tych wyliczeniach są są sklepy,firmy, zakłady produkcyjne i usługowe,które też powinny płacić za śmieci. Druga sprawa,jeśli odbiór wzrósł o 30 zł od tony to jeśli ja produkuję rocznie tonę śmieci, to dlaczego mam płacić o 78 zł więcej na rok? Proszę Pana Lorczaka o przedstawienie wyliczeń publicznie, ile kasy zarobili z odzyskanych surowców wtórnych, butelki, złom, makulatura. Proszę przyjrzeć się również ile śmieci wystawiają osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą i czy maja podpisane umowy na odbiór odpadów z prowadzonej działalności gospodarczej.

    Odpowiedz
  13. Gustaw says:
    7 lat temu

    Kiedy chodzi o cenę wody i ścieków, to decyduje prezes MPGK wraz z radą nadzorczą, a nie RADNI. Teraz cenę za odbiór i wywóz śmieci mają ustalić RADNI. A dlaczego nie burmistrz, jego zastępca i prezes komunałki, skoro wygrał przetarg? Dlaczego oni nie chcą wziąć odpowiedzialności?

    Odpowiedz
  14. Giewol says:
    7 lat temu

    Gminę zamieszkuje około 25000 ludzi ( dane z BIP GMINY).
    25000*18=450000 miesięcznie * 12 daje nam 5 mln 400tys rocznie i 9 mln na 20 miesięcy a nie 7,4 mln. Trochę korepetycji z matematyki by się przydało. Nie wspomnę tu o instytucjach, zakładach pracy, sklepach, lokalach usługowych itp oraz o pieniążkach uzyskanych za surowce wtórne!!!!

    Odpowiedz
  15. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Ja jako mieszkaniec gminy Mogilno mam finansować kolesiostwo ,rozrzutność i brak rynkowego podejścia do tematu przez zarząd i radę komunalki ,przyjrzyjcie się jak ta firma funkcjonuje – tam jeszcze jest era głębokiej komuny ,a rację ma tylko pan prezes ,a na uwagi o złym rządzeniu reaguje agresją ,to nie prywatny folwark kolesi !! A były niedawno wybory to ludziska jak te przysłowiowe barany głosowali na tę zatęchłą elitę ,a cierpimy wszyscy.Ciekawi mnie jaką dotację dla pogoni nakazał dać nasz fan sportu prezesowi komunalki ? w opłatach za śmieci płacimy za fanaberie burmistrza utrzymując za olbrzymie pieniądze te lokalne nic nie znaczące kluby sportowe ,jak chcą Żyć jak paniska z 1 ligi to niech poszukają sponsorów zewnętrznych ,tylko kto im da kasę jak tu żadnych większych sukcesów nie ma . PAŃSTWO RADNI JAK PODNIESIECIE RĘCE ZA KOLEJNYM OGRABIENIEM NAS TO BĘDZIE WASZA OSTATNIA KADENCJA !!!!Zawsze można nie podjąć decyzji ,a wtedy niech to zrobi burmistrz ze swym zastępcom jak tak bronią komunalki ,a Wy nie przykładajcie ręki do kolejnej grabieży wyborców.

    Odpowiedz
  16. Ojo says:
    7 lat temu

    Chorzy ludzie rodzina 6 osobowa będzie płacić więcej za śmieci niż za zakupy,nawet nie wiem jak to skwitować w Strzelnie 100 procent podnieśli w Mogilnie sie szykuje niemal 60 procent, paranoja niedługo bedziemy pracować tylko na rachunki a żyć będziemy za ochłap, niech szukają pieniędzy gdzie indziej

    Odpowiedz
  17. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Skandal taka podwyzka lorczaka zwolnic po co jezdzi tyle ludzi i smici zbiera po wioskach dwuch chidzi zaczepia pojemniki a trzeci idzie za nimi i si patrzy na nich to raz a dwa ha segreguje i wystawi trzy worki plstiku a podjedzie smiciarka i zaczepi kosz ogolny i panowie maja kaprys i se wrzucaja dwa worki posegregowane plskiki a trzeci zostawiaja to pi co to segregowac jak pracownicy tak byle jak zbieraja. I zucaja byle jak popadnie a trzeci problem zbieranie ni potrzebne biodegradalne bo ktos skosi trawe i dwie galazki i wystawia worki i koszty zbierania robi masakra

    Odpowiedz
  18. Wiechu says:
    7 lat temu

    Mój sąsiad ma firmę w mieście, ale śmieci z tej firmy przywozi do swojego domku jednorodzinnego na obrzeżach miasta i wystawia je w dniach wywozu jako śmieci domowe, a przecież gołym okiem widać, że to odpady z firmy. Poza tym tych worków jest 3 razy więcej niż od przeciętnego domku jednorodzinnego.

    Odpowiedz
  19. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Policz sobie ile byś zapłacił w Strzelnie za swą 6 osobową rodzinę po podwyżce o 100 % – wychodzi około połowa tego co w Mogilnie po podwyżce tylko o 57% !!!! Mogilno to złodziejskie miasto panów a słoma z butów się sypie ,ci co dyktują politykę lokalną czyli dyktatorzy to właśnie w Mogilnie są najbardziej aroganccy nie licząc 1 miesiąca kampanii przed wyborami samorządowymi ,kiedy to wszystkim obiecują wszystko – taka ich małostkowość ,tylko koryto a jedzonko wrzucą do niego mieszkańcy po wyborach ,jak tak wybrali to widocznie tego chcieli !

    Odpowiedz
  20. Xxx says:
    7 lat temu

    Lorczak duszynski czas na pozegnanie sie z stanowiskiem

    Odpowiedz
  21. Jak says:
    7 lat temu

    Tak sobie myśle, będzie limit 5 worków danego typu na gospodarstwo? Naprawdę? To jeśli u mnie mieszka 10 osób za które płace to ma być 5 tak samo jak na rodzine dwu osobowa? No chyba ktoś na główek upadł. Z Ilony,i tez będzie limit miesięczny 5 worków na tydzień na gospodarstwo?

    Odpowiedz
  22. joł says:
    7 lat temu

    jak żeście sobie wybrali takich cawniaczków, to teraz co? beczycie, będą z wami robili co zechcą , mają 5 lat laby, jakie przeliczenia, nikt tego nie robi, stawka wypuszczona , i czekają, rada przecież przyklepie, to zwyczajne du*owłazy tej wadzy, o co wam biega?, nie wiem czy byłoby lepiej, ale na pewno nie tak jak jest po chamsku, nie licząc się z nikim, wodzowie kurna zarabiają więcej niż w Warszawce, o co biega? laba, 5 lat koryta, 5 lat braku kontroli, pod koniec coś dla plebsu rzucą, a niż dalej się uda, kto to widział, wice a zarazem decydent w komunalce, nic nie robi tylko kontroluje, (a on akurat potrafi), nikt tam palca nie wciśnie, kolejni du*owłazy są na straży i pilnują, a plebs płaci, jak taki głupi był wybór to nie kwiczeć, sami żeście wpuścili wilki do owczarni, posadzili na piedestale, w koryto, to teraz mordki w kubeł i płacić, a można było coś zmienić, nowy zawsze by się bał, nie zna kruczków, i w tak bezczelny sposób by nie postępował, no ale wybraliśta, to mata

    Odpowiedz
  23. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    Nigdy nie będzie rzetelnej ewidencji osób zamieszkujących naszą gminę i miasto. Migracja jest rzeczą naturalną, ale ludzie nie tylko wyjeżdżają z Mogilna (studia, praca), ale także przyjeżdżają do nas aby podjąć pracę ( np. Ukraińcy), zamieszkać tymczasowo lub na stałe. Osiedla deweloperskie powstają u nas jak grzyby po deszcz. Najprostsze wyliczenie opłat za śmieci nie jest pozbawione błędu,minimalnego błędu. Oto miasto i gmina Mogilno – 25 000 mieszkańców. MPGK chce za wywóz śmieci przez okres 20 miesięcy, a więc do końca 2020 r. kwotę 7,4 mln zł. Obliczenie stawki: 7 400 000 zł podzielić przez 20 m-cy równa się 370 000 na miesiąc, dzieląc tę kwotę przez 25 000 mieszkańców gminy wychodzi,że opłata od 1 mieszkańca = 14,8 zł. Zakładając jednak, że ok. 1000 osób stałe nie mieszka w mieście i gminie, choć są zameldowani, to stawka = 15,4 zł, a nie 18 zł !!!

    Odpowiedz
  24. Obserwator says:
    7 lat temu

    Wstyd panie Drzazgowski!..Winnych podwyżki za śmieci uważa pan obecny Rząd i 500+…A co ma piernik do wiatraka!Pytam się!-a kto ma rządzić naszym krajem jak nie PiS?.

    Odpowiedz
  25. Dek says:
    7 lat temu

    Duszynski i Lorczak do dymisji!!!!! I to jak najszybciej bo bedzie tylko gorzej

    Odpowiedz
  26. wszystko says:
    7 lat temu

    Cała ta dyskusja jest bez matematyczno-ekonomicznego sensu. Rada nadzorcza MPGK nic nie wnosi w tej sprawie! Pierwsze: bilans zysków i strat, CIT za 2018 MPGK na publiczny stół. Co więcej? Raczej nic, bo (z tego co widzę) radni nie mają w większości zielonego pojecia o czym piszę. Tak to jest jak głos mieszkańców jest w rękach ludzi, którzy nie mają (w większości) zielonego pojecia o tym, o czym napisałem wyżej. Bialns, CIT i wtedy można o czymkolwiek dyskutować (drodzy bezradni). Na przyszłość- zanim wyrazicie chęć kandydowania na radnego, radną zastanôwcie się czy nie zrobicie z siebie publicznego pośmiewiska.

    Odpowiedz
  27. przeciętny mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Wcale się nie dziwię że nikt z zewnątrz nie przystąpił do przetargu, skoro jednym z warunków jest zapewnienie PSZOK maksymalnie 2km od Mogilna.
    Zgadza się – słuszny to warunek, bo jako mieszkaniec chcę mieć PSZOK blisko.
    Jednak oczywiście nikt z zewnątrz tego nie ma – a czy gmina jest gotowa udostępnić teren pod taki PSZOK firmie zewnętrznej?
    A może gmina wręcz powinna taki teren firmie zewnętrznej udostępnić, w ramach dbałości o mieszkańców i ochrony ich przed monopolem jednej spółki?

    Odpowiedz
  28. Arek says:
    7 lat temu

    Co ma 500+ do podwyżki śmieci co za cebule piszą te komentarze.

    Odpowiedz
  29. wujek rada says:
    7 lat temu

    proszę radnych by niegodzili się na podwyżkę. Zostawcie to zgniłe jajo burmistrzowi i ciesielskiemu z lorczakiem. To oni zarabiają po 15 klocków niech teraz wielce zarządzający wymyślą co zrobić. Jako wyborcy będziemy się radnym bacznie przyglądać. teraz się okaże czyją stronę trzymacie. wyborców czy kolesi.

    Odpowiedz
  30. Zdzisiu Szyderca says:
    7 lat temu

    jeśli zamawiający otrzyma tylko jedną ofertę i jej wartość przewyższa kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, można przetarg unieważnić. (tak jak w przypadku remontu przedszkola nr 3, wpłynęła jedna oferta, przetarg unieważniono). Zobaczymy czy Państwo Radni są zaradni czy może bezradni. Pozdrawiam Zdzisław.

    Odpowiedz
  31. Diz says:
    7 lat temu

    Był czas wyborów, ale nie- jak barany – wierzyć,ze sami z siebie sie ludzie zmienia i wybrac tych samych. No do cholery smieci beda drozsze od rachunkow za telefon, internet i satelite.I jeszcze limity , BO SIE NIE OPLACA. Pomijajac fakt,ze trzeba placic i koniec , a automatu, jak barany..

    Odpowiedz
  32. Mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Państwo Radni ,ciekawi mnie czy już udzieliliście absolutorium burmistrzowi za 2018 rok ? Bo moim zdaniem za samowolkę z bieżnią już powinien go nie dostać a za ustawiony przetarg na śmieci i wymuszoną tym sposobem na was zgodę na podwyżkę opłat dla mieszkańców to już żadna ręka nie powinna być podniesiona do góry ! Jedyna nasza nadzieja w rozsądności p.Wielkopolanina że podpowie reszcie jak nie robić z wyborców baranów do strzyżenia !

    Odpowiedz
  33. xxx says:
    7 lat temu

    Panie Prezesie Rada Nadzorcza MPGK. Zasady logistyki jaka obowiązuje w przedsiębiorstwie, jes na najnizszym poziomie. Tutaj należy szukać oszczędności. Widać, że rada nadzorcza spółki miejskiej nic nie robi w tym zakresie.Potrzeba w spółce menadżera, który potrafi zarządzać zasobami spółki w zakresie gospodarności i organizacji pracy na tym polu.Do przemyślenia- można zbierać śmieci z o połowę mniej kilometrówek jakie wykonuje tabor samochodowy, wyłączając oczywiście samochody śmieciarki.

    Odpowiedz
  34. Zdzisiu Szyderca says:
    7 lat temu

    Czy Szanowna Redakcja mogłaby utworzyć post z życzeniami, chciałbym złożyć życzenia moim mordkom zdradzieckim ale nie będę pisał w tej śmieciowej kolumnie. Zróbcie coś w stylu \”Życzenia dla Mogilnian\” coby nam wszystkim było miło przez chwilę.Z góry dziękuję Zdzisław Sz.

    Odpowiedz
  35. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    WW. Pomysłów jest wiele. Twoje są ciekawe, zwłaszcza te dotyczące opłat „z góry” i ulg przy rodzinach wielodzietnych. Z doświadczenia osobistego wiem, że nie zawsze to działa. Kiedyś opłaciłem wywóz za I półrocze z góry. W międzyczasie cena skoczyła na 11,50 zł od osoby. Zostałem wezwany do kilkuzłotowej dopłaty, mimo iż urząd mógł „obracać” prawie przez pół roku moimi pieniędzmi. Wg mnie jest inny, ważniejszy problem: miasto i gmina Mogilno liczy ok. 25 000 mieszkańców. Jak to jest możliwe, że deklaracje wywozu nieczystości składa tylko lekko ponad 21 000 osób? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że aż 4000 mieszkańców jest poza gminą. Krótko mówiąc należy uszczelnić system i zweryfikować deklaracje, zwłaszcza w przypadku spółdzielni mieszkaniowej, nowych osiedli i właścicieli nieruchomości wynajmujących mieszkania różnym osobom, rodzinom , w tym obcokrajowcom przybyłym do nas „za pracą”.

    Odpowiedz
  36. Pytajnik says:
    7 lat temu

    Ludzie przestańcie z tymi zniżkami. Dlaczego jedna kategoria ma być wyróżniona. Skoro znizki dla rodzin wielodzietnych to moze znizki dla emerytów, rencistów, znizki dla studiujących, dla niepełnosprawnych, itp., itd….a może lepiej dla wszystkich wprowadźmy zniżkę.Płacimy wszyscy, co to za wyróżnianie!

    Odpowiedz
  37. Ekologiczny says:
    7 lat temu

    Niech każdy płaci tyle, ile wyprodukował śmieci, a nie od osoby. Jedna rodzina wystawia 10 worków ze smieciami plys dwa kontenery, a duga jeden kontener i najwyzej 2 worki. Dlaczego te dwie rodziny, mają płacić tyle samo? Ja nie godzę się na to

    Odpowiedz
  38. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    No cóż, trudno z Panem polemizować, skoro padają z Pana strony insynuacje , że mogłem startować na burmistrza. A co to ma wspólnego z wywozem śmieci i opłatą za tę usługę? Ja nie mam uwag, pretensji do obecnego burmistrza!!! Gmina nie może dopłacać do wywozu śmieci – tak stanowią przepisy i burmistrz nie ma nic do powiedzenia na ten temat. Powiem Panu szczerze i dosadnie, że nie interesuje mnie popiół w kontenerach śmieciowych spółdzielni mieszkaniowej. To nie moja sprawa. Przyznamy jednak rację, że tak nie powinno być – to zwykle chamstwo. Przecież prezes SM nie postawi strażników przy tych kontenerach! Większym problemem jest fakt niesegregowaniu odpadów przez część mieszkańców blokowisk. I zdania nie zmienię.

    Odpowiedz
  39. OBI says:
    7 lat temu

    Nasza wymiana poglądów nie prowadzi do celu, gdyż nie chce Pan zrozumieć, że do kontenerów dzierżawionych przez Sp.Mieszkaniową, za która dodatkowo płacą mieszkańcy bloków, wsypują swoje odpady mieszkańcy cudownych domków jednorodzinnych, w tym popiół, którego już się nawet nie mają możliwości wyprzeć. O innych odpadach nie wspomnę, gdyż może je produkować każde gospodarstwo domowe, natomiast popiół nie!
    Jeżeli umie Pan wyrzucanie popiołu nazwać zwyczajnym chamstwem, to nie jest rozwiązanie problemu.Podobnie ma się sprawa z zarzutem, że to mieszkańcy bloków nie segregują śmieci, gdyż nie stoi Pan na straży przy kontenerach.Nawet jeżeli będzie Pan nawet pisał w tym temacie, ponieważ dzieli Pan mieszkańców na tych lepszych z domków jednorodzinnych i tych gorszych z bloków,nie podejmę dalszych komentarzy, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,Druga sprawa dziwi dodatkowo.Nie mamy ogrodów, a przy naszych kontenerach, w br, kiedy odbiór rozpoczynał się od 01 kwietnia, przed tym dniem było pełno brązowych worków z odpadami.No cóż, wyciągam wniosek, według Pana instrukcji,to tylko chamstwo,a mieszkańcy z bloków powinni to posegregować. Życzę Panu,aby ten dzisiejszy lany poniedziałek,ostudził Pana zapał na podziały społeczne.

    Odpowiedz
  40. Ricardo says:
    7 lat temu

    OBI chłopie, masz problem z podrzucanym popiołem, to go rozwiąż! Wskaż rozwiązania.

    Odpowiedz
  41. Hejka says:
    7 lat temu

    Żal dupę ściska kiedy czytam komentarze ,\”śmieć\” zawsze będzie tylko \” odpadem \” życie to jeden wielki śmietnik ! Eldorado dla cwaniaków i kolesi z piaskownicy ,

    Odpowiedz
  42. onufry says:
    7 lat temu

    Po co cała dyskusja o podrzucaniu śmieci jest wiadomo, że robią to osoby które nie płacą a to można łatwo zweryfikować
    i powinny to zrobić władze Gminy.
    Każdy kto płaci może wystawić dowolną ilość pojemników a stawka jest od osoby, poco miałby podrzucać je komuś innemu.
    Rada gminy powinna zająć się kosztami działalności Z.G.K i M
    może są zbyt wysokie.

    Odpowiedz
  43. Ada says:
    7 lat temu

    Nie tylko na blokowiskach spółdzielni nie segregują. Także w gminnych. Wystarczy policzyć…skoro rodzina w domku oddaje co miesiąc 4 worki plastiku, to mnożąc to przez liczbę mieszkańców bloku kontenery na plastik powinny być pełne. Jeśli tak nie jest, wiadomo że ten plastik jest w kontenerze

    Odpowiedz
  44. Astron says:
    7 lat temu

    Było 2 dobrych kandydatów na stanowisko burmistrza wybraliście to co teraz macie. A spółka MPGK to jeden śmiech co tam się dzieje. A jak są niegospodarni i za mało kasy to niech kombinują a nie wincyj Burmistrzu, wincyj dej.

    Odpowiedz
  45. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Chyba żyjemy w dwóch różnych gminach, bo w Mogilnie nie było lepszego kandydata. Zresztą wynik sam się broni

    Odpowiedz
  46. x says:
    7 lat temu

    wszystko dla 500plus tak trzymać,a reszta będzie za nich płacić

    Odpowiedz
  47. duszek says:
    7 lat temu

    TAK to działa bez zastnowiena i wyliczeń radni podnoszą opłaty bo tamte Gminy terz podniosły a nikt nie pomyśli ze to są wygurowane koszty odbioru śmieci , skoro srednia cena za 1 km. około 3.80 x ilość kilometrów to powini pokryc mieszkańcy . A zakład komunalny wylicza nam 7,5 mil.rocznie a skąd taka suma . Składowiska śmieci włącznie z placmi i zagospodarowaniem odzysku ,powinny być utrzymywane z Budzetu Panstwa w przepisach porzątku publicznego.A burmisztrz zarabia 10 krocie więcej od starszej emerytki i nie wsyd go zato co proponuje innym płacić . NIech uchwalą według dochodów na osbę bo ten co mało zarbia to mało kupuje .A opłaty to porówno .JAK to tak dalej ma dziłać ten wyzysk to tylko referendum i odnowa uchwalać wynagrodzenia i przetargi ale start od pensji minimalnej .A Duszynski nie po bieżni a po składowisku śmieci niech sobie pobiega to się zmniejszą koszty ugniatania i szczury uciekną

    Odpowiedz
  48. obywatel says:
    7 lat temu

    PROPONUJĘ ZASTRAJKOWAĆ W SPRAWIE ŚMIECI TAK JAK SZANOWNI NAUCZYCIELE TO ZROBILI, TYLKO PRZED GMINĄ. SZANOWNI PAŃSTWO KAŻDY Z NAS JEST CIEKAWY, ILE KOSZTUJE UTRZYMANIE RADY NADZORCZEJ W MPK, Z JAKICH PIENIĘDZY TO IDZIE? ILU PŁATNYCH CZŁONKÓW TAM ZASIADA?JAKA USTAWA TO REGULUJE? CZY NA ICH PENSJE, PŁACI BIEDNY LUD MOGILEŃSKI?!!!PAŃSTWO RADNI MIEJCIE TO NA UWADZE, BO W ŻYCIU BYWA RÓŻNIE.POZDRAWIAM.

    Odpowiedz
  49. Mieszkanka says:
    7 lat temu

    W żadnym wypadku mieszkańcy nie są zadowoleni to nie jest normalne żeby płacić tyle za odpady gdzie pracownicy nie zawsze zabierają śmieci a płacić i tak trzeba. Jestem tylko ciekawa czy cała gmina Mogilno i każda rodzina złożyła deklaracje czy wszyscy mieszkańcy są wliczeni w te odpady bo bardzo dużo osób mówi o tym że nie każda rodzina złożyła deklaracje a odpady i tak wystawia i są onezabierane a inni płacić maja za ludzi którzy nie płacą NIEWYRAZAMY NA TO ZGODY przejrzyj ie sobie deklaracje mieszkańców i ich składu rodziny niech zapłacą ci co do ten pory nie płacili…
    Licząc rodzinę np 5 osobowa nie płacą za odpady przez 5 lat cena była niższa mając uregulować to będą mieli policzone stawkę taka jak jaka wynosi na dzień zadeklarowała wynik jest prosty czysty zysk….

    Odpowiedz
  50. Hejka says:
    7 lat temu

    Pij stary pij na starość torba i kij ,!!

    Odpowiedz
  51. Lila says:
    6 lat temu

    Znowu więcej za śmieci. Czas na zmiane gospodarza.bo ten z torbami nas puści. Gdzie są radni na których głosowaliśmy.teź są za podwyżkami?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Nie zapomnę - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Ada88 - Plac do minigolfa otwarty

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk