Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
17 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Wyższy podatek od nieruchomości

Redakcja przez Redakcja
23.10.2019
w Społeczeństwo
0
A A
49
0
UDOSTĘPNIENIA
3
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W środę, 23 października radni podejmowali uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Już na samym początku wiceprzewodnicząca Ewa Szarzyńska wnosiła o zdjęcie tego punktu z porządku obrad. Jednak jej propozycja nie zyskała odpowiedniego poparcia radnych.

– Propozycja przedstawiona przez pana burmistrza w mojej ocenie nie jest do zaakceptowania z uwagi na zbyt drastyczny wzrost niektórych stawek. Podam przykłady – od budynków mieszkalnych wzrost na poziomie ponad 21%, od garaży wzrost również na poziomie ponad 21%, od budynków gospodarczych i szop wzrost o ponad 58%. Dla porównania niektóre wskaźniki ekonomiczne. Wskaźnik inflacji na poziomie lipca 2018, lipca 2019 – wzrost był na poziomie 2,9%, natomiast średni wzrost wynagrodzeń we wrześniu 2018 i we wrześniu 2019 był na poziomie 6,6%. Proszę o ponowne przeanalizowanie tego tematu i przygotowanie innych propozycji na następną sesję – mówiła Ewa Szarzyńska.

Przypomnijmy, że wyższe stawki podatku od nieruchomości mają zwiększyć wpływy do gminnego budżetu w 2020 roku o około 1 200 000 złotych. Burmistrz Mogilna w swojej wypowiedzi podkreślał również, że wszystkie samorządy na terenie kraju dokonują stosownych korekt podatków. Sytuację finansową samorządu włodarz gminy przypisuje także decyzjom obecnego rządu.

– Do tego projektu uchwał przygotowaliśmy też państwu propozycje gmin, które tak naprawdę są tej samej wielkości jak Mogilno i te gminy mają zdecydowanie wyższe stawki podatków lokalnych niż nasza gmina. Nie mamy dowolności. Są określane przez Ministra Finansów górne granice. Tak to się składa proszę państwa, że u nas tak naprawdę w naszej gminie co roku nie rosną te podatki o wskaźnik inflacji, ale co dwa lata praktycznie one jakoś są korygowane (…) Żeby nie być gołosłownym, to nie jest tak, że tylko szukamy możliwości załatania dziury budżetowej, a robią to wszystkie gminy w Polsce. Wszystkie gminy podnoszą podatki tylko dlatego, żeby załatać dziurę. My jesteśmy zmuszeni do tego, ponieważ w trakcie roku podatkowego, czyli tego roku kalendarzowego obniżono podatki lokalne, a mamy udział (…) Wystąpiłem do Urzędu Skarbowego, do Krajowej Administracji Skarbowej z zapytaniem jakie będą ubytki tylko z tego tytułu, a więc obniżenia o jeden punkt procentowy podatku z 18% na 17%, jak i też zwolnienie z podatku osób do 26. roku życia (…) Tylko w tym roku to będzie starta około 1 000 000 złotych, a w przyszłym roku tylko z tego tytułu 3 000 000 zł. Oprócz tego czy nam się podoba, czy nie musimy podnieść najniższe wynagrodzenie, a gmina jest największym płatnikiem – mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Za podwyżką zagłosowali:
Alina Dobersztyn, Łukasz Drzazgowski, Teresa Kujawa, Ewa Kwit, Stanisław Radtke, Małgorzata Staniek, Grzegorz Stochliński, Przemysław Majcherkiewicz

Przeciwni podwyżce byli:
Ewa Szarzyńska, Małgorzata Źrałka, Paweł Molenda, Karol Nawrot

Od głosowania wstrzymali się:
Łukasz Gapiński, Zofia Gąsior, Barbara Lech, Maria Malczewska, Wioleta Michalak, Robert Przepiórka, Zbigniew Spólnik

Poniżej prezentujemy stawki podatku od nieruchomości, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2020 roku (w nawiasie obecne stawki):

1) od budynków lub ich części:
– mieszkalnych – 0,68 zł (0,56 zł) od 1 m2 powierzchni użytkowej
– związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – od 1 m2 powierzchni użytkowej – 22,00 zł (20,98 zł)
– zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – od 1 m2 powierzchni użytkowej – 11,10 zł (10,09 zł)
– związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – od 1 m2 powierzchni użytkowej – 4,80 zł (4,70 zł)
– od budynków pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego i letniskowych od 1 m2 powierzchni użytkowej – 8,00 zł (7,38 zł)
– od garaży od 1 m2 powierzchni użytkowej – 6,81 zł (5,59 zł)
– od budynków gospodarczych i szop w sposób trwały związanych z gruntem od 1 m2 powierzchni użytkowej – 6,81 zł (4,29 zł)

2) od gruntów:
– związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – od 1m2 powierzchni – 0,90 zł (0,78 zł)
– pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych od 1 ha powierzchni – 4,80 zł (4,63 zł)
– pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – od 1 m2 powierzchni – 0,45 zł (0,28 zł)
– niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2008 r., poz. 1398) i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową, albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego – od 1 m2 powierzchni – 3,15 zł (3,04 zł)

(AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Zasłużone dla Gminy Mogilno

Audi nadal blokuje parking

Komentarze 49

  1. Burmistrza says:
    7 lat temu

    Poprosimy o pełną wypowiedź burmistrza. Dlaczego zastosowano nawiasy z wielokropkami? Coś się ukrywa niewygodnego? Prosimy o opublikowanie pełnej wypowiedzi burmistrza Dyszynskiego, bez nawiasów i przemilczeń. Walek na wałku wałkiem pogania. Jak nie ma skąd brac na łatanie dziury w budżecie gminy to się bierze od mieszkańców, którzy w cale dużo nie mają, bo skąd? Z braku pracy w tej wiosce? Ludzie pracują w innych miastach, bo tu pracy nie ma, zostawiają tu swoje ciężko zarobione pieniądze i jeszcze im trzeba zabrać? Hola ze dwora! Niech burmistrz ze swoich pieniędzy łata dziurę w gminnej kasie a nie wyciąga od mieszkańców.

    Odpowiedz
  2. Kolportaż says:
    7 lat temu

    Niestety jak wiadomo wybrany RZĄD obiecał co się tylko da, aby przekonać wyborców do oddania głosu. Przykre jest to, że znacznie odbija się to na samorządach, ponieważ to na nich w większości spoczywa ciężar wykonywania obietnic obecnej władzy.

    Odpowiedz
  3. Klon says:
    7 lat temu

    Nie od dziś wiadomo, że część inwestycji w gminie to nasze podatki. Może rządzący wypracowaliby inne sposoby wygospodarowania funduszy, albo bardziej nie szajstania na lewo i prawo publicznymi pieniędzmi. Dlaczego Kowalski ma płacić wysokie podatki tylko dlatego, że Duszyński ma kaprys i nie wyrobi z finasami na inwestycje, z których i tak nie będzie korzystał np. \”autostrada\” do burmistrza domu? Okazję do podniesienia podatków radni zwalają na obecny rząd bo tak najłatwiej byle winę przenieś na kogoś innego, ale tak naprawdę nie potrafią w racjonalny sposób wykorzystać środków, które mają. Ludzie- zapamiętajcie nazwiska tych osób, które w tak bezczelny sposób zabierają nam chleb- przy następnych wyborach pokażmy, że ich chwia już minęła, że już dosyć złego zrobili- bo rządzić to z tego co się ma, a nie z tego co ukradną innym. Tym którzy się wstrzymali też podziękujmy i oczywiście Duszyńskiemu.

    Odpowiedz
  4. Hmmm says:
    7 lat temu

    Dalej głosujcie na tych kolesi Duszyńskich i innych takich, a potem najlepiej narzekać…

    Odpowiedz
  5. Ja says:
    7 lat temu

    Ciekawe ze władze gminy przy ustalaniu cen za śmieci nie powoływały się na inne gminy, tylko arbitralnie ustaliły jedne z najwyższych stawek w Polsce i najwyższe w tego typu teranch w kujawski-pomorskim.
    Barwy wy – wybraliście to płacicie barany za jednych i drugich. Za kawałek sfalsyfikować i chodnika daliście władze człowiekowi, który widzi tylk własny interes. Bogata gmina jaka jest Mogilno dobrze drenuje kieszenie swoich podatników. Tak jak dobrze zaczyna drenować państwo w imię nierobów. Acha czemu nie ma wszystkich oświadczeń majątkowych w BIO? Czyżby dlatego, ze pojawiły się niwe fury i nowe majątki w gminie?

    Odpowiedz
  6. obserwator says:
    7 lat temu

    A radni wstrzymujący się od głosu wyznają zasadę : Nie mam nic do powiedzenia to lepiej będę milczał . Albo strach przed pamięcią Jaśnie Pana Hrabiego .

    Odpowiedz
  7. podwyżka says:
    7 lat temu

    Teraz mam pytanie Pnie i Panowie radni kogo jesteście przedstawicielami chyba naszymi dlaczego zgadzacie się na tak drastyczne podwyżki .O ile poszła inflacja, ile ludzie dostali podwyżki w zakładach
    też tyle bym chciał dostać co wzrost podatków.A to jeszcze nie koniec a gdzie centralne,woda prąd i inne Co to za radni którzy nie bronią nas To my was wybraliśmy dlaczego nas nie bronicie…. czekam na odpowiedź proszę to jak by było 100% podwyżki to też ręka do góry po co nam tacy radni ….na wszystko się zgadzają no nie do końca jakieś hałasy przeszkadzają i tym podobne

    Odpowiedz
  8. Kumaty says:
    7 lat temu

    Jeśli chcesz jeden z drugim usłyszeć całą wypowiedź to idź na sesję a nie tu mądrości wygłaszasz. I co to znaczy HOLA ZE DWORA???????? Analfabeto doucz się a potem zacznij cojolwiek wpisywać. Pośmiewisko z siebie robisz

    Odpowiedz
  9. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Rząd daje a samorządy płacą. Należy zadać pytanie z czego mają płacić. Więc będą podwyżki przecież pieniądze na drzewach nie rosną. Co to za radni co się wstrzymują ? tacy radni to bezradni . Po prostu nie mają swojego zdania i nie chcą się narazić. Przykre ale prawdziwe to co dostaliście to oddacie w podwyżkach.

    Odpowiedz
  10. Wiki says:
    7 lat temu

    ci co się wstrzymali, są takimi samymi zasrańcami burmistrzunia jak ci co poparli, teraz widzicie kogo żeście ludzie wybrali, z umytymi rączkami poparli jedno wielkie złodziejstwo, dalej będzie można pływać w kłamstwie, wydawać nasze pieniądze, a zrzucanie wimaginowanej winy na rząd, takich działań, to czysta buta, trzeba na kogoś zrzucić, a tym samym dalej mydlić ludziom oczy,

    Odpowiedz
  11. Kiniu says:
    7 lat temu

    Gdzie jest wielki radny wielkopolanin? Niech się podzieli swoimi argumentami dlaczego tak zagłosował. Wyborcy tak go o podwyżki prosili?

    Odpowiedz
  12. Oska says:
    7 lat temu

    Wzrost o 21%, wzrost o 58%…..co remont płotu przed budynkiem gminy trzeba teraz spłacić tak ?!Ludzie na kogo wy głosowaliście w tych wyborach !!

    Odpowiedz
  13. kkk says:
    7 lat temu

    jedźcie jeden z drugim na podkarpacie (mielec dębica) i zobaczcie jak można gospodarzyć. nowe drogi na wsiach chodniki jakie mogilno nawet w mieście nie ma . zadbane wymalowane szkoły czy ośrodki zdrowia, a w mogilnie sypiące się tynki. to są fakty jak i również fakt żę tam zawsze wygrywa pis bo ok 60% a PO może 5-10%. tam samorządy działają a tu nie.

    Odpowiedz
  14. Mieszkanka says:
    7 lat temu

    Ja się pytam radnych którzy wstrzymali się od głosu: po co tam siedzicie i kasę bierzecie A nie umiecie zagłosować? Tylko jak te święte krowy siedzę nic nie robię kasa płynie A nikt do mnie pretensji nie będzie miał że np. Zaglosowałam Za podwyżką

    Odpowiedz
  15. Aneta says:
    7 lat temu

    Słyszałam że na przyszły rok będzie podatek od wybrukowania posesji?

    Odpowiedz
  16. Rap says:
    7 lat temu

    Osobiście uważam że owszem ma prawo brakować pieniędzy w budżecie może w takim razie ograniczyć administrację w urzędzie Co rusz kolegi córka, synów itd dostaje pracę. Może ktos tym tematem się zajmie. No i podstawa brak inwestorów. A burmistrz nic w tej kwestii nie robi. A o wydawanych pieniądzach podatników e sumie decyduje sam reszta słucha. To chyba nie tak powinno działać

    Odpowiedz
  17. Joker says:
    7 lat temu

    Zrezygnujcie z diet radnych albo zacznijcie myśleć skąd można pozyskać dodatkowe pieniądze dla miasta i gminy i nie chodzi mi żeby wykorzystać do tego celu mieszkańców.
    To miasto umiera i wyludnia się m.in. dzięki wam-niudacznikom z rady . Zero patrotyzmu lokalnego ,zero ambicji ,nic! Tylko kasa żeby się zgadzała w kieszeni. Egoizm to wasza dewiza-nie zapomnijcie dodać tego hasła na waszych plakacikach przy kolejnych wyborach samorządowych.

    Odpowiedz
  18. Rychu says:
    7 lat temu

    Ludzie! Kiedy wy w końcu uwierzycie, że Mogilno nie jest pępkiem świata i niestety nie należy do bogatych polskich gmin? Gmina nasza jest średniakiem w dochodach własnych. Z tego co wiem, to podatki przez 2 lata były na tym samym poziomie. A inwestować trzeba, byle rozsądnie. I tak np. podatek od garaży. Było za 1 m kwadratowy 5,59 zł, a ma być w 2020 r. 6,81 zł. Czyli wzrost o 1,20 zł, co przy przeciętnym garażu daje roczny wzrost o 24 zł, a więc o 2 zł miesięcznie. Czy to dużo? Wg mnie nie. A w Janikowie planują uchwalić od garażu 7,90 zł, w Barcinie już mają 8,05 zł, podobnie ma być w Żninie, też 8,05 zł. A więc nie narzekajmy tak na te mogileńskie stawki podatku.

    Odpowiedz
  19. wiktor says:
    7 lat temu

    Zapamietajcie nazwiska tych radnych przy nastepnych wyborach zawiodlem sie na swoim glosobiorcy ciekawe na co pojda te podwyzki czy na stadion?Czym sie kierowali radni,gdyby to dzisiaj byly wybory to polowa nie przechodzi z tego co slysze.

    Odpowiedz
  20. POdatnik says:
    7 lat temu

    Witam.
    Mój wpis kieruję do radnych, którzy obecnie popierają podwyżkę podatków. Na tym forum jest Was wielu……
    Każdy podatnik wie, że rozdawnictwo obecnej partii rządzącej nijak się ma do wzrostu komfortu życia. Poprzez zwiększoną inflację oraz celowe wzrosty cen (szczepionek i wszystkich innych artykułów dla dzieci) obecne 500zł nie powiększa dochodu rodziny.
    Inny dobrobyt zauważam w MPGK i innych spółkach w naszej hojnej gminie, za który płacimy My podatnicy.
    Wycieczki na wysypisko śmieci do powiatu Inowrocławskiego w pełnej obsadzie śmieciarki – PŁACIMY (kierowca nie nudzi się podczas jazdy)
    Za mandat który otrzymali – PŁACIMY
    JESTEŚMY BOGACI, WIĘC DAJMY IM WIĘCEJ

    Odpowiedz
  21. Ja says:
    7 lat temu

    Mieszkam w Chabsku i jestem rozczarowany postępowaniem radnej Gąsior.Podwyżka śmieci głos wstrzymany,podwyżka podatku głos wstrzymany.Pamiętam przed wyborami artykuły w gazecie tyle do powiedzenie pani G miała ,a teraz brak głosu w tak ważnych sprawach.Nie tego oczekiwałem. Teraz będzie brak głosu przy urnie ode mnie i mojej rodziny.

    Odpowiedz
  22. abc says:
    7 lat temu

    Odczepcie się od pani Barbary,Ona teraz będzie swietowac Swój sukces i dalej klaskac

    Odpowiedz
  23. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Macie co chcieliście Śmialiście sie ze strzelna hahahah a teraz wam podatki dowalili na co na szpital i daje sobie leb uciac ze to nie ostatnie bo mury stoją a teraz go wykończyc a wyposażyc zobaczycie

    Odpowiedz
  24. Marek says:
    7 lat temu

    Co jakaś taka decyzja Burmistrza i jeszcze przyklepania przez radnych to wy zawsze – zapamiętajcie nazwiska, zobaczymy w następnych wyborach…. a później szybciutko do urny i głosujecie na Leszka i te same pokraki życiowe, żyjące w dużej mierze z diet bo: dostaniecie bieżnie (na której nie biegacie), chodnik po którym nie chodzicie, asfalt o długości 100m po którym tez nie jeździcie a Wasz kuzyn pracujący w jakimś tam referacie dostanie 100 podwyżki brutto. Przestańcie się zachowywać jak bita żona, która wierzy ze teraz to już będzie inaczej a weźcie odpowiedzialność za Wasze głupie – bądź co bądź – decyzje. Czego więcej Wam trzeba, aby zrozumieć, ze władza i gminie, i w powiecie to są figuranci, których wy jesteście pracodawca a nie odwrotnie?! A oni zachowują się jakby wszystkie rozumy zjedli jednocześnie nie mając pojęcia o podstawach funkcjonowania społeczności lokalnych. Mała macie przykładów nepotyzmu? Zakupy w soboty czy w niedziele służbowymi autorami, widzimisie w decyzjach, głupiej żarówki nie mogą miesiącami zmienić na drodze głównej, a wy chcecie czegoście więcej – czyli dbania o Wasz interes a nie ich (wypłaty)?! Nigdy niecnego się nie nauczyliście i stad będą Was tak długo doić jak będziecie na to pozwalali. A przykłady macie cały czas. Na skrzowaniu obwodnicy żniw pewnie ktoś musi zginąć aby temat powrócił – a czego to już nie słyszałem ze w tym roku tylko tam będzie. Przypomnijcie sobie co zrobiono aby Wam było lepiej? Co jest ważniejsze płot wokół ratusza czy choćby wspomniana. Wyżej żarówka uliczną – o zmniejszeniu obciążeń podatkowych nie będę wspominał – bo ktoś musi płacić na pensje aby władza miała po kilkanaście tysięcy (skąd wsiąść na Volvo kasę).

    Odpowiedz
  25. Edi says:
    7 lat temu

    Podstawowym dochodem każdej gminy są podatki i opłaty lokalne. Aby cokolwiek zrobić dla lokalnej społeczności trzeba mieć własną gminną kasę. Ludzie chcą chodniki, lepsze drogi, ulice, kanalizację, nowoczesne szkoły, przedszkola, żłobki, obiekty sportowe, orliki, płace zabaw itd. A skąd na to brać? A tu trzeba wyłożyć niezłą kasę na nową oczyszczalnię ścieków , nową ulicę Polną czy Groblę, nową halę sportową wraz z 4 klasami przy ŚP nr 3, budowę parkingów w rejonie szpitala i urzędu miejskiego itd. A ceny usług i inwestycji nie stoją w miejscu ale idą w górę m.in. dzięki wzrostowi płacy minimalnej i innym kosztom. Rozwój i utrzymanie Gminy jest kosztowne.

    Odpowiedz
  26. Paweł says:
    7 lat temu

    Masz rację,że dochody są z podatków ale nie tylko od ludzi, którzy płacą różne daniny. Niech gmina pozyska inwestorów-przedsiębiorców, którzy rozwiną tam swoje biznesy-będą płacić podatki, będzie praca a tak co maraz maraz maraz i odznaczenia zasłużeni dla gminy. Normalne PRL w jeszcze głupszym wydaniu bo dziś ludzie mają więcej informacji i wiedzą dużo więcej niż w tamtych czasach.

    Odpowiedz
  27. terrazini says:
    7 lat temu

    Odniosę się jedynie do zamieszczonych krytyk pani Basi. Nie jest to nawet moja znajoma,ale krytyka tej osoby to jak strzał kulą w płot.Nie chcę nikogo obrażać,ale krytykujący nie mają żadnego wyobrażenia o ekonomi czy funkcjonowaniu samorządów.To zwykłe paplanie i wymądrzanie się.Więc się zastanów za czym coś chlapniesz i się skompromitujesz.Miłych rozważań.

    Odpowiedz
  28. gabrysia says:
    7 lat temu

    Daje pod przemyślenie taki fakt: kto głosował przeciw podwyżce i dlaczego.Pomijam fakt ,że od dwóch lat stawki nie uległy zmianie.Przewodniczący rady ma niezły majątek do opodatkowania.Ja mam też ,ale nie uprawiam prywaty.Nie jestem samorządowcem,ale staram się zrozumieć ten mechanizm,pomimo,że też mnie uderzy to po kieszeni.

    Odpowiedz
  29. Olo..... says:
    7 lat temu

    Jesteś tak mocny zdrowiem,że nie będziesz potrzebował jak i twoja rodzina pomocy służby zdrowia.A gdzie solidarność ze słabszymi.

    Odpowiedz
  30. Student says:
    7 lat temu

    Wszystkim oburzonym mieszkańcom gminy Mogilno udzielających się w komentarzach chciałbym powiedzieć, że macie to, czego chcieliście. W Mogilnie wygrało bowiem Prawo i Sprawiedliwość, którego \”doskonała\” polityka społeczna doprowadza właśnie do takiej sytuacji, że gminy nie mają tyle pieniędzy, ile potrzebują. Najgorsze jednak jest to, że ludzie wylewają pomyje na radnych, a nie na posłów z PiSu, którzy są realnymi sprawcami tej sytuacji. Pomyślcie bowiem realnie: jest sierpień, macie już ustalony budżet, zobowiązania. A tu nagle dowiadujecie się, że jednak kasy z podatków nie będzie, bo rząd wprowadził szereg zwolnień, a samorządowców to ma w nosie. Reasumując, wyborcy w tym małym PiSowskim mieście, wcale mi was nie żal.

    Odpowiedz
  31. A-Z says:
    7 lat temu

    Czytając większość wpisów,zwłaszcza tych o zabarwieniu ze\”znajomości ekonomii i funkcjonowania samorządów\”,odnoszę wrażenie,iż mają pretensje do garbatego,że ma proste dzieci.

    Odpowiedz
  32. strzelno miesznaiec says:
    7 lat temu

    proponuję wybudowac szpital i NIE LECZYĆ i NIE WPSUZCZAĆ do niego ludzi ze Strzelna. Wtedy zobaczymy kto się będzie smiał ostatni.

    Odpowiedz
  33. profesór says:
    7 lat temu

    To PIS kazał przekazywać pieniądze na Pogoń? to PIS kazał budować rondo, ronda? To PIS kazał budować obwodnicę? To pis kazał budować bieżnię? i światełka? fontanny? To pis wyrzuca pieniądze na projekty które nigdy nie zostały zrealizowane? Czy może (nieudolny to nie)ale złośliwy gospodarz robi na złość mamie i odmrozi nie sobie tylko nam podatnikom uszy.

    Odpowiedz
  34. Tomek says:
    7 lat temu

    Tak tak podwyżki w celu zapłaty za nieprzewidziane koszty w związku z przedszkole. Ciekawe ile trafiło do portfelika?

    Odpowiedz
  35. Bb says:
    7 lat temu

    Rozumiem ,że dodatki dla rodziców – takie jak 500 plus, które, wprowadziła partia , PIS\” – i takie jak sa w Niemczech, Irlandii , Francji itd. – to ,że te kraje sa skrajnie , skrajnie patologiczne wg. ponizszego obywatela o linku ( OBI ??chyba ).
    Powiedz ile masz dzieci i jak wygląda demografia itd a powim Ci dlaczego tak to wygląda w innych krajach i w naszym .

    W końcu zaczyna byc powoli normalnie ,, matole\”- z góry przepraszam za matoła. Dodam tylko ,że nie mam dzieci i nie pobieram 500 plus i emerytury ,,13\” . Miłej niedzieli.

    Zacznij jezdzic po swiecie a zobaczysz jakie sa ,,wsparcia \” dla rodzin . Dalekich podrózy życze sobie i Tobie .Pozdrawiam

    Odpowiedz
  36. xxx says:
    7 lat temu

    najwięcej bo ponad 56% za grunty \”pozostałe\” czyli np. działki zabudowane domem jednorodzinnym.Nie wiem,gdzie mieszkasz ale 56 % to jest gruba przesada. Jeśli masz zasobny portfel to może 28% nie jest dla ciebie problemem a moim zdaniem takie podwyżki nawet powyżej 20% nie mogą być tłumaczone wzrostem zamożności mieszkańców. Bo nawet jeśli zamożność wzrosła to co, trzeba zaraz zabrać aby było jak było?

    Odpowiedz
  37. mieszkaniec says:
    7 lat temu

    Wybudowac szpital i co bedzie leczył mgr t. strzelno woli jezdzic do ina hahahahahhahahaha

    Odpowiedz
  38. Fk says:
    7 lat temu

    A że cały czas płaciłeś mniej to ok! Zobaczymy czy o podwyżke prądu tak wszyscy beda sie burzyć.

    Odpowiedz
  39. Feank says:
    7 lat temu

    należy przeczytać całe uzasadnienie a nie wycinek pana Nawrota. Z tego co czytam to inwestycje przyczyniają się do podniesienia poziomu i jakości życia a nie że podwyżka bo mieszkańcy zamożni.

    Odpowiedz
  40. I AM says:
    7 lat temu

    Oczywiście że wina PIS-u ale i wyborców głosujących na PIS.Ciemna masa myślała że obiecanki cacanki z 500 + to niby z księżyca się weźmie.Wszystko spada na samorządy.mam nadzieje że każdy kto oddał głos na PIS najbardziej będzie tego żałował.

    Odpowiedz
  41. Artur k says:
    7 lat temu

    Żeby na nich głosować robią wielką kampanie że wszystko zrobią dla mieszkańców a nawet zagłosować nie umia tylko się wstrzymuja wstyt i chan a radnych

    Odpowiedz
  42. Gezza says:
    7 lat temu

    Czy chodzi o pieniadze na wywozke smieci z Wszednia. A gdzie sa pieniadze jakie wyplacilal przewoznikowi ich wlasciciel?. To przeciez spora suma. Czy wolno o to pytac? Czy firma zmienila adress wiec koniec dochodzenia? Przeciez to nie jest celem gminy zeby wyciagac z ludzi sciagac pieniadze na zaplate szkod wyrzadzonych przez szwindlarzy. 60% podwyzka wymaga dokladniego uzasadnienia. Inaczej to przeciez lekcewazenie obywateli.

    Odpowiedz
  43. Hejka says:
    7 lat temu

    Ha ha ha ! Kuźwa ludzie ! !!! Zainteresowani k…….. naiwny kłam wciskają ! Żal d… ściska , CBA i do mniejszych powiatów czy gmin dotrze !!!

    Odpowiedz
  44. Aaa says:
    7 lat temu

    Wszystko się zgadza. Remont robi firma, podatnicy dokładają 0 zł. Mam nadzieję, że teraz żal Ci mniej…wiesz co…ściska

    Odpowiedz
  45. Oooo says:
    7 lat temu

    Panie Wielkopolaninie! Dlaczego zagłosował pan za podwyżką?

    Odpowiedz
  46. Hejka says:
    7 lat temu

    wielkopolanin ! Sorki !krótko i na temat pisz !twoje mądrości \”Życiowe \” to zachowaj dla siebie !!! Kumasz? Referaty ,\”przemyślenia \” nie swoje kopiujesz !

    Odpowiedz
  47. Wielkopolanin says:
    7 lat temu

    Hejka! Bardzo Ciebie lubię, a przede wszystkim Twoje rzeczowe, pełne przemyśleń wypowiedzi. Dobrze poczytać, co napisał taki mądry człowiek. Pozdrawiam i namawiam do dalszej aktywności!

    Odpowiedz
  48. Eco says:
    7 lat temu

    Proponuję zainwestować w skwerek zieleni przy dworcu PKP, zajeżdżany obecnie na każdym poziomie samochodami!

    Odpowiedz
  49. Mecenas says:
    7 lat temu

    Eco i Hrabi! Zapraszam Was do wielkopolskich Pobiedzisk na lustrację dworca PKP, jego okolic, a także zrewitalizowanego obszaru pomiędzy peronami, a starą drogą krajową nr 5 w kierunku Poznania. Po prostu perełka. Tam widać gospodarską rękę burmistrza Pobiedzisk! W Mogilnie, przez 13 lat władza wykonawcza NIC nie zrobiła aby poprawić wygląd obszaru pomiędzy ul. Dworcową, a ul. Magazynową. Fatalna wizytówka miasta. A nadchodzą dla samorządów czasy nieciekawe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk