W sobotę, 20 czerwca o godzinie 9:20 w miejscowości Wójcin policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę Peugeota, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h. Mieszkaniec powiatu mogileńskiego w związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa został ukarany 400-złotowym mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Mężczyzna dodatkowo straci prawo jazdy na 3 miesiące.
– Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy – przypomina st. asp. Tomasz Bartecki. (za KPP Mogilno)
















magister w 2 lata, dlaczego nie w 2 miesiące? no i do roboty w markecie w Mogilnie bo mcdonalda nie ma.
To na Śniadeckich dzikusów co nie miara teren zabudowany a dzieciaków pełna ulica i nie patrzą tylko zapie……..ają
Zapraszam do Parlinka tam to jest samowolka jeżdżą jak chcą, a policja o ile istnieje nie ma