Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 marca około godziny 23:00 na drodze krajowej nr 15 w Żabienku. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Sześć osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policję.
Na czas prowadzonych działań (do około godziny 2:00) droga będzie całkowicie zablokowana. Ruch odbywa się objazdami. Wkrótce więcej informacji. (PK)
AKTUALIZACJA!
– Policjanci ustalili wstępnie, że 19-letni kierujący pojazdem marki Opel Vectra jadąc w kierunku Strzelna, najprawdopodobniej chcąc wyprzedzić pojazd ciężarowy, zjechał w niedozwolonym miejscu (linia ciągła) na lewy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym od strony Strzelna pojazdem marki Opel Mokka. Sześć osób – kierujący Oplem Vectra i kierująca Oplem Mokka oraz pasażerowie z obydwu pojazdów zostało przewiezionych do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia, apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – informuje asp. szt. Tomasz Bartecki.
Jak wynika z policyjnych statystyk, wyprzedzanie jest jedną z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie w trakcie tego manewru bardzo łatwo o błąd, który może okazać się tragiczny. Kierowcy muszą mieć świadomość tego, by bezpiecznie wyprzedzić inny pojazd musi być spełnionych kilka istotnych elementów. To po pierwsze odpowiednia widoczność i wiedza na temat pojazdów jadących z przeciwnej strony. Często zdarza się również, że kierowcy nie spoglądają w lusterka i nie upewniają się, czy nie są wyprzedzani przez inne pojazdy. Niestety wielu kierowców o tym zapomina i wyprzedza nie mając wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie wykonać taki manewr. Kolejnym błędem popełnianym przez zmotoryzowanych jest wyprzedzanie w miejscach, gdzie oznakowanie tego zakazuje. Skoro na jezdni znajdują się linie ciągłe, czy na drodze znajduje się znak pionowy „zakaz wyprzedzania” oznacza to, że w tym miejscu wyprzedzanie jest absolutnie zabronione. Takie oznakowanie drogi to nie przypadek. Znajduje się w miejscach, w których takie manewry są szczególnie niebezpieczne. Niestety wielu kierowcom wydaje się, że oni wiedzą lepiej, a ich umiejętności, czy osiągi samochodów pozwalają wyprzedzać niemal w każdym miejscu na drodze.







































To był atak ufo..
Gówniarz ledwo prawko zrobił i chciał pokazać jak to nie umie jeździć jeszcze by zabił niewinnych ludzi.Pusta w głowie Totalna.Rower dać a nie samochód
A strażacy z wylatowa to już sobie odpuścili wyjazdy ?
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419
Tak to jest jak dziecko kończy 18 lat zdaje na prawo jazdy i od razu chce pokazać jaki to kierowca.Mam nadzieję że wszyscy szybko wrócą do zdrowia
… takie fury porozwala to trza rozumu nie mieć i szacunku dla kasy… ja na taka vectre kredyt brałem i jeszcze nie spłaciłem…
Ten chłopak to jeździł jak szalony parę razy go widziałem, tak skrzywdzić młodych ludzi ,kto mu prawo jazdy dał
Nikt nie wyprzedzał na podwójnej, ale ludzie zawsze muszą swoje mądrości napisać bo przecież oni wszyscy byli tam na miejscu
Do Auto, skoro nie wyprzedzał to dlaczego był na przeciwnym pasie!? Prawko zabrać młodemu i zakaz prowadzenia pojazdów dać, jedyne rozsądne rozwiązanie
Podwójna ciągła, noga w podłogę, vectra-trup udająca opc, umiejętności nastoletniego półmózga na poziomie kierującego furmanką i mamy gotowy scenariusz na tragedię. Jakieś pytania???
Zabrać prawo jazdy i odesłać na planetę macierzystą
To co napiszę może co niektórych zszokować ale uważam, że ten omc (o mało co) kierowca w tym wypadku definitywnie nie wyeliminował się kierowania pojazdami mechanicznymi, jak np. kilka lat temu czterech naćpanych i nachlanych młokosów na drzewie w Miradzu w drodze po imprezie w Przyjezierzu. A tak za jakiś czas może pozabijać niewinnych innych użytkowników dróg, bo w „nawrócenie” takich cymbałów ta ja nie wierzę.
ja już nie mogę się doczekać gnojaków na skrzeczących krosach bez tłumików i ich tatusiów na pierdzących ryplach turlających się bez celu po drogach. Może w tym roku zapewnią nam podobną atrakcję.
Czytając komentarze widzę tu samych mistrzów kierownicy . Pomyślcie trochę co piszecie …Wypadek drogowy może mieć każdy nawet najlepszy kierowca nawet zawodowy. Tacy ludzie jak wy widać że to są osoby zawistne i nie zaznali chyba w życiu nic dobrego . My wszyscy jesteśmy ludźmi…ludźmi którzy nie wiemy co
nas czeka jutro pojutrze. Też jestem mamą i współczuję temu chłopakowi ,rodzica i rodzinom jego znajomych. Ale poprostu serce mi pęka jak to czytam . Teraz to należy wesprzeć choć słowem te rodziny . Życzę zdrowia wszystkim poszkodowanym.w wypadku.
Zgodzę się z Tobą tylko w jednym, że wypadek może mieć każdy ale nie musi. Ktoś kto popełnił takie wykroczenie jak wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i doprowadził do wypadku już nigdy nie powinien mieć prawa jazdy. On ŚWIADOMIE (specjalnie napisałem wielkimi literami aby podkreślić znaczenie tego czynu)złamał przepisy i doprowadził do tragedii i cierpienia innych ludzi i konsekwencji zdrowotnych jakich do końca nie znamy.
To bedzie głupie w tym przypadku. Jechalem kiedys od Żabienka w kierunku Gniezna a za mna Niemiec wypasioną furą. Pokazywałem prawym żeby mnie wyprzedzał. Droga widać że kilometr pusta. Wyprzedził mnie dopiero za szkołą w Wylatowie i podziękował. Widać że ciągła to świętość.
No widzę, że Nnn i ewa, zapewne rodzina „miszcza kerownycy” już zaczęli obronę Częstochowy. Niestety muszę was rozczarować, krytyczne komentarze są absolutnie na miejscu, a wasz skowyt niewiele tutaj zmieni. Dla dobra ogółu proponuję zamknąć jadaczkę i nie wypowiadać się w tym temacie więcej. Mam tylko nadzieję, że sprawca zostanie surowo ukarany a poszkodowanym proponuję jeszcze zatrudnić dobrą kancelarię prawniczą, żeby sprawcę puściła w przysłowiowych „skarpetkach”.
Rozumiem że do mnie i jesteś obrońcą super kierowcy z przebiegiem paruset kilometrów w karierze kierowcy. Gratuluje zrozumienia.