Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku burmistrz Leszek Duszyński mówił o programie wyprawek i pieniężnych dodatków dla rodziców dzieci urodzonych w nowym budynku szpitala w Mogilnie. Wówczas włodarz gminy zapowiadał, że każde dziecko urodzone w mogileńskim szpitalu otrzyma list powitalny i wyprawkę rzeczową, a rodzice na stale zamieszkali w gminie Mogilno dodatkowo jednorazowy zasiłek pieniężny w wysokości 1000 zł. Okazuje się teraz, że kwota ta zostanie zmniejszona o połowę.
– (…) Jestem przekonany, że państwo na pewno zagłosujecie za nowym pomysłem, uchwałą – wyprawką dla mogileńskiego bobaska, bo warto, żeby małe dzieci się tutaj rodziły w Mogilnie i żeby mieszkańcy płacili tutaj podatek od osób fizycznych. Przez to mamy więcej pieniędzy. Będzie troszeczkę korekta tej kwoty, ponieważ zostaliśmy zaskoczeni przez rząd, że rząd zmniejszył wpływy w podatkach w naszych udziałach, więc nie będzie 1000 złotych, ale 500 złotych – mówił podczas obrad komisji burmistrz Leszek Duszyński.
Według danych statystycznych w 2017 roku na terenie powiatu mogileńskiego urodziło się 481 dzieci, natomiast w samej gminie Mogilno 279. Zakładając średni koszt wyprawki na 200 złotych i przyjmując liczbę dzieci z terenu gminy na około 280, średni roczny koszt tego programu może po zmianach wynieść gminę blisko 200 tysięcy złotych. (AS)
















Szpital miał być oddany do użytku w listopadzie br
I co z tą decyzja? Dlaczego ma być zmiana?
Burek nie potrafi liczyć? Obiecanki cacanki
Obiecanki cacanki – jak PiS – obieca i tylko obieca a potem „ja tego nie powiedziałem” „to nie moje słowa”
Może czas już na dymisje bo ostatnio w większości Pan szkodzi mostu, powiatowi niż pomaga…
No właśnie kiedy wkoncu otworzą ten szpital? Non stop zdania Zmieniają i ludzie glupieja
Wie ile kosztuje wyprawka i jaki jest to koszt. No tak lepiej jest postawić płot za 150 tys zł przed budynkiem rządzących miasta niż dać dzieciom….A co do szpitala, w mogilnie nie ma specjalistów a wy szpital budujecie ?!Na specjalistę trzeba czekać 2 lata. Do tego czasu to się można przekręcić a nie doczekać lekarza. A jeśli przejdzie do nowego szpitala ta sama kadra położnicza to lepiej z tamtąd uciekać !Pamietajmy ze miejsca tworzą ludzie nie mury czy wyposażenie! Bo na ta chwile to w strzelanie można albo zapłacić za przyspieszenie porodu pewnej osobie albo jesteś zdana tylko na siebie a położne przychodzą na sam koniec chwile przed lekarzem i to jest ta wielka pomoc „położnej” !Smiech śmiech
Do roboty się weźcie a nie socjal sępić.
A kiedy będzie otwarcie szpitala?
A tak z innej beczki, szanowna władzo: p.starosto i p.burmistrzu,kiedy doczekamy się jakiegoś parkingu koło Ośrodka Zdrowia w Gębicach,może nowa dyrektor się wykaże, w końcu tam będzie mieszkać.
Wychowałam 4 dzieci i nikt mi nie dokładał! Musiałam bardzo się starać by dzieciom nic nie brakowało. Teraz każdy tylko żąda!
Ja niczego nie chce, wystarcza mi na godne życie bez zapomóg, dofinansowań itp. Wole pracować i wiedzieć jakim kosztem wydaje swoje pieniądze niż brać od państwa… Brawo dla Pani za postawę chciałam tylko zaznaczyć ze nasza władza woli przeznaczyć pieniądze na wizerunek miasta niż przeznaczyć je na znacznie potrzebniejszy cel.. najlepiej się rozporządza pieniędzmi nie swoimi czyli podatników( naszymi).
500 x 280 = 140 000 zł, a nie 280 000.Lepiej te pieniądze włożyć w nowy parking w rejonie szpitala czy urzędu, starostwa. Burmistrz działa jak PiS. Czy biedny, czy bogaty każdemu pińset na bobasa. Panie Duszyński! I myśli Pan, że w ten sposób zatrzyma w Mogilnie młodych?No, może tak, skoro gminna wieść niesie, że spółka Mogilno Sport ma budować dla elity korty tenisowe za 3 mln zł ?! Wierzyć mi się nie chce.
Uważam że nie powinno być dawanie kasy .Moja mama wychowała nas 8 dzieci i państwo nie dało ani złotówki. Jestem dumna z rodziców. A teraz urodzi i już się należy A skąd z naszych podatków my wszyscy za to płacimy, a jak są podwyżki to krzyk A skąd BRAĆ to jest pytanie jak wszyscy chcą bo im się należy .pozdrawiam
Masz dzieci to zapracuj na nie a tylko ręce wyciągać po państwa pieniądze. Kiedyś nie było i rodzice nas wychowali bez pomocy, bo to jest obowiązek matki i ojca. Dorośli wziąść sprawy w swoje ręce a nie wielkie oczekiwania, chore to…..
Uważam, że o kilka lat za późno taki dodatek. W Wielkopolsce to standard od ładnych kilku lat.
Na początek gdy dziecko się rodzi każda złotówka się przyda.
Pozdrawiam.