W czwartek, 23 stycznia około godziny 20:15 pracownik Straży Miejskiej w Mogilnie zatrudniony na stanowisku operatora monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę spożywającego alkohol na parkingu przy ulicy Kościuszki. Mężczyzna wsiadł na rower i jechał tzw. \”wężykiem\” w kierunku ulicy Hallera. Operator o powyższej sytuacji natychmiast powiadomił patrol strażników miejskich. Funkcjonariusze straży miejskiej będąc w stałym kontakcie z pracownikiem monitoringu czekali na rowerzystę na wysokości Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Hallera. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to mieszkaniec Bydgoszczy, który pracuje w Mogilnie u jednego z lokalnych przedsiębiorców. W rozmowie ze strażnikami mężczyzna stwierdził, że wypił 5 win. Rowerzystę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.
Dzięki szybkiej reakcji strażników oraz współpracy z monitoringiem udało się zapobiec nieszczęśliwemu zdarzeniu w ruchu drogowym, do którego mogło dojść z udziałem tego mężczyzny.
Do kolejnego zatrzymania, tym razem pijanego kierowcy doszło 28 stycznia około godziny 14:00. Mieszkanka gminy Mogilno zgłosiła, że przy ulicy Wybudowanie przy samochodzie osobowym stoi dwóch mężczyzn, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie udał się patrol straży miejskiej. We wskazanym miejscu samochodu nie zastano, w związku z powyższym spatrolowano teren miejscowości Stawiska – Gozdawa. Kilkaset metrów dalej zauważono poszukiwany pojazd marki Fiat Seicento. Na widok strażników kierowca zatrzymał pojazd na poboczu drogi i jak się później okazało schował kluczyki. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Zarówno od kierowcy jak i pasażera wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji, który prowadził dalsze czynności w sprawie. W badaniu kierowcy pojazdu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskano wynik 0,6 mg/l (1,26 promila alkoholu). (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)





















Wooooooooooooow w końcu raz na rok coś zrobili…
A może tak przy okazji straż miejska nałoży mandaty na osoby odpowiedzialne za niesprzątniętego śmieci leżące na poboczach dróg i w rowach? Np. rowy obwodnicy wschodniej Mogilna. No ale wtedy mandat musiałby dostać burmistrz Mogilno. Zresztą pobocza dróg. powiatowych nie wyglądają lepiej.
straż miejska to kpina. Gość na rowerze wręcz wlazł z winem w monitor, a drga sprawa jakiejś pani konfident, przeszkadzał samochód i jaka tu \”zasługa\” tej odnogi urzędnika w mundurze?
Czyli Pan podatnik dbając o los naszej umiłowanej Ojczyzny i swoich Rodaków..wsparł Skarb Państwa podatkiem akcyzowym i VAT od zakupu 5 win, producenta i sklepikarza- marżą, a oni Ojczyznę swoimi podatkami… Hucie szkła, swoim umiłowaniem konsumpcji napojów siarczynowo-alkoholowych zapewnił ciągłość produkcji, miejsca pracy, a huta podatki Ojczyźnie.. I jak ta Ojczyzna go teraz traktuje?:d
Jak widzę straż miejską na targowisku którego budy nadają się na wystawę Budma 2020 i żadnej reakcji to….
Straż miejska tylko ze jest od tego by kamery i pijanych złapać
A jak śmiecą itd to ich nie ma
Zlikwidować straż miejska tak jak w strzelnie to zrobili
Zlikwidować straż miejską oni nam tylko szkodzą zdrowiem i po kieszeniach.tylko jezdzą samochodem i stoją na marketach i mandaty nam wlepieają.
Do Jontek. Co ty myślisz że wrzucisz śmieci na ulicę i każdy za ciebie będzie sprzątał.?najpierw to ludzi trzeba porządku nauczyć a później wymagaj od innych sprzątania przy swoich posesjach. Zainwestuj w rękawiczki jednorazowe i przysluż się środowisku a nie narzekasz. Najlepiej gadać i wywozic śmieci do lasu. Każdy powinien najpierw siebie samego złapać za rękę jak ma wywalić nawet mały papierek na ulicę
Krytykujecie, a może dzięki temu mniej ofiar wypadków na drodze.
Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie. A na marginesie. Po co ta straż, skoro policjantów jest tylu? W Strzelnie zlikwidowano i różnicy nie widać. Pijaczki nadal piją i leją po bramach, psy sra..jak sra..y, ludzie śmiecą jak wcześniej, syf przy niektórych posesjach był i jest nadal. Szkoda kasy.
nieefektywne, niepotrzebne, kosztowne. Mogilno to raczej wioska niż miasto. Sens istnienia straży miejskiej w Mogilnie jest taki jak koło zapasowe w rowerze tego winoentuzjasty.
Prawda jest taka, ze powstanie straży gminnych związane było ze swoistą modą żeby \”mieć\”, która wystąpiła swego czasu w Polsce.. Ale i ze skokiem na kasę zapyziałych gmin na zad…piu. W 2014r gminy w Polsce, z fotoradarów zarobiły 130 milionów złotych. Miasteczka na zad..potrzebowały tej \” formacji\” jak kulawy nart biegowych..i rakiety do tenisa. W miastach typu Warszawa, Poznań itd, gdzie ilość ludności i wielość ośrodka ale, i poziom zdarzeń przestępczych,i wykroczeń wymuszała wsparcie policji formacją tego typu, powołanie jej miało jakiś tam sens.. Szczególnie w kwestiach ..parkingowych. W dziurach pokroju Strzelna czy leżącego gdzieś w polu Mogilna..zupełnie nie. Do gwarantowana mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i bezpieczeństwa w zupełności wystarcza policja. Która ma szeroką gamę gwarantowanych prawem możliwości oddziaływania faktycznego i prewencyjnego. Straż gminna w wielu przypadkach może tyle samo co zwykły obywatel..w tym grzecznie czekać na przyjazd mogącej prowadzić dane czynności policji. Nie tylko mi straż miejska w swoich \”strojach służbowych\” przyozdobionych w jakieś lampasy na portkach i kratkę na czapkach będzie zawsze kojarzyć się z chłopami ganiajacymi z blokadą po parkingu lub za babcią sprzedającą z koszyczka włoszczznę z własnego ogródka..
Są inne cele na które można lepiej przeznaczyć pieniądze. Gdyby zliczyć wydatki na SM w Mogilnie z ostatnich 10 lat to Mogilno dawno miałoby parking wielopoziomowy (na którym mogłoby zarabiać), z lądowiskiem dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu parkingu…
Na wstępie dla Twojej wiadomości ( myślę że zrozumiesz ) . Straż Miejska ( Policja Municypalna ) została POWOŁANA a nie powstała . Niestety możesz sobie pobiadolić na tym forum bo i tak nic nie zdziałasz w tym temacie . A czytając Twój komentarz to śmiem stwierdzić że masz jakieś kłopoty mózgowo-zdrowotne ( nie mówiąc o podstawowej znajomości pisowni w języku polskim ) i dlatego zacznij nad sobą pracować . Nie pozdrawiam .
Obserwator,skoro macie \”powołanie\” to dlaczego bierzecie kasę za nic nierobienie.