23 maja w Niestronnie odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mogilnie, podczas którego druhowie wybrali władze na kolejną kadencję. Funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mogilnie ponownie objął druh Mirosław Leszczyński.
Na początku obrad dokonano wyboru prezydium zjazdu, któremu przewodniczył Tomasz Barczak, natomiast protokołowała Aleksandra Heinich. W prezydium zasiedli również przedstawiciele władz Powiatu Mogileńskiego: starosta mogileński Tomasz Krzesiński, wicestarosta mogileński Edyta Owsińska oraz przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego Tomasz Barczak, pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mogilnie.
Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mogilnie:
• Prezes – Mirosław Leszczyński
• Wiceprezesi – Janusz Michałek, Grzegorz Kapłoniak, Zbigniew Sip, Piotr Zieliński
• Komendant gminny – Maciej Gajewicz
• Sekretarz – Aleksandra Heinich
• Skarbnik – Arkadiusz Kapłoniak
• Członkowie prezydium – Daniel Kopyciński, Marcin Zacharenko
• Członkowie zarządu – Łukasz Ostrowski, Grzegorz Zawiasiński, Wojciech Galus, Tomasz Uklejewski, Tomasz Heinich, Piotr Mieczyński, Dawid Smyk, Ryszard Strzelecki, Tomasz Barczak
Komisja Rewizyjna:
• Małgorzata Barszcz
• Piotr Wełnitz
• Maciej Loks
Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP:
• Tomasz Barczak
• Zbigniew Sip
• Grzegorz Kapłoniak
• Janusz Michałek
• Marcin Zacharenko
• Mirosław Leszczyński
• Daniel Kopczyński
Podczas zjazdu podsumowano działalność jednostek OSP z terenu gminy Mogilno oraz omówiono najważniejsze wyzwania i działania na kolejne lata. Była to także okazja do podziękowań za zaangażowanie i służbę druhów na rzecz lokalnej społeczności.
Szczególne słowa uznania skierowano do druha Ryszarda Strzeleckiego, który przez 25 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mogilnie. Podziękowano mu za wieloletnią pracę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej i działalności jednostek OSP na terenie gminy.
Gratulujemy wszystkim wybranym druhnom i druhom oraz życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów w nowej kadencji.














































































