Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zaloguj
sobota, 13 czerwca, 2026
17 °c
Mogilno
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Dodaj ogłoszenie
Zgłoś temat
  • Strona Główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Kategorie Społeczeństwo

Zmiany w sołectwie Wylatowo

Redakcja przez Redakcja
20.02.2020
w Społeczeństwo
0
A A
73
fot. AS
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
Zmiany w sołectwie Wylatowo
0
UDOSTĘPNIENIA
4
WYŚWIETLENIA
UdostępnijUdostępnijWhatsapp

W środę, 19 lutego odbyło się zebranie w sprawie rozpatrzenia wniosku mieszkańców o odwołanie sołtysa i przeprowadzenia wyborów uzupełniających do rady sołeckiej. Przypomnijmy, że 3 lutego do Urzędu Miejskiego w Mogilnie wpłynął wniosek o odwołanie Violetty Skorupińskiej z funkcji sołtysa sołectwa Wylatowo. Pod wnioskiem skierowanym do burmistrza Mogilna podpisały się 143 osoby.

Podczas spotkania Violetta Skorupińska wnioskowała o zdjęcie z porządku obrad punktu dotyczącego odwołania sołtysa. Swój wniosek uzasadniała m.in. brakami formalnymi. Byłej sołtys chodziło o fakt, iż mieszkańcy, którzy chcieli ją odwołać złożyli swoje podpisy dopiero w załączeniu do uzupełnienia wniosku. Zdaniem Violetty Skorupińskiej pismo skierowane do burmistrza nie zawierało szczegółowego uzasadnienia, a jedynie subiektywne opinie niepoparte żadnymi przykładami. W trakcie zebrania Violetta Skorupińska przedstawiła także sprawozdanie sołtysa z 2019 roku.

W początkowej fazie zebrania wzięło udział 127 osób. Podczas głosowania nad odwołaniem Violetty Skorupińskiej ważnych było 126 głosów. Za odwołaniem sołtysa zagłosowały 83 osoby, a przeciw 43.

– Szanowni mieszkańcy Wylatowa, ja dzisiaj z waszej woli już nie jestem sołtysem, ale myślę i bardzo się cieszę, że mam ogromny wkład tutaj w to, co się wydarzyło. Przez 50 lat nie udało się nikomu zrobić centralnego ogrzewania w tej sali. Ja odchodząc przejdę do historii (…) Przeczytałam obszerne moje sprawozdanie i życzę mojemu następcy, aby zmagał się z tymi trudnościami, z którymi ja musiałam się zmagać i oby nie zaznał takiej nieżyczliwości, jaką ja zaznałam. Tutaj będziemy dalej żyć, dalej mieszkać i na pewno dalej działać. Z jakim efektem – zobaczymy. Jeszcze raz wam dziękuje za to, że mogłam tu być wśród was. Dalej będę mieszkała, dalej będę się przyglądała. Życzę powodzenia. Praca jest ciężka, ale dla odważnych świat należy – mówiła po głosowaniu Violetta Skorupińska.

Wybór rady sołeckiej poszerzono o wybór nowego sołtysa. Padło kilka kandydatur, jednak nie każdy przyjął chęć kandydowania. Ostatecznie padła propozycja Agnieszki Wietrzykowskiej i co ciekawe, chwilę wcześniej odwołanej Violetty Skorupińskiej. Kandydatura Violetty Skorupińskiej mogła być dalej rozpatrywana ze względu na brak zapisu w statucie, który uniemożliwiałby ponowne ubieganie się o tę funkcję wcześniej już odwołanej osoby.

Zebrani mieszkańcy zdecydowali, że nowym sołtysem sołectwa Wylatowo zostanie Agnieszka Wietrzykowska. Otrzymała ona 74 głosy. Z kolei Violetta Skorupińska uzyskała 34 głosy.

Kolejnym z punktów był wybór rady sołeckiej. Tak jak poprzednio będzie ona 6-osobowa. W jej skład weszli: Anna Miężał-Wiśniewska (70 głosów), Andrzej Filipek (76 głosów), Sławomir Szpulecki (72 głosy), Waldemar Kopczyński (70 głosów), Henryk Surówka (72 głosy), Alicja Zarywska (67 głosów).

Spotkanie prowadził Józef Pawela, a w skład komisji skrutacyjnej, która zajęła się przeprowadzeniem głosowań weszły: Katarzyna Nowakowska (przewodnicząca), Iwona Wolf, Anna Kaczmarek. (AS)

UdostępnijTweetWyślij
Redakcja

Redakcja

Powiązany Artykuły

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
Kultura i Rozrywka

Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami

10.06.2026
Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
Edukacja

Nowoczesny plac zabaw i teren zielony

08.06.2026
Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?
Mogilno

Co kryje dokumentacja MKS Sokół Mogilno?

03.06.2026
Zmiany w ZAZ Strzelno
Polityka

Zmiany w ZAZ Strzelno

03.06.2026
Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
Mogilno

Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

02.06.2026
Wybudują biogazownię pod Mogilnem?
Mogilno

Wybudują biogazownię pod Mogilnem?

01.06.2026
Pokaż więcej
Następny Artykuł

Przegląd obrzędów zapustnych

W Chabsku o Kurcie Lewinie

Komentarze 73

  1. obserwator says:
    6 lat temu

    Ale \”obciach\”.Co z szambami,nadal będą \”nieszczelności\”,a palenie w piecach \”byle,czym\”—-czy to będzie kontrolowane,może \”nowa\” rada sołecka dopilnuję z Panią Sołtys???No,to do pracy i mają być \”efekty\”,a nie odrywać zapracowaną Straż Miejską,żeby kilkadziesiąt mandatów \”wlepiała\”.

    Odpowiedz
  2. Zdzichu says:
    6 lat temu

    no wreszcie

    Odpowiedz
  3. gabrysia says:
    6 lat temu

    \”Brawo\” dla mieszkańców Wylatowa za lincz na Pani sołtys.To jak widać było łatwe, gorzej z tym będzie żyć.

    Odpowiedz
  4. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Ale nam się znowu trafiło , a pierwsza dama to już sam nie wiem czy czasem nie będzie gorszy niż poprzedni.

    Odpowiedz
  5. Sąsiad says:
    6 lat temu

    Lepiej nie będzie bo widać jej zachowanie na codzien jak się zachowuje ta nowa pani sołtys

    Odpowiedz
  6. Stachu says:
    6 lat temu

    Ale się ta stara p.soltys nie chciała odkleić od stolka myślałem że trzeba ją będzie granatem odrywac. Zero honoru tu cię wywalają a za pięć minut ponownie startuje na sołtysa nie wiem na co ona liczyła.

    Odpowiedz
  7. Elwira says:
    6 lat temu

    Witam oby było lepiej ale czy na to się zanosi oby dwie walczyły w szkole potem sołectwie życzę zgodności spokoju

    Odpowiedz
  8. Rene says:
    6 lat temu

    Ludzie, Wam sie nie dogodzi. Nic i nikt Wam nie pasuje. Szok! Jak tak można? A może samemu wziąć się do roboty?? Żenada za chwilę druga sołtyska nie będzie Wam odpowiadać.

    Odpowiedz
  9. Ula says:
    6 lat temu

    Kobiety… Wstyd!!! Od wieków wiadomo, że największe żmije mieszkają w Waszej miejscowości. Nie potraficie się nawet porozumieć jako ludzie, brakuje Wam tylko wieży Babel!! Może wtedy docenicie siebie jako ludzi.Niektorzy za grosz empatii nie mają, ale rączki do Boga składają i bawią się w pomawianie innych. Wstyd!!! Ale czego się można po Wylatowie spodziewać!! Pozdrawiam

    Odpowiedz
  10. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Weź się człowieku opamiętaj jak jesteś taki mądry to dlaczego się nie podpiszesz imieniem i nazwiskiem. Nowa p. Sołtys pracuję a nie jak inni korzystają z zapomóg i innych środków oby tylko do pracy nie chodzić. A po drugie zachowuję się normalnie widać że nie znasz tej osoby i nie powinieneś się wypowiadać na ten temat. Weźcie się do roboty a nie krytykujecie i obrażacie

    Odpowiedz
  11. UPS says:
    6 lat temu

    Zabrać fundusz sołecki i nie będzie problemu.Chętnych do prac społecznych bez funduszu nie będzie.Kiedyś sołtys miał tylko prowizje od zebranych podatków, a nie fundusz na zastawione stoły.

    Odpowiedz
  12. Elzbieta Miężał says:
    6 lat temu

    Jak to zwykle bywa z tym komentowaniem, każdy mądry kto pisze pod nickiem. Tak trudno się przedstawić? Brawo Agnieszka. Trzymam kciuki za ciebie. Nie przejmuj się niczym…. i do roboty. Wylatowo czeka.
    A do tych którym się nie podoba wybór nowej Pani sołtys na to stanowisko to trzeba było iść na zebranie i głosować na kogoś innego..haha.. a nie pretensje i wyzwiska wypisujecie. Ludzie trochę zwykłej ludzkiej przyzwoitości pokażcie. Dajcie Agnieszce szansę działać i nie obrazajcie jej. Straszna zawiść przez Was przemawia

    Odpowiedz
  13. Blyndza says:
    6 lat temu

    Kung fu ala i szambo master na czele pochodu. Ciekawe na ile odwagi wystarczy zeby zadbać o uczciwość, czystość środowiska, wspolny interes. Czy to tylko zemsta za poruszenie tematu tabu. Zdjęcia mnie przerażają. To trochę tak jakby miec na twarzy wypisane zaraz ci za…….

    Odpowiedz
  14. franek says:
    6 lat temu

    Powiem tak. Mam swoje zdanie na temat poprzedniej Pani sołtys, mam również na temat nowej Pani sołtys. Powiem co myślę – nie każdy musi z tym się zgodzić. Poczekajmy co nowa Szefowa Sołectwa pokaże. Dajmy jej szanse. Jednakże rada właśnie do nowej Pani sołtys – kij ma dwa końce – a najszybciej zdradzają ci, którzy zdradzili już kogoś. Ale jest okazja się wykazać. Życzę wszystkiego dobrego. Prośba, moja, nie piszę w imieniu nikogo. Tabliczka \”Sołtys\” na domu to nie przywilej – to bardzo poważne obowiązki wobec mieszkańców Małej Ojczyzny. Pozdrawiam i życzę naprawdę wszystko najlepszego. Trzymam kciuki

    Odpowiedz
  15. Kot says:
    6 lat temu

    Dziś wybuch skandal w zespole szkół może warto to opisać ciekawy temat.

    Odpowiedz
  16. Gratki says:
    6 lat temu

    Powodzenia i Spokojnej (haha) pracy Pani Sołtys. . A tak czytając te komentarze nasunęła się jedna myśl. W innym artykule pisaliście o skazitelnej przeszłości Byłej Pani Sołtys i znów taką z skazitelna wybraliscie? Wasza sprawą. Pozdrawiamy

    Odpowiedz
  17. klient says:
    6 lat temu

    ZMIANY TO POWINNY NA STAĆ W SOŁECTWIE BRICO CMG!!!!RUDY NIE OGARNIA,STRACH POMYŚLEĆ JAK ON TRAKTUJE PRACOWNIKÓW?ALE GDYBY BYŁ W MON-IE,A NIE BYŁ!!!TO BY GO NAUCZYLI JAK TRZEBA WSPÓŁPRACOWAĆ Z EKIPĄ.TYGRYS BY TO MU PO PROSTU WYTŁUMACZYŁ.A TAK NIE DOSTAŁ DOSTATECZNIE W PIZDECZKĘ I PAJACUJE,ALE TO WSZYSTKO DO CZASU!!!!

    Odpowiedz
  18. Marlena says:
    6 lat temu

    No właśnie! Dlaczego nie ma żadnej informacji o aferze w ZS Mogilno???

    Odpowiedz
  19. Oooo says:
    6 lat temu

    Czytając te komentarze nasuwa mi się myśl że w dziesjszych czasach najważniejsze nie jest to czego chcą ludzie tylko hejt, nie odłączna filozofia ludzi 21 wieku. Czepiając się nowej pani sołtys zapominacie że stara pani sołtys ma dużo większe grzechy, reasumując każdy z nas popełnia błędy najważniejsze wyciągnąć wnioski i iść dalej a dla nowej pani sołtys życzę powodzenia i nie przejmować się hejtem ludzie tylko to potrafią robić

    Odpowiedz
  20. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Co do tego drugiego szyldu to ja się domyślam ale nie można tego publicznie powiedziec jestem o tym przekonany tak na 40% powtarzam na 40%.

    Odpowiedz
  21. Ros says:
    6 lat temu

    Ja na pewno żadnych opłat u nowej sołtyski nie będę robił – strach.

    Odpowiedz
  22. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Widzę że zazdrość przemawia przez wszystkich ,zastanów się choć trochę zanim coś napiszesz.
    Poziom inteligencji zerowy. Jakby nie miała nowa soltys poparcia to ludzie by nie wybrali aa teraz czepiasz się . Szyld sam sobie zrób na czole nie powiem już co…a po drugie każdy z nas nie jest święty ale łatwiej Wam oceniać kogoś żeby nie widzieć siebie jakim się jest. Powodzenia dla nowo wybranej.

    Odpowiedz
  23. Zainteresowany says:
    6 lat temu

    Dwie tabliczki? 40%? Hm….

    Odpowiedz
  24. Parocowiec says:
    6 lat temu

    Do mieszkańca teraz to ja już zajazylem o co chodzi z tą drugą tablica inteligentna z ciebie bestia 40%

    Odpowiedz
  25. Ela says:
    6 lat temu

    Witam najmocniej.Mam pytanie jaka druga tabliczka będzie u pani sołtys az strach się bać kogo dopadnie kontrola Wylatowo boi się

    Odpowiedz
  26. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Zastanawiam się co nasza pani sołtys będzie mówić na sesjach rady miejskiej a może po prostu tak na zlosc nic.

    Odpowiedz
  27. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Widać że nie do końca słuchaliście bo było poprawka że to był żart i oczywiście chce ale widać słuchać nie umiecie tylko hejtowac bo widać to Wam w życiu dobrze wychodzi weźcie się za porządną pracę. Widać ten ros to chyba członek rodziny byłej sołtys bo tylko on hejtuje najwięcej i ludzi nakręca. Życzę powodzenia nowej sołtys i wytrwałości bo z takim ludźmi się nie da w zgodzie żyć i współpracować.

    Odpowiedz
  28. Hejka says:
    6 lat temu

    Kuźwa kabaret ? \”Koryto \” wycofać a \”amazonki \” waleczne wyschną !;

    Odpowiedz
  29. Ad says:
    6 lat temu

    Mam prośbę do wszystkich komentujących z poza Wylatowa dajcie nam spokój. Nie wtracajcie się w nasze kłótnie i spory dajcie nam spokojnie kłócić się między sobą bo to taki nasz lokalny sport. My tego potrzebujemy jak kania dżżu my się tym żywimy my bez tego nie umiemy funkcjonować i normalnie żyć.

    Odpowiedz
  30. Hejka says:
    6 lat temu

    Mądrale ! tylko na poziomie gminy miasta kasa płynie w kieszeń pseudo inteligencji !! Kuźwa aż strach się bać !!

    Odpowiedz
  31. Stachu says:
    6 lat temu

    Mam pytanie do starej pani sołtys kiedy nas będą wzywać do tej prokuratury bo nie wiem na kiedy zaplanować sobie wolne.

    Odpowiedz
  32. Stara says:
    6 lat temu

    Stachu, nic nie musisz planować! Zgodnie z §3 pkt 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, jednym ze sposobów usprawiedliwienia nieobecności w pracy jest imienne wezwanie pracownika do osobistego stawiennictwa, wystosowane m.in. przez sąd, prokuraturę, policję lub organ prowadzący postępowanie w sprawie o wykroczenia – w charakterze strony lub świadka w postępowaniu prowadzonym przed tymi organami, zawierające adnotację potwierdzającą stawienie się pracownika na to wezwanie.

    Dostajesz termin i musisz się stawić 🙂

    Odpowiedz
  33. sokole oko says:
    6 lat temu

    były sołtysowy na zebraniu poinformował, że wie kto ma szambo ale ma tam rurkę przez drogę i chyba tam wypuszcza. To pozwala nam domniemać jaką działalnością zajmie się w.w.

    Odpowiedz
  34. mag says:
    6 lat temu

    Straż Miejska powinna już dawno wam się dobrać do tyłków i spłata za 10 lat lania ścieków do rzeki i jeziora za te szamba bez dna takie pomysłowe przesiąkliwe. Ja za łapanie ryb na łysininie 300 zeta muszę dać i nic nie idzie złapać. a dane wrażliwe to nie pesel tylko stan zdrowia, wyznanie religijne, upodobania sexualne itd.

    Odpowiedz
  35. ilona says:
    6 lat temu

    mag to po pilnowaniu przejścia idź sobie połów w Mogilnie. Tam nie ma ścieków z komunalki z całego miasta.

    Odpowiedz
  36. Aneta says:
    6 lat temu

    Witam dlaczego ciągle się kłócicie najpierw w szkole cyrk był teraz w sołectwie a co dalej wstyd ludzie wstyd a w tej szkole to się uspokoiło? Za chwilę będą robić aferę w kościele ten Wasz proboszcz to ma z Wami chodzą do kościoła a potem szybciutko to proboszcza na sąsiadów i sąsiadki nagadywac

    Odpowiedz
  37. Paweł says:
    6 lat temu

    Zadanie pn „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Mogilno w m. Wasielewko i Dzierzążno” zostało zrealizowane dzięki przyznanej pomocy na realizację operacji w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszelkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
    Całkowita wartość zadania: 548 215,59 zł.
    Kwota dofinansowania: 263 893,81 zł
    Wkład własny gminy: 284 321,78 zł.
    Cel operacji: Poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Wasielewko i Dzierzążno poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.
    Zgodnie z założeniami umowy został osiągnięty efekt operacji, tj. budowa 23 przydomowych oczyszczalni ścieków.

    Gmina Mogilno uzyskała pomoc na operację typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudowa wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pod nazwą „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Mogilno w m. Wasielewko i Dzierzążno”. Wartość uzyskanego dofinansowania: 277 783 zł.
    W wyniku realizacji operacji zostaną wybudowane 23 przydomowe oczyszczalnie ścieków, osiągnięty zostanie następujący cel: Poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Wasielewko i Dzierzążno poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

    A w Wylatowie poprawa życia przez nakładanie mandatów! !!!!

    Odpowiedz
  38. Miszkaniec says:
    6 lat temu

    Wylatowiacy nie pozwólcie aby nasza wieś została podległą wsią innego sąsiedniego Sołectwa,które uważa że może mieć władzę nad wszystkim tylko dlatego że ma wpływ i możliwości na wszystko.

    Odpowiedz
  39. Ricardo says:
    6 lat temu

    Przydomowych oczyszczalni ścieków nie wymyślił obecny burmistrz. Takie oczyszczalnie powstawały już za czasów burmistrza Łaganowskiego np. W pobliskich Wylatowu Izdbach, czy w rejonie Niestronna.

    Odpowiedz
  40. to i owo says:
    6 lat temu

    Niełatwo być sołtysem bo jeszcze się taki nieurodił żeby wszystkim dogdził a sobie nie zaszkodził,o wszystko się staraj i walka jak z wiatrakami.Tak jest ta machina przepisów i podatków ustawiona że sama się nakręca .A Burmisztrz i staż miejska z tego żyją a za donosicielstwo nas karzą ,a my na to wszystko pracujemy

    Odpowiedz
  41. Ros says:
    6 lat temu

    Przeczytałem dzisiejsza prasę i nie wierzę . Ta nasza stara sołtyska to chyba już coś całkiem nie teges. Zakładając że nawet rada miejska uznałaby jej protest wyborczych ( choć to jest nie możliwe) to jak ona wyobraża sobie dalszą współpracę z mieszkańcami przecież zdecydowana większość mieszkańców nie wyobraża już jej sobie na tym stanowisku. Coś jej się całkiem pomyliło powinna sobie zdawać sprawę że to sołtys jest wybrany po to aby pomagać i działać na korzyść mieszkańców a nie odwrotnie. Apeluje o chociaż odrobine honoru jak ktoś na ciebie pluje to nie można mówić że to deszcz pada.

    Odpowiedz
  42. Wylatowiak says:
    6 lat temu

    Życzę aby każdy poświęcił tyle pracy i czasu aby coś zaczęło działać aszamba to tylko pretekst ponieważ ścieki odkryte zostały przez wody polskie a nienawiść we wsi jeżeli coś zaczęło się dziać dobrego to trzeba człowieka który się wychylił napiętnować i zniszczyć taka jest mentalności ludzi którzy wychylają się rzed zeregu innych osób tym bardziej stare KGW Wylatowianki

    Odpowiedz
  43. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Oby pani sołtys nie musiała przez to piekło przechodzić chyba że będzie potułnym barankiem powodzenia awiem że na głowę wejść sobie nie do milej i owocnej trudnej roboty łatwo nie bedzie

    Odpowiedz
  44. zen says:
    6 lat temu

    Sprawdzac szamba i smierdzieli karac

    Odpowiedz
  45. To ja says:
    6 lat temu

    A mogło być tak pięknie. Kadencja sołtysa w Wylatowie, później start w wyborach samorządowych(przecież od dawna takie właśnie były aspiracje polityczne) Wystarczyło obecna kadencję sołtysa przepracować w zgodzie z mieszkańcami, budować jedność a nie podziały, zajmować się sprawami, które polepszają życie mieszkańców a nie na odwrót i wtedy jestem przekonany, że najbliższe wybory samorządowe należałyby dla Pani a może nawet i coś więcej, bo przecież mieliśmy już nawet posłów z naszych okolic . Cóż Pani wybrała inną drogę i można powiedzieć, że w tej chwili jest Pani takim politycznym \”trupem\”. Bo jeśli nawet wystartuje Pani w jakiś wyborach, to lokalne społeczeństwo będzie jeszcze długo pamiętać Pani aroganckie zachowanie. Niestety (dla Pani) demokracja działa nawet w Wylatowie i trzeba umieć przyjąć to do wiadomości z godnością i honorem.

    Odpowiedz
  46. Wylatowiak says:
    6 lat temu

    Czas pokaże jak łatwo prowadzi się takie sołectwo zawsze są zadowoleni jak niezadowoleni a wszyscy patrzą na ręce dokonania akto komu tyłek liże prędzej czy później dostanie kopa

    Odpowiedz
  47. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Pewna pani wmawiając ludziom dokładnie pan RS robizdjecia kominów na osiedlu w Wylatowe co jest kłamstwem wykorzystała podstępem mieszkańców do podpisania list odwołanie soltysa

    Odpowiedz
  48. Antytruciciel says:
    6 lat temu

    Karać, karać i patrzeć za miesiąc czy znowu nie puszczają szamba rowami. Co miesiąc mandaty o 200 zl wyższe. Przez kieszeń po rozum. Po 3 auta na posesji to i na szambo musisz znaleźć (tak wiem w Wylatowie tylko starsi i buedni ludzie mieszkają)!

    Odpowiedz
  49. Wlatowiak says:
    6 lat temu

    Świetne co napisałeś pełna klasa

    Odpowiedz
  50. Ros-ół says:
    6 lat temu

    Co robią dwie blondynki na dnie szamba?…. Za-kupy…

    Odpowiedz
  51. Ros says:
    6 lat temu

    A domek p.soltys jeszcze nie oznakowany tabliczka dlaczego? To chociaż ten drugi szyld zamocować.

    Odpowiedz
  52. Stefan Podeszwa says:
    6 lat temu

    Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie.

    Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

    Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie

    Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

    Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy

    I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy

    Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!

    Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem

    (Gdy od płaczącej matki pod Twoję opiekę

    Ofiarowany, martwą podniosłem powiekę

    I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu

    Iść za wrócone życie podziękować Bogu),

    Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono.

    Tymczasem przenoś moję duszę utęsknioną

    Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,

    Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych;

    Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,

    Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem;

    Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała,

    Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała,

    A wszystko przepasane, jakby wstęgą, miedzą

    Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą.

    Odpowiedz
  53. Hejka says:
    6 lat temu

    [komentarz niezgodny z regulaminem]

    Odpowiedz
  54. Ros says:
    6 lat temu

    Ja już tęsknię za poprzednia p.soltys a wy?

    Odpowiedz
  55. Wylatowiak says:
    6 lat temu

    Ciekawe czy z zyski za wynajem sali będą odprowadzane do Ratusza czy do kieszeni

    Odpowiedz
  56. Mieszkaniec says:
    6 lat temu

    Można soltysce podziękować za bałagan jaki jest na rynku w Święta Wielkanocne pełne kosze śmieci nipospszatany park jak również na chodniku w parku ludzki Nobel wstyd za taki syf

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook TikTok
Portal CMG24.pl - Mogilno, Dąbrowa, Strzelno i Jeziora Wielkie - informacje, aktualności, wiadomości, radio Mogilno, dziennik, ogłoszenia

Najszybsze źródło informacji w powiecie. Mogilno, Strzelno, Dąbrowa, Jeziora Wielkie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Posiadasz ważne informacje? ZGŁOŚ TEMAT »

Przydatne linki

  • Kontakt
  • Reklama
  • O portalu
  • Patronat medialny i współpraca
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Procedura reklamacyjna
  • Regulamin płatności on-line

Ostatnie komentarze

  • Polaczenie. - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • alek - Dom Kultury z dodatkowymi pomieszczeniami
  • Justi - Nowoczesny plac zabaw i teren zielony
  • mieszkaniec - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Ocena - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS
  • Gaj - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • obserwator - Kierowca Hondy jechał za szybko
  • Wanna - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Mieszczanin - Zmiany w ZAZ Strzelno
  • Piotrus - Burmistrz wypowiedział umowę o pracę dyrektor MGOPS

© 2025 CMG24 - Mogilno, Strzelno, Dąbrowa i Jeziora Wielkie
Projekt i wykonanie
Strony Internetowe

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Nie pamiętasz hasła?

Odzyskaj swoje hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Zaloguj się
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Region
    • Powiat
    • Mogilno
    • Strzelno
    • Dąbrowa
    • Jeziora Wielkie
  • Kategorie
    • Polityka
    • Art. Spons.
    • Wieści z Powiatu Mogileńskiego
    • Wieści z Mogilna
    • Na sygnale
    • Edukacja
    • Kultura i Rozrywka
    • Sport
    • Rolnictwo
    • Społeczeństwo
    • Biznes
    • Region
    • Porady i ciekawostki
    • Felieton i publicystyka
  • Ogłoszenia
  • Wydarzenia
  • Zgłoś Temat
  • Moje ogłoszenia
  • Dodaj ogłoszenie
  • Kontakt
  • Zaloguj
  • Koszyk