Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Polityka

Konflikt na linii sołtys-radna

2017-06-21 19:31
 

Sołtys Zofia Gąsior zarzuca radnej Iwonie Golis nadużycia finansowe, łamanie zasad życia społecznego i przekraczanie uprawnień radnej i członka rady sołeckiej. Radna odpiera zarzuty i chce wystąpić na drogę sądową.

W trakcie posiedzenia Rady Miejskiej w Mogilnie, sołtys sołectwa Wyrobki złożyła publicznie skargę na działanie radnej Iwony Golis. Uważa ona, że rajczyni ze Stawisk miała dopuścić się złamania przepisów finansowych, pobierając pieniądze z tzw. alkoholówki, choć nie miała ona upoważnienia ze strony rady sołeckiej. Jednocześnie według sołtys Gąsior, radna miała bezprawnie dokonać odbioru boiska, jakie powstało w miejscowości Stawiskach w roku 2015.

- To jest taka opisana skarga na nieetyczne zachowanie, nieprzestrzeganie zasad współżycia społecznego oraz łamania przepisów finansowych przez radną Iwonę Golis. Istotne informacje, to takie, że pani Iwona Golis jest radną gminy Mogilno, członkiem Rady Sołeckiej Wyrobki, nauczycielem dzieci szkoły podstawowej. W skardze tej podaję jedynie dwa przypadki z wielu zachowania i poziomu radnej Iwony Golis. Cofnę się do roku 2015 - oficjalne otwarcie boiska przy placu zabaw w Stawiskach. Radna pobrała pieniądze w tym celu z kasy gminy, tzw. alkoholówki na sołectwo Wyrobki dopuszczając się złamania przepisów finansowych. Nie jest osobą upoważnioną do tych czynności. Zgłosiła zakończenie prac przed ich ukończeniem przy powstającym boisku oraz dokonała tak zwanego odbioru bez wiedzy gospodarza sołectwa, jakim w tym sołectwie jest sołtys. Tym samym przekroczyła uprawnienia jako radna i członek rady sołeckiej. O faktach tych jako sołtys dowiedziałam się po czasie - czytała sołtys Zofia Gąsior.

Co ciekawe, sołtys Zofia Gąsior, twierdzi, że radna Golis przejmuje jej działania i tym samym chce zabłysnąć wśród wyborców, żerując na czyjejś pracy. Jednoznacznie określiła to jako tzw. parcie na szkło. Zarzuca także swojej koleżance z rady sołeckiej manię wielkości i wywyższania się ponad wszystkimi mieszkańcami sołectwa.

- Druga sprawa - o powstaniu placu zabaw i boiska w Stawiskach koło Wyrobków. Z końcem roku 2016 na propozycję mieszkańców Stawisk rozpoczęłam starania w tej sprawie. Rozmawiałam z panem burmistrzem, wyciągnęłam mapki dotyczące terenu, na którym miałby powstać plac zabaw i bosko, zorganizowałam zbiórkę podpisów wśród mieszkańców Stawisk, w tym grono podpisów zebrałam na imprezie z okazji Dnia Dziecka. Pani radna Iwona Golis do tego momentu nie miała pojęcia o przedsięwzięciu i moich staraniach. Następnego dnia rano zabiera zebrane podpisy będące u jednej z mieszkanek i oświadcza, że to ona teraz będzie załatwiać, bo ja nie wiem jak to zrobić. Ja na to, że się nie godzę, a ona, że pomyliłam pojęcia kto jest kim. To niejedyne takie zachowanie pani radnej żerującej na czyjejś pracy. Zachowaniami takimi łamie wszelkie zasady życia społecznego, dobrego wychowania i stawia się ponad prawem. Prześladuje ją mania wielkości, tłumaczy, że na zebraniach rady sołeckiej pomimo, że jest członkiem to uważa, że uczestniczy jako pani radna. Jest zawsze i wszędzie radną. W obu tych sprawach poza dopuszczeniem się nadużycia finansowego chodzi, aby zabłysnąć przed wyborcami, typowy objaw parcia na szkło. Składam oficjalną skargę - stwierdzała sołtys Zofia Gąsior.

Zarzewiem konfliktu ma być także sprawa chodnika do ulicy Kubusia Puchatka w miejscowości Stawiska. Sołtys stwierdza, że to ona jako pierwsza rozpoczęła walkę o jego powstanie, a radna teraz przypisuje sobie sukces. Co ciekawe, radna Golis odniosła się jedynie do tej sprawy. Na temat kolejnych zarzutów nie chciała się wypowiadać stwierdzając, że są to jedynie pomówienia.

- Niestety nie mogę przejść obok tych słów tak obojętnie, bo są to rzeczy właściwie nieprawdziwe. Przede wszystkim pani sołtys, to nie jest ważne kto w jakim procencie ma udział w powstawaniu chodnika. My radni, ale i sołtysi jesteśmy wybrani po to, żeby pracować dla ludzi, mrówcza praca, choć która czasami trwa wiele lat i daje efekty. Nas ludzie wybrali tylko do tego, a nie po prostu żeby błyszczeć. Najważniejsze jest to, żeby były efekty. Ja tutaj jestem zadowolona, że po prostu jest efekt. Po kilkuletnich staraniach moich i pani, że mieszkańcy będą mieli chodnik. To jest najważniejsze. Wiem, że pani starała się, chciałabym pani bardzo podziękować za to, że też pani się starała. Najważniejszy jest efekt, mieszkańcy są zadowoleni, będzie wykonany koniec lata-początek września chodnik. To jest najważniejsze, że mieszkańcy się będą cieszyli. Po co jest nasza praca, po co my jesteśmy wybrani? My jesteśmy wybrani dla mieszkańców, żeby pracować, a nie błyszczeć. Normalnie to jest taka mrówcza praca radnego, czy sołtysa. Do drugiej rzeczy nie będę się odnosiła, ponieważ to są pomówienia - mówiła radna Iwona Golis.

Sprawie skargi ma przyjrzeć się Rada Miejska w Mogilnie. Jednocześnie radna Iwona Golis nie wyklucza wniesienia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Zofii Gąsior. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [60]» dodaj komentarz   

 » jeszcze o radnych (Renata | 27-06-2017, 12:02:02)

Kiedy mój tata był radnym rady narodowej w Mogilnie, rada liczyła aż 49 radnych, a żadne diety nie były wypłacane! Za to do dziś mamy na pamiątkę bardzo porządną Legitymację Radnego. No, radny miał wtedy przywilej: mógł za darmo jeździć po terenie gminy pociągiem lub autobusem PKS.

 » wykorzystać siły z pożytkiem (Franio | 27-06-2017, 09:12:32)

A ja mam propozycję do sołtyski Wyrobek i radnej Golis, aby swoje emocje wyładowały na budowie ścieżki rowerowej ze Stawisk, przez żelaźniak do Żabna (I etap) na bazie biegnącej tam starej linii kolejowej lub niech pilotują budowę ciśnieniowej kanalizacji sanitarnej z nowych osiedli na Stawiskach przez jezioro do ul. Poznańskiej. Ta ostatnia ulica będzie miała wkrótce kanalizację zgodnie z obietnicą burmistrza Duszyńskiego. Co prawda z tymi obietnicami jest różnie, ale w coś trzeba wierzyć. Mamy XXI wiek a nowe osiedla nie mają kanalizacji! Zawsze coś jest u burmistrza ważniejsze, jak nie sport, to kultura np. magazyn zbożowy GS.

 » zmiana taryfy ... (licznik | 26-06-2017, 15:42:09)

Sołtys jeszcze nie tak dawno za miesiąc miał 100 PLN - dzisiaj ma 300 a pani radna miała 32,60 (w 1989)a dzisiaj ma ... ok 900 PLN. kasa panie ... kasa ... przepraszam jeżeli mi się liczydło co nieco pomyliło.

 » demokracja ? (mogileński podatnik | 26-06-2017, 14:30:50)

Nie znam sprawy dokładnie tylko z waszej notatki reporterskiej, ale niech pani sołtys się tak "nie produkuje" bo i tak wyborcy ocenią i ją i radną, a wybory już za rok. Przy okazji dodam, że byłem za dwukadencyjnością radnych czy burmistrzów. To wiele by rozwiązało, zwłaszcza lizusostwo, nepotyzm, arogancję władzy i nieliczenie się z zdaniem innych. Poza tym ludzie jakoś dziwnie głosują i wybierają takich radnych, którzy nic nie robią tylko zasiadają na sesji rady czy komisjach, no i liczą kasę, która za to "zasiadanie" wpływa im na konto. No, ale jest demokracja!

 » do porzucona nadzieja (UPS | 24-06-2017, 16:00:58)

Widzę,że Ty zapomniałaś swojej godności(po staropolsku),czyli imienia i nazwiska,a żądasz tego od innych.Zacznij od siebie.Tutaj,na tych stronach,zgodnie z regulaminem podaje się nick i to jest prawidłowe.A dla mnie zasada jest jedna,zgodnie z przysłowiem "samochwała w kącie stała".

 » TAJNIACY (porzucona nadzieja | 24-06-2017, 12:07:08)

Pani sołtys miała odwagę wystąpić z imienia i nazwiska,a wszystkie wpisy są anonimowe.Macie uwagi,zastrzeżenia,pretensje,wnioski,miejcie odwagę podać swoje personalia.Pozdrawiam Panią sołtys.Szacun

 » bezrobocie? (ja i ja | 24-06-2017, 11:18:06)

To jednak sołtys coś robi?.Byłam dwa lata temu na zebraniu,kiedy ja wybieraliśmy.Wcześniej dała się poznać jako aktywna mieszkanka sołectwa

 » do Stachu (UPS | 24-06-2017, 09:41:17)

Pytasz dlaczego używa się słowa "Burmistrz".Otóż wybieraliśmy Burmistrza Mogilna i tak kierujemy każde pismo do Burmistrza Mogilna,stad pojęcia Burmistrz Mogilna ufundował,nagrodził itp. Tak samo w w wydziale komunikacji tutejszego starostwa leżały wnioski o wydanie np prawa jazdy i wzory(druki) były skierowane do Starostwa Powiatowego, na co zwróciłam urzędniczkom uwagę, że te dokumenty wydaje starosta mogileński, a nie starostwo.Widziałam potem wzory druków prawidłowe.No cóż za całokształt odpowiada burmistrz, starosta ,prezydent.To tak informacyjne.

 » do stachu (drum | 23-06-2017, 23:17:34)

Burmistrz Adamowi zabral stypendium, musi zmienic preferencje sortowe na karate na wózku!

 » caprio (bezstronna | 23-06-2017, 23:01:41)

DLA MNIE PANI GOLIS JEST DOBRĄ DZIAŁACZKĄ I UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM, A PANI SOŁTYS Z OSOBISTYM DORADCĄ KOPIĄC DOŁKI POD KIMŚ MOGĄ SAMI W NIE WPAŚĆ.

 » ktoś o niku "radna" (Lulu | 23-06-2017, 17:57:20)

Kobieto! A dlaczego sołtys ma chodzić pod Twoją bramę? Niby po co? A czy Ty przez 8 lat byłaś na jakimkolwiek zebraniu wiejskim? Na impresie wiejskiej? Pewnie nie, bo inaczej byś spotkała sołtyskę. Nie trzeba chować się za bramą!!!

 » radna (ja | 23-06-2017, 17:20:43)

Nasza radna mieszka w stawiskach jakieś 15 lat.Zanim została radną ,to czynnie brała udział w rozwoju wsi.Razem z poprzednim śp sołtysem, zrobili wiele imprez dla dzieci, a nagrody i inne artykuły pozyskiwali żebrząc po sklepach i zakładach.Nowa pani sołtys odsuneła radną bo ona sama wszystko robi, a można by więcej zrobić razem.

 » do eurydytki i nowa (niki | 23-06-2017, 16:56:39)

Czytanie ze zrozumieniem.Gdzie pani Iwona napisała, że urząd sprawdza,ja czytam i widzę, że to komisje sprawdzały.Co do towaru, to skoro nie płaciła, to nie kupowała tylko brała towar, za który urząd zapłacił przelewem.Jacy wy jesteście wszyscy mądrzy, sami od siebie nic tylko krytykować innych.

 » radna (radna | 23-06-2017, 15:01:56)

Jestem mieszkanką Stawisk już 8 lat. Jeszcze nigdy nie widzialam Pani soltys! Zawsze z wszelkimi papierami i wnioskami do podpisu pod moja bramą była Pani Golis. Dlatego wiem kim ta Pani jest i ile robi dla nas. No niestety o Pani Soltys tego nie mogę powiedzieć,bo nigdy nie soptkalam jej w żadnej sprawie pod moim domem. Dopiero na zdjeciach pod tym artykułem zobaczylam jak wygląda nasz Soltys...Więc co tu pisać i konwersowac! Brawo za czynny udział w życiu swoich sąsiadów dla Pani Golis.

 » Do Euredyka (nowa | 23-06-2017, 11:53:47)

Gorąco popieram.Pozdrawiam.do kompletu trzeba jeszcze posłuchać na sesji wypowiedzi pani Golis,to prawdziwa załamka językowa.Nie dziwić się póżniej,że ze szkoły wychodzą takie kwiatki.Dodam od siebie,że czytanie ze zrozumieniem też mile widziane.Zwłaszcza u nauczyciela

 » Do (gabrysia | 23-06-2017, 11:33:47)

Zgadzam się z tym poglądem.Jednym słowem,"koryto zbyt pełne a świnie przejedzone"Tam gdzie żer tam tłok.Mój dziadek był radnym społecznie.To było wyróżnienie,zaszczyt i chęć dania coś z siebie społeczności,mając ku temu wiedzę i umiejętności.Teraz liczy się kasa ,a z resztą bywa różnie.Są rejony Polski,że do dziś sołtys działa społecznie.POzdrawiam

 » Do eurydyka (Xxx | 23-06-2017, 11:01:30)

Nie wiec tylko więc- jeśli już tak bardzo chodzi o poprawność.

 » wściekła nagonka (były sołtys | 23-06-2017, 11:00:24)

Widać po wpisach,że w tym sporze aktywna jest tylko jedna strona-radna.Nie zastanawia to państwa? To prawdziwa kampania nienawiści,pospolite ruszenie na osobę,która odważyła się odezwać w słusznej sprawie.Sam byłem sołtysem i nie wyobrażam sobie ,aby radna mogła tak postąpić.Czyżby radna swoją energię skierowała w ciemną stronę?To próba usuwania i opluwania osób,które staną jej na drodze własnej kariery.choć kariera takimi metodami zwyczajnie brzydzi.Lud to kupuje do czasu.

 » do erudytki (Stachu | 23-06-2017, 10:48:44)

Tak to już jest w naszym języku potocznym, że np. mówi się, iż "burmistrz ufundował nagrodę", "nagrodę burmistrza otrzymał...", czy jak to dawniej lubiły napisać Pałuki "burmistrz pobudował chodnik, wodociąg, kanalizację itd.". To nie tak!!! Bo burmistrz ze swojej kieszeni nie ufundował tej nagrody, ale z kasy gminnej! Burmistrz nie budował chodnika, ale ekipa, która wygrała przetarg na jego budowę itp. Ale jakże medialnie inny jest odbiór, że TO BURMISTRZ zrobił.

 » ciąć diety (Gospodarny | 23-06-2017, 08:15:16)

I dlatego jestem za maks. dwukadencyjnością sołtysów, radnych, posłów, wójtów, burmistrzów, prezydentów, albo za maksymalnym obniżeniem diet radnego np. w Mogilnie zamiast dotychczasowego 1000 zł/m-c (do ręki!) do np. 250 zł/m-c. I od razu zrobiłoby się "luźniej" na listach kandydatów na radnych czy sołtysów. p.s. a poseł powinien mieć max. dwie średnie krajowe na miesiąc.

 » do (eurydytka | 23-06-2017, 08:00:04)

....w oderwaniu od tematu:cytuje Pani -Panią Iwonę Golis.Może się czepiam ,ale wpis ,że cyt. : "...bierzemy towar ze sklepu....itd". myślałam,że towar się kupuje w sklepie,a nie bierze.I druga część:cyt. "....urząd sprawdza...itd".Myślałam ,że pracownicy Urzędu Miejskiego,a nie urząd... Pani Golis jest nauczycielką.Wiec poprawność językowa jest mile widziana :)

 » Do "gabrysia" (obserwator | 23-06-2017, 06:27:23)

W zupełności się zgadzam z tym komentarzem. Reszta niestety nie rozumie merytorycznej dyskusji. Pozdrawiam

 » Mieszkanka (Sołectwa | 22-06-2017, 23:06:30)

Przepraszam ale trzeba pokazać prawdę. Wpis radnej w grupie sołeckiej na FB. "Iwona Golis Odniosę się do wczorajszego artykułu w CMG ("branie pieniędzy z alkoholówki"). 2 lata temu w maju napisałąm wniosek do "alkoholówki" o przyznanie środków na piknik sportowy. Przyznano 400 zł. Za te pieniądze kupiliśmy nagrody, picie, słodycze itd. Nigdy nie dostaje się pieniędzy do ręki. Procedura wygląda tak: Ze sklepu bierzemy towar, a fakturę zanosimy do urzędu, który po sprawdzeniu przez komisję alkoholową i dział finansowy zatwierdza faktury i wówczas gmina płaci przelewem za rachunki. Dziwi mnie to bardzo ponieważ pani sołtys również uczestniczyła w zakupach i wie jakie są procedury. Do reszty się nie odniosę , bo są to pomówienia i odczucia pani sołtys. Pozdrawiam Iwona Golis."

 » DO nik (mieszkaniec | 22-06-2017, 22:33:23)

Wydaje mi się, że nie tyle z sobą co wybrała trefnego doradcę. On już nie jeden zamęt rozkręcił. Szkoda tylko, że tyle błota pani Iwona musiała z siebie pod prysznicem zmywać. Głowa do góry i do przodu , Mieszkańcy potrafią docenić prawdziwe zaangażowanie od pozorantów. Tyle w temacie To mówiłem ja.......

 » zarzut (czytelnik | 22-06-2017, 18:47:19)

Współczuje pani radnej, głowa do góry pani Iwono.Sprawiedliwość górą.

 » sołtys (nik | 22-06-2017, 18:10:00)

Mieszkam w sołectwie wyrobki.Na naszej stronie FB pani sołtys atakuję następną osobę z rady sołeckiej. Myślę że ta pani ma problem ze sobą .

 » wiejskie zapachy (gabrysia | 22-06-2017, 17:01:37)

Przeczytałam wszystkie wpisy.Większość zamieszczonych wpisów wygląda podobnie.Myślę,że używanie określenia wiochy jako argumentu cechuje ludzi z określonymi kompleksami. Udowodniono to już naukowo.Pamiętajmy,że używanie różnych epitetów nie przyczynia się do merytorycznego wyjaśnienia sprawy.Pochopne komentarze dobrze nie służą.Portal cieszy się wzięciem a lud się wykrwawia i sam o sobie pisze opinie.Pomyślcie o tym.Nie znamy wszystkich faktów.Zaczekajmy a posiadaną energię ulokujmy w pracach dla społeczności.Wszyscy łącznie ze mną jesteśmy mało aktywni.Umiemy tylko narzekać i krytykować.

 » Piosenka (radeknowak | 22-06-2017, 15:24:18)

A mnie się tylko piosenka skojarzyła. "Jedna baba drugiej babie..." Kto zaśpiewa dalej? :-)

 » wiejskie zapachy (gabrysia | 22-06-2017, 12:10:47)

Przeczytałam wszystkie wpisy.Większość zamieszczonych wpisów wygląda podobnie.Myślę,że używanie określenia wiochy jako argumentu cechuje ludzi z określonymi kompleksami. Udowodniono to już naukowo.Pamiętajmy,że używanie różnych epitetów nie przyczynia się do merytorycznego wyjaśnienia sprawy.Pochopne komentarze dobrze nie służą.Portal cieszy się wzięciem a lud się wykrwawia i sam o sobie pisze opinie.Pomyślcie o tym.Nie znamy wszystkich faktów.Zaczekajmy a posiadaną energię ulokujmy w pracach dla społeczności.Wszyscy łącznie ze mną jesteśmy mało aktywni.Umiemy tylko narzekać i krytykować.

 » sesja (coach | 22-06-2017, 10:06:52)

Czytałem artykuł, komentarze i tak wnioskuję,że pani sołtys chce zrobić szum medialny wokół swojej osoby. Nie tędy droga!

 » władza (xx | 22-06-2017, 09:26:50)

Jaki poziom wladzy taki poziom dyskusji i sporów. Strach pomyśleć co bedzie sie dzialo jak dostana sie do sejmu.

 » 123.go (remi | 22-06-2017, 07:49:17)

Ciekawe czy pani radna złoży doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pania sołtys.

 » 123.go (remi | 22-06-2017, 07:47:30)

Ciekawe czy pani radna złoży doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pania sołtys.

 » duo (uno | 22-06-2017, 07:44:37)

Radna zachowała się z klasą a sołtyska jedzie totalną wiochą.

 » Sukces ma wielu ojców (. | 22-06-2017, 00:13:46)

Burmistrz ma rację :).

 » Sukces ma wielu ojców (. | 22-06-2017, 00:13:25)

Burmistrz ma rację :).

 » Rozliczanie kosztów (Cm | 22-06-2017, 00:09:46)

Nie stoję po żadnej stronie. Uważam tylko iż z tego co mi wiadomo na pokrycie jakichkolwiek wydatków związanych z tego typu przedsięwzięciami są wystawiane rachunki, które pokrywa gmina. Wydatki są rozliczane co do zł. Każda z Pań stara się by nam żyło się coraz lepiej. Po co cyrk która zrobiła więcej lub kto rozpoczął? Sądzę że takie osoby powinny współpracować z sobą by rezultaty były jeszcze bardziej owocne. Dodatkowo zastanawiam się co zrobią ci wszyscy gdy wyjdzie iż Pani Radna jest niewinna? Co na to wasze sumienie? Mało tego ocieranie się o bliskich P.Iwony jest wielce niestosowne. Trochę kultury osobistej!

 » aktywistki (obserwator | 21-06-2017, 23:47:51)

Co to za radna co widzi tylko swoją wieś ? Nieźle musiało coś gruchnąć, że dotąd zawsze razem a teraz przeciwko sobie występują. Żadna nie grzeszy skromnością i poświęcaniem się dla społeczeństwa. Trafił swój na swego.

 » sukces ma wielu ojców (ktoś | 21-06-2017, 23:37:27)

sukces ma wielu ojców - niestety tak to bywa Fakty są takie, że radna lubi błyszczeć, często niestety "światłem odbitym innych gwiazd". Lubi przypisywać sobie zasługi i osiągnięcia innych. Zawsze mało robiąc, można dużo mówić aż ktoś niezorientowany uwierzy. Znam radną, wiele nadrabia sprytem i uśmiechem ale to nie wszystko. Sporadyczne zapytania i interpelacje na sesjach czy komisjach,obietnice składane poszczególnym wyborcom, obecność na imprezach czy spotkaniach - ot i cała praca radnej. Innej jej aktywności nie udało mi się zaobserwować.

 » chodnik a oświetlenie (mieszkanka | 21-06-2017, 23:01:00)

Byłam na sesji i jak zrozumiałam to pani sołtys przedstawiła genezę powstania chodnika.Chodziło o to,że wszystko rozpoczęło się od wniosku o oświetlenie a zrobiono chodnik i zakończono wnioskiem o oświetlenie.Szkoda,że CMG nie zamieściło całego tekstu.Gdzie tu miejsce na aspiracje i ambicje?Wypacza to pogląd na całą sprawę.Trochę obiektywizmu

 » Mrów (cza | 21-06-2017, 22:55:03)

Sołtysowa - czy z wynajmowania świetlicy zrobiła źródło utrzymania dla siebie i swojego lokatora? Radna - przypisywanie sobie cudzej pracy nie jest etyczne i uczciwe. Oby dwie poza nawias społeczny. Takie osoby nie powinny reprezentować mieszkańców. Zero etyki, zero kultury. Widzę tylko chęć utrzymania lub dorwania się do koryta przy nadchodzących wyborach. I ten cały "CYRK" za pieniądze mieszkańców - podatników. Wstyd !!!

 » radna (mieszkaniec stawisk | 21-06-2017, 22:52:34)

wreszcie się kto zabrał za Panią radną jak zbliżają się wybory to chodzi po domach i wciska ten swój kit co ona nie zrobi ciekawe kiedy Pani radna załatwi chodnik w stronę wyrobek i kiedy załatwi wyremontowanie drogi między Stawiskami a Wyrobkami a to tylko ok.200m. A nie robi sobie na swoich Stawiskach co Ona zrobiła.

 » artykuł (nik | 21-06-2017, 22:49:15)

Mamy 2017r gdzie była pani sołtys do tej pory? przypomina mi się sprawa Michalski, Strzeliński, żenada.

 » ludzie (toKA | 21-06-2017, 22:48:00)

PANI GĄSIOR SIĘ OŚMIESZA.TAK NIE ZDOBYWA SIĘ POPARCIA.NAJPIERW TRZEBA COŚ ZROBIĆ DLA MIESZKAŃCÓW A NIE TYLKO OCZERNIAĆ.PANI IWONA GOLIS ZROBIŁA DUŻO DOBREGO I TRZEBA O TYM PAMIĘTAĆ!

 » gasnąca gwiazda (wyborca | 21-06-2017, 22:39:25)

Jestem pełen podziwu dla Pani Gąsior i jej pracy w sołectwie jako sołtys. Uważam , że sukcesy jej pracy na rzecz rozwoju sołectwa są ewidentne a niedoceniane Natomiast z komentarzy powyżej wynika , że Pani radna lubi dużo mówić i często sukcesy innych przypisywać w znacznej mierze sobie. Rada bezpłatna od wyborcy dla Pani radnej - "sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą". Sukces jest ważny jak Pani radna pisze ale "ciemny lud" jak mówił klasyk tego ściemniania nie kupi.

 » w tym kontekście (Leśny Skrzat | 21-06-2017, 22:29:19)

...najlepszym rozwiazaniem byłby jakiś bezkompromisowy młody kandydat i na radnego i na soltysa Wyrobków by się przydał.A honorowo niech sie obie Panie na stanowiska nie pchają.W pobliskich Strzelcach weźcie panie przyklad xe wspólpracy Pani Radna Szarzyńska i Pan sołtys.

 » konflikt???? (mieszkaniec | 21-06-2017, 22:17:55)

No nie takie kłamstwa i pomówienia na naszą radną. Widoczny przerost ambicji nad formą. Sołtys skoro zgodziła się nim zostać to powinna dziękować radnej za jej wielką aktywność i ją wspierać wszelkimi silami w działaniu, a nie roztrząsać i wydzierać zasługi. Obie panie działają dla tego środowiska.Szczytem jest posądzanie pani Golis o jakieś machlojki finansowe.

 » działaczki (bezradna | 21-06-2017, 22:07:00)

Tak czytam i myślę,że Gąsior jest ok.a o wyborach ciągle,nieustannie myśli pani radna

 » ??? (Leśny Skrzat | 21-06-2017, 21:59:44)

...odsyłam do konwersacji Pani sołtys i Pani radnej na facebooku na forum: Sołectwo Wyrobki,Stawiska,Gozdawa na tematy związane z drogami i chodnikami w naszym sołectwie. :)

 » lowe (llimal | 21-06-2017, 21:49:31)

Gąsior=Paw

 » golis (tata | 21-06-2017, 21:48:13)

a ja też znam tą panią i już od podstawówki miała głowę zadartą ponad wszystkich. w późniejszych kontaktach się nie zmieniła. syn poszedł w jej ślady...

 » cała radna (obserwator | 21-06-2017, 21:40:49)

Wreszcie radną ktoś zdemaskował.Brawo

 » ...... (Aeiouy | 21-06-2017, 21:39:03)

Nie przetrzymuj bąka w d..., niech polata po chałupie.... No i poszło.... Sołtys w dzisiejszych czasach w samorządzie jest NIKIM i to musi strasznie boleć... Żenujące...

 » ..... (king | 21-06-2017, 20:57:59)

Gąsior na wyborach odlatuje.

 » parcie na szkło (big | 21-06-2017, 20:53:42)

pani Gąsior ma duże aspiracie tylko myśli że się wybije a efekt tego wystąpienia mizerny LIPA.

 » sołtyska (xxx | 21-06-2017, 20:48:25)

Co to za Gąsior taka mądrala za 2 zeta.

 » radna (ja | 21-06-2017, 20:47:15)

Znam Panią Iwonę Golis jest bardzo miła i uczciwa. Nigdy nie złamała by przepisów w sprawie pieniędzy urzędowych jest za uczciwa i honorowa.

 » Konflikt (Ten | 21-06-2017, 20:39:09)

Nie zgadzam się z panią sołtys Z.Gąsior.Jak można pomawiać i kwestionować wieloletnią pracę pani Iwony Golis na rzecz naszej lokalnej społeczności.

 » RADNI (jo | 21-06-2017, 20:37:24)

Sołtys powinien BYĆ SOŁTYSEM - RADNY RADNYM ( maks w jednej komisji ) PONIEWAŻ PEŁNIĄC WIELE FUNKCJI w sumie bierze tylko diety a resztę ma gdzieś zapominając kto go wybrał oj będą wybory !!!!!!!!!!!

 » radna (ja | 21-06-2017, 20:17:10)

Czytam artykuł i jestem zdziwiony że pani sołtys pisze takie rzeczy.Jak pamiętam to radna nie pobierała pieniędzy tylko napisała wniosek o przyznanie środków na otwarcie boiska. To było ok 400 zł.Za zakup artykułów płaci gmina przelewem nikt nie dostaje pieniędzy do ręki.Jak pamiętam pani sołtys też kupowała produkty z tych środków.Sprawdziłem otwarcie boiska na FB i co widzę radę i panią sołtys.O co tu chodzi? Pani sołtys ma przyrost ambicji , zaczeła się kampania wyborcza?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wichura przeszła przez powiat (2)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (9)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (12)
 » Straty za śmieci coraz większe (27)
 » Parafialne zmiany (8)
 » Burmistrz Duszyński bez absolutorium (47)
 » Medale dla mieszkanek (6)
 » 95 lat temu poświęcili figurę (0)
 » Rok bez święta plonów (18)
 » Żegnaj przedszkole, witaj szkoło (3)
 » Policjanci uratowali desperata (10)
 » Zbierają na rehabilitację Amelki (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ