Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Mają pomysł na byłą szkołę

2018-02-06 21:49
 

Wójt gminy Dąbrowa chce, by w budynku po byłej szkole w Słaboszewie powstała tzw. wioska tematyczna.

Radni Rady Gminy w Dąbrowie większością głosów przegłosowali zmiany budżetowe, w których znalazło się wprowadzone do realizacji zadanie pn. "Modernizacja budynku komunalnego w Słaboszewie" wraz z przygotowaniem dokumentacji za kwotę 150 000 zł.

Szerzej o planowanej inwestycji opowiedział podczas minionej sesji wójt Marcin Barczykowski.

- My chcemy ten budynek zaadaptować do celów noclegowo, ogólnie mówiąc szkolnych. Ma być funkcja budynku taka, żeby można było spać (...) Pomysł jest taki, że to ma być wioska tematyczna oferująca usługi w zakresie edukacji językowej z funkcją taką obozową i funkcją dniową. Można będzie przyjeżdżać na określone rodzaje kursów dzienne (...) Będzie to oferta dla małych dzieci, dla młodzieży. Cały czas jeszcze rozmawiamy na temat osób dorosłych, bo dość duże zainteresowanie jest ze strony dorosłych. My to musimy opracować i przygotować szczegółowo. Chcemy to zrobić do końca marca (...) Główną, podstawową funkcją ma być edukacyjna (...) Ten projekt, ten pomysł da się zrealizować i będzie on służył nie tylko naszym mieszkańcom. Nie będziemy się zawężać tylko do mieszkańców, bo to jest za mały klient (...) Chcemy mieć to rozszerzone. To do końca szkołą nie będzie. To nie ma być ani konkurencja dla szkół, to ma być kompletnie, całkowicie inny pomysł na funkcjonowanie tego budynku (...) Badaliśmy rynek i nie ma takiego typu jednostki, którą chcemy stworzyć. Chcemy robić coś, czego w zasadzie jest tak zwana nisza. Oczywiście są wioski tematyczne, są szkoły językowe, są zielone szkoły, a my chcemy to wszystko wrzucić w jeden produkt, w jeden pomysł (...) My chcemy też to w przyszłości wykorzystywać przede wszystkim komercyjnie - tłumaczył wójt Barczykowski.

Jak zaznaczał wójt, jest to pomysł nowy i innowacyjny. Wstępne plany zakładają, że działalność zaadaptowanego budynku w Słaboszewie ma rozpocząć się we wrześniu tego roku. Wiadomo również, że wewnątrz tego budynku nie powstanie kuchnia do sporządzania posiłków. Żywienie będzie odbywało się w oparciu o zewnętrzną ofertę cateringową.

- Bym sobie życzył - ruszymy z tym 1 września. Taki jest plan. Nie wiem na ile on jest możliwy do realizacji, bo zakres adaptacji budynku może być duży. Rozmawiamy z dwoma projektantami różnymi na ten temat na dzień dzisiejszy. Mamy taką koncepcję, że jeżeli byłby duży zakres prac, to wykonamy prace minimalnie niezbędne do ruszenia z działalnością, po to, żeby można było realizować zadanie. Ewentualnie potem będziemy kończyć, jakby trzeba coś tam jeszcze dodatkowo robić. Czy te 100 parę tysięcy to jest dużo, czy mało? To zależy jak się na to patrzy, w jakiej skali, bo ten budynek to są niewielkie pieniądze - mówił Marcin Barczykowski.

Ostatecznie za zmianami budżetowymi zagłosowało 10 radnych, a 5 wstrzymało się od głosowania. (AS | fot. Google)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wypadek w Czarnotulu (0)
 » Wywrócił się przed radiowozem (1)
 » Zmień ogrzewanie na ekologiczne (10)
 » BIELICE: Szkolenie dla rolników (0)
 » Pijany spowodował wypadek (14)
 » Koncert na Dzień Kobiet (6)
 » CHP w gronie Gazel Biznesu (0)
 » Czterech mężczyzn z marihuaną (1)
 » Sprawdzili trzeźwość kierowców (6)
 » VII Zimowy Bieg Dębowy (7)
 » Od marca droższe kino (14)
 » Rodzice pytają o Żłobek (20)
 » Dyżury w Prokuraturze (7)
 » Chce tartanu, a nie żużlu (10)
 » Organizacje społeczne z dotacjami (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016