Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Więcej nie tylko nauczycielom

2018-05-09 19:14
 

Radna Rady Miejskiej w Mogilnie proponuje, by burmistrz stał się bardziej hojny dla pracowników oświaty. Chodzi o podwyżki dla osób pracujących m.in. jako woźny, sprzątaczka, kucharka, sekretarka, czy pomoc przedszkolna.

Podczas minionej sesji radna Iwona Golis proponowała włodarzowi gminy, by pomyślał o podwyższeniu wynagrodzenia za pracę dla pracowników oświaty. Nie chodzi tu jednak o nauczycieli.

- Chyba dwa lata temu komisja oświaty składała już takie wnioski o podwyżkę dla pracowników oświaty, ale nie nauczycieli. I teraz chciałabym wystąpić - sprawa była taka, że była ta podwyżka zrobiona, ale w związku z tym, że później najniższa krajowa wzrosła okazało się, że "dogoniła" ich ta podwyżka i właściwie nie mają jakby podwyżki. Mówię tu głównie o paniach woźnych, o paniach sekretarkach, pomocach w przedszkolu, kucharkach. Naprawdę były podwyżki, panie burmistrzu w urzędzie, ci ludzie naprawdę zarabiają najniższą krajową. Są to często pracownicy z wieloletnim stażem, jest im bardzo przykro, że oni po prostu nawet nie mają tego stażowego doliczonego. Nie chcą dużo, ale chociażby mówią, że stażowe. Były w urzędzie podwyżki, pomyślmy - to są tak samo pracownicy nasi tutaj gminni. Pomyślmy o tych osobach naprawdę - mówiła radna Iwona Golis.

Jak zaznaczał burmistrz Mogilna - gmina w przeciwieństwie do innych samorządów nie zwalnia osób sprzątających, zastępując ich pracę firmami zewnętrznymi. Oprócz tego zauważał, że wysokość ewentualnej podwyżki będzie uzależniona od wielkości szkół i nakładu obowiązków.

- My się zastanawiamy (...) Na moją inicjatywę, kiedy jeszcze te najniższe wynagrodzenie było niższe niż teraz, podnieśliśmy te wynagrodzenia, ale podwyżki tej najniższej nam to zmieniły. Szanujemy tych pracowników. Nie robimy tak jak inni nasi sąsiedzi, nie zwalniamy sprzątaczek, nie szukamy cateringu, nie szukamy jakiś firm w szkołach sprzątających. Dbamy o tych pracowników. Ja wiem, że chodzi o podwyżkę, rozmawiamy z panem dyrektorem. Staramy się przede wszystkim może nie wszystkim równo dać, bo są szkoły duże i małe, jak na przykład w Gębicach, czy tam szkole nr 1, 2, 3, gdzie tych posiłków jest załóżmy, czy też metrów do sprzątania więcej niż w małych szkołach. To musicie państwo przyznać i też o tym myślimy - tłumaczył burmistrz Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016