Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

11 radnych przeciwko uchwale

2021-03-31 23:55
 

Uchwała dotycząca zmian budżetowych podczas ostatniej sesji nie została podjęta. Swój sprzeciw m.in. w związku z kosztami modernizacji fontanny przedstawiło 11 radnych.

W piątek, 26 marca odbyła się sesja Rady Miejskiej w Mogilnie, podczas której jednym z punktów obrad było podjęcie uchwał w sprawie zmiany budżetu gminy Mogilno na rok 2021 oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Mogilno na lata 2021-2033.

Już podczas obrad komisji wielu radnych wyraziło swoje zdanie w sprawie niezasadności kosztów, jakie miałyby zostać przeznaczone na modernizację fontanny. Radny Przemysław Majcherkiewicz podkreślał, że burmistrz decydował już dużo wcześniej o dalszych losach fontanny, niżeli dowiedzieli się o tym radni.

- Dziwię się, że pan nie umieścił tej kwoty w podstawowym budżecie na 2021 rok, wtedy nie byłoby wielu dyskusji kto jest za, kto przeciw remontowi tej fontanny. Przetarg w cudzysłowiu kolokwialnie wygrała firma z Leszna. Czy to jest zbieg okoliczności, bo o ile sobie dobrze przypominam, 12 lat temu, 11 również firma z Leszna budowała tę fontannę. Nie wiem, może to jakaś córka, matka - mówił Przemysław Majcherkiewicz.

Radna Wioleta Michalak zauważała, że ponownie wszystkie zmiany "wrzucane" są do jednej uchwały. Zdaniem radnej obecny czas nie jest odpowiedni na realizację tego zadania. Ponadto mieszkańcy mają inne oczekiwania, takie jak m.in. budowy dróg i chodników. Wioleta Michalak apelowała również o wykreślenie z kalkulacji kwoty przeznaczonej na nagłośnienie przy fontannie.

- Panie burmistrzu, mieszkańcy oczekują dróg, które nie są w najlepszym stanie w naszej gminie, oczekują budowy kolejnych chodników, oczywiście parkingów, punktów świetlnych, dalszej kanalizacji, nitek gazowych (...) Ja bardzo apeluję dzisiaj o to, żeby ściągnąć kwotę na nagłośnienie tej fontanny. To nie jest absolutnie dobry pomysł w tym momencie. Nie generujmy dodatkowych kosztów (...) Nie możemy doprowadzić do tego, żeby fontanna zarosła, czy tez zaczęła niszczeć (...) Ale moje pytanie jest: Czy to jest teraz ten czas? (...) Wokół fontanny teren naprawdę wygląda bardzo źle, jest zaniedbany. Chyba na uporządkowanie terenu wokół fontanny nie trzeba jakiś wielkich pieniędzy - mówiła Wioleta Michalak.

Radna Katarzyna Barczak po raz kolejny zauważała, że tak ważne decyzje są głosowane tzw. blokiem - w jednej uchwale.

- (...) Teraz mamy tyle bardzo ważnych inwestycji pozmienianych w tych zmianach budżetowych i wpisane. Uważam, że to jest nierozsądne. Dlaczego ja nie mogę wybrać pomiędzy jedną inwestycją a drugą? Tylko jeśli jestem przeciwko jednej, to muszę być przeciwko wszystkich zmianom budżetowym - mówiła Katarzyna Barczak.

Warto podkreślić, że burmistrz Leszek Duszyński wprowadził autopoprawkę w sprawie remontu nawierzchni ulicy Mickiewicza (180 000 zł) i modernizacji ulicy Hallera (400 000 zł). Do tej propozycji włodarza gminy odniósł się przewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie.

- (...) Czy nie lepiej się dzisiaj zastanowić nad tym, żeby ogłosić projekt, zrobić nową fontannę, tańszą, bardzo prostą w użytkowaniu w to miejsce? Bo też nie jestem za tym, żeby to miejsce zarosło zielskiem (...) To, co się stało w ostatnich dniach to jest zwykły szantaż radnych. Wprowadzanie dzisiaj ulicy Hallera, czy coś to jest dla mnie, no nie mogę tego zrozumieć, brakuje mi określenia jak się do tego odnieść. Przez trzy kadencje cały czas nawracałem o ulicy w mieście, zwłaszcza ulicy Hallera. Nic pan w tym kierunku nie robił. Dzisiaj, żeby zaszantażować radnych i zmusić do tego, żeby zagłosowali za fontanną, to pan od razu staje się dobrym wujkiem i chce robić ulicę Hallera - mówił przewodniczący rady, Paweł Molenda.

Jako kolejny głos zabrał Grzegorz Stochliński. Radny podkreślał, że on w przeciwieństwie do pozostałych radnych spotyka mieszkańców, którzy są stanowczo za remontem fontanny w parku miejskim.

- Ja też dostaję bardzo wiele telefonów, ludzie mnie zaczepiają jak idę do pracy, z pracy. I ludzie mówią: "No nareszcie, w końcu ta fontanna będzie zrobiona, unowocześniona i będzie nam służyć" (...) Dzisiaj chlubą i wizytówką Mogilna jest fontanna - mówił Grzegorz Stochliński.

Włodarz miasta w obszernej wypowiedzi odniósł się do sytuacji związanej z remontem fontanny. Burmistrz zauważał też, że radni nigdy nie zauważali, że ewentualna budowa skateparku za 600 tysięcy złotych byłaby bardzo kosztowną inwestycją. Dodatkowo Leszek Duszyński mówił, że "poprzez internet namieszano mieszkańcom w głowach" i spotkał się przy tym z falą hejtu. - Ja jestem zaskoczony. W najczarniejszych myślach i snach nie przypuszczałem, że zwykły remont po 11 latach tej małej architektury wzbudzi takie kontrowersje. To nie ja wymyśliłem kwotę 400 tysięcy złotych (...) Bazowaliśmy na osobach, które się na tym znają (...) Taka fontanna ma wiele walorów, wiele zalet - dodaje ulgę w upalne dni, posiada funkcję relaksu, wypoczynku, jest to też miejsce spotkań, rozmów, dyskusji. Nie będę przytaczał już takich obrazów z rzeczywistości, kiedy już punktem stałym po sesji zdjęciowej młodych par, które brały ślub są zdjęcia przy fontannie (...) Już nie będę mówił o walorach zdrowotnych, inhalacji wilgotnym powietrzem, że wzbogacamy atmosferę w parę wodną i w upalne dni są też poidłem dla ptaków. No i taki dźwięk szumiącej wody podnosi jakość wypoczynku (...) Firma, która tutaj z nami współpracowała i dostarczała nam dysze poinformowała, że już takich dysz nie sprowadzi, ponieważ nie ma ich na rynku. Powstał dylemat, czy ma być to nieczynna cały rok fontanna, czy też pokusić się jednak o remont tej fontanny (...) Jako dobry gospodarz muszę dbać o mienie naszej gminy. Jeżeli coś uległo degradacji, to należy to naprawić (...) Ja chcę, żeby Mogilno było miastem pięknym, estetycznym, jako stolica powiatu i nowoczesnym, żeby ludzie mogli tu mieszkać, pracować i odpoczywać w naszej gminie - poinformował burmistrz Leszek Duszyński.

W trakcie obrad sesji burmistrz poinformował, że zrezygnuje z nagłośnienia przy fontannie. Ostatecznie decyzją 11 radnych uchwała nie została podjęta. W tych zmianach budżetowych były także zawarte kwestie m.in. dołożenia pieniędzy do trwającej inwestycji na miejskim targowisku i rewitalizacji rynku w Gębicach. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [32]» dodaj komentarz   

 » DO Rada - Inicjatywa uchwałodawcza - to Radni (A B C | 12-04-2021, 21:52:51)

Burmistrzowi nie wolno urabiać Radnych tak jak on chcę . Dobrze to rozumiesz. Burmistrz musi się ustosunkować do wniosków i uwag Radnych .Radni powinni to rozumieć i być aktywni .A tacy jak Grześiu powinni być potępiani na każdym rogu -bez diety !

 » do internauty (Mecenas | 12-04-2021, 11:46:14)

Tak to się wszystko łatwo wydaje i że jest takie proste! A tak nie jest. Też chciałbym, aby radni mieli coś do powiedzenia, zwłaszcza tzw. opozycja, ale realia są inne. Poza tym, jeśli nawet rada nie udzieli absolutorium burmistrzowi z wykonania budżetu za miniony rok, to i tak burmistrz jest nadal burmistrzem!!! Tylko kategoryczna, negatywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wykonaniu budżetu może trochę namieszać, ale burmistrza może odwołać tylko ten, co go powołał, a więc wyborca ( i ew. wyrok skazujący, uprawomocniony).

 » Inicjatywa uchwalodawcza (Rada | 11-04-2021, 23:28:37)

Kiepskim mecenasem jesteś skoro twierdzisz, że Rada nie może mieć inicjatywy uchwałodawczej. Burmistrz owszem posiada również inicjatywę uchwałodawczą ale to Rada uchwala prawo i zasady.Burmistrz jest wykonawcą uchwał Rady. Jeśli radni, którzy są już kilka kadencji nie wiedzą jakie mają lub mogą mieć kompetencje to trzeba zadać zasadnicze pytanie. Po co oni tam w ogóle są skoro nic nie mogą? Rada jest organem uchwałodawczym i żadne pisanie bajeczek o tym, że burmistrz musi się na coś zgodzić tego nie zmieni. Burmistrz ma wykonać budżet jaki mu Rada uchwali.nie wykona to Rada nie udziela mu absolutorium. To jest bardzo proste tylko towarzystwo wzajemnej adoracji robi ludziom wodę z mózgu.

 » do internauty „Rada” (Mecenas | 08-04-2021, 10:08:34)

Otóż to nie jest takie proste, jak piszesz. Burmistrz odpowiada za budżet. To jemu rada miejska udziela absolutorium z wykonania budżetu za miniony rok. Rada może proponować wprowadzenie czegoś do budżetu, jakiejś inwestycji itp. ale burmistrz musi wyrazić na to zgodę i tylko on może dokonać zmian w budżecie. Pewnie, że można odrzucić w głosowaniu zapisy budżetowe zaproponowane przez burmistrza, ale wtedy cierpią inne inwestycje ( tak jak to było w przypadku ostatniej sesji i remontu fontanny ).

 » Inicjatywa uchwalodawcza (Rada | 07-04-2021, 16:18:56)

Od kiedy radni w Mogilnie nie mogą zgłosić stosownych poprawek w trakcie sesji aby potrzebne rzeczy zostawić a jakieś wymysły po prostu wyrzucić? Ile lat jesteście radnymi? Zamiast krytykować zaproponujcie coś konstruktywnego. I druga kwestia. Czy nie możecie sami jako Rada przygotować własnego projektu uchwały budżetowej? W czym jest problem?

 » Activ (Bol | 06-04-2021, 14:16:21)

Z całym szacunkiem. Może Pan burmistrz zrobi ścieżki rowerowe ale z prawdziwego zdarzenia, no i np pozadny plac zabaw unowocześniony a nie oklepany standard. Prosze zapoznać się z ofertą placów zabaw. Jest naprawdę imponująca. Dzieci tyle miesięcy siedzą przed monitorami może coś w kierunku uch aktywności i zdrowia. Pozdrawiam

 » mówią, że kto się tłumaczy, ten się oskarża??? (Wielkopolanin | 06-04-2021, 12:42:07)

Mimo wszystko, cały czas odnoszę wrażenie, że Rada Miejska w Mogilnie nie jest w ogóle potrzebna burmistrzowi Mogilna, że mu przeszkadza w realizacji jego, jedynie słusznych planów. Że radni nie mogą współdecydować. Że radni są potrzebni tylko do przegłosowania tego co burmistrz im proponuje na 3-4 dni przed sesją ( a czasami chodzi o bardzo duże pieniądze). Szanowni internaucie! NIKT Z RADNYCH NIE BYŁ PRZECIWKO REMONTOM NP. ULICY HALLERA, ULICY MICKIEWICZA, DOŁOŻENIU DRUGI RAZ PIENIĘDZY DO BUDOWY TARGOWISKA, CZY REWITALIZACJI RYNKU W GĘBICACH!!! Wystarczyłoby, aby burmistrz w trakcie obrad sesji rady WYCOFAŁ Z UCHWAŁY DOTYCZĄCEJ ZMIAN BUDŻETOWYCH REMONT FONTANNY. Do tematu fontanny można było wrócić na kolejnej sesji. Poza tym, skoro burmistrz wiedział o fatalnym stanie tego wodotrysku już w październiku-listopadzie, to dlaczego nie zaplanował tego remontu w ogólnym budżecie Gminy Mogilno na rok 2021, który to radni uchwalili w grudniu 2020 r? Dlaczego burmistrz działał znowu z zaskoczenia i stawiał radnych pod ścianą?

 » Inhalowanie chlorowaną.... Idiotyzm... (Duch | 06-04-2021, 06:27:45)

Panie burmistrz. Czas już odejść ze stanowiska. Z honorem. Inhalować się wodą chlorowaną? Pierwsze słyszę. Tężnie solankowe. Rozumiem. Chlorem można się jedynie zatruć, bo to pierwiastek bardzo reaktywny chemicznie. Niech pan inhaluje się w domu, wodą niekoniecznie z chlorem. Może renta? Posiedzieć w domu i podumać? Władza pana zmieniła. Gdy był pan radnym, był pan totalnie innym człowiekiem. Czas odejść, żeby władza już do głowy nie uderzała.

 » Zgadza się (WALDEK | 03-04-2021, 15:36:56)

Zgadzam się, że pewnie urabianie radnych zaczęło się zaraz po sesji. Liczę, że nikt się nie sprzeda. Czas pokażę jak będzie.

 » Fontanna i inne (Oburzony | 03-04-2021, 13:57:44)

Nasz burmistrz wydaje się być oderwany od rzeczywistości. Proponuje abstrakcyjne rzeczy od obwodnicy na bagnach do topienia pieniędzy w fontannie. Wymieniona przez burmistrza kwota pozwoliła by doposażyć szpital, czy przeprowadzić generalny remont ulicy Hallera.

 » marnotrawienie pieniędzy (sum | 03-04-2021, 10:42:27)

zawsze wiedziałem że ta "elyta" ćpa, a teraz widać jak na dłoni czytając o ich wizjach, i ten krąg du**włazów, z pożal się Boże redaktorkiem na czele, oby tylko nie okazało się ze będzie nadzwyczajna sesja i bezradni grzecznie podniosą rączki, na razie jest ok, resztę czas pokaże

 » Wstyd (Pm | 03-04-2021, 07:30:28)

Jakie miasto taki gospodarz

 » Pan Przemysław Majcherkiewicz (Realista | 03-04-2021, 00:33:36)

Ja bym tylko chciał wiedzieć czy wypowiedzi radnych są cytowane dosłownie, czy te błędy popełnia autor artykułu?

 » Lechu (Mueszkaniec | 02-04-2021, 02:01:12)

Nasz burmistrz powinien zostać usunięty z stanowiska.

 » Fuj! (Psubrat | 01-04-2021, 21:57:46)

Grzegorz wchodzi Leszkowi do groty bez wazeliny. Taa jasne, ludzie dzwonią i go o fontannę zagadują. Bajkopisarz.

 » Brawo (Ryszard | 01-04-2021, 20:50:38)

Dobra decyzja radni. Lesiu chciał Was znów ograć, jednak to wy ograliście go.,,Nosił wilk razy kilka,ponieśli i wilka ".Brawo

 » Żenada (Miro | 01-04-2021, 20:46:47)

Panie burmistrzu, lista pana inwestycji wręcz poraża. Moi przedmówcy jasno określają czego wymaga miasto Mogilno. Mam wrażenie ze Pana ideał miasta to ośrodki kultutalno-sportowe. Panie Leszku obwodnice ktore nic nie wnoszą do mobilnosci w miescie, jakies bieznie, ronda i budynki ktore wymagaja olbrzymiego wkladu tylko obciążają mieszkancow Mogilna. Prosze wziąć pod uwage to, że Pan moze rządzi tu ostatnia kadencje a Pana inweatycje powoduja tylko podwyzki wody ścieków oraz śmieci.

 » hahaha (Obywatel | 01-04-2021, 19:18:16)

Duszyński, jedź lepiej inhaluj się przy tężniach w Inowrocławiu lub Ciechocinku, bo to wymyślasz to w rozsądnych głowach się nie mieści. Cieszę się, że ktoś w końcu pokazał ci fakulca...

 » Stop dla tak drogiego remontu (Brawo radni | 01-04-2021, 16:54:51)

Brawo brawo i jeszcze raz brawo! Nie ulagac pod żadnym pozorem! Za 400 tys to dom można postawić!

 » Brak honoru (Kam | 01-04-2021, 16:02:19)

Stary Grzegorz, żeby utrzymać swoją ciepla Posadke op zrobi i powie wszystko czego wymaga od niego Guru słoneczne. Jacys niby ludzie którzy chcą płacić 400 tys za remont sadzawki??...Człowieku żebyś raz był za swoimi wyborcami??....a nie tylko przed wyborami łazisz po domach i obiecujesz że będziesz za ludzmi??. A jak głosowania za podwyżką śmieci, niepotrzebnymi remontami to jesteś za podwyżkami dla mieszkańców prawie zawsze. Wiadomo jak nie będziesz radnym nie będziesz im potrzebny i cię wyrzucą z roboty ?...ale jakiś swój honor powinieneś mieć na starość przynajmniej

 » Odlot radnego (Corona | 01-04-2021, 13:10:40)

Szanowny Panie radny Grzegorzu ,wiemy że od początku swojej kadencji broni pan czterech liter burmistrza jak niepodległości, ale teraz toś chłopie odpłynął. cyt. jak idę do i z pracy to ludzie często mnie zaczepiają i dzwonią w sprawie fontanny, no no - ludzie w dobie pandemii nie mają innych zmartwień i problemów tylko czekają za rogiem ulicy na Pana Grzesia aby porozmawiać o fontannie fenomen

 » Wywalić burmistrza (Abdykacja | 01-04-2021, 12:54:08)

Teraz radni macie okazję się go pozbyć. Zanim doprowadzi do tragedii. Zaczynają się konsekwencje jego pomysłów. Remont fontanny, zaraz remonty hali, obwodnicy, bieżni. Zakorkowane 3 ulice na krzyż, sprzedaż działki po cenie rolniczej darchemowi itd. zapomnijcie o kanalizacji, wymianie rur z azbestowych bo z takich pijemy wodę, zapomnijcie o wiejskich drogach, mamy sypiący się wiadukt, mostek no i GS magazyn gdzie za 5 lat będzie potrzebny remont. Skąd się biorą tęsknoty kąpieli w fontannie z pogonistami redaktora to nawet nie wnikam. Przeinwestowanie w niepotrzebne pomniki swojego bytu. Do tego radni ochoczo przyklasneli wielo miln pożyczki. Klęska za którą niedługo będziemy płacić, już szykuje następne podwyżki za śmieci. Uciekajcie młodzi zawczasu.

 » Brawo (Mieszkanka | 01-04-2021, 11:54:23)

Fontanna.. Co z tej fontanny niby jest? Proszę przejechać się gminnymi drogami, gdzie dziura i łata gonią siebie wzajemnie. Podatki większe wszytko w górę ale na koszty naprawy zawieszenia nie ma nikogo nie wiem że w takim czasie, gdzie ludzie zostają bez pracy na takie bezmyślne coś wydaje się pieniądze.

 » (zuzia | 01-04-2021, 11:49:48)

"Pomoc administracjna" MGOPS jak zwykle jest za.Nie ma wyjścia bo jak podskoczy "szybkobiegaczowi"to poleci ze stołka.A co do fontanny to ten bełkot Duszyńskiego o jakichś "walorach"prozdrowotnych tego"cudu architektury"świadczy o jego niezrównoważeniu psychicznym. Zalecał bm wizytę u odpowiedniego specjalisty

 » Panie Stochliński (Jola | 01-04-2021, 11:22:04)

To ja Pana zaczepiam i mówię NIE dla fontanny. Najpierw chodniki, kanalizacja na wsiach i drogi bo ciężko nam żyć. Pan Burmistrz mówi o wodzie i odpoczynku to po prostu kpina z mieszkańców.

 » Co można zrobić za 400 tys. zł (Test | 01-04-2021, 10:28:13)

Dostajecie 400 tys.zł. Co z tym robicie? a) kupujecie działkę i budujecie dom jednorodzinny bez złotówki kredytu, b) remontujecie za całą kwotę fontannę, która jest instalacją składająca się z połączonych rur, w których płynie woda ale nadal mieszkacie w wynajmowanym lokalu, c) nie wiem.

 » Dobrze prawisz panie Duszyński (Bolo | 01-04-2021, 08:58:01)

"Jeżeli coś uległo degradacji,to należy to naprawić" Zapraszam na ulicę Mickiewicza, Piłsudskiego, Hallera. Tam degradacja nastąpiła dużo wcześniej niż przy fontannie.

 » Jedna z mądrzejszych decyzji bezradnych (Koń Roman | 01-04-2021, 08:38:00)

Tak, jedyne o czym marzę to dojechać dziurawymi drogami z rodziną do wodotrysku i rozkoszować się €h*j wie czym.

 » A co tam rzecznik? (Pierdus | 01-04-2021, 08:17:23)

W Pewnym czasopiśmie ruszyła akcja dyskredytacja radnych, którzy ośmieli się zagłosować inaczej niż chce urząd. No cóż. Demokracja Panie. Nie potrafi rozróżnić konieczności utrzymania sprawności fontanny od racjonalnego poziomu kosztów. Nie dajcie się zrobić na szaro poprzez przesunięcie środków przez zarządzenie. Nie kto inny ale to radni uchwalają budżet.

 » Fontanna (Filip cn | 01-04-2021, 05:54:59)

Podoba mi się decyzja radnych. Brawo Panie prezesie za pańską wypowiedź.

 » grześ (złotousty | 01-04-2021, 01:27:09)

Nie wiem co radny g.s przyjarał ale nieźle odpłynął.

 » Ja słyszałem .... (Mieszkaniec | 01-04-2021, 00:13:04)

Podobnież teraz w modzie są takie małe tężnie solankowe ,które stawia się w parkach!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uroczysty Dzień Strażaka (0)
 » STRZELNO: Stworzą dokumentację obwodnicy (4)
 » Stoisko z okazji 623. rocznicy (2)
 » Oszustwo na pracownika banku (8)
 » Pościg i policyjne zatrzymanie (1)
 » Zatrzymali dilera na parkingu (7)
 » Kino w plenerze (2)
 » Wieża doczeka się remontu? (24)
 » Poduszka VISCO (0)
 » Sprawca kradzieży poszukiwany (14)
 » Kto zgubił telefon? (6)
 » Zajechał drogę pijanemu kierowcy (9)
 » Nowa wystawa od piątku (2)
 » 230. rocznica Konstytucji 3 Maja (8)
 » Dzień Ziemi w MOW Bielice (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ