Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Zastawiają ścieżki rowerowe

2021-12-21 00:19
 

Pozostawienie samochodu na ścieżce rowerowej jest wykroczeniem i stanowi duże utrudnienie oraz zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcy w Mogilnie coraz częściej łamią prawo, parkując swoje samochody na ścieżkach dla rowerów.

Na ulicy Hallera w Mogilnie kierowcy bardzo często parkują samochody w niedozwolonych miejscach. Zabronione jest pozostawianie pojazdów na ścieżkach rowerowych.

- Pozostawienie samochodu na ścieżce rowerowej jest wykroczeniem i stanowi duże utrudnienie i zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcy w Mogilnie coraz częściej łamią prawo, parkując swoje samochody na ścieżkach rowerowych. Robią to, choć wyraźnie zakazują tego przepisy. Rowerzyści zmuszeni są tym samym ustępować pozostawionemu na ścieżce pojazdowi i zjeżdżać na ruchliwą ulicę bądź na sąsiedni chodnik. Takich sytuacji nie brakuje na ul. Hallera. Na parkujących w niewłaściwym miejscu kierowców narzekają mieszkańcy korzystający ze ścieżki rowerowej. Są tu odcinki, które są wyraźnie oznakowane i mogą po nich poruszać się jedynie rowerzyści. Nie respektują tego jednak niektórzy kierowcy, tłumacząc, że "wyskoczyli" na chwilkę do pobliskiego sklepu - informuje Straż Miejska w Mogilnie. Zgodnie z art. 49 ust. 1 pkt 11 ustawy o ruchu drogowym zabrania się zatrzymania pojazdu na drodze (ścieżce) rowerowej, pasie ruchu dla rowerów lub w śluzie rowerowej. Za powyższe wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny, natomiast w postępowaniu przed sądem grzywna sięgnąć może nawet 5 tys. zł. Zakaz dotyczy również zatrzymywania się na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu także za nimi. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości od 100 do 300 złotych i 1 punkt karny.

Strażnicy miejscy apelują o przestrzeganie przepisów prawa oraz o pozostawianie pojazdów w miejscach do tego przeznaczonych w celu uniknięcia nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem rowerzysty. (I | fot. Straż Miejska w Mogilnie)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » Lepić mandaty (Fabian | 27-12-2021, 22:41:33)

Po to jest ścieżka rowerowa żeby rowerzysci nią jeździli a nie samochody stały zaparkowane . Musi dojść do nieszczęścia żeby kierowcy się nauczyli ? Karać mandatami jak już wcześniej zostało napisane . Nie potrafią stosować się do znaków dawać mandaty 10-15 osób dostanie to resztą się nauczy i od razu planować parkingi żeby nie było tłumaczenia nią mam gdzie zaparkować

 » A (A | 27-12-2021, 21:15:50)

A dlaczego rowerzystów Nikt nie kara jak tłumiki niepotrafia korzystać z ścieżki

 » Lepić mandaty (Fabian | 27-12-2021, 05:47:03)

Po to jest ścieżka rowerowa żeby rowerzysci nią jeździli a nie samochody stały zaparkowane . Musi dojść do nieszczęścia żeby kierowcy się nauczyli ? Karać mandatami jak już wcześniej zostało napisane . Nie potrafią stosować się do znaków dawać mandaty 10-15 osób dostanie to resztą się nauczy i od razu planować parkingi żeby nie było tłumaczenia nią mam gdzie zaparkować

 » tłok w mieście ... (JPII | 22-12-2021, 18:35:40)

Kupią jeszcze po jednym aucie i nikt z podwórka nie wyjedzie!

 » KIEROWCO (DROGI | 22-12-2021, 17:18:48)

poruszył temat bo ktoś na tym portalu temat poruszył. Inaczej by nawet nie zauważył. Lans

 » Dworcowa przy rondzie (Kierowca | 22-12-2021, 09:22:07)

Wiecznie zaparkowane auta przy kamienicy karać wszystkich sprawiedliwie ,wczoraj ukarano Panią a dzisiaj na nowo parkują inni kierowcy ściągnąć z kamer Panie Kuss wczoraj robił Pan zdjęcia auta tej Pani a gdzie Pan jest od wczoraj popołudnia i dzisiaj wszystkich jednakowo karać a nie wybiórczo ściągnąć z kamer bo przecież tam jest przy samym rondzie wszystko widać jak na dłoni

 » Powołanie. (obserwator | 21-12-2021, 17:30:57)

Niestety,"kierujący" pojazdami w tym miasteczku,nie tylko to "potrafią",również wyprzedzić na przejściu dla pieszych,wymusić pierwszeństwo,o,rondach nie wspomnę,nawet na przejeżdzie kolejowym wyprzedzać potrafią,oczekiwać na parkingu, pod sklepem(Biedronka na Śójczym...) z włączonym silnikiem itd.Ale z tego są znani w Kraju,bo rejestracja "CMG" widocznie do głupot zobowiązuje.Zapewne nie Wszyscy,al mnóstwo.Niestety.Karać,karać i jeszcze raz karać.

 » chodniki (PanKrecy | 21-12-2021, 17:00:03)

tam samo powinno się ścigać jaśniepaństwo ,które parkuje na chodniku przy "nowym" cmentarzu, bo ciężko przejść z parkingu 50m

 » Może barany (abc | 21-12-2021, 15:53:55)

Zamiast prawić morały zajmą się ortografią?

 » Życzenia (Ja | 21-12-2021, 14:07:09)

Od razu widać że sołtyska zbiera punkty pod przyszłe wybory. No z moją rodzina nie rozmawiała pani, a chętnie coś bym powiedział. Może czas wziąć się za drogi na osiedlach. Jest pani sołtysem i radną. To chyba ma pani trochę tej władzy. Co? Czekamy.

 » Temat (Prosty człowiek | 21-12-2021, 13:52:37)

Zawsze warto może i miasto może i slolectwo np metamorfozę centrum bielić żeby przeszło fajnie przyciąć krzewy stojaki dla rowerow lep drogę wokół można by i też wycemen plac koło garażu i z jednej i drugiej strony a może uda się pozyskać fundusze unijne na rok 2022k 2023 apel do włodarza miasta i wioska była by piek to duży ośrodek bo szkoła rolnicza i może targi fajnie by była reaktywacja zdaje sobie sprawę że arcy trudne zadanie sponsorów wiele trzeba ale może się uda 2023 rok latem

 » tumany (Karol | 21-12-2021, 11:08:23)

Scholować,niech tuman lekceważący prawo płaci.Mandat za mało.Winni też roweżyści,powinni natychmiast wzywać służby.

 » Jak by (Rob | 21-12-2021, 10:44:11)

Jak by bylo gdzie parkowac to hy nikt nie stawal gdzie popadnie

 » Ścieżka to Sciezka (Rr | 21-12-2021, 10:30:14)

Jest straż miejska i Policja w czym problem odcholowac na parking strzeżony na koszt właściciela porzuconego auta które blokuje drogę dla rowerów.

 » Parkowanie (Obserwator | 21-12-2021, 09:00:15)

Kierowcy w Mogilno bardzo często nie potrafią parkować niestety.

 » ... (Obywatel | 21-12-2021, 08:06:32)

Karać, karać i jeszcze raz karać, aż się nauczą!!!

 » i bardzo dobrze (gitarzysta z zespołem | 21-12-2021, 06:04:02)

bo ważniejsza jest potrzeba pdealarza raz na ruski rok korzystającego ze ścieżki na TIRy. Natężenie ruchu jak na wiosce i po co ta ścieżka?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » XIX Wielki Festyn Pomidorowy (3)
 » Powiatowe zawody w Bielicach (0)
 » Festyn z młodzieżową radą (4)
 » Jak wybrać wygodne buty? (0)
 » Pyszadło 2023 (3)
 » Pijany z sądowym zakazem (7)
 » Wywrócił się na drodze (13)
 » DĄBRÓWKA: Piknik rodzinny (3)
 » Chleb, miód i polne kwiaty (6)
 » "Wpadł" na drodze w Procyniu (6)
 » Uroczyste otwarcie hali sportowej (10)
 » Młodzieżowa inicjatywa (2)
 » Piknik w Dąbrówce (2)
 » Bajkowy Dzień Dziecka (2)
 » Kradli samochody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ