Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

STRABAG wybuduje ronda

2021-12-22 00:51
 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę przetargową na rozbudowę drogi krajowej nr 15 i 25 w Strzelnie. Wykonawcą będzie firma STRABAG, która ma zrealizować zadanie za kwotę 12 296 908,21 złotych brutto.

Zadanie polega na rozbudowie drogi krajowej nr 15 i 25 w Strzelnie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Michelsona oraz Kolejowej z Powstania Wielkopolskiego i Świętego Ducha. Podstawowym celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W pobliżu obecnych skrzyżowań znajdują się liczne sklepy, szpital i Urząd Miejski.

Oprócz rond wybudowana zostanie również infrastruktura drogowa w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Przebudowane zostanie oświetlenie drogowe, jak również infrastruktura towarzysząca dla pieszych. Zastosowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz powstanie kanał technologiczny.

- Zmiany w organizacji ruchu wpłyną bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników. Inwestycja przewiduje również wykonanie nowej nawierzchni dróg wraz z konstrukcją (podbudową), elementami odwodnienia i poprawę nośności, która zostanie podniesiona do 11,5t/oś. Czas realizacji przez wykonawcę - liczony od podpisania umowy - wynosić będzie 4 miesiące (z wyłączeniem okresu zimowego tj. od 15 grudnia do 15 marca) - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. (GDDKiA - Oddział Bydgoszcz)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [3]

 
   » KOMENTARZE [34]» dodaj komentarz   

 » do Hejka (abc | 05-01-2022, 19:05:15)

Nie musisz mnie uczyć.ja to wiem.Ucz instruktorów.

 » Do max. (antycom. | 31-12-2021, 18:25:51)

W archiwach IPN znajdują się teczki TAJNYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA i SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA oraz ORMOwców . Archiwa są dostępne dla wszystkich POLAKÓW by mieli możliwość dowiedzieć się KTO NA NICH DONOSIŁ . Zachęcam MŁODZIEŻ by sprawdziła czy mówię prawdę ! GOOGLE - IPN inwentarz archiwalny .Internetowa izyta w IPN jest lepsza niż LEKCJA historii z WIEDZY O KOMUCHACH I KOMUNIE przekazywana przez mało odważnego historyka - POlitycznie POprawnego !!

 » Ronda (Hejka | 31-12-2021, 14:37:47)

Abc , lewy , prawy kierunek sygnalizuje tylko i wyłącznie zamiar zmiany pasa ruchu ( omijanie , wyprzedzanie ) nie znaczy to że kiedy mrugniesz to masz pierwszeństwo ! Pytanie ? Na ku..ę lewy kierunek przed wjazdem na rondo w ruchu prawostronnym ! Oj będzie się działo !w Mogilnie kwietniki nie pozwalają nawet na jazdę zgodną z przepisami ru dro , no może tak jak piszesz 30 - 40 km /h ,

 » antycom (max | 31-12-2021, 08:07:04)

Powiedz mi jedno, co w związku z twoim stanem zdrowia mówi lekarz? Bierzesz zapisane leki? Po wpisach można wnioskować, albo kłamiesz go że zażywasz, albo trzeba zmienić ich rodzaj bo nie działają. Wszystko można wytłumaczyć podeszłym wiekiem i postępującą demencją starczą ale głupoty nie. Jeszcze dobra rada, przestań nazywać ludzi kapusiami i UBekami bo w internecie nie jest nikt anonimowy i ktoś dotknięty może skierować doniesienie do prokuratury.

 » do Hejka (abc | 30-12-2021, 17:47:44)

Zgodze się z Tobą.Instruktorka mi kiedyś pokazywała różne ''dziwne znaki'' że nie włączyłem lewego przy wjeżdzie na rondo.Spokojnie rondo można pokonać z predkością 40 km/h.A że kupa baranów nie włącza prawego przy zjeżdzie to tworzą sie korki.

 » Do Mieeetek . (antycom. | 30-12-2021, 17:40:22)

Nie bądż taki pewni ...." nie wiadomo komu z brzegu..." Czas wszystkim równo biegnie ! Jednak archiwa IPN ciebie z pewnością i wszystkich PODŁYCH kapusi i tajnych współpracowników SB - KOMUNY przetrwają . GOOGLE- IPN - inwentarz archiwalny -tam znajdują się zdrajcy zarazem oprawcy NARODU POLSKIEGO !

 » do antycom. (Mieeetek | 28-12-2021, 11:15:17)

Po wpisie można domniemywać, że jesteś już osobą wiekową i na całe szczęście niebawem wyruszysz do krainy wiecznych łowów, a tam będziesz mógł swoim kumplom ze styropianu opowiadać o czasach swojej świetności. Dziś jesteś już przeszłością, którą pokryje z pewnością kurz historii. Na szczęście dla młodych, którzy patrzą w przyszłość i nie mają zamiaru babrać się w waszym g..., w którym nadal tkwicie po uszy, bo tak naprawdę nic innego nie potraficie. Tak, że grzecznie mówimy wam: pa pa!!!

 » Ronda (Hejka | 27-12-2021, 19:36:37)

Parkowanie na lewym pasie ( zwężenie ) ul ducha (Krajowa )po ' modernizaci " będzie zabronione? Parkomaty będą ? Nalegam !

 » Ronda (Hejka | 27-12-2021, 18:56:44)

Abc zawsze " mądrze gada " ! problem leży gdzie indziej ! Śmiać się ,wytykać błędy innym bez wyciągania wniosków dlaczego kierowca staje przed rondem ! A udzielenie dobrych sprawdzonych rad ( życiowych ) co trzeba zrobić przed wjazdem na rondo ? 1 nie gadać w aucie , 2 oczy dookoła głowy ( widzę co dzieje się na sąsiednich pasach )3 gaz i nie blokowanie innych ! A tak naprawdę to instruktorów nauki jazdy na egzamin !

 » brawo Ogr (abc | 27-12-2021, 17:33:56)

Jeszcze raz brawo.

 » Ronda (Hejka | 27-12-2021, 17:03:17)

Sam już nie wiem co myśleć o rondach o obwodnicy o obiecankach byłych i obecnych mądrali którzy mają wpływ na to jak mam głosować i żyć ! ( Kiełbasa wyborcza jak znam życie na żołądku kilka lat może zalegać ) Niech budują ! Ważne że coś chcą robić , (nic nie robisz , nie budujesz , stoisz w miejscu , cofasz się pamiętam lata kiedy ( pinindzy nie ma i nie będzie ) gadał minister finansów ,

 » Do Mieeetek . (antycom. | 26-12-2021, 17:51:26)

Dzięki BOHATEROM stanu wojennego masz możliwość publikować swoje wypociny i własną głupotę . Pokaż co ty robiłeś w stanie wojennym "gwiazdko "portalu ". Najlepiej zerknij i sprawdź swoją teczkę tw. w IPN - inwentarz archiwalny i podaj nam jen numer . Miałeś to uczynić już dawno zwolenniku generała w ciemnych okularkach, króry ma krew na rękach POLSKICH BOCHATERÓW ! .... odwagi brak???????

 » Buahaha (Mieeetek | 25-12-2021, 02:03:36)

może jeszcze zrobią trzecie to może być np im Bohatera Stanu Wojennego śpiącego do południa, albo imienia...Ciepłych Kawalerów..

 » Ronda (Ogr | 24-12-2021, 10:19:39)

W Mogilnie ronda nie poprawiają jeszcze sytuacji ponieważ 70% kierowców nie potrafi korzystać z ronda. Rondo wymusza zmniejszenie prędkości ale NIE ZOOBOWIĄZUJE DO ZATRZYMANIA SIĘ. (70% kierowców tego nie wie i ZAWSZE zatrzymuje się - spowalniając ruch). Przez ponad 100 lat rozwoju motoryzacji na świecie nie wymyślono lepszego rozwiązania kolizji w ruchu drogowym i w naszym mieście tez będziemy z czasem korzystać z tego wynalazku.

 » ronda (szczelniok | 24-12-2021, 09:31:46)

mietek, jak zwykle nie zawiódł, pusty łeb, a jednak głupota się z niego wylewa

 » Ronda, droga do Kruszwicy i obwodnica! To wszystko za rządów PiS! (Prawy kierowca | 23-12-2021, 22:39:04)

I bardzo dobrze, że zrobią te ronda. Dla malkontentów, którzy mówią, żeby w pierwszej kolejności była obwodnica. Dla waszej informacji. W trakcie opracowania jest dokumentacja niezbędna do przeprowadzenia procesu budowy tej drogi. Strzelno będzie miało w ciągu kilku lat: - bezpieczne skrzyżowania w centrum miasta, - nową drogę do Kruszwicy, - obwodnicę całego miasta. Powiedzcie, co przez 30 lat rządów postkomuchów i komuchów to miasto otrzymało z budżetu Państwa?

 » Słaba rada i Burmistrz. - Tylko Obwodnica !! (mieszkaniec | 23-12-2021, 21:27:31)

W jakim celu te dokumentacje ,i wszelkie zmiany planowania ??Najpierw ' manifestacje przeciw rondom ', a teraz odwrotnie ???Burmistrz Strzelna to wywrotowiec !- przeciw mieszkańcom ??? Pierwsza jest potrzebna OBWODNICA !!!!!,i koniec !!!-dosyć hałasu i smrodu od samochodów !!!!!

 » Do kierowca zawodowy (Franek | 23-12-2021, 10:22:41)

A komu podlega GDDKiA? Czasami nie rządowi? To alarmuje ich na pewno zareagują jak przy respiratorach, maseczkach i innych wałach

 » he (he | 23-12-2021, 08:35:09)

jestem gotowy protestować i zablokować urząd gminy Strzelno do czasu aż burmistrz i reszta pomysłodawców z wyższego szczebla wojewódzkiego czy Bóg wie kogo zmądrzeją lub zapłacą za ronda z własnej kieszeni, jak tacy bystrzy są....ktoś jeszcze chętny...ktoś popiera ....piszcie przekazujcie dalej znajomym sąsiadom , a nóż coś wyniknie....

 » Słaba rada i Burmistrz. - Tylko Obwodnica !! (mieszkaniec | 22-12-2021, 21:36:32)

W jakim celu te dokumentacje ,i wszelkie zmiany planowania ??Najpierw ' manifestacje przeciw rondom ', a teraz odwrotnie ???Burmistrz Strzelna to wywrotowiec !- przeciw mieszkańcom ??? Pierwsza jest potrzebna OBWODNICA !!!!!,i koniec !!!-dosyć smrodu od samochodów !!!!!

 » ronda (cm a | 22-12-2021, 21:23:57)

Bierzcie przykład a Mogilna -rondo przy moście spowolniło ruch no minimalnie drugie rondo zablokowało przejazd z zachodniej części z 5 minut do pół godziny teraz przy tej pogodzie i samochody na ssaniu smog do potęgi. Karetka nie może przejechać bo jest jeden pas a na drugim pasie zrobiono parking.To są projekty ludzi z klucza partyjnego i kasa na przerobienie nowo wybudowanego ronda i powrotu do starego a podatnicy zapłacą no co tam podwyżki do władzy o 100 należą się za dobrą ciężką pracę

 » RONDA TO SKRAJNA GŁUPOTA ! (KIEROWCA ZAWODOWY | 22-12-2021, 21:17:17)

RONDA TO SKRAJNA GŁUPOTA ! Obwodnica automatycznie wyprowadzi tiry za miasto co spowoduje bezpieczeństwo dla MIESZKAŃCÓW I CAŁEJ STRUKTURY STAROMIEJSKIEJ I HISTORYCZNEJ ZABUDOWY !To saboteż gospodarczy w świetle rządowych planów budowy obwodnicy STRZELNA ! WSTRZYMAĆ TO SZALEŃSTWO i nieodwracalne ZNISZCZENIE HISTORYCZNEGO SKRZYŻOWENIA DRÓG ,na który mają powstać ronda ! Apel do działaczy PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI ! ZAALARMUJCIE PILNIE POSŁÓW Z NASZEGO REGIONU I ZA ICH POŚREDNICTWEM PREMIERA ! ZABLOKUJCIE TEN ABSURDALNY PROJEKT PO ! BUDOWA ROND JEST ZBĘDNA ! OBWODNICA TO JEDYNE SENSOWNE ROZWIĄZANIE !

 » Obwodnica (J23 | 22-12-2021, 19:22:44)

Kilka dni temu na stronie gddkia znalazłem mapkę z drogami w budowie. Były tam drogi fizycznie w budowie, w fazie przetargu na budowę, w planach na najbliższe lata oraz te planowane w dalszej przyszłości. Patrzyłem długo i strzelna tam nie było więc te ronda to ostateczne rozwiązanie. Przykro mi ale mieliście obwodnicę.

 » Tuchola , Rypin , Brodnic.Panie Darku ,, za cienki jesteś (Brodnica. | 22-12-2021, 18:53:54)

Wszystko jasne . Przyjemności na obwodnicy Tuchola - Brodnica, ale tam są inni politycy, gospodarze. Wybraliśmy tak jak wybraliśmy i nie ma co marudzić tylko żyć w korkach w wekeend i jakoś to będzie .

 » .. (Mieeetek | 22-12-2021, 17:20:46)

Proponuję jedno rondo nazwać imieniem Wybitnego Lecha, a drugie Pięknej Marii..

 » Rondo (Mieszkaniec | 22-12-2021, 16:00:11)

W końcu w strzelnie się coś dzieje i nie myśli się tylko o sobie tylko robi się dużo dla dzieci rodziców i bezpieczeństwa mieszkańców

 » Ronda (Wz. | 22-12-2021, 15:13:08)

I bardzo dobrze, że nas tiry na jakiś czas ominą.

 » Polska (Stan | 22-12-2021, 13:17:18)

Czy w tym kraju są jeszcze myślący ludzie? Wydawać super kasę,która niczego nie zmieni a jeszcze pogorszy. Trzeba zorganizować protesty przeciw głupocie tej władzy i wyrzucaniu pieniędzy w błoto.

 » ronda (jan | 22-12-2021, 11:35:05)

niech ktoś wytłumaczy mi jaki cel ma budowa rond skoro planowana jest obwodnica po wybudowaniu której ruch samochodowy spadnie w strzelnie do zera miasteczko zamrze amen

 » Marzyciele (Obserwator | 22-12-2021, 09:35:24)

Czyli była sobie obwodnica.....

 » Ronda (Ronda | 22-12-2021, 08:32:56)

Czy ktoś zrobił jakąś analizę ruchu. Będzie tak jak w Mogilnie albo gorzej .

 » ronda (dd | 22-12-2021, 07:05:13)

Czy nie lepiej w pierwszej kolejności pieniążki przeznaczyć na obwodnice a później ronda Przejazd przez miasto już jest masakra a jak jeszcze rondo teraz przebudować nie wyobrażam sobie co będzie .Ale jak w Polsce jest wszystko odwrotnie Obwodnica rozwiązała by wszystkie problemy. Szkoda że ludzie tym zarządzający mają inne zdanie i nie czują problemu .Obwodnica Inowrocławia połączona z obwodnicą Strzelna w dwóch kierunkach Poznań i Konin Super sprawa

 » witajcie smród i hałas (prorok | 22-12-2021, 06:12:03)

jak powstaną ronda będą jeszcze większe korki, podobnie jak w mogilnie. Spowolnią one ruch do zera. Gdzie ciężarówki z mozołem będą startować i hamować, starować i hamować, startować i hamować, starować i hamować; osobówki też. Wśród trzęsących się budynków uniesie się smog i zadusi te zakute łby ale będzie już za późno. No i w tym wypadku obwodnicy już nie będzie.

 » Ach te ronda (bolek | 22-12-2021, 06:00:08)

Tak więc mamy to. Armagedon na pół roku. Utoniemy w błocie korkach i smrodzie z marnym efektem końcowym. Betonwe coś zamiast zieleni co absolutnie nie poprawi przepustowości. Ale burmistrz się cieszy bo jak to ujął "jak się nie cieszyć gdy ktoś chce ci wyremontować twój dom za darmo". Plus jeden będzie taki, że tranzyt na czas budowy będzie nas omijał szerokim łukiem. Kierewcy Tir-ów mają to do siebie i szybko dociera do nich, że tu się stoi godzinami w korku. A tak będzie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » XIX Wielki Festyn Pomidorowy (3)
 » Powiatowe zawody w Bielicach (0)
 » Festyn z młodzieżową radą (4)
 » Jak wybrać wygodne buty? (0)
 » Pyszadło 2023 (3)
 » Pijany z sądowym zakazem (7)
 » Wywrócił się na drodze (13)
 » DĄBRÓWKA: Piknik rodzinny (3)
 » Chleb, miód i polne kwiaty (6)
 » "Wpadł" na drodze w Procyniu (6)
 » Uroczyste otwarcie hali sportowej (10)
 » Młodzieżowa inicjatywa (2)
 » Piknik w Dąbrówce (2)
 » Bajkowy Dzień Dziecka (2)
 » Kradli samochody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ