Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Czy czeka nas kosztowny sezon grzewczy?

2022-06-21 21:58
 

O blisko 630% wzrosła cena za miał węgla kamiennego energetycznego, jaki MPGK wykorzystuje w ciepłowni przy ulicy Polnej w Mogilnie. To wynik unieważnionego przetargu na dostawę tego opału.

Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ogłosiło przetarg na dostawę 2500 ton miału węgla kamiennego energetycznego na potrzeby ciepłowni w Mogilnie. Wystartowała w nim jedynie spółka Węglopasz z Poznania, która zaoferował miał w cenie 1900 złotych netto za tonę, czyli 4 750 000 złotych netto za całość, przy czym gminna spółka miała przeznaczone na ten cel 2 250 000 złotych netto. Tym samym o 2 500 000 złotych netto więcej trzeba byłoby zapłacić za węgiel potrzebny na sezon grzewczy. Ostatecznie okazało się, że przetarg należało unieważnić, ponieważ oferent nie wpłacił wymaganego wadium w kwocie 10 000 złotych.

Władze spółki zdecydowały się ogłosić ponownie przetarg, jednak tym razem na zaledwie 500 ton miału węgla kamiennego energetycznego. Oferty firmy mogą składać do środy 22 czerwca.

Warto podkreślić, że w zeszłym roku w przetargu ceny miału oscylowały w kwocie 260 złotych netto za tonę, czyli o około 630% mniej niż w tym roku. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [93]» dodaj komentarz   

 » Wungiel (Rob | 16-07-2022, 16:50:26)

Kiedy do Was dotrze ze zasoby wegla kamiennego w Polsce jak i na swiecie sie koncza?To jest nieodnawialne zrodlo energii!Smieszy mnie jak gornicy wielce protestuja bo zamyka sie kopalnie.A co maja niby wydobywac jak zyla weglowa sie skonczyla?Piasek?Smieszni jestescie..

 » Szpital zamknięty (Zofia | 12-07-2022, 17:57:56)

Bawimy się cieszymy się a zaraza atakuje.Juź szpital zamknięty COWID

 » do Hejka (Prawdziwy Polak | 12-07-2022, 07:42:46)

Twoich podatków??? Dobre sobie!!! Śmierdzisz na odległość zasiłkami i życiem na koszt innych. Weź się do roboty i zacznij w końcu te podatki, o których łaskawie piszesz, odprowadzać a nie żyć na koszt innych. Widać masz za dobrze w tym kraju. Ja pracuję i daję pracę innym, więc ode mnie się od-koleguj. Tacy właśnie jak ty, najgłośniej krzyczą a nie mają żadnego pomysłu nie tylko na siebie, ale na otaczającą rzeczywistość, byle tylko wyciągać łapy po nie swoje. No i najważniejsze, drzeć mordę, że wszystkich trzeba odsunąć od koryta, czy aby nie po to żeby znalazło się miejsce dla takich jak ty???? Nie musisz już odpowiadać, bo twojego bełkotu nie da się czytać i szczerze mówiąc to co o mojej wypowiedzi sądzisz, mam w głębokim poważaniu.

 » Miód malina (Hejka | 11-07-2022, 19:25:18)

Do Prawdziwy Polak , urzedas na państwowej ( sorki samorządowcy uważają że żyją w Polsce ale są nie tykalni ) , wypłacie z moich podatków ? Kogo interesuje tryb wyborczy ? A tak poważnie to Zmień nick ! Śmierdzi prostactwem i lizusostwem !

 » do (wodnik szuwarek | 10-07-2022, 20:50:10)

Dla świstaka (i Świstaka) najlepiej by było, gdyby robił to co POtrafi, czyli zawijał sreberka a nie plut bzdury. Ten chłopak w Holandii nikomu nie zagrażał, zawrócił, odjeżdżał i wtedy do niego strzelano. Pokazano to wyraźnie w każdej stacji, od TVN do Republiki. Idę o zakład, że temu co strzelał, włos z głowy nie spadnie, bo raz, że policjanci podnieśliby rwetes a dwa, że tam sądy nie są opanowane, jak u nas, przez organizacje polityczne (dla niePOznaki nazywające się oficjalnie jako stowarzyszenia). Jak ktoś ma problemy ze wzrokiem, to musi szybko iść do dobrego specjalisty. Tylko z tym w Mogilnie jest problem, niestety.

 » Do wodnika szuwarka (Swistak | 09-07-2022, 19:53:24)

Jeśli przytaczasz fakty to trzymaj się faktów. W Holandii policjant oddał strzały do ciągnika którym próbowano staranować blokadę policyjną czyli jako środek przymusu.I nie było przyzwolenia na użycie broni ostrej jak można się sugerować z Twojej wypowiedzi tylko był to incydentalny przypadek a policjant ten będzie miał postępowanie wyjaśniające.

 » głos w debacie (wodnik szuwarek | 09-07-2022, 15:31:42)

Wszystkim, którzy uważają, że w Polsce policja działa brutalnie, proponuję popatrzeć na Holandię, której premier i inni politycy zarzuca naszemu Państwu brak praworządności, wolności słowa, zgromadzeń i ogłaszają, iż "11 listopada w Warszawie manifestuje 100.000 nazistów". I w tej "europejskiej ostoi demokracji" policja strzela z ostrej broni do demonstrujących rolników. Może ten nasz cymbał z Agrounii pojedzie do Holandii wspierać tamtejszych rolników, niech spróbuje tam robić to co robi w Polsce, to zobaczy co to jest interwencja oddziałów prewencji policji i jak bolą plecy po pałowaniu. No i będzie miał okazje legalnie upalić się marychą, bo to co tu bierze, widać mu nie służy a po zachowaniu i wyglądzie widać, że chłoptaś ostro bierze. A innym dodam tylko, że o przeszłości nie należy zapominać. Wilk, lis albo hiena nigdy nie będą owczarkami broniącymi stada owieczek i na nic ich o tym zapewnienia i obiecanki.

 » węgiel (Obywatel | 08-07-2022, 10:48:38)

Z tematu węgla i ogrzewania zrobiliście polityczną gównoburzę. Typowo polskie.

 » do Hejka (Prawdziwy Polak | 08-07-2022, 10:46:11)

To doucz się jak w Polsce wygląda proces wyborczy krok po kroku, to może ciebie w końcu coś oświeci, bo na razie z WOS-u pała. Dodatkowo porównaj inne systemy w różnych krajach, będziesz miał jasność sytuacji. No chyba, że imponuje ci Białoruś czy putinland...

 » Zaciskanie. (arsen | 08-07-2022, 00:15:57)

Czy zaciskacie zęby zgodnie z prośbą Prezydenta Adriana? Ja zaciskam ze złości,że tacy ludzie pokroju Adriana doprowadzili do takiej dużej inflacji i wzrostu cen. A nie,"co jo godom" to nie oni to jest tylko i wyłącznie wina Tuska.

 » hejka (haha | 07-07-2022, 21:20:20)

Ty chyba sam sb doj...eś.Ile czasu może trwać wspominanie strajków,Magdalenki ,Smoleńska?Wyj..... wszystkich starych dziadków.Wybrać młodych BEZPARTYJNYCH.Od razu ich uświadomić że pracują za nasze pieniądze i jak coś ''przeskrobią'' to odpowiadają swoim majątkiem lub idą siedzieć.My na ''dole'' możemy się różnić ale ci na górze są po to żeby wybierać mniejsze zło.Jak dla mnie to Polską może rządzić królowa tylko żeby dobrze rządziła.

 » .. (Mieeetek | 07-07-2022, 19:57:12)

Człowiek bez kręgosłupa może zrobić oszałamiają karierę w Hollywood..jako kaskader.

 » Ha ha ha (Hejka | 07-07-2022, 17:34:40)

Mieetek w punkt ! Polityczna Emerytura ? Gość pracuje na Nobla !

 » ... (Mieeetek | 07-07-2022, 16:30:09)

Przecież nasz Andrzej mówił że tu jest Polin, a nie Polska. Więc się nie martwcie, zimy będą ciepłe, grejfruty jak w ogrodach Jafy będą rosły... Ciepła woda z kranu, i portret Jarosława z dziećmi, i żoną na każdej ścianie

 » Miód malina (Hejka | 07-07-2022, 11:59:58)

Do Prawdziwy Polak . Problem z czytaniem , ze zrozumieniem ? Myślę że dość jasno wyraziłem się ! Gadasz o partiach które niby mają rządzić w Polsce a ja piszę o tym kto tak naprawdę chce od 2015 Polskę trzymać pod butem ! Kumasz czy będziesz obrażać ?

 » do Hejka (Prawdziwy Polak | 07-07-2022, 10:19:34)

Jak nie rozumiesz o czym się tutaj mówi to nie zabieraj głosu, bo widać słabo kontaktujesz, a najpewniej masz bardzo zawężony obraz sytuacji w kraju. Za dużo fb i Netflixa, a za mało realnego spojrzenia na rzeczywistość. Naprawdę tiktokerzy i instagramerzy to nie to nie wyznacznik światopoglądu. Weź czasem książkę, poczytaj, poszerz horyzonty myślowe, zapewniam że to nie boli. A do abc, przecież z list każdego ugrupowania stratują ludzie młodzi, wystarczy na nich zagłosować i po problemie, będziesz miał swoich młodych przedstawicieli w organach ustawodawczych. No chyba, że trzydziestolatek dla ciebie to już stary dziad...

 » Towarzysze (prawy i sprawiedliwy | 07-07-2022, 10:09:47)

Temat dotyczy sezonu grzewczego a towarzysze i "obyatele"o polityce się źra. Jakie to "obyatelskie".Cytując Panią Natalię grająca matkę Kazimierza Pawlaka w filmie Sami Swoi to te komentarze wyglądają tak "sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".Nie interesuje Was drodzy komentujący problem z ogrzewaniem tylko kto więcej dokopie drugiemu człowiekowi.Przychodzi od razu mi na myśl tekst "Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie".Wiecie skąd pochodzi ten cytat? Będziecie teraz mnie kopać czy może wysilicie trochę swój umysł i napiszecie kto to powiedział?

 » do Prawdziwy (abc | 06-07-2022, 21:28:52)

Młodych.nie uwikłanych starych dziadków którzy walczą o stolki i walcza z sobą.sami z sobą.

 » Miód malina (Hejka | 06-07-2022, 17:58:17)

Do abc i prawdziwy Polak , Takie ciołki jak wy zawsze klaszczą i przymila ją się każdemu i nie jest ważne czy to zielony , czerwony czy BRUNATNY ! Proponuję w najbliższych wyborach do sejmu zagłosować za Niemiecko-Rosyjska obcja .cztery lata rządów postkomuny Polsce zaraz krzywdy żadnej nie zrobi a może uświadomic plepsowi że tak zwany zachód to Tylko PTICA nie Orzeł !

 » To chore!!! (Ola81 | 06-07-2022, 10:11:33)

To chore najniższa krajowa poszła o 200 zł w górę a kredyty, koszty życia rosną wielokrotność. Niestety nie wszyscy dostali 100% podwyżki jak nasi włodarze!

 » do abc (Prawdziwy Polak | 06-07-2022, 07:54:00)

Z mózgu, którego akurat tobie brakuje, nie musisz mnie rozliczać Zadałem proste pytanie, które postaram się jeszcze bardziej uprościć byś zrozumiał: skoro nie lewica, nie prawica i nie liberalny środek, to kogo proponujesz na pokierowanie tym krajem we właściwym kierunku?

 » do "Piter 66" (rudy | 05-07-2022, 22:56:44)

"Piter 66" to typowy troll z brejzocławia. Wiesz kiedy jest państwo opresyjne, lub jak kto woli policyjne? A no wtedy, kiedy policji jest więcej niż wojska a do takiej sytuacji doprowadzili najwierniejsi przyjaciele Wowki szczurka, którzy o nim mówili "nasz człowiek w Moskwie". Tylko kto komu i ja co lizał stopy? Bo raczej nie władymyrowicz "królowi jewropy". Za darmo nikt nie zlikwidowałby dywizje wojska na wschód od Wisły i na północy kraju i otworzył kacapom wolna drogę. A sowiecka agentka makrela już na nich czekała za Odrą. Co zaś się tyczy "głodowych" pensji nauczycieli, to sprawdź ile zarabia nauczyciel a najlepiej to widać po oświadczeniach majątkowych nauczycieli radnych. A do policji idzie się, co najmniej, po maturze. Jak im zazdrościsz, to trzeba sie było zgłosić, "psiarnia" ma dużo wakatów, tylko czy ktoś z umysłem "Piera66" przeszedłby psychotesty? A może edukację zakończył na szerzawskiej sorbonie? To by wiele tłumaczyło. A nasza policja w porównaniu do policji z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Włoch, Czech, USA i z innych krajów demokratycznych (nie wspominając o milicjonerach ze wschodu), to szkółka niedzielna, zwłaszcza w "kontaktach" z totalnymi zadymiarzami.

 » Prawdziwy Polak (abc | 05-07-2022, 22:09:00)

Wyrażnie napisałem żeby młodzi nie łaczyli się z hołotą.Jak już podałeś konfederacje to kto jest wyrażniejszy? Korwin który śpi na obradach i wyrażnie śmieje się z Unii i swoich wyborców czy posłowie pisu którzy zarabiają tysiące euro nie mogąc nic zrobić dla Polski.Wszyscy są podobni do siebie.

 » do Prawdziwy Polak (abc | 05-07-2022, 20:53:22)

Rozum,tylko rozum którego Tobie brakuje.

 » ... (Mieeetek | 05-07-2022, 15:33:53)

zbudujcie sobie spalarnie odpadów, krematorium..a reszta ciepła w rury..

 » do abc (Prawdziwy Polak | 05-07-2022, 07:41:49)

Czyli co, anarchia, samosądy, róbta co chceta?? Albo napisz od razu, żeby wybrać konfederacje...

 » Młodzi (abc | 04-07-2022, 20:59:07)

Bierzcie ten NASZ KRAJ w swoje ręce.Nie wiążcie się z żadnymi tuskami,kaczyńskimi i resztą hołoty która przez tyle lat rządzi POLSKĄ.Wasi dziadowie i pradziadowie w grobie się przewracają.Tyle krwi przelali.

 » do Energetyk (Obywatel | 04-07-2022, 07:14:48)

Tak też sądziłem, że podwyżka będzie oscylować w granicach 300%. Dla znacznej części mieszkańców będzie to prawdziwy dramat.

 » Podwyżka ciepła (Energetyk | 02-07-2022, 17:20:14)

Nie chce się wypowiadać na tematy polityczne, ale na tematy ekonomiczne sobie pozwolę. Wg mojej orientacji przy wzroście kosztów miału o 600% to minimalny wzrost ceny ciepła to 200-250% niestety. I co gorsza nie ma alternatywy w Mogilnie dla miału przy tego typu ciepłowniach lokalnych. Bo co może MPGK zrobić? Gaz MWh energii cieplnej z gazu w taryfie biznesowej jest o 30% wyższa od miału za 1900zł. za tonę. Ktoś pisał geotermia. No nie, bo za niska temperatura. Może wspomagać ale nie zastąpi bo i tak musi być źródło szczytowe. A koszt inwestycji w geotermii to kosmos min. 1,5mln euro za 1MW !!! Ta ciepłownia wygląda mi z zewnątrz na około 10 MW to proszę sobie policzyć. Biomasa skąd taką ilość o odpowiedniej wilgotności. Jeśli tak to za ile? No i pomysły się kończą (mi na pewno). Ktoś powie odłączać bloki i budować kotłownie gazowe w każdym bloku i gaz w taryfie URE. To byłoby bardzo dobre rozwiązanie, ale przepisy nie pozwalają takiego rozwiązania gdzie jest ciepło systemowe czyli sieć cieplna. Ciewkawy jestem Waszego zdania. Pozdrawiam

 » Państwo (Piter66 | 01-07-2022, 18:33:53)

Tak mamy państwo opresyjno policyjne gdzie początkujący bohater policji zarabia dwa razy tyle co nauczyciel po studiach magisterskich i przygotowaniu. Edukacja ? Komu to potrzebne ciemnym narodem łatwiej się steruje. A jak głowę zacznie podnosić to pałą bohatera w łeb . Jakie tam było w Inie zagrożenie dla funkcjonariuszy to tak jak by w wojsku wartownik strzelał do kazdego pijanego co się o płot jednostki oparł albo lał pod tym płotem. Widać że w gościu adrenalina buzowała i ulga przyszła po naciśnięci spustu na gazie. A gdzie dowódca tej formacji bo to chyba nie ten z gazem i jeszcze bardziej śmiesznym wąsikiem. Na dobre wąsy polecam po wierzchu miodem a od spodu kurzym gu...em.

 » do (kicia | 29-06-2022, 22:42:03)

Skoro "Piotr" tak uważa, to ja pozwolę sobie rozwinąć opinię "galla" i porównać sposób i zasady powoływania sędziów w Polsce, Francji, Niemczech. Są tu akurat bardzo podobne. W Unia Europejska jest jedna, równa i sprawiedliwa.

 » ... (Kojak | 28-06-2022, 11:00:09)

Brawo Gall. Jeszcze za mało dostał.

 » Do gall (Piotr | 28-06-2022, 10:21:26)

Jak my lubimy się porównywać do Francji, Niemiec ale tylko do tego co nam pasuje. Może nasze pensje też porównasz? Policja powinna być wyszkolona i odporna na obelgi a nie dawać się sprowokować facetowi z telefonem i z odkrytą twarzą. Wystarczyło go nagrać i później wyjaśnić sprawę a nie brutalnie"bohater" go potraktował gazem po oczach.

 » ? (123 | 28-06-2022, 08:25:47)

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rzad-doplaci-do-wod-termalnych-kwota-ponad-trzykrotnie-wyzsza-niz-planowano/52bq800

 » do leona amatora (Młody | 28-06-2022, 08:20:14)

W zasadzie stwierdzenie, że jesteś pisowskim de..lem kompletnie wyczerpuje temat. Macie tę manię mszczenie się za wszystko i rozliczania z przeszłości wszystkich. Tego co się stało już nie zmienisz i wbij sobie ten fakt do tej pustej i mściwej łepetyny. Współczuję twoim bliskim, o ile takich posiadasz, że w swoim otoczeniu mają taki toksyczny element. Na szczęście przyszłość należy do nas młodych i my ją będziemy kształtować po swojemu, a takie zaściankowe i ograniczone myślenie umrze śmiercią naturalną. Pomimo młodego wieku znam dobrze historię i nie mam zamiaru do niej wracać, a wyłącznie wyciągać wnioski z błędów popełnionych przez poprzednie pokolenia. Po za tym artykuł jest zupełnie o czymś innym, ale wy potraficie upolitycznić nawet temat o cenie węgla. I nie wyjeżdżaj mi tutaj z tymi swoimi chorymi argumentami, bo dla mnie jesteś człowieku wyłącznie historią.

 » do (gall | 28-06-2022, 00:31:24)

Wyobraź sobie "Piter66", że akcja toczy się we Francji albo w Niemczech i ów "obywatel" obrzuca policjanta takimi samymi bluzgami i nie chce się podporządkować się poleceniom ich policji. Zarobiłby takie pałowanie, oprócz gazu, że przez dwa tygodnie nie mógłby się ruszyć, no i sąd wsadziłby go do pierdla. Tylko u nas wolne i rodzinne (wolne, bo wolniej się już nie da pracować a rodzinne, bo w sądach sama rodzina) sądy tych co obrażają i atakują policję - Lempart, babcia Kasia i reszta tej koderskiej bandy spod znaku piorunów - uniewinniają.

 » Jest sens? (abc | 27-06-2022, 21:28:22)

Waszych kłotni?Były niby demokratyczne wybory,ludzie tak wybierali.Teraz płacz nad rozlanym mlekiem?Jest jeszcze jakiś idiota który wierzy w słowa polityków???????

 » Zoo (Piter66 | 27-06-2022, 20:30:21)

A w Inie jeden bohater spryskał obywatela gazem ćwiczył to na granicy białoruskiej. Kiedyś po przeciwnej stronie barykady wołałem do takich "za pieniądze zabij brata" czas zatoczył koło. I znowu są tacy w każdym systemie się znajdą i oczywiście zgodnie z prawem miał prawo tylko gęby bał się pokazać bo matka by płakała co bohatera w masce i okularach ojczyźnie dała do nękania narodu.

 » Tomografia mózgu (Wiesław | 27-06-2022, 18:57:20)

Kilka lat temu wpodło mi w ręce czasopismo ,,trail,,.Zachęcony pięknymi fotografiami zacząłem biegać z psem po lasach. Zdarłem buty i namierzýłem fajny asfaltowy kawałek przez las. Włączyłem stoper i robiłem wyniki. Zbyt szybko chciałem osiągać sukcesy, bo przeżyłem konflikt utraty własnej wartości na tle sportowym zakończony bólem w prawym kolanie. Minęło parę lat i ból powrócił. Siedzę sobie wczoraj na koncercie finałowym flamenco w centrum kultury. Falamenkias tańczą pięknie a ja trzymam się za kolano 3/4 koncertu. Dopiero jak wyciągnąłem nogę pod fotel z poniższego rzędu ból ustąpił. Wielu ludzi może powie: o jak przykro, że ustąpił. Ja mýsle inaczej. U nas na tomograf można dostać się tylko szewskim kantem. A teraz do wody chlup, bo jestem nad jeziorem.

 » Do wodnik szuwarek (Stan | 27-06-2022, 17:46:13)

Ten rząd jak chciał postawić Pomnik Smoleński i Lecha Kaczyńskiego to łatwo zabrał grunty miastu, to i z portami by sobie lekko poradził- tylko po co. Pozdrawiam

 » ? (Mieeetek | 27-06-2022, 17:11:59)

To po co się za to brali skoro wiedzieli jaka jest sytuacja właścicielska portów itp? Lepiej zbudowali by kilkanaście potrzebnych nam wszystkim obwodnic..a nie taką głupotę.

 » do (wodnik szuwarek | 27-06-2022, 15:09:54)

Oj "Mieeetek" nie czytaj wypocić Onetu albo GW a jeżeli już chcesz się odezwać, to rusz głową albo sprawdź. Zacznij od sprawdzania w czyjej gestii są przystanie i porciki na Zalewie Wiślanym. Podobnie jest z portem w Elblągu, który jest własnością komunalną miasta a więc rząd nie może prowadzić tak żadnych prac (np. pogłębianie i remont nabrzeży), bo jest to niezgodne z prawem finansów publicznych, co nie przeszkadza oczywiście tuskoPOdonym w mówieniu, że to rząd musi pogłębić port i tor wodny przy porcie w Elblągu. A tam poważnie i nie wchodząc w spory to uważam, że "nie od razu Kraków zbudowali", to i poprawa stanu infrastruktury wodnej i wypoczynkowej na Zalewie Wiślanym i żuławskim hydrowęźle (bez względu czują są własnością) wymaga trochę czasu i sporo pieniędzy. Malkontentom zwrócę tylko uwagę, że ceny nieruchomości w okolicach przekopu wzrosły kilka razy, nie ma kolejny już rok wolnych miejsc w hotelach i na kwaterach położonych na Mierzei Wiślanej a ci co głosili (w tym Onet i GW) rychły upadek Stegny, Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej i Skowronków z powodu tej inwestycji byli jak zwykle w błędzie. Żeby była jasność ich zdanie i opinie w tej kwestii były całkowicie zgodne z ruskimi. To w czyim interesie to było?

 » do leon (Mieeetek | 27-06-2022, 14:36:50)

tak..nasze społeczeństwo idealnie potrafi osądzić tych którzy powinni ponosić konsekwencje. Jednego na lokalnym podwórku tak zlinczowali, że..został radnym powiatowym xd A pamiętam jak mało w portki nie narobił jak go "podwozilo" CBŚP czy ABW...

 » witam (wielki elektronik | 27-06-2022, 14:24:48)

byłem ,jestem i będę za Prezesem klubu sportowego tęcza !

 » Do Leon amator (Stan | 27-06-2022, 13:26:20)

A co do transportu zboża to problem jest z szerokością torów-a nie z ich brakiem.Pozdrawiam

 » Do Leon amator (Stan | 27-06-2022, 13:23:08)

Widzisz i za Tuska i za Gargamela z kotem ciężko pracowałem i pracuję. Tylko wtedy udawało mi się odłożyć troszkę grosza a dziś niestety nie i co gorsza zaczynam przejadać te oszczędności i nie żyje ponad stan tylko normalnie. Nie wiem czy kiedykolwiek pracowałeś ale w każdej firmie jak dzieje się źle to zmieniają szefa tylko że ten nowy musi działać a nie opowiadać, że zła sytuacja to wina poprzednika i na pewno nie dostanie siedmiu lat na poprawę sytuacji a Ty tłumaczysz, że to mało czasu bardzo to zabawne.Polacy już tej zimy ich rozliczą jak nie będzie co do pieca wrzucić. Jeśli tyle nakradli poprzednicy to dlaczego nikt nie siedzi. Napisz proszę ile kopalń i które zostały konkretnie zamknięte i z jakiego powodu? Jak tak bardzo myślący jesteś to pewnie to poszukasz i również to że za tej władzy sprowadzali najwięcej węgla od ruskich. Tylko nie pisz że to wina UE bo wszyscy wiemy, że ta władza nie martwi się ustaleniami, wyrokami itp. Historię oczywiście warto znać, o niej pamiętać i wyciągać wnioski. Pozdrawiam

 » do (leon amator | 27-06-2022, 11:57:08)

Jak by dalej rządził tu Tusk lub Kopacz albo inny "totalny" z PSL czy SLD, to nie byłoby dziś już polskich kopalń węgla, magazyny gazu byłyby własnością Gazpromu a i putin bezkarnie dorżnął by Ukrainę, bo kto by się za nimi wstawił? "Król Europy"? Radosław, pan na Chobielinie? A może tow. Leszek Miller albo tow. Cimoszewicz lub tow. Czarzasty? Gdyby za rządów SLD, PSL, UW i PO nie zlikwidowano 50% linii kolejowych, to dzisiaj można by z Ukrainy do naszych portów przetransportować ogromne ilości zboża. A siedem lat, to trochę za mało czasu na posprzątanie po czerwonych rodzimych Hunach i zielonych Wandalach o zgermanizowanych demokratach nawet nie wspomnę. A i zapomniałem, Tusk sam mówił, że nie ma guziczków do wciskania niskich cen i nie ma pieniędzy na obniżkę podatków, to jakie by były za niego ceny dzisiaj? Włącz myślenie "Stan", to nie boli i nie kosztuje dużo. A warto.

 » do (leon amator | 27-06-2022, 11:36:13)

"Mieszkaniec" w typowy dla sprzedajnych kundli sposób pisze "nie wracajmy do tego co było, trzeba iść do przodu", żeby rozgrzeszyć tych co narobili tego bałaganu. A to przecież są FAKTY NIEPODWAŻALNE !!! To co teraz za to co wcześniej robili mamy bić szkopom i żabojadom brawo? Bo łasili się do nóg kacapa? Ten cały "zielony ład" wymyśliło KGB i rozpowszechniło po Europie, USA i innych demokracjach za pomocą swoich opłaconych agentów. W podobny sposób komuniści w PRL mówili o swoich zbrodniach, o roku 1956, 1968, 1970, 1976, 1981 - "nie wracajmy do tego co było, potrzeba o tym zapomnieć, trzeba się zjednoczyć ( pod naszym przewodem) i myśleć o przyszłości". Tak było! No a może idąc tym torem myślenia rozgrzeszmy putina z jego zbrodni " bo to już było, nikt nie wskrzesi zabitych, trzeba myśleć o przyszłości, o jeszcze bardziej zjednoczonej Europie itd". Coś i kogoś to Wam przypomina? A może już nigdy nie ścigać złodziei, morderców, gwałcicieli i innych popełniających przestępstwa lub wykroczenia ? Bo po co ? "Nie ma po co wracać do tego co było, trzeba iść do przodu"? To jest naprawdę dobrze? Tak trzeba ? Jak ktoś po pijaku samochodem zabije wam dziecko, albo okradnie z oszczędności życia a może pobije i zgwałci żonę, to co też "nie wracajmy do tego, trzeba myśleć o przyszłości" ? Naprawdę tak myślicie ????

 » o przekopie.. (Mieeetek | 27-06-2022, 10:44:53)

Właśnie dokopalem się do info o Zalewie Wiślanym. Wychodzi na to, że..nie ma tam gdzie i po co pływać.. Porty to głęboka komuna, np w Ujściu nie ma prądu, wody, toalet.. W Nowej Pasłęce na wejściu do portu jest mielizna.. itd (więcej na WP) Ten rów to wymysł kilku "wizjonerów" z pisu..

 » ZOZ (Karolina | 27-06-2022, 10:37:43)

Czy ktoś z dyrekcjii sprawdza pracę rentgena .Na pierwsz rzut oka to jest strajk włoski.Gorąca nie ma krzeseł do siedzenia w ciagu 40 minut przyjęto 2 pacjentow jednego z kolejki i jednego z oddziału.Pacjenci q maskach duchota wszyscy spoceni o mało ni mdleją a panie wolniutko zeby tylko się nie przemeczyć.Pani dyrektor bardzo prosimy o spojrzenie i poprawe funkcjonowania RTG.Z giry dziękujemy

 » Do Leon amator (Stan | 27-06-2022, 08:29:19)

Tak będziemy pamiętali kto już od siedmiu lat rządzi i za nic nie odpowiada a my będziemy marzli, niektórzy zamieszkają pod mostami bo banki zabiorą mieszkania i domy. Pozdrawiam

 » !!! (Mieszkaniec | 27-06-2022, 07:43:43)

Przestańcie pieprzyć o Merkel o Tusku i innych pobocznych sprawach, które były i nic tego nie zmieni. Lepiej skoncentrować się na tym co nas czeka przez najbliższe 2-3 lata. To już nie będzie zaciskanie pasa ale walka o przetrwanie. Oby zima była łagodna, ale co gdy taka nie będzie? A jeśli nawet, każdy chce ciepłą wodę mieć w kranie, bez zakupionego węgla cudów nie ma. Teraz nie czas na podgryzanie sobie gardeł ale o wspólne działanie w celu rozwiązania bieżących problemów. Powinno być jasne określenie, czym dysponujemy jako miasto i gmina, ile musimy my jako mieszkańcy dołożyć do funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowej. Bo dołożyć musimy, to nie podlega nawet dyskusji.

 » ceny (leon amator | 26-06-2022, 22:12:46)

Za te ceny, za inflację, za uzależnienie Europy od kacapów, za zbrodnie na Ukrainie, za niepewne jutro (bo nigdy nie wiadomo czy putin nie użyje atomu) możemy wszyscy "serdecznie POdziękować" Niemcom od Schroedera do Merkel i tego obecnego tchórza, oraz tym wszystkim ich pachołków z "królem UE" Donaldem na czele, wraz z całą tą totalną hołotą. Przy tych "POdziękowaniach" nie zapominajmy o jak zawsze "bohaterskiej" Francji, która kapituluje zanim wybuchnie wojna, z Macronem na czele. No i jeszcze cała ta lewacka sprzedajna (za ruble) zachodnia zgraja. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.

 » Do Tomasz (Mieeetek | 26-06-2022, 21:42:46)

Ale ty jesteś ograniczony..Nie łapiesz zupełnie analogii... Taki sam sens jak budowa tego rowu do dziury Elbląg miałoby postawienie we wsi Mogilno skoczni narciarskiej.. Czasem ktoś tam by skoczył... Koszt nie zwróciłby się nigdy. Co nam daje rów do Elbląga w dziedzinie obronności? Zupełnie nic, w czasach gdy ruscy mogą wystrzelić pocisk manewrujący Kalibr na odległość 2500km np z łodzi podwodnej.. Swoją droga nasza Marynarka Wojenna niemal nie istnieje..Więc po co komu ten kawał rowu?

 » Do tomasz z Mogilna (Stan | 26-06-2022, 18:29:57)

W pobliskim Trzemesznie sprzedali Izopol i firmy się świetnie rozwinęł, dużo ludzi pracuje, zarobki na średnim poziomie to chyba nie wszystko tak sprzedali źle. Nie ma Agrometu ale jest inna firma i powstały nowe gdzie ludzie też pracują. Wiesz wartość firmy to nie sentymenty tylko realia. Trzeba mieć rynki zbytu, dobre produkty, nowoczesny park maszynowy a to wszystko kosztuje i trzeba w to inwestować a kto miał to robić? Pozdrawiam

 » Do mietka (tomasz z Mogilna | 26-06-2022, 13:44:28)

Nie potrafisz szanować własnego imienia to nie porównuj rynku jednego miasta do drugiego, bo głupotą było by budować w Mogilnie rynek wielkości tego który jest w Krakowie, podobnie pisać, że w bibliotece mogileńskiej jest makulatura i że ludzie mają brać ją do palenia w kotłach. Potrafisz tylko się popisywać i głosić swoje poglądy. Najlepiej nic nie robić i uzależniać się od ruskich. Kup sobie łydkę i wioska i na wakacje jedź na mierzeję jak ci żal że inni mogą tamtędy płynąć. Tylko pamiętaj by uiścić opłatę...bo za friko nie przepłyniesz - może zrozumiesz że płacąc za korzystanie przyczyniasz się by przekop się zwrócił. Oczywiście sam przekop nie ma na celu byś ty i tobie podobni mogli sobie pływać, ale zupełnie inne znaczenie. Minie czas to zrozumiesz...tylko mocno chwyć za wioska, by dotlenić mózg- jeśli takowy masz.

 » Do stana (tomasz z Mogilna | 26-06-2022, 13:35:14)

Nie chce by były tylko państwie...muszą być jedne drugie. Chodzi o to że państwowe sprzedano za grosze...były Agromet za ,,nowego Mercedesa ". Podobnie inne firmy w Polsce.

 » Do tomasz z Mogilna (Stan | 25-06-2022, 23:26:59)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój wpis ale Ty byś chciał żeby zakłady były państwowe? To niestety już przerabialiśmy w socjaliźmie i efekt był mizerny. Teraz wszystkie spółki państwowe obsadzone swojakami i rady nadzorcze podobnie mi się akurat to nie podoba no ale każdy ma prawo do swojego zdania. Myślę, że tankowce i statki z gazem raczej do Elbląga nigdy nie wpłyną. Z przekopu będą korzystać celebryci na swoich jachtach no to jakiś sukces jest. Pozdrawiam

 » Ruska onuca (Kot Filemon | 25-06-2022, 23:07:55)

Jest! Musiało być. Rynek. Bo strzelno ma niby rynek i to jest wyznacznik makro intelygency.

 » do tomasz (Mieeetek | 25-06-2022, 22:26:16)

wiesz po czym poznać człowieka o mikrej inteligencjie? Nie łapie sarkazmu... A ten przekop to idiotyzm, nie zwróci się nigdy.. Tak jak port w Elblągu.. Można to porównać z rynkiem w Krakowie i "rynkiem" w Mogilnie..

 » Do stan (tomasz z Mogilna | 25-06-2022, 20:09:26)

Tak to prawda...były jakieś obligacje państwa. Koniki wykupiły i sprzedały niemcowi. Mieszkańcy wiedzą kto stał pod PKO i skupował i odsprzedawał za krocie na zachód. Możliwe że za kilka lat jakiś Niemiec powie że 30-40% Polski jest jego ( państwo nie może sprzedać większości). Powinno być prawo zakazujące handlu akcjami państwa polskiego i dodatkowo prawo mówiące że obligacje państwa są ważne tylko i wyłącznie w rękach obywatela który ma obywatelstwo polskie i nie może działać na szkodę Ojczyzny. Lechu miał dać 100 milionów...oszukał obywateli. Wydrukował obligacje które nic go nie kosztowały i dzięki temu ,,wywiązał się z obietnicy". Jesteśmy narodem podatnym na wszelkiego rodzaju darmowe prezenty i ciągle skłóconym nie potrafiącym się zjednoczyć i dążyć do silnej niezależnej Polski.

 » Do stana (tomasz z Mogilna | 25-06-2022, 19:57:07)

Mierzeja się nie opłaca? Rozumiem że lepiej jest prosić ruskich o pozwolenie by statki mogły wpływać. Oczywiście mogła być bardziej głęboka, ale zieloni finansowani przez opozycję by się zaczęli stawiać. To że ktoś płaci podatki to nic nie daje....zwyczajny obrót. By był rozwój państwa trzeba coś eksportować...ropę, gaz, miedź lub inne surowce. Musi być przemysł lub silna gospodarka. Ewentualnie myśl technologiczna. Proste...kupić tanio i sprzedać drogo, by mieć zysk. Podatki płaciło się już od samego początku...to zwyczajny obrót własnej gotówki polegający na wyciągnięciu jak najwięcej od obywateli. Coś tam daje ale szału nie ma...jedynie obywatele są ubożsi. Prawdziwy zysk dla państwa jest produkcja, wydobycie i sprzedaż z zyskiem jak największym - by mieć kapitał obcy i móc kupować inne produkty by dalej się rozwijać. Problem w tym że u nas w Polsce nie rozlicza się za rządy działające przeciw interesom Polski.

 » Do mietka (tomasz z Mogilna | 25-06-2022, 19:43:04)

Przeczytaj swoje pierwsze zdanie...nauczycielu. Sens że szok...makulaturę ciąć będziesz :P

 » bieda w skorumpowanej (wsiowy | 25-06-2022, 13:29:41)

ktoś tu napisał że gmina nie ma pieniędzy, i co tak ma zostać, a może do prokuratury niektórych skierować za wydawanie bezsensowne pieniędzy, a cełe to skorumpowane towarzystwo wzajemnej adoracji na zbity pysk wywwlić, co nie można, no to jak też ktoś napisał szykujcie się na zimę i zimno w mieszkaniach, oby kolejna była słaba, a jak bęedzie mroźna?

 » Do tomasz z Mogilna (Stan | 25-06-2022, 12:43:12)

Wiesz 100 mln nie dostałem ale pamiętam, że dorośli dostawali jakieś akcje czy inne bony i koniki pod PKO odkupywali. Pozdrawiam

 » Do tomasz z Mogilna i leona (Stan | 25-06-2022, 12:38:46)

Widzisz można wiele rzeczy sprzedać i dobrze żyć. Firmy płacą podatki, w Polsce podobno brak bezrobocia czyli ludzie pracują i też płacą podatki czyli kasa jest i wiesz dobrze, że jest rozdawana wyborcą żeby utrzymać się u władzy. Bzdurne inwestycje, które mają tylko wydźwięk polityczny- mega lotnisko, którego dziś nie potrzebujemy, przekop mierzei, budowa i rozbiórka Ostrołęki. Leon pisze, że UE nam zabrania wydobycia węgla i my się grzecznie podporządkowujemy ale sądy "reformowali" inne rzeczy robili i się nie bali. Może i węgiel jest tylko jego wydobycie jest bardzo drogie i bardzo niebezpieczne.

 » Ogrzewanie (Maciej | 25-06-2022, 12:15:39)

Będzie płakać ludzie, przez waszą bierność w temacie.

 » Do Tomasz.. (Mieeetek | 24-06-2022, 22:37:05)

grafen, a nie grafit...

 » węgiel (leon | 24-06-2022, 21:54:28)

Taaa, węgiel się kończy. Następna bajka. Polska tylko na pokładach do 1200m ma zasoby na poziomie 3,6 mld ton. Przy wydobyciu 50 mln ton rocznie, węgla mamy na ok. 70 lat, nie licząc tego niżej położonego, którego jest znacznie więcej. Naprawdę wierzycie w te kłamstwa? Poczytajcie sobie o unijnym rozporządzeniu o zamknięciu stacji odmetanowania w 2024. To unia likwiduje nasze górnictwo, a nie brak surowca. Teraz będziemy sprowadzać 3x droższy ruski węgiel z Indii, czy innego końca świata. Zarobią ruscy, pośrednicy, mafia pośredników w Polsce, a my będziemy brali kredyty na 2 tony węgla, bo nie wierzę w obietnice tych pinokiów, że kupię węgiel po tysiąc złotych.

 » Tomaszu (abc | 24-06-2022, 21:45:11)

Już wszyscy rządzili.Strajki nie powinny być w 80 roku tylko w 89 żeby tych dziadków pozbyć się raz na zawsze.

 » Do stan (tomasz z Mogilna | 24-06-2022, 21:13:41)

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem naście lat a nie siedem. Pytasz się co robili? Kurde człowieku, pół Polski sprzedali...dostałeś 100 milionów? Ja nie. Zresztą nikt nie dostał. Z czego obecny rząd miał coś zrobić jak fabryki, stocznie, armia, kopalnie, szpitale zaprzepaszczone i ponkolesiarsku sprzedane. Każdy chce i mu się należy. Nie idzie nic zrobić na pstryk. Potrzeba jest czasu i środków. A w Polsce jest tylko nadmiar jednego- niezgody. Łatwo jest powiedzieć: Co oni przez te lata robili!?! A co mieli robić? Węgiel nie rośnie jak grzyby w lesie. Geotermia nie...bo to pomysł Rydzyka. Zresztą zachód nie chciał byśmy mieli lepiej niż oni. Zresztą podobnie Wschód. Jak myślisz kto wymyślił grafit...i kto kupił prawa? I czemu rządzący pozwolili mimo że ci co wymyślili chcieli opatentowany sposób wprowadzić we własnym kraju. W Polsce mamy mądrych ludzi tylko głupich rządzących...zdrajców których nikt nie rozlicza za działania przecie ojczyźnie.

 » Do tomasz z Mogilna (Stan | 24-06-2022, 19:45:23)

Skoro od lat już było wiadomo, że węgiel się kończy to co przez ostatnie 7 lat robił ten rząd? Ja wiem, że oni za nic nie odpowiadają bo zawsze winnego znajdą. Bardzo się mylisz, pisząc, że teraz wszyscy są mądrzy- każdy przewidujący musi myśleć co będzie jak wydarzą się różne rzeczy a zwłaszcza muszą to robić rządzący obojętnie z jakiej są opcji. Jest takie stare powiedzenie, że jak się pali to nie czas na kopanie studni. Polacy dopiero zobaczą jak przyjdzie jesień i zima co znaczą takie nieudolne rządy- będzie płacz i zgrzytanie zębów ale bardzo bym chciał się mylić.

 » Do ja i im podobnych. (tomasz z Mogilna | 24-06-2022, 12:30:03)

Rozumiem że chciałeś lub masz swoją super partię, ale nikt cię nie popiera. Masz rewelacyjny pomysł na tani węgiel lub na inne alternatywne źródło ciepła i jeśli cię wybiorą to wszystkim dasz za darmo. ( Bo raczej na opozycję to nie ma co głosować bo oni ani planu ani mądrych decyzji, prócz sprzedania Polski, nie mają). A tak z innej beczki. Przypomnij sobie jak kilkanaście lat temu mówiono że w Polsce będzie brak węgla za naście lat. I mamy co mamy...a teraz to wszyscy mądrzy są. Ale tak to jest jak za komuny mówiło się że Polska to na węglu stoi. Nikt nie modernizował kopalni tylko brał węgiel. Proszę sobie poczytać ile ruski węgla z Polski za bezcen wywieźli.

 » do ziomala (Mieszkaniec | 24-06-2022, 07:32:14)

Ale ja wyłącznie stwierdzam fakt. I tak w efekcie my za to wszyscy zapłacimy. Oby jak najwięcej, może wtedy naród zmądrzeje.

 » Haha (Ja | 23-06-2022, 20:23:51)

A ciemnogród nie dalej głosuję za kaczystowską bandą pr-stępczą

 » Do mieszkańca (ziomal | 23-06-2022, 20:14:36)

Proszę Pana , a na co Pan liczy , że gmina dołoży do zakupu miału!!!! Sam jestem oburzony cenami opału , lecz jestem przeciwko dopłacie przez gminę komunalce do kupna miału!!

 » Zaskoczeni (Prowincja | 23-06-2022, 16:03:46)

Jak to miasto nie ma piniondzy? Ja widzę, że ma aż nadto. Bezsensowne ronda, ścieżki, GS, kluby sportowe, fontanny, pomniki, ścieki, ale kotłownia na miał. Może idąc z duchem czasu mogilenskiego myślenia zamiast CO kaflaki założą.

 » info (Mieszkaniec | 23-06-2022, 14:25:00)

Już wstępnie są prowadzone rozmowy o podwyżce czynszów ze względu na ceny miału i prądu, który bezpośrednio związany jest z innymi mediami. Ktoś wcześniej napisał, że o 100%, niestety podwyżka będzie znacznie wyższa. Na dniach wszyscy się o tym przekonamy na własnej skórze. Warto nadmienić, że miasto nie ma takich kwot by zakupić opał na zabezpieczenie zimy, jedynym rozwiązaniem jest sięgnięcie do naszych kieszeni i to niezwykle głęboko. Co niektórzy zbladną na widok nowych stawek za mieszkanie.

 » (Logan | 23-06-2022, 11:51:52)

Rozbawił mnie ten komentarz. Widać kto nigdy nie miał książki w rękach. Gratuluję rozwoju :P Użytkowniku o pseudonimie JA. Jak nie było globalizacji, to miałeś ocet na półkach. Powrotu tych czadów nie chcę. Za chwilę ktoś poruszy temat polskich stoczni, kopalni i innych zakładów pracy z rodem lat PRL-owskich, które były nierentowne. Polska potrzebuje przebudzenia, a nie zacofania.

 » do miał (OBI | 23-06-2022, 11:22:14)

sam jesteś PISowskim szczurem;

 » miał (miał | 23-06-2022, 10:05:45)

no i bardzo dobrze, wyremontujcie jeszcze wieżę cisnień, utrzymujcie nikomu nie potrzebną salę, bibliotekę, magazyn GS, i niech będzie wam "cieplutko", kto jak nie wasz guru przerobił kotłownie na MIAŁ, tak tak, a teraz krzyki że to wszyscy dookoła winni tylko nie ci, niech wam czynsze rosną do nieba, a to dopiero początek, i jeszcze szczury POpaprane krzyczą

 » Cm. (Chrysler | 23-06-2022, 01:26:45)

Chrustu już sobie nazbierajcie

 » oni (ja | 22-06-2022, 23:53:42)

No i proszę,... pieski już szczekają. Jak jest problem to wina zawsze jest po prawej stronie..... Zadziwiające! Pan suweren wypocił głupoty...., jak zwykłe bez obiektywnej opinii. Sorki, ale problem leży w głębokim powiązaniu ekonomi z polityką. Niestety trzeba to powiedzieć, że obecnie gospodarka jest tak mocno "osadzona" w kieszeni ogólnoświatowej psedo-polityki, że spekulacja cenami jest dziecinnie prosta. Cieszymy się z postępu technologii, globalizacji bankowości światowej itd., a to właśnie to jest problemem naszych czasów. Wywołanie zamieszania na drugim końcu świata tak jak domino "przewraca" całą resztę. Sorki, ale to jest szalone......Niestety sami jesteśmy sobie winni bo pozwoliliśmy na zniszczenie naszej rodzimej gospodarki. Nie napiszę już kto na to pozwolił bo obiektywnie patrząc cała nasza "klasa" polityczna po 1989 roku miała w tym swoją cegiełkę. Jeśli sam nie produkujesz, to płacisz tyle ile ktoś inny zechce......

 » Max (abc | 22-06-2022, 21:16:14)

Troche się napisałeś.100 procent racji.Ja bym dodał ,niech ostatni zgasi światło jeśli bedzie jeszcze prąd.Pytanie do zwolenników Ukrainy .Po co w czasie trwania wojny w Ukrainie potrzebne im uwolnienie ceł na samochody?

 » A co na to suweren? (Logan | 22-06-2022, 18:22:33)

A no nic. Głowa w dół i liczy na kolejny socjal od wodza za który zapłaci 2 miesiące później w dyskoncie. Jedziemy dalej z drożyzną, bo tak nam wygodnie. Telewizja rządowa powie, że to wina opozycji, Putina i Unii Europejskiej. Polaczek to łyknie, bo się nacieszy ochłapami a władza dalej będzie przej****ć miliony na elektrownie w Ostrołęce, wybory kopertowe i łąki pod CPK. WAŻNE dla wszystkich zwolenników PiSu. Połączmy kropki. Glapiński i Sasin pod koniec 2021 roku zapowiadają, że inflacja będzie spadać. Sejm na początku b.r. przyjmuje jednak w budżecie, że inflacja wyniesie 3%. Przed wybuchem wojny w Ukrainie inflacja już wynosi około 9%. Dziś mamy 13,9%. Na zachodzie Europy inflacja jest o połowę mniejsza i nadal ludzie tam zarabiają więcej od nas. Kaczyński faktycznie zrównuje poziom życia obywateli, ale w stronę ubóstwa. Już czekam na hejt, że za Tuska nic nie miałem. Tylko Tusk mi nie zabierał swoimi decyzjami jednej wypłaty w skali roku, a jałmużny ze strony państwa nie brałem i mam nadzieję, że nie będę musiał brać. Tak jeszcze do przyszłych emerytów. Wiecie, że Morawiecki w porozumieniu KPO podpisał zgodę na podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, czyli zrobił to przez co Platforma Obywatelska przegrała wybory w 2015 roku. Enjoy XD

 » słoma (jan | 22-06-2022, 13:49:51)

jest jeszcze czas żeby zamiast węgla palić balotami słomy tylko trzeba już zamawiać u rolników bo za miesiąc będzie po wszystkiemu a piece można spawać do jesieni

 » nie dramatyzujcie (don pedro | 22-06-2022, 13:49:16)

kto w tych czasach buduje ciepłownię węglową?! WTF? trzeba było obserwować decyzje unijnych urzędników, inwestować w nowoczesne rozwiązania a nie cofać się w rozwoju. A tak trzeba będzie reasumpcje zrobić i dołożyć; było 5 mln na samopomoc chłopską to będzie 2,5 mln by dołożyć mieszkańcom żeby, jak się już kulturalnie nasycą, nie marzli.

 » nędza (max | 22-06-2022, 12:47:30)

Czeka nas okres nędzy. Zaraz w skrzynkach pojawią się podwyżki czynszów o 100 a nawet więcej %. To jest nieuchronne i jeżeli jeszcze ktoś wierzy, że przejdziemy przez to suchą stopą, to niech więcej ogląda TVPis. Inflacja zaczyna się rozpędzać a to co widzimy jest dopiero preludium biedy, która w największym stopniu dotknie najuboższych. Widzę jak w TVP same ochy i achy nt. podwyżek emerytur, 13-stek, 14-stek i wszystkiego co od PAŃSTWA. Nie ma od Państwa tylko wyłącznie z naszych kieszeni, myślę że do tego nie trzeba skończyć ekonomii. Zaraz paliwo będzie po dyszkę za litr to i wszystko w sklepach będzie droższe. Niestety rozdawnictwo pieniędzy i kupowanie głosów elektorskich rozpędza się na dobre. Nie stać nas będzie na wywołaną do tablicy przez Pinokia miskę ryżu. Będziemy żreć trociny zmieszane z mąką i grzać się przy ogniskach z chrustu. Marzenia o tanim węglu pozostaną marzeniami, a gaz zaraz się skończy, bo matematyka jest bezwzględna - magazyny mieszczą 3,7 mld metrów gazu a zużywamy rocznie 20 mld metrów gazu. Ad rem, na początek czynsz bo inaczej zimna woda i kaloryfery, zaraz potem śmieci, bo przecież paliwo w górę no i pensje komunalki również. Wtedy zobaczycie ile osób przestanie płacić czynsze w ogóle, bo będą mieli wybór jedzenie i lekarstwa czy opłaty. Na bruk i tak wszystkich nie wyrzucą bo tyle miejsca pod mostami w Polsce nie ma.... Nie sądziłem, że doczekam się w swoim życiu upadku państwa w którym żyję od ładnych paru już lat...

 » ? (123 | 22-06-2022, 11:44:40)

Czy ktoś z rządzących Mogilnem zastanawiał się nad geotermią ??? Czy ktoś zrobił analizę dla naszego terenu z tego co wiem bardzo korzystnego jeśli chodzi o głębokość odwiertu i temperatury. Gąsawa otrzymała dofinansowanie odwiertów 26 989 275 zł

 » !!! (Obywatel | 22-06-2022, 08:00:24)

Zobaczycie teraz jak czynsz pójdzie w górę. Będziemy zdychać z głodu i z zimna. Cofamy sie w rozwoju o 60 lat, do czasu Gomułki.

 » duduś (cm. | 21-06-2022, 23:02:33)

węgla to my mamy na 200lat i nikt nam w obcych językach nie będzie mówił co mamy robić. (Duda, Zjazd klimatyczny 3 lata temu). No i ładnie nas przygotowali na "w razie czego". Ale 500 dali. Ciekawe co jeszcze wyjdzie na jaw. Które kłamstwa i propaganda wylezie z szafy. Może, że mamy helikoptery ale z lego, a żołnierze są ale niepełnosprawni. Nic tylko paszport szykować.

 » ogrzewanie (mieszkanka | 21-06-2022, 22:14:30)

Po co miał jak można zbierać chrust za darmo i tym sposobem lasu uprzątnąć po wycinkach.

 » Buahaha (Mieeetek | 21-06-2022, 22:14:16)

niech drzewa wszystkie w parku wytną i spalą makulaturę z bibliotek i archiwa z urzędów

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wielkanocne smaki w Dąbrowie (0)
 » Zderzenie z dzikim zwierzęciem (6)
 » Konkurs "Ratujemy życie" (1)
 » Kliknęła i straciła pieniądze (7)
 » Wjechał w ogrodzenie i dachował (9)
 » Skontrolowali 1244 kierowców (6)
 » Akcja sadzenia lasu w Padniewie (5)
 » Pędziła ulicą Kolejową (17)
 » MOGILNO: Kiermasz wielkanocny (1)
 » Przetwarzali odpady bez zezwolenia (14)
 » Remont wieży wstrzymany (23)
 » Zbiórka dla pogorzelców (11)
 » Mercedes w rowie (9)
 » Portfel i ciąg wydarzeń (19)
 » Mogileński Kiermasz Wielkanocny (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ