Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Leci woda i zagra muzyka

2022-09-22 22:32
 

Zakończył się wyczekiwany przez wielu mieszkańców remont fontanny w Mogilnie. Wielką niespodzianką jest "zasponsorowanie" przez MPGK za ponad 100 tysięcy złotych systemu audio.

Koszt remontu fontanny zamknął się w kwocie 350 550 zł brutto, a głównym wykonawca była firma Water Control z Rawicza. Całość kwoty została pokryta z budżetu gminy. Natomiast MPGK zleciło dodatkową usługę tej samej firmie i polegała ona na zamontowaniu systemu audio wraz ze zintegrowaniem z systemami świetlnym i hydraulicznym. Dzięki temu codziennie 15 minut po zachodzie słońca i drugi raz po godzinie będzie można posłuchać przy fontannie 3 wybranych przebojów.

- (...) burmistrz obiecał radnym, gdy było uchwalane 400 tysięcy na remont fontanny, że rezygnuje z muzyki, bo wówczas będzie taniej. Ktoś, kto tak powiedział przecież nie zrobiłby tego teraz za plecami rajców. Po drugie - są ciężkie czasy, słyszy się o oszczędnościach, o rezygnacji ze świątecznego oświetlenia, o konieczności zwiększenia środków na dokończenie remontu ul. Przemysłowej (umowa z wykonawcą właśnie została zerwana!), o rosnących cenach za prąd, gaz, węgiel. Gdy mówi się - o zgrozo - o podwyżce stawki za wywóz śmieci, to w tym samym czasie mogileńska spółka lekką ręką wyrzuca blisko 100.000zł (STO TYSIĘCY ZŁOTYCH!) na zamontowanie systemu audio przy naszej ukochanej fontannie. Nie godzę się na to! - komentuje sprawę na swoim profilu społecznościowym radny Karol Nawrot.

Wokół fontanny rozstawionych zostało 8 głośników oraz 2 subwoofery, z których wkrótce będzie można usłyszeć przeboje takich zespołów jak np. Phil Collins, Pink Floyd, Daft Punk, Queen, Alphaville czy też Mela Koteluk. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [70]» dodaj komentarz   

 » Leci woda ? (Hejka | 12-10-2022, 16:15:00)

W kilku słowach frajerstwu dać do zrozumienia ! ? Proste ! Stara miłość nie rdzewieje ! Kupiony ! ? sprzedany ! Mieetek i Młody punktują kolesi a pleps śmieje się i błaga o kasę ! Nic tylko szwaba i ruskich zaprosić do " Nadzoru "

 » Nieudolnosc burmistrza, liczy sie tylko swoj interes (Nikoś Dyzma | 11-10-2022, 18:12:34)

Jesteście żenujący pisząc "za duzo tvp "uprzedzam ja oglądam pornhub bydlaki!a teraz do rzeczy.. MOIM ZDANIEM BURMISTRZ MA W DUP.E SWOICH MIESZKAŃCÓW Z TEGO WZGLĘDU ZE MA MOZLIWOSC SPROWADZENIA WEGLA ZA MNIEJSZE PIENIADZE A TEGO NIE ROBI BO MA CICHY UKLAD ZE SKLADAMI WEGLA KTORZY MAJA TERAZ WOLNA AMERYKANKE, BO NIE MAJA KONKURENCJI STAD WYJEB..E CENY WEGLA. SZKODA ZE BURMISTRZ NIE POMYSLI O STARSZYCH LUDZIACH TEJZE GMINY BO NIE WSZYSCY ZARABIAJA PONAD 10 TYS NA MIESIAC ZEBY BYLO STAC NA OPAŁ.. DRUGA SPRAWA ZWYKLY CZLOWIEK NIE MOZE KUPIC WEGLA PRZEZ INTERENT A GDZIE TU W PODESZLYM WIEKU..Zycze burmistrzu zeby ci w zimie piec pękł. DO NASTEPNYCH WYBOROW POZDRAWIAM!

 » Do Obywatel (Mogilnianin | 11-10-2022, 17:12:09)

Widzę, że emocje biorą górę i nie potrafisz dyskutować, bez obrażania oponenta, ale to świadczy, o Twojej, niskiej kulturze. Jednak, kulturę wynosi się z domu. Przypominam Ci, że samorządowcy są po to, żeby służyć mieszkańcom, a nie partiom, do których należą. Jeśli samorządy, nie chcą przystępować do programu dystrybucji węgla, niech odrzucą też programy z których dostają dofinansowanie z budżetu państwa. Co do logistyki, to akurat Mogilno ma ku temu możliwości. Jeśli nie jest to za wielki wysiłek dla Ciebie, to zainteresuj się tematem. Państwo zapewniło węgiel, jednak składy go nie chcą, bo wolą doić klientów i tu powinien zadziałać samorząd, który służy mieszkańcom, a tańszy węgiel jest w interesie mieszkańców, a tym samym w interesie samorządów. Widzę, że jesteś oblatany w temacie eksportu surowców, zapewne znasz umowy zawarte między importerem a eksporterem i wiesz jakie kary umowne grożą za zerwanie umów? Zarzucasz komuś brak myślenia, używając języka z rynsztoka, ale chyba to wszystko można przypisać Tobie.

 » do Mogilnianina (Obywatel | 11-10-2022, 11:29:29)

Za dużo oglądasz TVPis i w głowie tobie się namieszało od tych bzdur. A co mają samorządy do chorego pomysłu rządzącej watahy? Kto doprowadził do takiej sytuacji, władza centralna czy samorządowa? A co jeśli gmina nie ma do dyspozycji placu, wagi, środków, ludzi itd??? To wg ciebie kto ma się tym zająć??? Niestety jesteś typowym przedstawicielem elektoratu watahy, bezrozumny, bezrefleksyjny, zawistny i co najgorsze w tym wszystkim - głupi. Pragnę przypomnieć obiecanki kłamczuszka, że każdy będzie mógł kupić węgiel po ok. 960 zł za tonę, następnie zamieniono to na dopłatę 3.000 zł, za którą można kupić niecałą tonę węgla!!!! Wyborcy aż się oślinili z wrażenia. A teraz bezczelnie zwalają odpowiedzialność na samorządy!!! No ale widać dla ciemnego elektoratu jest wszystko jasne i winni się znaleźli. Nim napiszesz kolejne swoje wypociny nadmienię, że nie jestem zwolennikiem poprzedniej władzy, konfederusii a tym bardziej burmistrza-gitarzysty. Jeszcze jedno, sprawdź, oczywiście jeżeli ciebie to nie przerośnie, ile w tym roku nasz kraj wyeksportował polskiego węgla za granicę, ile wysłano i czeka na wysyłkę polskiego drewna, które na cal nie powinno przekroczyć naszych granic! Ja jakoś zimę przetrwam, bo już w zeszłym roku sią zaopatrzyłem, ale życzę wyborcom pisu, żeby im d... przymarzły do kaloryferów za ten brak myślenia i ślepe poparcie władzy, która stacza nasz kraj do poziomu Białorusi.

 » Burmistrzu co z WĘGLEM? (Mogilnianin | 11-10-2022, 08:19:35)

Idzie zima, czas pomyśleć o tym, aby ludzie mieli ciepło, tańsze ciepło. Fontanną będziemy zachwycać się latem. Dlaczego gmina nie przystępuje do programu dystrybucji węgla? Czyżby dyscyplina partyjna była ważniejsza od mieszkańców? Przyjdą wybory i mieszkańcy będą pamiętać, że przez nieudolność, a nawet złośliwość włodarzy Mogilna, muszą kupować droższy węgiel. Burmistrzu, nie partia tylko mieszkańcy Mogilna posadziły Cię na krześle burmistrza, proszę o tym pamiętać

 » zwrot kasy (100 | 10-10-2022, 08:15:10)

Dlaczego nie ma informacji jakoby Prezez MPGK razem z zarządem zwrócili z prywatnej kieszeni 100 tys. zł. Mieszkańcy oczekują na to. A co na to Pan Burmistrz ?. A może to tylko plotka?,radni [podkulili ogon pod siebie.Miejmy nadzieję, że na najbliższej sesji rady miejskiej radni nakażą burmistrzowi o interwencje w tej sprawie.

 » Węgiel (Miro | 08-10-2022, 19:59:08)

Panie burmistrzu skoro MPGK ma taką Dobra passę o niech weźmie się za ściąganie węgla z Gdańska. Czekamy a działanie super gminy!

 » Kto pytał? (Kto pytał? | 06-10-2022, 14:50:41)

Huh.. Jakbyście z gołębiami w szachy grali :D Co teraz? I tak zapłacimy.

 » Prawdziwy (Mieeetek | 06-10-2022, 11:15:52)

Bawi mnie wasze naśladownictwo. Jeden wyzywa drugiego od nieuków, a sami po gminnej-łączonej.... Dalej skaczcie sobie do gardeł, miło będzie popatrzeć.

 » do nieudacznika (Mieeetek | 05-10-2022, 17:37:06)

nieudaczniku życiowy pisz pod swoim nickiem.. Nie masz koncepcji to podpisuj się PI***

 » Ukazał się dekret Duszyńskiego (5 milionów | 04-10-2022, 17:03:56)

Dziury w drogach nie będą łatane... tylko zarybiane.

 » Fontanna (Stefan | 03-10-2022, 22:04:37)

Za gest MPGK myślę, że Gmina wystawi nam rachunek za wodę i wywóz śmieci. Karol Nawrot ma rację

 » Twoja (Stara | 03-10-2022, 17:27:21)

Tu świecidełka, a na Pl. Wolności przy Kompanie juz nowy asfalt rozwalony przed samym przejściem dla pieszych na pasie do jazdy prosto w kierunku 900 lecia. NOWY ASFALT!

 » Juman (Eivor | 03-10-2022, 07:48:48)

Widzę,że już kilkadziesiąt postów jest o fontannie. Pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca nie braknie. Jedni mówią, że kształtem przypomina Pentagon, inni, że pokazy świetlne są mało spektakularne. Jasnozielony i czerwony to barwy stadionowe. Dyskusyjne. Porównania do fontanny w Dusznikach Zdroju ? Słowem wszyscy chcą chwycić byka za rogi i na wzór Strzelna wkroczyć w 21 wiek... No cóż od czegoś trzeba zacząć.

 » Latarnie (Mogilnianka | 02-10-2022, 18:49:56)

W dobie kryzysu energetycznego stać nas na oświetlenie ulic, parku 24 godz na dobę od paru dni?Słyszę w TV że miasta wyłączają oświetlenie uliczne w ramach oszczędności a u nas wersal, dziwny ten nasz kraj

 » Do Kingi (Mieeetek | 01-10-2022, 17:45:23)

Rudy to ruska piąta kolumna i nie ma co z nim wchodzić w dyskusję. Idio....ta sprowadzi rozmówcę do swojego poziomu i wygra przez doświadczenie.

 » Do miłośników po i pis (abc | 01-10-2022, 13:30:57)

Tłumaczą wszystkim jaki to ciężki kawałek chleba i ile problemów z rządzeniem ale nadal trwają przy korycie i nie mogą się od niego oderwać. Jaka to magia że tak o to trwa walka no bo chyba nie z miłości do szarych obywateli.

 » Fontanna (Mateusz | 30-09-2022, 12:29:46)

Czy od razu trzeba być w PO aby podobała mi się fontanna i pomysł z nagłośnieniem, ja jestem akurat zwolennikiem Konfederacji. Jestem również mieszkańcem Mogilna i bardzo chętnie pójdę z dziećmi do parku zobaczyć fontannę i posłuchać muzyki. Co w tym złego. Od razu polityka. weźcie sie uspokójcie. Skoro tyle lat rządzi to znaczy ze ma poparcie wsród mieszkańców , takie są fakty.

 » do Kingi (rudy | 30-09-2022, 10:50:18)

Kinga, jak całe to millero- i tuskoPOdobne towarzystwo odwraca kota ogonem (trafnie to określił Premier Morawiecki: "Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni"). Każda komunistyczna albo szkopsko-kacapska wesz teraz, jak ruskie dostają w d..ę aż gwizda, to teraz zrobiła się (niczym niemiaszki i reszta gnid z Brukseli) oficjalnie antyputinowska. Co więcej, tym którzy cały czas mówili prawdę i ostrzegali przed sowietami a teraz przypominają kto za ruble (zamienione na euro albo dolary) był sprzedajną targowicką szmatą, śmią wmawiać popieranie kremlowskiego mordercy i całego tego zawszonego narodu zbrodniarzy, gwałcicieli i złodziei. Niemcom się nie ma co dziwić, co trzeci ma przodka w postaci sowieckiego sołdata. Kinga, masz (w każdym razie podpisujesz się) piękne stare polskie święte imię, a twoje POglądy pasują raczej do Tatiany, Iriny, Angeli albo innej Gretsien.

 » do rudego (Kinga | 29-09-2022, 19:59:27)

Pisząc to dałeś świadectwo tego że jesteś ruskim trollem, który sieje ferment w sieci. Dostajesz wypłatę w rublach transferowych czy talonach na cukier? Zobacz czy nie masz powołania do służby w skrzynce pocztowej.

 » do "Kingi" (rudy | 29-09-2022, 14:42:39)

Jest takie powiedzenie ze starego czechosłowackiego serialu, który idealnie nadaje się do skomentowania twojego wpisu: "Gdyby głupota miała skrzydełka, to byś fruwała jak gołębica". POdodne idiotyzmy wyPOwiada niejaki Radosław (predsudatiel kołchoza w Chobielinie). Ale jaka partia (założona za sowieckie pieniądze,przekazane dla zmylenia przeciwnika przez szkopów) z Donaldem na czele, tacy członkowie i wyborcy.

 » Swiatła (Mieszkanka Mogilna | 29-09-2022, 13:41:15)

Już któryś dzień z kolei na osiedlu i przy kościele MBNP świecą się wszystkie latarnie.Dlaczego nikt się tym nie zajmie? Mam wrażenie , że jest to robione celowo.

 » niegospodarność (zofia | 29-09-2022, 13:04:26)

latarnie na Mickiewicza,na osiedlu 900 lecia,przy kościele na Kasprowicza latarnie palą się już 48 godzin non stop

 » Update (leon | 29-09-2022, 11:59:36)

Mały apdejt. Pisałem wczoraj, że latarnie palą się za dnia. Ale za to w nocy ciemnica. Brawo. Ale to chyba jakiś wirus, ponieważ jak wczoraj jechałem w południe do Janikowa, to Kołodziejewo całe oświetlone, a wracając wieczorem, w Dąbrówce egipskie ciemności, hmm.

 » Lampy (ccc | 29-09-2022, 11:20:56)

Sportowa wczoraj też lampy świeciły się do południa,a w nocy ciemno.

 » Fontanna...lampy (Aga | 29-09-2022, 08:56:47)

Wczoraj o godzinie 13tej w calym parku i wzdłuż jeziora świeciły się wszystkie latarnie, ale wieczorem na ulicy Słowackiego ciemnota że hej!! aż strach było iść. Czy nie ma nikogo w tym urzędzie, kto by zwrócił na to uwagę, a nie temat fontanny, jak by to było najważniejsze.

 » 5 milionów + utrzymanie (Ivopiwo | 28-09-2022, 19:56:27)

Od nowego roku będzie biadolenie że komunalka nie może związać końca z końcem i trzeba podwyższyć za śmieci a bezradni klepną bez zająknięcia. A wy dalej jak potulne barany będziecie stać w korkach i płacić.

 » do jokera (OBI | 28-09-2022, 14:08:11)

Posłuchaj, pieniądze są babci i może z nimi robić co jej się żywnie podoba i nic tobie do tego. Zarób sam i przestań wypominać innym i decydować o ich życiu. Zapewne jesteś śmierdzącym leniem, który wyciąga swoje łapy po nie swoje pieniądze. Bądź grzeczny i posłuszny to może babcia ci odpali jakieś drobne na piwsko.

 » Szkoda prądu (leon | 28-09-2022, 12:36:57)

Może Redakcja by się zainteresowała faktem, że jest południe, a latarnie uliczne na Konopnickiej się palą i to nie pierwszy raz. Kto za to płaci?

 » Do jokera (tomasz z Mogilna | 28-09-2022, 11:45:06)

A kto ci każe dawać? Nie dajesz a stękać tylko potrafisz. Ciekawe czemu babcia nie chce ci dać....skoro ksiądz twoim zdanie taki i owaki, to jaki ty musisz być? Głosuj za zmianą to ksiądz też będzie płacił od darowizny i wszystko w temacie. Przeważnie stęka tan co nie daje...czyli zmiana nic mu nie da, ale żal pośladki ściska że inny ma :P. Podaj lepiej na kogo głosować w wyborach...by było i żyło się lepiej:D.

 » Oszczędności (Mieszkaniec | 28-09-2022, 10:51:35)

Ktoś już wcześniej w komentarzach poruszył kwestię oświetlenia - lampy palą się w ciągu dnia zamiast wieczorem - dokładnie w sobotę po godzinie 20 na ulicy Kościuszki od zakrętu przy sklepie z farbami aż za szpital ciemności jak w lesie zarówno przy jezdni jak i nad jeziorem - za to w niedzielę o godzinie 9.30 lampy świeciły na tym samym odcinku jeździ jak i nad jeziorem - również po drugiej stronie jeziora - pomyślałam jakaś awaria i pewnie dlatego - niestety dzisiaj środa godzina 10.50 lampy świętą nad jeziorem na pewnym odcinku - na Hallera o godzinie 10 też świeciły- kto za to zapłaci?? Ja rozumiem oszczędności i rozumiem też że powinno być oświetlenie ale chyba jednak w innych godzinach

 » Utyskiwanie (MAGiK | 27-09-2022, 17:09:46)

Przestańcie tu pisać tylko idźcie na wybory i podziękujcie.Pytacie jak MPGK kalkuluje prosto: płacisz za wodę i ścieki, a ścieki lecą do rzeki i rowu w parku, co uciecze nie wymaga oczyszczania- czysty zysk bo kasa wzięta przy poborze wody.

 » Jeżeli pokrzywdzony piszesz prawdę (NIEGOSPODARNOŚĆ | 27-09-2022, 16:44:21)

kontrola w komunalce aż się prosi... zobaczycie jakie jeszcze ścieki nam wypuści prezes na spółkę z Burmiszczami

 » Jest tu ktoś mądry? (głupio-mądry | 27-09-2022, 16:36:22)

Te wasze komentarze, to nie jest zła lektura. Przestańcie dziadować, ni3ch ktoś mądry Nami pokieruje. Ile jeszcze mądrzy ludzie mają szarpać nerwy dla dobra Waszego, Naszego. Nie obchodzi mnie "błękotanie" ludzi nawróconych tylko prawdziwych wojowników. Chętnych do wytarcia mleka kiedy jest rozlane, a nie stanie nad nim "o Boże mleko się rozlało, co teraz poczniemy?".

 » do karola (Katolik | 27-09-2022, 13:37:02)

Bogaci muszą dzielić swoje zyski z biedniejszymi bo wymaga tego solidarność społeczna i poczucie katolickiej wspólnoty. Po zapłaceniu daniny z pewnością bogatym zostanie jeszcze nadto środków na dostatnie życie, a ubogim poprawi się byt. Przypominam, że obowiązkiem katolika jest dzielić się dobrem z bliźnimi, za co czeka nagroda po zejściu z tego świata. Reasumując, popieram wszelkie działania naszej władzy mające na celu zlikwidowanie różnic społecznych spowodowanych posiadanymi środkami finansowymi, często uzyskanymi poprzez wyzysk pracowników i naganne praktyki pseudo-biznesowe. Oczywiście liczę na to, że odpowiednie służby skarbowe zapobiegną kombinatorstwu i kreatywnej księgowości mającej na celu ukrywanie lub pomniejszanie uzyskiwanych dochodów przez podmioty. Alleluja i do przodu!!!

 » Leci woda i zagra muzyka (Pokrzywdzony | 27-09-2022, 11:16:49)

Lorczak zmusił pracowników komunalki do ułożenia płytek i kostki przy fontannie, kiedy zaczęli się buntować wypłacił im po tysiąc złotych nagrody, choć prace niniejsze zostały ujęte w kosztorysie remontu fontanny.

 » Panie Zdzichu dziękuję! (karol | 27-09-2022, 10:32:32)

A czy już nadzwyczajne zyski są opodatkowane? Przedsiębiorstwa powyżej 250 osób? Co to za pomysł? Przedsiębiorcy skąd wezmą kapitał obrotowy na inwestycje czy zakupy!? Naprawdę mamy być rolniczym krajem gdzie ludzie będą jeść pyry z gzikiem jako rarytas ? Ten podatek (wysokość 50%) zabije twórczość, innowacyjność, chęć do pracy, pomysłowość. Ale PiS jak i część wyborców PiSu nie zna tych określeń. Niektórym pewnie głupio teraz, że kiedyś głosowali na PiS, Solidarną czy Konfederację. Kochani jeszcze jest czas na zmiany! Znacie przypowieść o synu marnotrawnym? Polska Was nadal kocha!

 » ... (Zdzichu | 27-09-2022, 07:58:38)

Pan Jarek już się zbliża, już puka do mych drzwi. Pobiegnę go przywitać, z radości serce drży...

 » Te Jarkus laudamus (karol | 26-09-2022, 12:03:40)

Czy jest również pieśń dla otumanionych PiSem? Ciebie Jarka wychwalamy... Tak tu widzę, że niektórzy to bez PiSu żyć nie mogą. Już w piecach napalone? Już spiżarnia pełna zapasów? Jak tam prąd? Dzień w dzień proszę Pana Boga, żeby Was wyznawców PiSu uzdrowił! Wszakże cuda się zdarzają i na to liczę. Życząc zdrowia i pomyślności wszelakiej - Karol potomek prof. Baumana i notabli z 'tamtego systemu'.

 » Piszemy o sponsoringu, tomaszu niewierny... (Joker | 26-09-2022, 10:08:50)

Niech sie ksiądz podzieli. A skoro od darowizny zwykli ludzie płacą podatek to pazerny darmozjad też niech rozda a nie sam w luksusie pływa

 » FONTANNA (ON | 26-09-2022, 09:15:56)

PROPONUJĘ NOWĄ NAZWĘ MIASTA "MOGILNO ZDRÓJ"

 » do Kingi (Obywatel | 26-09-2022, 07:57:33)

Masz płacone dodatkowo w UM za takie wypisywanie bzdur????

 » fontanna (emeryt | 25-09-2022, 17:51:03)

jak zawsze zapomnieli dolozyc lawek ,te co sa to tylko dla wybranych, moze by tak zwiekszyc ilosc

 » Do mnie ...ok (Podatnik | 25-09-2022, 15:36:57)

Dlaczego nazywasz "inwestycja" w co inwestuje burmistrz i radni w co ? Odpowiem Ci i to faktycznie można nazwać " unwestycja" przy tych wielkich budowlach jak na mogilno "inwestuje" się w zatrudnianie swoich to po pierwsze , po drugie Ci swoi mają rodziny i głosują. Zadanie własne gminy to po pierwsze drogi, kanalizacja, edukacja, optymalizacja kosztów. W tej sytuacji to hala do zamknięcia, magazyn Zborzowy do zamknięcia, basen do zamknięcia. Koszty ,koszty ,koszty równa się podatki, podatki, podatki . Przez ten przerost ambicji w gminie mogilno życie stało się bardzo drogie pod kontem podatków, oplat lokalnych

 » bezczelne poczynania (grajek | 25-09-2022, 14:40:38)

akustyk, jestem za!!!! świetny pomysł,

 » LECI WODA I ZAGRA MUZYKA (ja | 25-09-2022, 14:18:29)

Mało tego. W niedziele w dzień nawet latarnie się świecą.I w parku i na ulicach. Taka gmina bogata.

 » Reasumpcja (Ivopiwo | 25-09-2022, 11:49:15)

Z duchem czasów to nam podniesie za śmieci. Już spuścił swoje psy i szukają kto ma kompostownik a kto nie. Szukają nawet 2 zł. Taki zostawią roz..ździaj, że nie wiadomo od czego trzeba będzie zacząć. Popieram, żeby zarząd komunalki zapłacił ze swoich.

 » Fontanna kolesiów. (akustyk | 25-09-2022, 07:53:07)

Jest propozycja. Niech całą tą kwotę zwróci do kasy MPGK rada nadzorcza razem z prezesem z prywatnych kieszeni. Forumowicze czy popieracie ten pomysł?.

 » Fontanna (Kinga | 24-09-2022, 20:13:35)

Świetny pomysł. A drożyznę wywołał nasz Rząd, burmistrz idzie z duchem czasu. Brawo

 » MPGK (Ja | 24-09-2022, 08:40:41)

Śmieci są za tanie wiec komunalka ufundowała sprzęt nagłośnieniowy. Bareja by się uśmiał. Może ktoś zapomniał, ze spółki miejskie nie są po to by golić mieszkańców - jak teraz - ale po to aby im służyć. Oj pójdzie ktoś siedzieć w swoim czasie. Może ktoś się zapyta jak robione są kalkulacje w MPGK skoro mogą sobie na to pozwolić jak na inny sponsoring.

 » o.O (Doktór Lou Bitch | 23-09-2022, 22:31:58)

To jeszcze w ciągu dnia niech leci Zenek i Teresa Werner. Trochę przed 22 Barka a o 24 Burzum. Dla każdego coś miłego. Do tego jeszcze jak będzie komunalka wysyłać rachunki, to w kopercie niech będzie kartka z pozytywką...

 » Fontanna (Hejka | 23-09-2022, 21:49:19)

Chleb i igrzyska ! Pleps ( Mieeeetek)kupi każdy kłam !

 » MPGK (Ja | 23-09-2022, 21:33:13)

Śmieci są za tanie wiec komunalka ufundowała sprzęt nagłośnieniowy. Bareja by się uśmiał. Może ktoś zapomniał, ze spółki miejskie nie są po to by golić mieszkańców - jak teraz - ale po to aby im służyć. Oj pójdzie ktoś siedzieć w swoim czasie. Może ktoś się zapyta jak robione są kalkulacje w MPGK skoro mogą sobie na to pozwolić jak na inny sponsoring.

 » Fontanna (K2 | 23-09-2022, 20:22:10)

Nareszcie, w drugim roku remontu! Presja mieszkańców, wizja najbliższych wyborów, zrobiły swoje. A, że na podmokłym gruncie, taka specjalność Mogilna. Kilka obiektów stoi w grząskim terenie. Ignorowanie działania wody i wilgoci źle się skończy.

 » Fontanna (K2 | 23-09-2022, 20:16:55)

Nareszcie, w drugim roku remontu! Presja mieszkańców, wizja najbliższych wyborów, zrobiły swoje. A, że na podmokłym gruncie, taka specjalność Mogilna. Kilka obiektów stoi w grząskim terenie. Ignorowanie działania wody i wilgoci źle się skończy ...

 » Zakaz stękania (Mnie ... ok | 23-09-2022, 15:45:15)

A mnie się podoba. Przez jakiś czas będzie miło popatrzeć na kolorową fontannę. Zawsze można coś zrobić lepiej, a czasem gorzej. Zdecydowanie lepiej jest robić coś, niż nie robić nic. Krytykowany był już basen, hala sportowa, amfiteatr, boisko lekkoatletyczne, kino i wiele, wiele innych inwestycji. Wszyscy z nich korzystamy :)

 » Muzyka (Ela | 23-09-2022, 14:03:08)

Przy fontannie w parku chcę odpocząć w spokoju a nie słuchać muzyki. Muzykę mam w słuchawkach . W parku szukam spokoju.

 » ? (Olo | 23-09-2022, 12:43:08)

Normalnie ręce opadają - ale odpust! Proponuję jeszcze obok tego cuda zorganizować festyn - dla każdego kiełbacha z grila i wóda czysta, a z głośnków disco polo.

 » Do jokera (tomasz z Mogilna | 23-09-2022, 12:13:44)

Nie rozumiem co ma ksiądz do fontanny? Babcia ma i chce to może dać pieniądze komu i ile chce. Jeśli już piszesz o tym by ktoś głosował na kogoś to podaj partie i napisz co zrobili dobrego a nie ciągle tylko nienawiść. A tak na marginesie to fontanna jest postawiona za rządów włodarzy którzy są za P.O. co nijak ma się do budowy, bo nie w tym rzecz kto rządzi ale jak rządzi. Postawiono fontannę na grząskim gruncie i mamy co mamy...woda podmywa i wszystko pęka wokół fontanny. Wystarczyło zadać sobie pytanie czemu Niemcy podnieśli grunt na plantach? Później zadać sobie pytanie skąd ziemię wsiąść? (Np z obwodnicy która była robiona w tamtym czasie). I czemu tyle rządzący popełniają błędów? ( Możliwe że nie ma zgody między partiami). A taki się do tego przyczynia, to już Pan i panu podobni wiedzą.

 » kolejny remont za rok (rozliczenie | 23-09-2022, 12:05:52)

kolejny raz "gitarzysta" pokazuje, że nie liczy się z decyzjami bezradnych. Zawsze znajdzie jakiś sposób aby ominąć uchwały. Zawsze można bezczelnie przeprowadzić reasumpcję. Zawsze można dołożyć na muzyczkę fontanny poprzez firmę nad którą ma się władzę. TO TRZEBA ZMIENIĆ! Zmienić przyspawanych do stołków dziadków, radno-urzędników. Niegospodarność kadrową, organizacyjną a przede wszystkim ukierunkowanie decyzji na potrzeby mieszkańców a nie swoich marzeń i kaprysów.

 » prostactwo (karol | 23-09-2022, 09:24:52)

Muzyczka przy fontannie.Brakuje tylko sprzedawców "blaszanych kogucików,baloników na druciku i koników bujanych",małomiasteczkowe bezguście.No ale "jaki pan taki kram".

 » Wybór władzy. (Astron | 23-09-2022, 08:55:41)

Z czystym sercem mogę napisać że nie głosowałem na słoneczko tylko Pana Karola. To by był zdecydowanie lepszy wybór. A nie układy i układziki. Dopłacanie do każdej inwestycji bo ktoś czegoś nie dopilnował. Nad projektami ktoś trzyma rękę, czemu się go nie pociąga do odpowiedzialności za błędy i niedopatrzenia?

 » !!! (Obywatel | 23-09-2022, 08:34:50)

Zasponsorowane coś może być przez prywatny podmiot a nie instytucję działającą w oparciu o środki publiczne oraz pieniądze obywateli. Dla mnie jest to niepojęte. Zrozumiałbym jakby prezes MPGK wraz z zarządem zafundował to z własnych wynagrodzeń, ale nie z naszych pieniędzy!!!!!!!!!!

 » (Colombo | 23-09-2022, 07:13:06)

Czas na wybory, tylko tym razem dobrze się zastanówcie i dobrze liczcie głosy

 » No tak (Anty | 23-09-2022, 06:39:53)

Komunalka zapłaciła ponad 100 tys. Za muzykę bo radni na to się nie zgodzili. W nagrodę burmistrz i jego przez,,,,,, y przegłosują podwyżki mi. Za śmieci na 30 zł od osoby lub coś koło tego. A ile brakuje na opał co ogrzewa komunalka . Brawo dobijcie nas jeszcze opłatami za śmieci, od nieruchomości największe złodziejstwo ( bo nic nie dokładają wręcz przeszkadzają a za wszystkie mapki, pozwolenia kasują) wodę bo jak inne podwyżki nad nie wykończą to dlaczego nie skubać dalej wyborców

 » Fontanna (Elo | 23-09-2022, 03:15:02)

Dlaczego fontanna jest otoczona połamanymi płytami,a przy glosnikach są chwasty,pokrzywy..

 » ... (arczi | 23-09-2022, 00:26:20)

na okres jesień/zima jak znalazł :D

 » Sknerus MCkwacz (Pizzamen | 22-09-2022, 23:45:26)

Muzyczka za stary miliard a pracownik po chleb ma strach do sklepu wejść

 » Fontanna (Max | 22-09-2022, 23:40:44)

Powinno lecieć ,Boże chroń Polskę ,przed takim postępowaniem władzy ,rozdawnictwem i marnotrawieniem pieniędzy.

 » Same sponsory, św Mikołaje tylko nie za swoje, a NASZE... (Joker | 22-09-2022, 22:58:43)

Tak samo jak za moje ciężko zarobione pieniądze sponsoruje się bogatych emerytów. Ci z kolei spinsorują księdza z parafii (przykład z życia: babcia kolegi przekazuje ks W. z parafii F raz do roku kopertę z kilkoma tys pln !) Czy mogę pójść do owego księdza i poprosić o pomoc finansową gdyż nie daję rady już? Czy on jako gorliwy katolik pomoże mi? NIE ! Bo ma pilne zachcianki ! Uwolnijmy kraj spod rządu pisu i Watykanu.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Muzyczno-taneczna gala (2)
 » Kierowca miał 3 promile (5)
 » Potrącenie pieszej w Gębicach (11)
 » Kolejny kierowca z promilami (2)
 » Pijani na drogach (5)
 » Ocalić przed mrozem (3)
 » Nabór wniosków na najem lokali (4)
 » Barbórka w Mogilnie (16)
 » Zderzenie w Miradzu (23)
 » Przetarg na budowę obwodnicy Mogilna (31)
 » Kolejne "drzwi otwarte" (6)
 » Pożar poddasza domu (8)
 » Burgerownia Sezonowa Krowa (0)
 » Świętowali Dzień Seniora (5)
 » Akcja "Bezdomny 2023" (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ